SkyscraperCity Forum banner
1321 - 1340 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
^^Swego czasu transatlantyki mogły startować z cargo na full co np w Krakowie nie było możliwe, ale czy do tego potrzebne jest aż 3200 to nie wiem. Na pewno przydał się też do zwiększenia kosztów działalności, krótszy czy dłuższy odśnieżać, patrolować trzeba ;)


Mogli byście czasem postować jak wygląda u was sprzedaż OLT.
Znikają pierwsze loty na trasie RZE/KTW - GDN
przy bukowaniu 1pax

przy bukowaniu 9pax


przy 1pax

przy 9pax


Zauważyłem ciekawą rzecz. Daty które zniknęły z rezerwacji mają taryfy 299zł/349 przy 1 rezerwowanym pax, podczas zmiany liczby pax zmieniają taryfę na 349zł później na 399zł aż wreszcie znikają, w tym samym czasie podczas rezerwacji 1pax są dni za 349/399zł i mimo iż były wyższe niż "wyprzedane dni" nadal pozostają w sprzedaży. Dlatego albo OLT nie ma sztywnego cennika, albo w te dni przyleci inna maszyna niż 68 miejscowy ATR72 który ma obsługiwać loty do Rzeszowa
 

·
Registered
Joined
·
28,070 Posts
Wygląda na to, że to połączenie wypali, może jak po jakimś czasie będą bardzo dobre wyniki rezerwacji RZE-GDN to zrobią bezpośrednio lot bez przesiadki w KTW(tym bardziej jakby loty RZE-KTW były słabo obłożone no i osobne połączenie KTW-GDN dawałoby radę).
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
a czy to miarodajne patrzenie na trase Rze - Gdn? Może wysokie ceny są spowodowane wysokim wypełnieniem na odcinku KTW-GDN ... ?
Na forum lotnictwo.net.pl ktoś zmieścił statystyki z jednego dnia:
Cytat Zamieszczone przez Zelek Zobacz posta
Wczoraj pierwszy lot jako OLT Express na trasie do GDN (ATR72) promocja robi swoje, obłóżenie bliskie 90%.

GDN-KTW-RZE
Przylot: 29pax // odlot: 3pax // tranzyt(GDN-RZE): 29pax

RZE-KTW-GDN
Przylot: 3pax // odlot: 35pax //tranzyt(RZE-GDN): 15pax
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Rzeszów-Jasionka: Nowy autobus
data dodania: 2012-04-03 11:40:46

Przetarg na dostawę autobusu lotniskowego dla Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Za ponad 1,2 mln zł netto dostarczy go spółka Contrac GmbH z Niemiec.

Dostawa autobusu lotniskowego jest zadaniem realizowanym w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i urządzeń do nowopowstającego terminala pasażerskiego i obsługi lotniska”.

W przetargu złożono dwie oferty. Korzystniejsza cenowo (jedyne kryterium wyboru wykonawcy) była oferta firmy Contrac GmbH, która zaproponowała dokładnie 1 165 617 zł netto. Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia wynosiła 1,2 mln zł netto.

Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 i budżetu państwa.
źródło: Rynek Infrastruktury/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Pewnie coś takiego jak w Balicach
 

·
Moderator
Joined
·
19,947 Posts
dobrze rozumiem, te przykładowe 47 na przylocie i 20 na odlocie to tylko na odcinku Katowice-Rzeszów? , czy moze to do Katowic z Gdańska przyleciało 47, a z KTW do RZE poleciały 32 osoby?
 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
Jasionka notuje kolejny wzrost odprawionych pasażerów

Kolejny miesiąc wzrostów w porcie lotniczym w Jasionce. W marcu podrzeszowskie lotnisko zanotowało 17-procentowy wzrost odprawionych pasażerów w porównaniem z marcem ubiegłego roku.


Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...az_wiecej_pasazerow__Wzrost_o_17_procent.html
^^^Gazeta Wyborcza

Jeszcze z pasazer.com:
Rzeszów 17% na plusie w marcu

Rzeszowskie lotnisko w dalszym ciągu odnotowuje wzrost liczby pasażerów. W marcu ruch w Jasionce wzrósł o 17 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W porównaniu miesięcznym w marcu 2012 odprawionych zostało 41 tys. podróżnych, podczas gdy w marcu 2011 roku było to niespełna 35 tys.

Tendencja wzrostowa w ruchu pasażerskim od początku roku sytuuje się natomiast na poziomie 28,5 proc. – w pierwszym kwartale br. w Jasionce odprawiono 109 tys. pasażerów, a w analogicznym okresie roku poprzedniego 82 tysiące.

Paweł Cybulak
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Cytat z wczorajszej konferencji prasowej:
Jarosława Frankowski, zapytany przez jednego z dziennikarzy
- Na chwilę obecną Rzeszów, jakie jest zainteresowanie?
- Bardzo dobre, do Rzeszowa będziemy zwiększać oferowanie. Zarówno Warszawa zaczęła się budować co jest ważne, ruch na Gdańsku bardzo się buduje.
- Czy Gdańsk Rzeszów to jest bezpośrednie?
- Nie. W tej chwili nie, ale już niedługo tak.
Jak widać wygląda to dobrze. Być może biorą Rzeszów pod uwagę jeśli chodzi o międzynarodowe połączenia, w sumie jak ktoś już pisał chcieli mieć dedykowanego geata, a kto przy 3 połączeniach dziennie na ATR zabiega o coś takiego.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Niestety, ale sam fakt zabiegania przecież przy tak małym ruchu jaki prowadzą teraz nie potrzeba osobnego gatea , myślę że coś międzynarodowego zapowiedzą z RZE, na forum Lotnictwa ktoś napisał że w grę wchodzą Włochy, Niemcy i Norwegia, być może tylko plotka , zobaczymy za kilka dni.


Może ktoś ma ochotę popracować na lotnisku, jest 9 miejsc w WAS Handing
http://pup.rzeszow.pl/index.php?id=oferta_pokaz&id_of=33885

http://pup.rzeszow.pl/index.php?id=oferta_pokaz&id_of=33884
 

·
Registered
Joined
·
133 Posts
Jesienią z lotniska w Jasionce nowe połączenia z Monachium, Dortmundem, Paryżem, Hamburgiem, Rzymem, Amsterdamem i Oslo uruchomi OLT Express.Jak udało nam się dziś dowiedzieć od 29 października OLT Express będzie obsługiwał połączenia z Jasionki do Monachium (2 razy w tygodniu), Dortmundu (3 razy w tygodniu), Paryża (3 razy w tygodniu), Hamburga (2 razy w tygodniu), Rzymu (3 razy w tygodniu), Amsterdamu (2 razy w tygodniu) i do Oslo (2 razy w tygodniu).

Bilety można rezerwować od jutra na stronie przewoźnika.

nowiny24.pl

Bardzo dobra informacja, 7 nowych połączeń brzmi nieźle, aczkolwiek brakuje mi bardzo Madrytu.
 
1321 - 1340 of 4065 Posts
Top