SkyscraperCity Forum banner
121 - 140 of 4065 Posts

·
Registered
Patrz, bocian!
Joined
·
1,440 Posts
Z Rzeszowa polecisz prosto do Ameryki

Z Rzeszowa polecisz prosto do Ameryki

Rzeszów dołącza do nie byle jakiej elity: będzie trzecim po Warszawie i Krakowie miastem, z którego będzie można latać do USA. Pierwszy samolot PLL LOT do Nowego Jorku z Jasionki może odlecieć już na początku czerwca - pisze DZIENNIK.

"<Dże-dżów>? <Rze-rzów>? Jak to się pisze?! Może pani przeliterować?" – prosi z nutą przerażenia w głosie Liz Liliany, rzeczniczka lotniska Keneddy’ego w Nowym Jorku, kiedy pytamy ją, czy pracownicy portu już ćwiczą zapowiadanie lotów z Rzeszowa. "Litery r i z oznaczają <ż>? To śmieszne. A <u> pisze się jak <o>, tylko z kreską? Bardzo trudne. Nie wiem, czy nauczymy się to dobrze wymawiać" – martwi się Liz.

Amerykanie muszą zdążyć do 3 czerwca, bo właśnie na ten dzień planowany jest pierwszy lot. 250 pasażerów do Nowego Jorku zabierze Boeing 737. Rzeszowianie triumfują. Radości nie kryje Ewa Draus, wojewoda podkarpacki: "To dla nas ogromna szansa!" – cieszy się. Do tej pory z Jasionki startowały jedynie samoloty do Warszawy i Londynu. Wiesław Mardosz, dyrektor lotniska, przyznaje, że Rzeszowem już interesują się kolejni przewoźnicy. W najbliższych tygodniach zostaną uruchomione loty do Dublina. W planach są rejsy do Paryża, Rzymu i Madrytu. I władze lotniska, i samorządowcy liczą również na połączenie ze Lwowem. Do 2008 roku ma tam powstać nowy terminal, o Jasionkę już walczą firmy zajmujące się obsługą pasażerów. Szykuje się też wielka wojna o pasażerów, bo Rzeszów mierzy wysoko: chce zabrać część klienteli krakowskim Balicom, zamierza walczyć o Słowaków i Ukraińców i pasażerów z Lubelszczyzny. "U nas nigdy nie ma mgły, droga jest lepsza niż do Krakowa, mamy drugi co do długości pas startowy w kraju, możemy świadczyć usługi cargo" – wylicza jednym tchem atuty portu jego dyrektor Wiesław Mardosz.

Badanie rynku pokazało, że chętnych na loty za ocean na Podkarpacku nie zabraknie. "Tu każdy ma jakąś rodzinę albo znajomych w Ameryce" – potwierdza Mardosz. Wielu rzeszowian lata do USA co najmniej raz w roku. Tak jak Jacek Czapka, grafik z podrzeszowskich Ropczyc. "Tylko w zeszłym roku byłem w Ameryce cztery razy" – mówi. "Mam tam bliskich, ale załatwiam też sprawy biznesowe. Teraz latam z Warszawy, a to za każdym razem oznacza stratę co najmniej sześciu godzin" - mówi.

Loty transatlantyckie to nie tylko nobilitacja dla portu, ale i dla całego regionu. Ewa Draus nie kryje: "To przełom. Pokonaliśmy barierę, która do tej pory była nie do przejścia. Przestaniemy być zapomnianym województwem na peryferiach" – mówi.

Zdaniem Draus uruchomienie lotów do Ameryki zmienia wszystko. "Z miejsca ruszą wszystkie inwestycje, przy lotnisku mają przecinać się drogi A4 i S19, w jego okolicach powstaje już park technologiczny, rozbudowujemy bazę cargo" – wylicza. "A poza tym już zastanawiamy się, jak promować nasz region w USA. To przecież raj dla turystów. Mamy nie tylko dziewicze, unikalne przyrodniczo tereny, ale też perełki dziedzictwa kulturowego, chociażby drewniane cerkwie".
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=28061

-

bardzo ładne zdjęcie :lol: z Rzeszowa oprócz tancerzy w ludowych strojach będą latać bieszczadzkie wilki, niedźwiedzie oraz jelenie i sarny.
 

·
orend&#380; d&#380;us jab&#322;kowy
Joined
·
8,382 Posts
Rzeszów - Nowy Jork w 10 godzin
Duże skrócenie czasu podróży - to najważniejsza korzyść z bezpośrednich połączeń lotniczych z Podkarpacia do Ameryki. Samoloty będą latać od 3 czerwca dwa razy w tygodniu. Bilet kosztuje niemal tyle samo, co na lot z przesiadką na Okęciu. Można już zarezerwować miejsce.

Jasionka jest trzecim, po warszawskim Okęciu i krakowskich Balicach, polskim portem lotniczym, z którego samoloty będą latały bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych. Niedzielne loty będą się kończyły na lotnisku JF Kenedy`ego, a czwartkowe - w Newarku.

Od kilku dni można już kupić bilety na pierwsze dwa rejsy, na 3 i na 7 czerwca. Rezerwację można zamówić w każdym biurze podroży sprzedającym bilety lotnicze, bezpośrednio w placówkach LOT-u oraz za pośrednictwem Internetu. Ten ostatni sposób jest najtańszy.

Bilet z Rzeszowa do Nowego Jorku kosztował w czwartek 2100,36 zł. Na lot powrotny - 2299,24 zł

Lotnisko musi się przygotować
Port lotniczy w Jasionce przygotowuje się do obsługi transatlantyckich rejsów. Trzeba kupić wyposażenie tzw. handingowe, czyli schodki dla pasażerów oraz urządzenia do załadunku i rozładunku towarów. Zostaną też przeszkoleni pracownicy obsługi.

Kolejnym problemem, z którym musi sobie poradzić dyrekcja rzeszowskiego lotniska, jest odprawa pasażerów. Musi być ona prowadzona zgodnie z surowymi amerykańskim przepisami bezpieczeństwa.

Transatlantycki boeing 767 zabiera na pokład 236 pasażerów. Żeby podołać obsłudze takiej liczby podróżnych, obecna poczekalnia stanie się halą odpraw. Będą do niej wpuszczani wyłącznie pasażerowie z biletami. Osoby odprowadzające pozostaną pod gołym niebem.

Pasażerowie odlatujący do Ameryki będą też musieli się pogodzić z pewnymi trudnościami i niedogodnościami wynikającymi z ciasnoty. Ten stan będzie trwał do jesieni przyszłego roku. Wtedy ma zostać oddany do użytku nowy terminal pasażerski.
super nowości
 

·
Registered
Patrz, bocian!
Joined
·
1,440 Posts
Od środy latamy do Dublina

Ryanair otwiera kolejne połączenie lotnicze. Wczoraj na pierwszy lot z Jasionki do Dublina był tylko jeden wolny bilet.

Ryanair na trasie Rzeszów - Dublin chce rocznie przewozić 30 tys. pasażerów.

Uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Irlandią może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na pierwszy rejs z Dublina do Rzeszowa zarezerwowano już ponad 140 biletów.

Kilka najbliższych lotów ma już niemal komplet pasażerów. Na ostatni przed świętami Wielkanocnymi lot z Dublina do Rzeszowa nie ma już wolnych miejsc. Za bilet na 28 lutego trzeba zapłacić prawie 170 zł. Na pierwsze dni lutego cena biletu przekracza 400 zł.

Specjalne autobusy

Samoloty do Irlandii będą latały w środy i piątki. Trasę będą obsługiwały boeingi 737 - 800. Zabierają na pokład 189 pasażerów. Z Jasionki samoloty wystartują o 21.20, w Dublinie będą o 23.30. Z Irlandii samolot wystartuje o 16.50, do Jasionki przyleci o 20.55.

W środę kursy rozpocznie również specjalna lina autobusowa MPK. - Autobus zabierze pasażerów z dworca w Rzeszowie - mówi Wiesław Pomianek, dyrektor MPK. Rozkład kursów dostosowaliśmy do przylotów i odlotów samolotów.

A może Rzym?

Jutro na lotnisku w Jasionce gościł będzie Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Wschodniej. Być może poznamy kolejne połączenia, które planuje uruchomić irlandzki przewoźnik.

Ryanair wciąż nie podjął decyzji w sprawie lotów do Liverpoolu. Nieoficjalnie mówi się, że Irlandczycy są również zainteresowani rejami z Rzeszowa do europejskich stolic. Najczęściej wymieniany jest Rzym i Paryż.

Artur Zacharzewski
http://gcnowiny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070123/RZESZOW/70122036
 

·
orend&#380; d&#380;us jab&#322;kowy
Joined
·
8,382 Posts
Jutro na lotnisku w Jasionce gościł będzie Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Wschodniej. Być może poznamy kolejne połączenia, które planuje uruchomić irlandzki przewoźnik.

Ryanair wciąż nie podjął decyzji w sprawie lotów do Liverpoolu. Nieoficjalnie mówi się, że Irlandczycy są również zainteresowani rejami z Rzeszowa do europejskich stolic. Najczęściej wymieniany jest Rzym i Paryż.
Przydałaby się jakaś konkurencja Ryanowi, no ale jeśli otworzą jakieś nowe połączenie np Liverpool 2X w tygodniu i Paryż też 2X to zły nie będę
 

·
Registered
Joined
·
947 Posts
Widocznie błąd w artykule... Rzeszowianie... wiecie coś o awarii B 737 na lotnisku??? Gdzies to wyczytałem ze na 1 silniku lądował...
Lądował na dwóch, ale podczas procedury uruchamiania silników jeden z nich nie wchodzil na pelne bezpieczne obroty i zdecydowali sie nie ryzykowac. Maszyna stoi w Rzeszowie czekajac na mechanikow.
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
Koniec marzeń o wielkiej bazie serwisowej

agata kulczycka
2007-01-25, ostatnia aktualizacja 2007-01-26 11:29
Przepadły szanse Rzeszowa na inwestycję Ryanaira: nie będzie bazy serwisowej za 100 mln. dolarów, ani 1,5 tys. miejsc pracy. Przewoźnik nadal chce inwestować, ale Jasionki nie bierze już pod uwagę. - Bo macie za mało połączeń międzynarodowych - mówi Tomasz Kułakowski z Ryanaira
Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że inwestycja Ryanaira: budowa wielkiej bazy serwisowej, gdzie przeprowadzane byłyby remonty kapitalne samolotów różnych przewoźników, jest w zasięgu ręki. Dziś wiadomo, że nie ma już na to żadnych szans.

Leszek Deptuła, były marszałek Podkarpacia jest niepocieszony: - Zrobiliśmy wszystko co było możliwe z naszej strony: gotowi byliśmy sprzedać inwestorowi kilkadziesiąt hektarów terenu za przysłowiową złotówkę, znaleźliśmy środki na przekwalifikowanie pracowników i odwodnienie terenu, wybudowaliśmy drogę lotniskową - wylicza b. marszałek i dodaje: - Nie wiem czym jeszcze moglibyśmy zachęcić inwestora?

Konkurentem dla Rzeszowa była łotewska Ryga. To ona walczyła o wspólną inwestycję irlandzkiego przewoźnika i azjatyckiej firmy Singapur Technology Aerospace. Za inwestycją w Jasionce wiele przemawiało: warunki lokalizacyjne, długość pasa startowego, Dolina Lotnicza, Politechnika Rzeszowska.

Jeden z naszych rozmówców mówi: - To były atrakcyjne atuty, ale żeby wygrać trzeba było je znać i umieć wykorzystać podczas negocjacji.

Na negocjacje przedstawiciele Podkarpacia jeździli nawet do Singapuru. - Wtedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze - mówi Leszek Deptuła.

Sprawy jednak potoczyły się inaczej. W środę Tomasz Kułakowski z Ryanaira poinformował, że Rzeszów nie jest już brany pod uwagę. - Zmieniła się koncepcja bazy, poszukiwania miejsca zaczęły się na nowo. Teraz to będzie nasz indywidualny projekt - mówi Kułakowski. To, że z inwestycji wycofała się singapurska firma, przekreśliło szanse Jasionki. Czego nam brakuje, że już nie jesteśmy brani pod uwagę? - W Rzeszowie jest za mało połączeń międzynarodowych - twierdzi Kułakowski.

Jak się dowiedzieliśmy w czwartek ostateczna decyzja w sprawie Jasionki zapadła w połowie grudnia. Przedstawiciel Raynaira twierdzi, że o tym poinformowana została Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, oficjalny partner rozmów z irlandzkim przewoźnikiem.

PAIiIZ nie przekazała jednak dalej tej wiadomości: ani samorządowi wojewódzkiemu, ani dyrekcji Portu Lotniczego w Jasionce. W czwartek w siedzibie agencji usłyszeliśmy: - Ten projekt nie jest jeszcze zamknięty, dlatego o niczym nie informujemy.

Tymczasem z nieoficjalnych informacji wynika, że być może przyczyna była inna: - Ryanair traktował Jasionkę, jako kartę przetargową w walce o wyłączność dla siebie lotniska w Modlinie - mówi anonimowy informator.

Grażyna Urbańska z mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego mówi, że pierwsi pasażerowie mają korzystać z lotniska w Modlinie w 2008 roku. - Będzie dostępne dla różnych tanich przewoźników, nie ma mowy o tym, by tylko dla jednego - mówi.

Na Podkarpaciu wszyscy żałują bazy serwisowej dla samolotów, nikt jednak szat nie rozdziera. - To strata dla Podkarpacia, że taka decyzja zapadła. Nie pozostaje nam nic innego, jak szukać nowych inwestorów - mówi Zygmunt Cholewiński, marszałek podkarpacki.

- Zainteresowanie poważnych inwestorów Parkiem Naukowo-Technologicznym jest bardzo duże. Na razie nie możemy informować o szczegółach, bo na początku wszystkich rozmów podpisujemy klauzulę poufności. Ale mogę zapewnić, że już w 2008 roku pojawią się tam pierwsze miejsca pracy - mówi Daniel Kozdęba, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.


http://miasta.gazeta.pl/r...62,3876346.html
 

·
Registered
Joined
·
81 Posts
^^ Szkoda, ale z tego wniosek, że poszukiwania zaczną się od nowa. W związku z powyższym nie wszystko stracone i byc może ta baza ma jeszcze szanse powstać w Polsce, wszakże są u nas jeszcze inne porty z bogatszą siatka połączeń niż Jasionka! Polska nie może odpuścić w końcu ta inwestycja jest warta 100 mln $, no i da 1500 miejsc pracy. Myślę że w rywalizację o baze mogły by się włączyć takie porty jak: Gdańsk, Poznań, Szczecin, Katowice - mają w miarę przyzwoitą siatkę połączeń! Bo zdaje się Kraków i Wrocław które już walczą o bazę noclegową dla samolotów Ryanair'a, chyba sobie odpuszczą tę inwestycje! Chociaż, kto ich tam wie!
 

·
Registered
Patrz, bocian!
Joined
·
1,440 Posts
będzie strajk? Na lotnisku kwasy :/

Pracownicy rzeszowskiego lotniska są zaniepokojeni lekceważącym, ich zdaniem, traktowaniem Portu Lotniczego Rzeszów przez
warszawską dyrekcję Portów LotniczychPracownicy rzeszowskiego portu lotniczego są zdeterminowani i rozważają wręcz rozpoczęcie akcji protestacyjnej. Nie widzą już
innego wyjścia. Nie odnoszą skutku oficjalne ponaglenia i prośby o realizację zakupów zaplanowanych w budżecie przedsiębiorstwa.
Warszawska dyrekcjia Portów Lotniczych w przygotowaniach do obsługi transatlantyckich samolotów jest wyjątkowo opieszała.

W Jasionce nie ma naziemnego wyposażenia do obsługi transatlantyckich samolotów boeing 767. Od ponad roku zaplanowane są zakupy
schodów dla pasażerów, podnośnika do załadunku kontenerów, cysterny do tankowania tego samolotu i specjalistycznego samochodu
pożarniczego. Nie szkoli się również ludzi w obsłudze transatlantyka, a bez tego można zapomnieć o rozpoczęciu lotów z Jasionki do
Nowego Jorku.

Najważniejsze podnośniki

- Nie ma żadnego problemu - uspokaja Artur Burak, rzecznik prasowy Portów Lotniczych. - Najistotniejszym sprzętem do obsługi
transatlantyckich boeingów są podnośniki do załadunku kontenerów. Są one dostępne na rynku i w każdej chwili można je kupić. W
razie opóźnienia w dostawie, zostaną do Jasionki przywiezione z Warszawy i na pewno będą na czas.

Utracą pracę?

Podobno w kuluarach mówi się, że szefostwo Portów Lotniczych chce do Jasionki przysłać z Warszawy nie tylko sprzęt, ale i ludzi do
jego obsługi. Krótko mówiąc, naziemną obsługą samolotów w Jasionce zajęłaby się spółka WAS (Warsaw Airport Serwis). Takiego
rozwiązania obawiają się jednak pracownicy rzeszowskiego portu. Mogłoby to spowodować utratę miejsc pracy dla części pracowników
rzeszowskiego oraz wzrost kosztów obsługi na rzeszowskim lotnisku i w konsekwencji podniesienie opłat lotniskowych. Spadłoby wtedy
zainteresowanie zagranicznych linii lotniczych uruchamianiem międzynarodowych połączeń z Rzeszowa.

Stop dla terminala?

Najważniejszym jednak ograniczeniem w rozwoju latania z Jasionki w świat, jest brak odpowiedniego budynku odpraw pasażerskich. Od
września trwa budowa parkingów wokół przyszłego terminala i przyłączy mediów. Na właściwą budowę nie przygotowano nawet przetargu,
mimo że kompletna dokumentacja projektowa jest gotowa od pięciu miesięcy.

- Przetarg na kolejny etap budowy terminala w Jasionce zostanie ogłoszony w lutym - wyjaśnia Artur Burak. - W kwietniu wykonawca
powinien wejść na plac budowy.

A jeżeli protesty przegranych wydłużą procedurę przetargową o kilka miesięcy? Wtedy budowa w tym roku może się w ogóle nie
rozpocząć. Nie byłoby tego zagrożenia, gdyby przetarg był już rozstrzygnięty. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby to zrobić. Komu
zależy na hamowaniu rozwoju rzeszowskiego lotniska?

Polityka wielka, czy mała?

Tomasz Kułakowski, odpowiedzialny w Ryanair za marketing w krajach Europy Środkowej, poinformował ostatnio, że irlandzki
przewoźnik uruchomi wkrótce nowe połączenia z Warszawy i z Krakowa. Dlaczego nie z Rzeszowa? Na to pytanie nie uzyskaliśmy
przekonującej odpowiedzi. Samoloty z Jasionki na wyspy brytyjskie latają bowiem wypełnione niemal do ostatniego miejsca, a bilety
sprzedają się jak przysłowiowe gorące bułeczki.

Odpowiedź jednak jest. Usłyszeliśmy, jak w kuluarach Tomasz Kułakowski powiedział: - Nie uruchomimy żadnych nowych połączeń z
Rzeszowa dopóki nie zmieni się klimat polityczny wokół waszego lotniska.

I to zdanie ujawnia tajemnicę problemów rzeszowskiego portu lotniczego.

KRZYSZTOF ROKOSZ

Super Nowości z dnia 29_01_2007
K.. M..ć
 

·
orend&#380; d&#380;us jab&#322;kowy
Joined
·
8,382 Posts
Ryanair żąda: dołóżcie pół miliona
Po uruchomieniu połączenia pomiędzy Rzeszowem a Dublinem Ryanair zażądał dodatkowych pieniędzy za reklamę Podkarpacia na swojej stronie internetowej.

Ostatnio płaciliśmy za to Irlandczykom 1 mln zł rocznie.

Samorząd województwa podpisał umowę z Ryanair w październiku 2005 r. W zamian za umieszczenie reklamy na stronie przewoźnika, samorząd przez 5 lat miał płacić prawie 1,5 mln zł rocznie.
Umowę tę renegocjowano po zlikwidowaniu lotów do z Jasionki do Frankfurtu. Samorząd wytargował wówczas zmniejszenie opłaty o 436 tys. zł. Po uruchomieniu lotów do Dublina, Ryanair domaga się powrotu do pierwotnej kwoty.

Jak ustaliliśmy, pismo z wspomnianymi żądaniami trafiło ma biurko wicemarszałka Bogdana Rzońcy w połowie stycznia.
- Ponieważ znów obsługujemy dwie linie, pragniemy powrócić do pełnej kwoty płatności - czytamy w piśmie od szefów Ryanaira.

Co na to samorząd województwa?
- Bardzo zależy nam na dalszej współpracy z Ryanairem, bo połączenia lotnicze służą mieszkańcom naszego regionu. Zanim jednak konkretnie odniesiemy do żądań irlandzkiego przewoźnika umowa zostanie poddana gruntownej analizie formalno-prawnej - mówi Bogdan Rzońca. - W wtorek ta sprawa będzie przedmiotem dyskusji na zarządzie województwa - dodaje.

Gdzie ta reklama?

Według rzeczonej umowy, reklama województwa podkarpackiego miała się znajdować na głównej stronie internetowej przewoźnika. My, choć szukaliśmy jej dość długo, jakoś na nią nie natrafiliśmy. Wnioski z tego płyną dwa: albo takiej reklamy na tej stronie nie ma, albo znajduje się ona w wyjątkowo niewidocznym miejscu. Tak czy siak skutek dla reklamodawcy ten sam.

Po co więc było podpisywać umowę z irlandzką firmą?

- Ta umowa była warunkiem, jaki postawił nam Ryanair przed wejściem do Rzeszowa. Musieliśmy ją podpisać, aby mieć na Jasionce taniego przewoźnika - mówi Leszek Deptułą, były marszałek województwa. - Wydaje mi się, że powinniśmy teraz jednak negocjować nową umowę z Ryanair - dodaje.
Teraz powinni olać tę reklamę przecież Ryan się nie wycofa z Rzeszowa bo ma super obłożone loty....

Terminal w tym roku
Do końca lutego Polskie Porty Lotnicze ogłoszą przetarg na budowę nowego terminala na lotnisku w Jasionce. Wciąż jednak nie ma oficjalnej decyzji LOT-u w sprawie lotów do USA.

Rzeszowskie lotnisko wciąż nie ma potwierdzenia zgody na uruchomienie od 3 czerwca lotów do USA. Przyjdzie ono najprędzej 12 lutego, bo wtedy ma zostać rozstrzygnięty konkurs na prezesa LOT-u. Nasz rodzimy przewoźnik sprzedał już na tę trasę kilkadziesiąt biletów, lecz nie jest wcale powiedziane, że pasażerowie polecą do Nowego Jorku bezpośrednio z Rzeszowa.

Loty są tym bardziej zagrożone, że wciąż nie ma odpowiedniego sprzętu do obsługi rejsów transatlantyckich. Nieoficjalnie mówi się, że PPL czeka na decyzję LOT-u, a ta, jeśli przyjdzie zbyt późno, pozwoli zwalić winę na władze lotniska, że nie są odpowiednio przygotowane.

Wówczas obsługą mogłaby się zająć firma świadcząca usługi LOT-owi. Wówczas LOT mógłby sam obsługiwać w Rzeszowie swoje rejsy. Część pracowników obsługujący sprzęt naziemny straciłaby pracę.

Artur Burak, rzecznik prasowy PPL, nie chce komentować tych spekulacji. Zapewnia jednak, że w razie konieczności odpowiedni sprzęt można ściągnąć z Warszawy.
Burak zapewnia też, że za kilka dni zakończy się analiza dokumentacji technicznej nowego terminala. Projekt trafił do Warszawy już kilka miesięcy temu. Dlaczego dotąd nie ogłoszono przetargu?
- Trzeba było uzupełnić projekt i nanieść kilka poprawek – odpowiada Burak.

PPL ogłosi przetarg publiczny jedynie na przygotowanie budynku do poziomu zerowego. Za 20 mln zł, które w tym roku Porty przeznaczyły na budowę terminala, uda się wybudować jedynie fundamenty i piwnice.
no to ładne będą te piwnice!!
 

·
orend&#380; d&#380;us jab&#322;kowy
Joined
·
8,382 Posts
Ja pierd.... 20 sekund i prosze... reklama Rzeszowa na stronie Ryana http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=RZE
Ja pierd... 10 sekund i Bydgoszcz też ma reklamę, za darmo, no chyba że też płacicie za to 1mln rocznie?
http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=BZG
tak jak wszystkie inne miasta, do których lata Ryan myślisz że np: Warszawa płaci za reklamę? lub Kraków?
Trudno to nazwać reklamą która trafia do klienta, to raczej on może nas znaleźć jeśli się mu będzie chciało czytać o jakimś Rzeszowie w jakimś Polandzie. A chyba nie o to chodzi w reklamie aby klient jej szukał?
 
121 - 140 of 4065 Posts
Top