SkyscraperCity Forum banner
1041 - 1060 of 4065 Posts

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
^^ W radiu słyszałem, że Marszałek zdecydował zapłacić karę. A w całym postępowaniu nie chodzi o kwestionowanie powstania spółki tylko o niezachowanie procedury zgłoszenia zamiaru jej powstania do UOKiK. Województwo zgłosiło ją dopiero po powstaniu i stąd ta kara.
Edit:
Poniżej artykuł z Nowin na ten temat
^^Dobrze, że ludzie z Rzeszowa bronią tej spółki. Przynajmniej lotnisko się rozwija a nie blokuje go żaden monopol z Warszawy zwany PAŻP. Niestety, nie żyjemy w PRL już, że wszędzie się latało via WAW.:bash:
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Naklejki na szafkach, czyli Podkarpacie w Ryanairze
W Jasionce wylądował dziś samolot tanich linii lotniczych Ryanair, w którym schowki na bagaż podręczny oklejone są widoczkami z Podkarpacia. To jeden z elementów kampanii promocyjnej województwa. Umowa z przewoźnikiem opiewa na prawie 6 mln rocznie
- Wnioskowaliśmy od jakiegoś czasu do Ryanaira, żeby jeden rejs wykonał do Rzeszowa, abyśmy mogli się przekonać, jak ta reklama wygląda - mówi Łukasz Sikora, szef marketingu w spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.
Dziś o 10.30 w Jasionce wylądował samolot z Londynu-Stansted. Z charakterystycznymi elementami promocyjnymi w środku - każda z szafek na bagaż podręczny oklejona została materiałami pokazującymi jakiś kawałek województwa: zabytek, czy bieszczadzki pejzaż.
- Naklejki rzucają się w oczy, nie sposób ich nie zauważyć - przyznawali podróżni wysiadający z samolotu.
Przypomnijmy, że kampanię promocyjną w Ryanairze województwo podkarpackie do 2014 roku zapłaci 23,9 mln. Umowa została podpisana w tym roku.
Oprócz oklejonych szafek wewnątrz samolotu, logo województwa pojawi się też na kadłubach dwóch samolotów. Poza tym reklama regionu ma być też w magazynach pokładowych przewoźnika, a ze strony internetowej ma być przekierowanie na stronę Podkarpacia.Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...li_Podkarpacie_w_Ryanairze.html#ixzz1bF2czCv3

Czekam na te w barwach regionu na kadłubie.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Wygląda na to że pół mln w tym roku pęknie.

Ale kolejne lata już mogą nie być tak kolorowe. Jeśli baza w Modlinie i 40 połączeń tylko samego Ryanair wystartuje, to wszystkie lotniska w Polsce zanotują spadki, a Lublin może mieć problemy z oderwaniem się od ziemi.
http://pasazer.com/in-8406-ryanair,chce,otworzyc,baze,w,modlinie.php

Póki co to tylko wywieranie nacisku na lotnisko i samorząd
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
W grudniu bedą pewnie jakies ekstra polaczenia takze moze sie udac, chociaz moze zabraknac odrobinke.

Modlinem sie nie martw - nie nasza strefa oddzialywania. Bardziej niech sie martwia w Łodzi, Bydgoszczy czy Lublinie.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Oj nie wiem Mieszkańcy północnej Lubelszczyzny czy Świętokrzyskiego będą mieli taką samą odległość do Modlina co do Jasionki. Do tej pory Warszawa nie oferowała tak tanich lotów, jeśli Ryan wejdzie tak intensywnie do Modlina to gdzieś tych pax ubędzie. Wszystkie lotniska są zagrożone odpływem pax.
 

·
Registered
Joined
·
1,899 Posts
wszytsko zalezy ile polączeń zdoła uchwycic lublin, a o modlin to bym się raczej nie martwił po wybudowaniu autostrady to raczej Balice mogą podebrac pasażerów, ale moze tez być odwrotnie ;)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
^^ Niedługo to Lublin będzie miał własny port lotniczy, więc bez względu na Modlin Jasionka i tak będzie musiała liczyć się ze stratą.
Tak tylko Lublin nigdy nie wygeneruje takiej ilości połączeń jaką będzie miał Modlin, Bardzo możliwe że Modlin zaraz po otwarciu będzie miał te same połączenia co Jasionka. Nawet gdyby Świdnik zdołał skusić na latanie od siebie jakąś tanią linie to ile tych połączeń dostaną w pierwszych latach działalności. 2-3? od jednego przewoźnika, linie wchodzą na rynek bardzo powolutku. Druga sprawa to przecież po oddaniu do użytku 2 kolejnych portów ludzie nie zaczną latać aż tak często aby wypełnić te same połączenia z dwóch dodatkowych portów.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Inne linie bardzo ostrożnie wchodzą do naszego kraju, jesteśmy zbyt biednym krajem dla tradycyjnych linii - które (jak Lufthansa) dowozi sobie paxów do hubów w Niemczech i dalej wozi w świat. Jedyne na co może liczyć Lublin to Ryan lub wizz (ze wskazaniem na tego pierwszego) taka smutna prawda. No i oczywiście jakieś czartery + kiedyś Lufa do FRA.
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
^^ Może chodziło o ostatnie miejsca w tych samolotach, które jednak polecą :lol:
Loty z Rzeszowa do Wrocławia, które zapowiadał Eurolot zostają zawieszone. Powód – brak zainteresowania pasażerów. Ale Eurolot zapowiada, że polecimy z Rzeszowa do Poznania.

Samoloty Eurolotu wykonają tylko dwa rejsy - 28 października oraz 2 listopada.

Połączenia z Rzeszowa do Wrocławia miały ruszyć 30 września, ale zainteresowanie było małe, więc przewoźnik przełożył termin na 28 października.

- Brak zainteresowania pasażerów tym połączeniem sprawił, że na razie nie będzie go w rozkładzie - tłumaczy Jacek Balcer, dyrektor marketingu w Eurolot. – Trasa Wrocław – Rzeszów miała być częścią połączenia Wrocław – Lwów. Chcieliśmy zacząć loty na pierwszym odcinku tej trasy. Ponieważ nie chcemy latać pustymi samolotami, zdecydowaliśmy nie uruchamiać tego kierunku. Do dnia dzisiejszego bowiem nie udało się dogadać ze stroną ukraińską.

Władze Eurolotu zapewniają jednak, że jeżeli tylko zostaną załatwione formalności po stronie ukraińskiej, połączenie Wrocław - Lwów z międzylądowaniem w Rzeszowie zostanie przez przewoźnika uruchomione.

Kolejny kierunek, który leży w strefie zainteresowania Eurolotu to połączenie Rzeszów – Poznań, które byłoby częścią lotów do Szczecina.
nowiny24
 

·
gra słów i kredek
Joined
·
487 Posts
Czy w związku z wydarzeniami w Warszawie( awaryjne lądowanie) któreś z lotów do Warszawy zostały przekierowane do Rzeszowa?;>
^^
Po awarii Boeinga: Łódź przyjmuje samoloty z Okęcia

Z powodu problemów z podwoziem na Okęciu awaryjnie wylądował Boeing 767. Akcja z przyjmowanie samolotu lądującego na pianie spowodowała zamknięcie lotniska w Warszawie dla innych samolotów. Łódzkie lotnisko w zastępstwie Okęcia przyjmuje samoloty.

W Łodzi wylądowały: Boeing 737 z Londynu i 2 ATR-y 72: z Gdańska i Rygi.
- Będziemy starać się pomóc Warszawie w miarę możliwości. Mamy miejsce, by przyjąć gościnnie np. trzy Boeingi 737. Musimy też obsługiwać własne loty - mówi Mariusz Jachimek, doradca prezesa lotniska.
O godz. 18.15 i 18.45 wylądowały dwa samoloty z Sharm el Sheikh. Natomiast w nocy ma przylecieć samolot z Madery. - Dla wszystkich pasażerów organizujemy transport autokarami do Warszawy. Nie jest łatwo wynająć autokar 1 listopada, ale dajemy radę - mówi Ewa Bieńkowska, rzeczniczka lotniska. Natomiast jutro jeden z samolotów, który przyleciał dziś z Sharm el Sheikh zabierze pasażerów do Las Palmas. Pasażerowie zostaną przywiezieni do Łodzi autokarami.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,...eninga__Lodz_przyjmuje_samoloty_z_Okecia.html
 
1041 - 1060 of 4065 Posts
Top