SkyscraperCity Forum banner
981 - 1000 of 4065 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
No tak - ale przejazd 160km do Krakowa w czasie 4.5h to juz przesada. Trzeba jakos przemęczyć tak samo jak z droga DK4 ... chociaż nic nam z tych remontów skoro jazda samochodem to dalej horror i kilka godzin.
Z pociągiem podroż skroci sie o niecałą godzinę niby ... oby.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
A będzie jeszcze gorzej. Przecież nie remontują tylko do Podłęża. Pójdą dalej od Krakowa do Sosnowca Jęzora. Podkarpackie na parę lat stanie się pustynią kolejową, także połączenia lotnicze się przydadzą.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
W Jasionce wylądował transportowy Ił-76
4-silnikowy rosyjski odrzutowy samolot transportowy Ił-76 wylądował właśnie na lotnisku w Jasionce. Najprawdopodobniej ma stąd zabrać dwa Black Hawki.

Informację o lądowaniu Iła-76 otrzymaliśmy kilka minut przed godziną 14 od naszych Internautów. Udało się nam ten fakt potwierdzić u rzecznika portu lotniczego w Jasionce.

Ił-76 jest jednym z najpowszechniejszych samolotów transportowych.

50,5 m to rozpiętość jego skrzydeł, a 46,59 m to jego długość. Samolot zaprojektowany został przez biuro konstrukcyjne im. Iljuszyna. Dotychczas wyprodukowano 938 egzemplarze. Ił - 76 osiąga maksymalną prędkość 900 km/godz.

Nieoficjalnie wiemy, że z Jasionki samolot ma zabrać dwa śmigłowce typu Black Hawk dla meksykańskiej policji, a start z lotniska zaplanowany jest jutro.

Pod koniec lipca na podrzeszowskim lotnisku lądował Rusłan, który wielkością ustępuje dziś jedynie maszynie opartej na jego konstrukcji, czyli An - 225 Mrija oraz pasażerskiemu Airbusowi A380. Zabrał do Arabii Saudyskiej także Black Hawki.

Przylot czterosilnikowego, odrzutowego transportowca radzieckiej produkcji z Baku wzbudził wtedy niebywałe zainteresowanie mieszkańców regionu.

Na lotnisku w Jasionce trwają manewry wojskowe Bieszczady 2011.
Gc Nowiny

Wylądował zabrał Black Hawki i odleciał do Meksyku przez Reykjavik i Houston


Po za tym niezbyt dobre info na temat połączeń Rzeszów - Wrocław
Loty do WRO przesunięte z 30.09 na 28.10 Wczoraj dotałem telefon od miłej pani w tym temacie. Kasę oddają lub mozna przebukować bilety
lotnictwo.net.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Połączenie lotnicze z Rzeszowa do Wrocławia nie wystartuje 30 września. Rejsy rozpoczną się niemal miesiąc później, 28 października.

- Nie rezygnujemy z połączenia, dalej w nie wierzymy. Opóźniamy jednak inaugurację, bo na październik sprzedaliśmy zbyt mało biletów, by miało to biznesowy sens - przyznaje Jacek Balcer, dyrektor marketingu w Eurolocie.


Loty z Rzeszowa do Wrocławia miały być elementem jesiennej ofensywy Eurolotu. Pod koniec sierpnia przewoźnik zapowiadał, że pierwszy rejs odbędzie się 30 września. Ma być obsługiwane samolotem ATR 42 pięć razy w tygodniu - po dwa loty dziennie w poniedziałki i środy oraz jeden w piątek.

- Docelowo chcemy latać na trasie z Wrocławia do Lwowa przez Rzeszów, nie mamy jednak jeszcze zgody na odcinek międzynarodowy - wyjaśnia Balcer. Eurolot stara się, by połączenie do Lwowa mogło wystartować jeszcze w tym roku. Jednak do końca października na pewno nie uda się uzyskać odpowiednich zezwoleń.

- Wydaje nam się, że miasta zrobiły zbyt mało dla promocji połączenia. Miasta te potrzebują więcej czasu na rozkręcenie, a miasto Rzeszów we Wrocławiu prawie wcale się nie promuje, podobnie zresztą jak Wrocław w Rzeszowie. Zaangażowanie miast daje dobre rezultaty, co widać po Krakowie, Gdańsku i Szczecinie. O tym, że my się z połączenia nie wycofujemy świadczy to, że kontynuujemy nasze akcje promocyjne w Rzeszowie i Wrocławiu - podkreśla Balcer.

Choć start połączenia zostanie przełożony, Eurolot nie rezygnuje ze swoich planów dotyczących lotów z wychowankami domów dziecka. 1 października odbędą się rejsy z tymi wyjątkowymi pasażerami pomiędzy Rzeszowem i Wrocławiem.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
pasazer.com

Zbyt krótka odległość i stosunkowo dużo pociągów do Wrocławia aby tak nagle wszyscy przesiedli się na samolot, może z Lwowem będzie miało to sens, ale i tak trzon to będą paxy Wroclaw - Lwów. Najlepsze że wszyscy Szczecin spisywali na straty a tu odwrotnie.
 

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
Chyba rzeczywiście Jetair jest od generowania kosztów, trudno mi sobie wyobrazić zapotrzebowanie na jeszcze 12 połączeń na tej samej trasie co Eurolot. To nie jest szukanie niszy, gdyby był potencjał to ELO dawno by już to zrobił.
 

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
Powoli wzbogaca się o "nowe" atrki a o zwiększeniu częstotliwości lotów do Rzeszowa jakoś nie słychać. Jak Jetair nie padnie przez dłuższy czas (3 lata?) to trochę przayjaźniejszym okiem na nich spojrzę, a narazie z dużą rezerwą.
 

·
Registered
Joined
·
356 Posts
Nowa wieża kontroli ruchu lotniczego w Jasionce. Wmurowano akt erekcyjny

W porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka wmurowany został akt erekcyjny pod budowę nowej wieży kontroli ruchu lotniczego.

Dziś kontrolerzy lotów podrzeszowskiego lotniska pracują w wieży wybudowanej jeszcze w latach 70 – tych. Pod koniec przyszłego roku to się zmieni.

Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu. Wieża powstaje na działce między obecna halą odlotów, a nowym terminalem, czyli na wprost drogi kołowania i jednocześnie w pobliżu płyty postojowej.
Budynek powlekany blachą tytanowo - cynkową i z wyciętymi przeszkleniami ma nawiązywać formą do terminalu.

- Nowoczesny charakter konstrukcji, oryginalna elewacja w formie łuski spiczastej spowoduje, że ta budowla stanie się najbardziej charakterystycznym miejscem na lotnisku w Jasionce - mówi Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Budynek będzie się składał z dwóch części: sześciokondygnacyjnej wieży kontroli lotów oraz niższej, dwukondygnacyjnej na zaplecze administracyjno – techniczne. Serce wieży, czyli sala operacyjna, ulokowana będzie na wysokości 27,6 m. Przeszkolone ściany zapewnią widoczność 360 stopni.

- W pracy kontrolerów niebagatelne znaczenie ma zarówno położenie, jak i wysokość, na której znajduje się stanowisko pracy. Nowa wieża będzie trzykrotnie wyższa od starej. To wpłynie na poprawę komfortu pracy kontrolerów – mówi Bartłomiej Gancarczyk, kier. budowy z firmy Skanska.

Skanska buduje także terminal i rozbudowuje oświetlenie nawigacyjne, a w lipcu skończyła nową płytę postojową.

Konstrukcja wieży będzie monolityczno - żelbetowa, aby maksymalnie zminimalizować drgania, co jest ważne ze względu na wstawioną tu aparaturę.

PAŻP podkreśla, że wszystkie prace biegną zgodnie z planem.

- Jest to niezwykle cenna inwestycja, zarówno dla potrzeb ruchu lotniczego, jak i mieszkańców Podkarpacia, którzy mogą być dumni z rozwijającego się lotniska oraz idącej za tym coraz większej dostępności regionu i jego otwarcia na świat – podkreśla Zbigniew Rynasiewicz, szef Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Na dzisiejszej uroczystości obecny był też Grzegorz Schetyna, Marszałek Sejmu.

- Lotnisko w Jasionce jest obrazem tego, jak zmienia się Podkarpacie i Polska – mówił. – Widzę to, bo przez długie lata przyjeżdżam do Rzeszowa. A to przecież tylko część zmian, bo przecież w pobliżu przebiegać będzie budowana autostrada.

Budowę poświęcił ks. Stanisław Słowik, dyr. Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Do aktu erekcyjnego dodał ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski.

- Na lotnisku w Jasionce lądował już Jan Paweł II. Mam nadzieję, że z pielgrzymką przyleci też jego następca – powiedział.

Nowa inwestycja ma kosztować ponad 14,7 mln zł.

Goście podkreślali, że lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce od kilku lat nie opuszcza czołówki najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Ubiegły rok zakończył się prawie 20-procentowym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów (454 tys.).
Źródło


Mam takie pytanie. Orientuje się ktoś czy punkt widokowy przy siatce pozostanie otwarty po zbudowaniu nowej wieży, czy może będzie ogrodzony?
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
^^ Będzie ogólnodostępny taras w nowym terminalu więc ten punkt widokowy racze nie będzie potrzebny.

Niedaś;84044895 said:
Chyba rzeczywiście Jetair jest od generowania kosztów, trudno mi sobie wyobrazić zapotrzebowanie na jeszcze 12 połączeń na tej samej trasie co Eurolot. To nie jest szukanie niszy, gdyby był potencjał to ELO dawno by już to zrobił.
Jest zapotrzebowanie na wczesnoporonne a przede wszystkim późnowieczorne loty do Warszawy. Teraz po 17 z Warszawy pozostaje tylko kolej i PKS
Rano najwcześniej można być w Warszawie o 10 to o 2-3 godziny za późno. Trudno cokolwiek załatwić w jeden dzień.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
:p

Pasażerowie wykiwani? Loty odwołane. "Zero przepraszam"
Eurolot jeszcze nie zaczął latać z Rzeszowa do Wrocławia, a pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na jeden z październikowych rejsów, właśnie się dowiedzieli, że nie wylecą. - Nawet słowa "przepraszam" nie usłyszeliśmy - skarżą się pasażerowie.


Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
8 września Eurolot rejsy do Wrocławia promował w galerii Graffica

Pan Michał z Rzeszowa zarezerwował bilety dla siebie i żony 12 sierpnia. Do Wrocławia mieli lecieć 19 października (w środę), a wrócić do domu 21 października. Za bilety tam i z powrotem zapłacili 600 zł. Eurolot kusi teraz pasażerów tanimi lotami. W jedną stronę bilet kosztuje 150 zł. Nasi bohaterowie załapali się na promocję. Przewoźnik miał uruchamiać połączenia do Wrocławia 3 października - w poniedziałki i środę dwa razy dziennie oraz w piątki (jeden lot).

We wtorek pan Michał odebrał telefon od pracownicy Eurolotu z Warszawy. Najchętniej zapomniałby o tej rozmowie. - Usłyszałem, że lot 19 października zostaje odwołany i możemy lecieć tydzień później. A pieniądze, które wydaliśmy na bilety, zostaną nam zwrócone. Nie dowiedziałem się, dlaczego rejsu nie będzie - relacjonuje czytelnik "Gazety".

I dodaje: - W tym czasie, gdy zaplanowaliśmy lot do Wrocławia, mieliśmy w tym mieście zarezerwowany hotel. Chcieliśmy we Wrocławiu spędzić kilka dni urlopu. Lotu nie przesuniemy o tydzień. Pracownica nawet nie potrafiła powiedzieć "przepraszam". Poprosiłem ją, by swoim szefom przekazała, że kiepsko zaczynają promowanie się w Rzeszowie. W słuchawce zapadła głucha cisza.

Pan Michał dla formalności jeszcze sprawdził, czy tydzień później mogliby polecieć do Wrocławia, jak sugerowała pracownica Eurolotu. - Biletów już nie było - mówi rzeszowianin.

Przedstawiciele portu lotniczego Jasionce nic nie wiedzą o odwołanym rejsie. - Wiemy jedynie, że były jakieś kłopoty z rezerwacją biletów. Ale żadnych oficjalnych informacji, że tego lotu nie będzie, nie mamy. Sami jesteśmy ciekawi, dlaczego tak się stało - powiedział nam we wtorek Łukasz Sikora, szef marketingu spółki lotniskowej "Rzeszów-Jasionka".

Tymczasem, jak dowiedziała się "Gazeta", Eurolot odwołuje nie tylko lot na 19 października. Przesuwa o miesiąc inaugurację połączeń. Dlaczego? - Jest znikome zainteresowanie lotami z Rzeszowa do Wrocławia - mówi "Gazecie" Jacek Balcer, dyrektor marketingu w Eurolot. Połączenia mają ruszyć dopiero od 28 października. - Dajemy sobie jeszcze miesiąc na sprzedaż biletów - dodaje Balcer.

Eurolot bilety do sprzedaży wprowadził w zeszłym miesiącu.

- Ci, którzy kupili bilety na loty przed 28 października, mogą je przebukować. Nie trzeba nic dopłacać. Jeżeli ktoś całkowicie zrezygnuje z lotu, pieniądze będziemy zwracać - zapewnia Balcer.

Ale Eurolot uważa, że małe zainteresowanie lotami do Wrocławia, to po części wina rzeszowskiego samorządu, który nie promuje połączeń. - Tego problemu nie mamy w Gdańsku, Krakowie i Szczecinie, gdzie samorządy aktywnie włączyły się w promocję lotów - twierdzi dyrekort z Eurolotu.

Potwierdza to sam prezes: - Nie słyszałem, by Rzeszów prowadził jakąś akcję promocyjną - powiedział nam Mariusz Dąbrowski, szef Eurolotu.

Co się stanie jeżeli w ciągu miesiąca sprzedaż biletów do Wrocławia nie ruszy pełną parą? - Wtedy wrócimy do naszych pierwotnych planów, czyli będziemy chcieli uruchomić połączenia z Wrocławia do Lwowa z międzylądowaniem w Rzeszowie. Zanim to się stanie, potrzebne są zgody strony ukraińskiej. Najwcześniej takie loty byłyby możliwe od świąt Bożego Narodzenia - wyjaśnia Jacek Balcer.

Eurolot zapewnia, że rejsy do Szczecina, które ruszają 30 września, są niezagrożone. - Bilety na te połączenia sprzedają się dobrze - słyszymy u przewoźnika.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Eurolot od wiosny przyszłego roku planuje uruchomić połączenia z Rzeszowa do Gdańska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...wolane___Zero_przepraszam_.html#ixzz1YpePoXtS
OLT Jetair uruchamia nowe trasy
Linia lotnicza OLT Jetair uruchomi nowe połączenia z Gdańska i Rzeszowa. Od 15 listopada przewoźnik będzie operował na następujących trasach:

Gdańsk - Praga (2 loty w tygodniu)
Gdańsk - Hamburg (5 lotów w tygodniu)
Warszawa - Rzeszów (12 lotów w tygodniu)

Loty z Gdańska do Hamburga i Pragi obsługiwać będzie 46 miejscowy ATR 42-300, zaś loty z Rzeszów do Warszawy 18 miejscowy Jetstreamem J32.

Przewoźnik zwiększy także częstotliwość na trasach:

Gdańsk - Warszawa (11 lotów w tygodniu)
Gdańsk - Berlin (z 3 do 5 lotów w tygodniu)
Wrocław - Berlin (z 3 do 5 lotów w tygodniu)

Sprzedaż biletów na nowych trasach rozpocznie się od 1 października.
OLT Jetair planuje już kolejne trasy. Wkrótce pasażerowie z Gdańska będą mogli lecieć do Brukseli, z międzylądowaniem w Bremie oraz do Rzeszowa, z międzylądowaniem w Katowicach.

Pasażerowie podróżujący liniami OLT Jetair mogą liczyć na bezpłatny przewóz bagażu do 15kg oraz catering na pokładzie. Samoloty przewoźnika wyposażone są w elektroniczne czytniki prasy. Od 5 września, pasażerowie abonamentowi latający liniami OLT Jet Air, mogą korzystać z programu Park&Fly – bezpłatnego parkingu przy lotniskach, a także z programu Relax&Fly – możliwości bezpłatnego korzystania z salonów klasy biznes.
źródło: pasazer.pl
Jeśli będzie to Jetstream o odpowiednich porach to o zapełnienie nie ma się co martwic, gorzej ze Szczecinem i Wrocławiem
 

·
Registered
Joined
·
96 Posts
Co do wypowiedzi prezesa Eurolotu w sprawie zaangażowania samorządów w innych miastach - nie wiem ile wydano pieniędzy (nie sprawdziłem, być może więcej niż w Rz), ale mówienie o aktywnym włączeniu się w promocję lotów w Krakowie to kompletna bzdura. Cała promocja polegała mniej więcej na postawieniu czerwonej bramki z informacją na placu przed GK. Jeśli zrobiono coś więcej to niestety ale nie było to zauważalne. Dla mnie źródłem informacji o nowych połączeniach z Balic była jedynie strona internetowa lotniska i to forum. Nie wiem jak to wyglądało w Rzeszowie. Może akurat problemem nie jest tu promocja.
 

·
Registered
Joined
·
5,894 Posts
Co do wypowiedzi prezesa Eurolotu w sprawie zaangażowania samorządów w innych miastach - nie wiem ile wydano pieniędzy (nie sprawdziłem, być może więcej niż w Rz), ale mówienie o aktywnym włączeniu się w promocję lotów w Krakowie to kompletna bzdura. Cała promocja polegała mniej więcej na postawieniu czerwonej bramki z informacją na placu przed GK. Jeśli zrobiono coś więcej to niestety ale nie było to zauważalne. Dla mnie źródłem informacji o nowych połączeniach z Balic była jedynie strona internetowa lotniska i to forum. Nie wiem jak to wyglądało w Rzeszowie. Może akurat problemem nie jest tu promocja.
Hmmm byłem w Krakowie równo tydzien temu - jest duzo bilboardow reklamujących loty (np jeden obok GK) - takze bez przesady
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Bardzo ciekawa informacja-Konkurencja dla Eurolotu:

Linia lotnicza OLT Jetair uruchamia od 15 listopada połączenie lotnicze z Jasionki do Warszawy.

W tygodniu ma być 12 lotów, a obsługiwać je będzie Jetstream, samolot, który zabierze na pokład 18 osób. Bilet ma kosztować od 49 zł.

Bilety będą w sprzedaży od 1 października. Jeżeli zainteresowanie tymi lotami będzie duże przewoźnik deklaruje, że linie będzie obsługiwał większy samolot.
nowiny24.pl
 

·
Registered
Joined
·
3,040 Posts
Jetair od 20 listopada chce latać do Gdańska. Jetair ponownie próbuje zachęcić pasażerów do podróżowania nad morze samolotem. Już raz to zrobił na ubiegłorocznych wakacjach. Pasażerowie do Gdańska latali tylko w weekendy. Po wakacjach lotów już nie było. Jetair chce także wyprzedzić plany Eurolotu, który od wiosny przyszłego roku też z Rzeszowa chce latać do Gdańska.

Jetair zapowiada pięć rejsów tygodniowo - od poniedziałku do piątku. Bilety w sprzedaży mają się pojawić 15 października. Loty do Gdańska będą z międzylądowaniem w Katowicach

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...wy__LOT_ma_juz_konkurencje.html#ixzz1Z8zZZKYp
Gratulacje.
 
981 - 1000 of 4065 Posts
Top