SkyscraperCity Forum banner
941 - 960 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
W imieniu Zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka" Sp. z o. o. zapraszamy Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu jutrzejszym 22.07.2011 o godz. 10.00,

Pozdrawiam,

Anna Kubik-Nieckarz
Zespół Marketingu i Rozwoju Połączeń
Marketing and Route Development Dept.
Jutro dowiemy się o nowym połączeniu eurolotu z Rzeszowa. Lwów, Szczecin, Gdańsk??

Jak dla mnie najlepsze byłoby Wrocław-Rzeszów-Lwów, dwie pieczenie na jednym ogniu.
 

·
Banned
Joined
·
255 Posts
Na pewno będzie jedno z czterech GDN,WRO,POZ,SZZ, więc Lwowa nie ma, obstawiam GDN-RZE-GDN;) I to połączenie będzie najlepsze, nie tylko pod względem ekonomicznym czy biznesowym, ale także turystycznym;) Chyba, że z GDN się nie dogadali to będzie SZZ, ale prawdopodobnie łączone z KRK-POZ-SZZ:)
 

·
Registered
Joined
·
141 Posts
Z Rzeszowa do Wrocławia i Szczecina

Eurolot uruchomi rejsy z Rzeszowa do Wrocławia i Szczecina, a także jednego portu poza granicami Polski. Najprawdopodobniej będzie to Lwów.
- Wiadomość o nowych połączeniach lotniczych to dla nas zawsze powód do radości, szczególnie kiedy spojrzymy na to z perspektywy modernizowanego lotniska. To świetne narzędzie promocyjne dla regionu – podkreślał Stanisław Nowak.
Dodał, że kolejne punkty na mapie połączeń lotniczych z Rzeszowa nie tylko dają mieszkańcom Podkarpacia szansę na szybkie przemieszczanie się, ale też umożliwiają poznanie regionu podkarpackiego osobom, które z uwagi na odległość nie miały po temu okazji.
- Wierzymy, że poprawa komunikacji dla Podkarpacia będzie ważną inicjatywą dla regionu i że samorządowcy z województwa będą nas wspierać w realizacji tego projektu – powiedział Mariusz Dąbrowski, szef Eurolotu.
- Ważnym elementem strategii Eurolotu jest wzmocnienie połączeń realizowanych w ruchu krajowym, w którym Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka pełni istotną rolę. To ważna inicjatywa, a jej nadrzędnym celem jest polepszenie komunikacyjności Podkarpacia– podkreślił Zdzisław Gawlik, wiceminister zarządzający ze strony Skarbu Państwa spółką Eurolot SA.
Na razie nie wiadomo kiedy ruszą nowe połączenia.

źródło:http://www.pasazer.com/
 

·
Registered
Joined
·
2,859 Posts
An-124 Rusłan - latający kolos wyląduje w Jasionce

Drugi co do wielkości samolot transportowy na świecie An-124 Rusłan wyląduje w poniedziałek na lotnisku w Jasionce. Transportowca zamówiła jedna z firm z Doliny Lotniczej.

An-124 Rusłan to czterosilnikowy, odrzutowy samolot transportowy produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa. Obecnie wielkością ustępuje jedynie maszynie opartej na jego konstrukcji, czyli An-225 Mrija oraz pasażerskiemu Airbusowi A380.

Imponujące są jego rozmiary. Rozpiętość skrzydeł to aż 73,3 m, długość 69,1 m. Samolot jest wysoki niemal jak wieżowiec, bo ma 20,8 m. Jego powierzchnia to 628 m kw. Rusłan waży 177 tony. Może udźwignąć ok. 120 – 150 ton! Zapas paliwa to 287 tys. litrów. Prędkość maksymalna, jaką osiąga to 863 km na godzinę, a minimalna – 245.

- Rusłan został zakontraktowany przez jedną z firm z Doliny Lotniczej na transport cargo – mówi Łukasz Sikora, rzecznik portu lotniczego w Jasionce.

Na razie dokładnie nie wiadomo, o której godzinie wyląduje maszyna lecąca ze Wschodu i jak długo tu zostanie.

- To nie pierwsze jej lądowanie na naszym lotnisku. Takiego gościa mieliśmy już kilka lat temu. Na pewno jest to znaczące dla lotniska wydarzenie. Kolos jest efektowny. Wszystkie inne samoloty wyglądają przy nim na maluteńskie – mówi Ł. Sikora.

Pasjonaci lotnictwa będą mogli zza siatki podziwiać Rusłana stojącego na płycie postojowej.
www.nowiny24.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Do Szczecina i Wrocławia od października. A do Lwowa?
Eurolot od października uruchamia z podrzeszowskiej Jasionki loty do Wrocławia i Szczecina. O połączeniach do Lwowa na razie cisza.
Lotnisko w Jasionce


W piątek do Portu Lotniczego w Jasionce przyjechał sam prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski, a nawet poseł PO Zbigniew Rynasiewicz i Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa. Ogłosili, że Jasionka od października będzie miała nowe połączenia do Szczecina i Wrocławia. I właściwie tyle poznaliśmy konkretów.

Dopiero w sierpniu, kiedy na stronie internetowej przewoźnika - www.eurolot.com - ruszy sprzedaż biletów, będziemy wiedzieli, ile razy w tygodniu i w które dni będą połączenia. Nieoficjalnie mówi się, że do Szczecina i Wrocławia latać będziemy trzy razy w tygodniu.

Najtańsze ceny biletów w Eurolocie zaczynają się od 175 zł. - Średnia cena nie przekracza 300 zł - reklamował prezes Dąbrowski.

Przewoźnikowi zależy też na tym, by przy okazji nowych połączeń Podkarpacie się reklamowało. Wciąż niejasna jest przyszłość lotów do Lwowa, o których mówi się od dłuższego czasu. Eurolot chce je uruchomić, ale daty nie podaje. Pod uwagę brany jest wariant lotów Wrocław - Rzeszów - Lwów. Ale loty do naszych wschodnich sąsiadów wymagają dodatkowych uzgodnień ze stroną ukraińską, które jeszcze się nie zakończyły.

Na pewno w tym roku nic nie wyjdzie z uruchomienia bezpośrednich połączeń z Rzeszowa do Stanów Zjednoczonych, z których po czterech latach w sezonie letnim zrezygnowały Polskie Linie Lotnicze LOT.

W miejsce państwowego przewoźnika miał wskoczyć Air Poland, ale jego kierownictwo rozmowy zawiesiło.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,..._pazdziernika__A_do_Lwowa_.html#ixzz1SthOSedP
ciekawe czy wypalą, jeszcze start po za sezonem będzie ciężko.
 

·
Banned
Joined
·
5,540 Posts
- Wierzymy, że poprawa komunikacji dla Podkarpacia będzie ważną inicjatywą dla regionu i że samorządowcy z województwa będą nas wspierać w realizacji tego projektu – powiedział Mariusz Dąbrowski, szef Eurolotu.


Przewoźnikowi zależy też na tym, by przy okazji nowych połączeń Podkarpacie się reklamowałoczy te dwa cytaty nie sa zakamuflowana informacja o koniecznosci sypniecia groszem na tzw promocje?
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Od początku była o tym mowa, nie wiem czy poza krajówkami Kraków-Gdańsk jakiekolwiek byłoby rentowne bez "reklamy". Gdańsk nie chciał, dlatego jest Szczecin i Wrocław. No cóż do połączeń kolejowych samorządy dopłacają setki milionów rocznie, czemu nie dotować połączeń lotniczych.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Rusłan wyląduje w Jasionce ok. godz. 16:30

Według najnowszych informacji, które uzyskaliśmy – Rusłan, czyli drugi co do wielkości samolot transportowy na świecie około godz. 16:30 wyląduje na lotnisku w Jasionce.

Podniebny kolos będzie rozładowywany przez noc i ma odlecieć we wtorek rano.

An-124-100 waży 177 ton, lata z prędkością 863 km/h i bez międzylądowania może pokonać ponad 20 tys. km. Został skonstruowany w radzieckim biurze konstrukcyjnym Antonowa na początku lat 80. ubiegłego wieku.
Super Nowości

Już do rana niektórzy tam czekają ;)

Przez noc mają załdowac na niego 3 apache, no nareszcie Mielec zaczął korzystać z RZE po co to "żelastwo" ciągnąc do warszawy jak na miejscu lotnisko
 

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
Współczuję tym którzy stali pod płotem od rana;) udało mi się zdobyć nieco bardziej precyzyjną informację o godzinie przylotu i zjawiłem się jakieś pół godziny przed faktem. Takiego tłumu się nie spodziewałem, ludzie stali na stacji benzynowej, na dk19, pod płotami tu i tam.

Pierwszy fałszywy alarm jak przyleciał embraerek lotu, nie miałem żadnego icoma ze sobą więc trzeba było zgadywać co to leci (o o o światła na prostej - e to jednak nie to;))
Główny występ wieczoru (no, popołudnia w zasadzie).

"Nad" nowym terminalem.

 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Fajna fotorelacja, widzę że miejscówkę miałeś Vip;) Czytałem że aż zakorkowali 9 i parking przy lotnisku, współczuje jeśli ktoś się spieszył na lot do Wa-wy.


Uwaga jest dobre info
-To nie będzie jego ostatnia wizyta. Podpisaliśmy kontrakt długoterminowy. Będziemy transportowali towary na drugi kontynent– mówi Stanisław Nowak, prezes spółki Port Lotniczy "Rzeszów – Jasionka”.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110725/RZESZOW/424857372
 

·
Registered
Joined
·
482 Posts

·
Registered
Joined
·
356 Posts
No to teraz kolej na A380 może kiedyś Lufthansa zrobi podmiankę do Frankfurtu ;)
Czy jednak Rzeszów może przyjąć zarówno tę maszynę, jak i AN-225?
Sprawdziłem tabele odnośnie PCN i ACN. I porównując wartości sprawa wygląda nie całkiem dobrze.
Zgodnie ze stroną http://www.aim.pansa.pl/lotniska/STRONA - BAZA DANYCH/lotniska/eprz.html (nie wiem jak z jej wiarygodnością i aktualnością) to podrzeszowski pas startowy ma następujące parametry: asfaltobeton / PCN 51/F/B/W/T

ACN (z tabeli: http://www.eddh.de/x-files/dl_files/acn-tables.pdf) Antonova AN-225 zaledwie pozwala mu na przylot bez ładunku (Antonov AN-225 => max 75, min 48). Natomiast A380 zgodnie z wartościami chyba może być częściowo załadowany (A380-800 => max 79, min 31).

Jeśli coś przekręciłem to poprawcie mnie. Odczytałem z tabeli wartości ACN na podstawie podanych parametrów lotniska PCN.
 

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
Miejscówka nie taka znowu vip, znam lepszą ale za późno się zdecydowaliśmy na wyjście na zewnątrz i już nie było czasu tam dotrzeć;) no i trzeba mieć jakąś drabinkę bo przez dziury w płocie to marne fotografowanie;)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts


AirShow Rzeszów 2011
PROGRAM IMPREZY

28.07.2011 r.
06.00-20.00 IX Mistrzostwa Europejskiej Federacji Spadochroniarzy U.E.P.

29.07.2011 r.
06.00-20.00 XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Związku Polskich Spadochroniarzy w Celności Lądowania

30.07.2011 r.
06.00-15.00 Konkurencje finałowe Mistrzostw
15.00-20.00 Międzynarodowe pokazy lotnicze
20.00-20.30 Blok konkursów dla dorosłych
20.30-21.00 Pokazy taneczne breakdance
21.00-22.00 Występy zespołu Retro

31.07.2011 r.
09.00-14.00 Konkurencje finałowe Mistrzostw
14.00-15.00 Wręczenie nagród i zakończenie rozgrywek IX Mistrzostwa Europejskiej Federacji Spadochroniarzy U.E.P. oraz XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Związku Polskich Spadochroniarzy w Celności Lądowania
15.00-17.00 Międzynarodowe pokazy lotnicze
17.00-18.30 Konkursy dla dzieci i młodzieży
18.30-19.30 Występ Zespołu WAŃKA WSTAŃKA
19.30-20.30 Konkursy dla dzieci i młodzieży
20.30-22.00 Występ zespołu MONSTRUM
22.15 Zakończenie imprezy

Specjalnie dla fanów lotnictwa w pierwszym od 25 lat AIR SHOW w Rzeszowie organizatorzy planują 400 minut pokazów dynamicznych. Pokazy lotnicze rozpoczną się w sobotę od godziny 15.00 do 20.00 oraz w niedzielę od godziny 15.00 do godziny 17.00.

UCZESTNICY POKAZÓW LOTNICZYCH:

Polska

Junior JK05 – przelot/ wystawa statyczna

GP5 x 2– przelot/ wystawa statyczna

Eurostar EV97 – przelot/ wystawa statyczna

KR030 Topaz – przelot/ wystawa statyczna

Cesna 152 – przelot/ wystawa statyczna

Cesna 152 Piper Navaho – przelot/ wystawa statyczna

Cora – przelot/ wystawa statyczna

Wiatrakowiec Virtus – pokaz dynamiczny/ wystawa statyczna

RWD5 – przelot/ wystawa statyczna

PZL 104 Wilga – przelot/ wystawa statyczna

Tulak x 2– przelot/ wystawa statyczna

Zodiak 601 – przelot/ wystawa statyczna

Aeroprakt A22L – przelot/ wystawa statyczna

FK14 B2 Polaris – przelot/ wystawa statyczna

Topaz – przelot/ wystawa statyczna

AT-4 – przelot/ wystawa statyczna

Zlin Z-142 – pokaz dynamiczny

Piper sport – przelot/ wystawa statyczna

PZL W-3 Sokół – pokaz dynamiczny/ wystawa statyczna

Sikorsky UH-60 Black Hawk- pokaz dynamiczny/ wystawa statyczna

Bücker Bü – 131Jungmann – przelot/ wystawa statyczna

EM-11C Orka – przelot/ wystawa statyczna

PZL 110 Koliber – wystawa statyczna

balon: marka Cameron, typ V-65 SP-BDX paralotnia x 5

Seneca 5 – wystawa statyczna

PZL M20 Mewa – wystawa statyczna

Liberty – wystawa statyczna

YAK 12 – wystawa statyczna

PZL 104 Wilga – wystawa statyczna

Zlin 43 – wystawa statyczna

Szybowce– wystawa statyczna

UKRAINA

Morava L-200 - przelot/ wystawa statyczna

2.Yak-52 - pokaz dynamiczny / wystawa statyczna
I podsumowanie akcji Ruslan
http://www.altair.com.pl/start-6613
 
941 - 960 of 4065 Posts
Top