SkyscraperCity Forum banner
921 - 939 of 941 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
RZE-GDN I RZE-SZZ? dawno nikt mnie tak nie rozbawił. Ja tylko przypomne ze FR tracił bardzo konkretne pieniądze na GDN-WAW, a tu ktos chce układac jeszcze bardziej egzotyczne trasy...
Przyjdzie czas że Gdańsk będzie płacić za takie kierunki ;)... Kto z Podkarpacia pojedzie do Gdańska jak ma za grosze Bułgarię, Grecję, Izrael, Turcję... Nie kojarzę znajomych którzy by planowali urlop nad Polskim morzem... Główną barierą jest dojazd, mi ten kierunek do szczęścia potrzebny nie jest, jednak myślę że tu akurat Pomorze by zyskało na takim kierunku.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Holandia Niemcy Francja to niby ogromy potencjał ale obsługiwany głównie przez busiarzy...
Miejscowośc w której mieszkam liczy około 2,5 tys mieszkańców a jest tu 3 firmy regularnie robiące kursy Polska-Francja-Polska, piątek wyjazd niedziela powrót. Od osób tam pracujących wiem że takich busów z okolic np Kolbuszowej jest +-50 co tydzień.
Są miejsca gdzie jest potencjał jednak samolot nie odbierze pracownika z farmy i nie zabierze mu na pakę starej 50 kilowej spawarki ;)

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Lufthansa: Więcej rejsów z Rzeszowa do Monachium
W letnim rozkładzie połączeń 2018, Lufthansa uruchomi cztery dodatkowe, wieczorne rejsy w tygodniu na trasie Rzeszów – Monachium. Pierwszy nowy rejs odbędzie się 3 maja 2018 roku. W poniedziałki rejs z Monachium wystartuje o 17:55, a powrotny z Rzeszowa o godz. 19:55. W czwartki i soboty rejsy z Monachium zaplanowano na godz. 17:30, a z Rzeszowa maszyna odleci o godz. 19.30. W niedziele loty z Monachium odbędą się o godz. 18:00, a rejs powrotny z Rzeszowa o godz. 20:00.

– To doskonała wiadomość, długo wyczekiwana przez pasażerów naszego lotniska – Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym regionu rosną potrzeby klientów biznesowych, zarówno lokalnych przedsiębiorców prowadzących interesy za granicą, jak i międzynarodowych korporacji obecnych na Podkarpaciu. Większa częstotliwość lotów z Rzeszowa do hubu Lufthansy w Monachium ułatwi i skróci podróż do najważniejszych centrów biznesowych na całym świecie. – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Połączenia z Podkarpacia do stolicy Bawarii cieszą się dużym powodzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na potrzeby pasażerów wprowadzając dodatkowe rejsy. Lufthansa, wraz z innymi liniami Grupy, oferuje łącznie z Monachium rejsy do 130 miejsc na całym świecie. Jestem przekonany, że nowe połączenia zagwarantują mieszkańcom regionu jeszcze lepsze możliwości podróży w celach zarówno biznesowych jak, i turystycznych. – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Blisko 700 tys. pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska, uzyskany głównie dzięki wzrostowi ruchu na trasach krajowych i zwiększeniu liczby wakacyjnych lotów czarterowych. Z Jasionki w pierwszej połowie tego roku PLL LOT uruchomi połączenie z Tel Awiwu.
rynek-lotniczy.pl
Sądziłem że po ogłoszeniu bezpośredniego NY lufa może zareagować w odwrotną stronę.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Z całym szacunkiem dla rodziny Ulmów, myślę że jednak nazwy portów lotniczych raczej powinny wędrować do innej grupy ludzi zasłużonych, bo też tak się kojarzą lotniska z nowoczesnością z rozwojem, z nauką techniką...Łukasiewicz niewątpliwie jest tu pierwszym kandydatem... tylko trochę nazwisko trudne dla obcokrajowców ;) i w połączeniu z Rzeszów to już jest językowy łamacz.
Muzeum Ulmów jest najlepszą formą upamiętnienia tej rodziny... nie brnijmy już dalej w tym pomnikowym szale tak jak z katastrofą smoleńską czy JPII.

- To jest propozycja, teraz od zarządu portu lotniczego i udziałowców zależy, czy lotnisko będzie nosić imię Rodziny Ulmów – wyjaśnia Tomasz Leyko, rzecznik marszałka.
O ile wiem to lotnisko prywatne nie jest. Chociażby z grzeczności powinno się posłuchać opinii mieszkańców województwa.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Żyd a Żyd ortodoksyjny to jest różnica. Ortodoksy to święto traktują poważnie, Info mam od od osoby która ponad 20 lat opiekuje się żydowskim cmentarzem w jednej z miejscowości na Podkarpaciu, w te święta nie przyjeżdżają do Polski nigdy.

1. Jakie wczoraj było święto w Polsce?
2. Od kiedy to święta są przeszkodą w podróżowaniu? Ja nieświadomy zawsze myślałem, że święta generują dodatkowy ruch.

Nikomu niepotrzebne tłumaczenie na siłę.
Najważniejsze że padał deszcz w Lublinie, resztą się nie przejmuj

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Od lipca będą regularne kursy MPK na lotnisko w Jasionce. Co godzinę
Od lipca trzeba szykować się na zmiany w rozkładach autobusów miejskiej komunikacji w Rzeszowie. Te największe dotkną linię nr 6 i L, która jeździ na lotnisko w Jasionce.

Modyfikacja rozkładu linii nr 6 ma związek ze zbliżającymi się wakacjami, przez które wypada z rozkładu część kursów.

– Na rozkładzie „6” jest dużo autobusów oznaczonych literą „S”, które kursują tylko w dni nauki szkolnej. Od 1 lipca chcemy zmienić rozkład tak, aby osoby, które dojeżdżały dotychczas „eskami” nawet podczas wakacji miały czym dostać się do pracy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W przypadku lotniskowej linii L okazało się, że jest coraz więcej osób, które potrzebują poruszać się na linii Rzeszów – port lotniczy w Jasionce. Dlatego miasto zdecydowało się od 1 lipca zmienić rozkład linii L tak, aby regularnie średnio co godzinę od 4:30 do 23:00 odbywał się kurs z Rzeszowa do portu w Jasionce.

– Aby wypełnić autobus pasażerami zdecydowaliśmy się też zatrzymywać na wszystkich przystankach w Trzebownisku, które znajdują się na trasie do portu w Jasionce. Na takie rozwiązanie wyraził już zgodę wójt gminy – mówi Maciej Chłodnicki.

Za bilet do Jasionki nie będziemy płacić więcej. – Zróżnicowanie ceny w tym przypadku nie jest możliwe, ponieważ autobus będzie zabierał też pasażerów, którzy nie jadą na lotnisko, tylko np. wracają z pracy do domu w Trzebownisku – wyjaśnia rzecznik Chłodnicki.
rzeszow-news.pl
ile to lat człowiek czekał na taką normalność... złotówy płaczą pod terminalem.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Joon mógłby wypalić, z tego co ja zauważyłem bardzo ważne jest oferowanie biletów w jedną stronę bez bagażu w dobrej taryfie. Mam znajomych którzy bawią się w przewóz do Paryża busami i obecnie to w dużej części bagażówka a ludzie z Krakowa samolotami.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Na szczęście od 2 lat to już nieaktualne i jest strefa płatnego parkowania...

Jeśli chodzi o port to oni by chcieli bardzo, bardzo wprowadzić płatny parking, niestety ktoś dał ciała przy budowie obecnego i nie moga wprowadzić opłat. Wielka strata dla lotniska, bo utrzymanie, zwłaszcza zimą kosztuje i duży hajs ucieka im między palcami. Najlepsi prawnicy się nad tym pochylali i nic.
Tyle ładujemy w to lotnisko z publicznych pieniędzy że sorry, nie widze potrzeby aby był płatny. Chcą opłat niech zrobią płatny obok, a wszyscy źle parkujący na holownik dowalić za odholowanie i za czas na płatnym parkingu... proste i skuteczne.

921 - 939 of 941 Posts