SkyscraperCity Forum banner
141 - 160 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
...Według rzeczonej umowy, reklama województwa podkarpackiego miała się znajdować na głównej stronie internetowej przewoźnika...
nadal szukam tej reklamy:) tak jak te tysiące turystów:)
Ciekawe że dopiero teraz województwo się obudziło, ale to chyba zrozumiałe nie chcieli mieć problemów bo Ryan obiecywał bazę.
 
Joined
·
733 Posts
Ja pierd... 10 sekund i Bydgoszcz też ma reklamę, za darmo, no chyba że też płacicie za to 1mln rocznie?
http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=BZG
tak jak wszystkie inne miasta, do których lata Ryan myślisz że np: Warszawa płaci za reklamę? lub Kraków?
Trudno to nazwać reklamą która trafia do klienta, to raczej on może nas znaleźć jeśli się mu będzie chciało czytać o jakimś Rzeszowie w jakimś Polandzie. A chyba nie o to chodzi w reklamie aby klient jej szukał?
Bydgoszcz tez płaci za reklame i to najwięcej w całej Polsce... i za nowe połączenie do Dublina też bedziemy dopłacać...


nadal szukam tej reklamy:) tak jak te tysiące turystów:)
Ciekawe że dopiero teraz województwo się obudziło, ale to chyba zrozumiałe nie chcieli mieć problemów bo Ryan obiecywał bazę.
No to jest ta reklama Podkarpackiego...
http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=RZE&show=3

:)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Bydgoszcz tez płaci za reklame i to najwięcej w całej Polsce... i za nowe połączenie do Dublina też bedziemy dopłacać...
Nie lepiej byłoby wydać te kasę na jakąś choćby jednorazową akcje w dobrze poczytnych pismach brytyjskich lub zasponsorować pismakom wakacje w regionie tak aby sami mogli je opisać na łamach swych gazet...

Płacić, czy nie płacić Ryanairowi?
Już teraz wiem, dlaczego tanie linie lotnicze są tanie - wszyscy je dofinansowujemy. Trudno to jednak nazwać inaczej jak haraczem.

Ryanair był bezwzględny, więc postawił warunek: będziemy latać jak zapłacicie. No i płacimy. Tylko nie wiadomo za co, bo reklamy województwa ni jak nie można znaleźć. Zresztą, dla kogo miała ona by być użyteczna. Do tej pory do Rzeszowa irlandzką linią przyleciało chyba tylko kilku Brytyjczyków. Mieszkańców Podkarpacia, którzy stanowią prawie 100 procent pasażerów, reklama ta nie interesuje. W ten sposób Ryanair ma państwowe dofinansowanie swojego interesu.

Samorząd mógłby jednak być bardziej stanowczy. Nie ma się czego bać. Ryanair łaski nikomu nie robi. Gdyby mu się nie opłacało latać z Rzeszowa to na pewno by nie latał. Tu liczą się cyfry a nie sentymenty. Pokazał to zresztą, jak po ponad roku robienia nam nadziei na budowę centrum serwisowego, nagle zrezygnował z tego pomysłu. Wybuduje, ale w innym mieście.
Powinniśmy iść śladami Ryana... bez sentymentów, ale ważniejszą sprawą od tej połówki jest ściągnięcie konkurencji do Rzeszowa.
 

·
jester
Joined
·
2,412 Posts
PPL ogłosi przetarg publiczny jedynie na przygotowanie budynku do poziomu zerowego. Za 20 mln zł, które w tym roku Porty przeznaczyły na budowę terminala, uda się wybudować jedynie fundamenty i piwnice.
Na fundamentach Odloty w piwnicach Przyloty :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
Kiedy terminal?

Znów o lotnisku w Jasionce jest głośno i znów w niekorzystnym wydaniu. Nie ma wciąż przetargu na kontynuowanie budowy terminala, a właściciel lotniska mówi o "nowych koncepcjach".
- Jesteśmy w głębokim lesie. Kiedy będzie przetarg nie wie pewnie nawet sam dyrektor portów lotniczych w Warszawie - twierdzi osoba blisko związana z portem w Jasionce.

To już nie pierwsze zamieszanie wokół budowy nowego terminala na podrzeszowskim lotnisku. We wrześniu ub. r. udało się ruszyć z pierwszymi robotami. Budowany jest nowy parking, kotłownia, ogrodzenie, cała instalacja okołoterminalowa i droga patrolowa. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które jest właścicielem lotniska w Jasionce, rozstrzygnęło wówczas przetarg w ekspresowym tempie, bo zastosowano uproszczone procedury.

Kolejny etap inwestycji jest w próżni, bo PPL chce rozpisać następny przetarg tylko na budowę terminala "do fazy zerowej", czyli same fundamenty. Władze podrzeszowskiego lotniska niechętnie na to patrzą. - Chcemy większego zakresu robót - mówi oględnie Wiesław Mardosz, dyrektor Portu Lotniczego w Jasionce. O szczegółach nie chce mówić, ale "Gazeta" dowiedziała się, że chodzi o ogłoszenie przetargu, gdzie inwestycja w tym etapie zakończy się na surowym budynku terminala.

W PPL takie rozwiązanie przyjmuje się dość ostrożnie. Główny powód to pieniądze. - Ale koncepcja ta jest rozważana - twierdzi Artur Burak, rzecznik PPL. Nie wiadomo, jednak jak długo ta koncepcja będzie omawiana i kiedy zostanie ogłoszony przetarg. - Niedawno związkowcy pojechali do Warszawy, rozmawiali z dyrektorem generalnym PPL Pawłem Łataczem. Zapewniał, że prace nad przetargiem trwają, a po chwili ludzie odpowiedzialni za przetarg zrobili wielkie oczy, bo nic o nim nie wiedzieli. Dyrektor Łatacz chyba był w szoku, bo wyszedł ze spotkania - mówi nam jeden z naszych rozmówców.

- Powtarza się historia. Znów PPL próbuje się obarczyć winą za opóźnienia. A nasz plan był inny - tłumaczy rzecznik Burak. Twierdzi, że PPL chce rozpisać przetarg na "fazę zerową" terminala, a sam budynek wznosić po powołaniu z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim spółki, która będzie zarządzać lotniskiem w Jasionce. - W tej sprawie jest cicho, a powołanie spółki to warunek, żeby skorzystać z unijnych pieniędzy na lotnisko [56 mln euro - red.].

- Sytuacja jest niepokojąca - uważa Jan Tomaka, poseł PO. PPL zaprzecza. - Jest już gotowy biznes-plan spółki. Spółka powstanie niebawem - przekonuje Artur Burak.

Nie wiemy jednak co to znaczy "niebawem", bo z kolei władze marszałkowskie twierdzą, że rozmowy z PPL są objęte klauzulą poufności. - Z lasu już dawno wyszliśmy - mówi Zygmunt Cholewiński, marszałek podkarpacki. - Ale trzeba organizować przetarg na terminal. Obecne roboty niebawem się zakończą i koparki staną w miejscu. Rozstrzyganie przetargu może trwać miesiącami - przewiduje nasz rozmówca. - Nic złego w tym nie ma, jeżeli najpierw będzie stan zerowy terminala, bo surowy budynek trzeba odpowiednio zabezpieczyć. To kosztuje - odpowiada rzecznik PPL.

W tegorocznym budżecie PPL na lotnisko w Jasionce jest zapisanych około 60 mln zł, z czego 20 mln ma być przeznaczone na budowę terminala. - A jego całkowity koszt wynosi 110 mln zł - przypomina Artur Burak. - A my nie jesteśmy maszynką do robienia pieniędzy - dodaje.

Konkretnej odpowiedzi na pytanie, kiedy będzie terminal, nigdzie nie uzyskaliśmy. Ostatnio podawana data to 2008 r. - Ona jest tak realna, jak to, że prezydentem Polski będzie Bill Clinton. Niech się w PPL wezmą do roboty, bo przy takim tempie terminal pozostanie sferą marzeń - oceniają nasi rozmówcy. - Nie po to wydaliśmy w ubiegłym roku 16 mln zł na inwestycję, żeby jej nie kontynuować - rispostuje Artur Burak.

Niektórzy obawiają się, że zamieszanie wokół lotniska może zagrozić uruchomieniu przez LOT od czerwca bezpośrednich połączeń Rzeszowa z Nowym Jorkiem. Pojawiają się spekulacje, że będą chciały to wykorzystać porty w Poznaniu i Gdańsku, które także chcą połączeń transatlantyckich. - Loty z naszego portu są niezagrożone - zapewnia Wiesław Mardosz, szef podrzeszowskiego portu.
Info zapodane przez mss z inwestycje.miasta.pl

Z znowu kłpoty z terminalem. Cos mi sie wydaje, ze PPL jest niechetne szybkiemu wybudwaniu terminalu w Jasionce.
 

·
Registered
Joined
·
63 Posts
Baza serwisowa bis

z 2007-03-09

Marszałek podkarpacki przeczytał na forum internetowym, że z bazą serwisową w Jasionce jeszcze nic straconego, dlatego w środę leci do Irlandii na spotkanie z kierownictwem Ryanaira.
Irlandzki przewoźnik kilka tygodni temu ogłosił, że zrywa współpracę z firmą Singapore Technologies Aeorspace i nie będzie budował bazy serwisowej w Rzeszowie, bo lotnisko w Jasionce ma za mało połączeń międzynarodowych. Zygmunt Cholewiński na jednym z portali przeczytał jednak wpis internauty z Tenerfy, że singapurska firma rozważa na własną rękę budowę, mniejszej już, bazy serwisowej samolotów i szuka lokalizacji dla inwestycji w Europie Środkowej. Pojawiły się też informacje - na razie nieoficjalne, jak twierdzi Cholewiński - że Ryanair nie rezygnuje z inwestycji. Dlatego marszałek podkarpacki leci do Dublina, wierząc, że uda mu się przekonać kierownictwo przewoźnika do zainwestowania pieniędzy w Rzeszowie.

Zygmunt Cholewiński chce także rozmawiać o renegocjacji umowy dotyczącej promocji Podkarpacia na stronie internetowej Ryanaira, którą urząd marszałkowski zawarł z przewoźnikiem. Samorząd w ubiegłym roku zapłacił za to ponad 1 mln zł.
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,3977174.html

Jednej rzeczy nie rozumiem: jeżeli Ryanair się z interesu w Rzeszowie wycofał i zostali singapurczycy w grze to po kiego diabła leci do Dublina :wtf: , chyba powinien Singapur odwiedzić :nuts:

Drogi Marszałku jeśli to czytasz (nie jestem z Teneryfy :lol: ) to pozdrawiam.


Oto artykuł źródłowy bazy serwisowej BIS:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601080&sid=aB8izM1n6Kbo&refer=asia
 

·
jester
Joined
·
2,412 Posts
Jednej rzeczy nie rozumiem: jeżeli Ryanair się z interesu w Rzeszowie wycofał i zostali singapurczycy w grze to po kiego diabła leci do Dublina :wtf: , chyba powinien Singapur odwiedzić :nuts:

Drogi Marszałku jeśli to czytasz (nie jestem z Teneryfy :lol: ) to pozdrawiam.


Oto artykuł źródłowy bazy serwisowej BIS:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601080&sid=aB8izM1n6Kbo&refer=asia


Poleci, zgodzi się na dopłatę za reklamę na Dublin, a bazy jak nie było tak nie będzie. Żartuję, niech leci może postraszy Irlandczyków, że Singapurczycy już prawie wbijają pierwszą łopatę :lol:
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Może myśli że Singapur to miasto pod Dublinem. Zresztą i tak leci nie za swoją kasę więc jest mu to obojętne gdzie doleci....Z drugiej strony dobrze że są ludzie którzy interesują się Rzeszowskim lotniskiem i tu wielkie dzięki Supporterom z Jasionki za poruszenie tej dyskusji na forum lotnictwa. Widać takie dyskusje forumowe czasem przynoszą jakiś skutek...
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
czytalem ze Spółka ma powstac w czerwcu/lipcu :/ ciekawe ... mogli to zrobic z połroku temu albo i wczesniej. a tak zamiast budowy terminala mamy łyse pole ;/ masakra .
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Statystyki Rzeszow - London STN

2005
PAZDZIERNIK 650 /85,9%
LISTOPAD 8554 /75,4%
GRUDZIEŃ 8082 /73,7%

2006
STYCZEŃ 8649 /76,2%
LUTY 8168 /77,2%
MARZEC 6858 /86,4%
KWIECIEŃ 9989 /88%
MAJ 10128 /86,4%
CZERWIEC 10232 /90.2%
LIPIEC 10372 /88,5%
SIERPIEŃ 10686 /91,2%
WRZESIEŃ 10043 /88,5%
PAZDZIERNIK 10469 /89,3%
LISTOPAD 7185 /86,4%
GRUDZIEŃ 9336 /85,2%

2007
STYCZEŃ 9708/85,6%
LUTY 9025 /

jak widac obłozenie samolotow non stopo powyzej 85 % !!! swietnie.
ciekawe jak Dublin
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
W Prima Aprilis LOT rozpoczyna kampanię reklamową nowego połączenia Rzeszów – Nowy Jork.

Kampania pod hasłem „Łączymy Rzeszów z Nowym Jorkiem”, promująca nowe połączenie transatlantyckie Rzeszów - Nowy Jork, rozpocznie się 1 kwietnia. Inauguracyjny rejs LOT-u z południa Polski za ocean odbędzie się 3 czerwca. Bilety można kupić już teraz. Celem kampanii jest poinformowanie, o ofercie polskiego przewoźnika, dostosowanej do potrzeb pasażerów, który jako pierwszy uruchamia to regionalne połączenie.

Pomysł kreatywny opiera się na pokazaniu przetworzonego w wyobraźni pasażera krajobrazu. Efekty kampanii będzie można usłyszeć w radiu, zobaczyć w Internecie, prasie polskiej, słowackiej i ukraińskiej, na nośnikach outdoorowych. W Stanach Zjednoczonych reklamy ukażą się w Internecie, radiu, w prasie i telewizjach polonijnych. Kampania na rynku polskim będzie trwała do końca kwietnia, na rynku amerykańskim do połowy maja.

Kampanię przygotowała agencja McCann Erickson, a za działania w Internecie odpowiada MRM Worldwide. Ze strony PLL LOT kampanię koordynuje Dział Promocji i Reklamy

airliner.pl
uf , dobra wiadomosc. skoro inwestuja kase w reklame - LOTy sa pewne .
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
wreszcie coś zaczeli robić

Dostawa sprzętu handlingowego dla Portu Lotniczego Rzeszów w formie leasingu operacyjnego.
Zadanie nr 1
- dostawa autobusu lotniskowego (sztuk 1)
- dostawa ciągnika bezdyszlowego (sztuk 1)
- dostawa autocysterny (sztuk 1)

Zadanie nr 2
- dostawa samochodu ratowniczo-gasniczego (sztuk 1)

Zadanie nr 3
- dostawa przenośnika samojezdnego do bagażu (sztuk 1)
- dostawa agregatu prądotwórczego (sztuk 1)
- dostawa przyczepy do transpotu palet (sztuk 2)
- dostawa lotniczych schodów pasażerskich (sztuk 1)
- dostawa przyczepy z platformą obrotową do transportu kontenerów (sztuk 2)
- dostawa wózka bagażowego (sztuk 3)
http://www.lotnisko-chopina.pl
 
141 - 160 of 4065 Posts
Top