SkyscraperCity Forum banner
1641 - 1660 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Jeśli chodzi o poszerzenia to Trzebownisko to ostatnie sensowne, i na tym powinno się zamknąć temat na lata, a zacząć urbanizować sensownie to co się pozyskało.


Pojawiły się kolejne chartery z Izraela

ENT 218 RZESZÓW 16/02 21:00
ENT 234 RZESZÓW 23/02 21:00
ENT 268 RZESZÓW 02/03 19:30
ENT 276 RZESZÓW 03/03 07:30
ENT 270 RZESZÓW 03/03 08:50

obecnie jest już 8 lotów na luty/marzec

jeszcze statystyki z ostatniego weekendu
Niedziela - RZE-DUB około 65% (słabiutko, jak na ten kierunek)
Sobota - MAN-RZE ponad 90% (widać man wypaliło)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Ale Gmina Trzebownisko to tez Łąka, Łukawiec i inne wsie które nawet za 100 lat nie będą przypominały miasta.
Samo Trzebownisko, Zaczernie, Jasionka (te najblizszej Rzeszowa) jeszcez rozumie, reszta nie ma sensu.
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
może i ten plan pan prezydent nie ma taki zły dojazd na lotnisko jakie jest kazdy widzi gmina Trzebownisko raczej stanu nie poprawi. Ludzie w ościennych gminach są chyba bardzo uparci jest nie i "nie" no ale do miasta codziennie jeżdżą i korzystają z jego dóbr (praca, uczelnie, instytucje, medycyna, sklepy)
Dojazd się prawie zbudował w postaci S19 i w niedlugiej perspektywie będzie też bezpośredni dojazd z niej do portu.

A co do korzystania z dóbr, powinniśmy w takim razie przyłączyć od razu wszystko od sokołowa po Czudec, przecież mieszkańcy tych miejscowości codziennie chodzą do pracy, szkoły, na zakupy w Rzeszowie.

pozatym gmina Trzebownisko nie kończy się na lotnisku i strefie ekonomicznej, ale na północy w Stobiernej, a na wschód są tak jak ktoś wspomniał lukawiec i łąka, idę o zakład że to już dla Tadzia tylko numerki w postaci liczby mieszkańców i wpływów z podatków.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Konferencja prasowa Ryanaira: Modlin, 12.12.2012

Dziś tylko w telegraficznym skrócie o nowościach, jakie ogłosił wczoraj FR. Nieco więcej o planach Ryanaira napiszemy w piątkowym Komentarzu Tygodnia.

[...]

5. FR prowadzi rozmowy z portem w Modlinie (również z GDN, POZ i RZE) w sprawie utworzenia baz. W przypadku WMI oczekuje obniżenia opłat. Pewnym problemem jest tu fakt, że w roku przyszłym Ryanair nie pozyska żadnych nowych samolotów.

[...]

http://www.prtl.pl/linie_lotnicze_wiadomosci/11361
Ta ...
 

·
Registered
Joined
·
2,991 Posts
Usterka samolotu Ryanair. Miał lecieć z Londynu do Rzeszowa

Dodano: 14 grudnia 2012, 14:16 Autor: Mateusz Bartoszewicz
Samolot należący do linii Ryanair miał usterkę techniczną. Pasażerowie, przed startem w Londynie musieli przesiąść się do innej maszyny. Lot jest opóźniony. O godz. 15 ma wylądować w Rzeszowie.
Dziś, z powodu usterki technicznej samolotu należącego do linii Ryanair, pasażerowie mający lecieć z Londynu-Luton do Rzeszowa, musieli opuścić samolot. Przewoźnik podstawił inną maszynę.
W związku z tym lot jest opóźniony o kilka godzin. W Rzeszowie jest spodziewany na godz. 15.00.
Opóźniony jest także lot z Rzeszowa do Londynu-Luton, który miał się odbyć o 10:40. Pasażerowie wciąż czekają na lotnisku w Jasionce. Start samolotu zaplanowany jest na godz. 15.30.
Dziś na lotnisku w Jasionce, inny samolot należący do Ryanair kołował nad lotniskiem w Jasionce.
- Ryanair cztery razy podchodził do lądowania w Jasionce. Poinformował nas zaniepokojony internauta obserwujący stronę flightradar24.com.
Jak poinformował Łukasz Sikora, z zespół marketingu i rozwoju połączeń lotniska w Jasionce - Nie było to awaryjne lądowanie. Samolot oczekiwał na oczyszczanie drogi startowej. Trzeba było usunąć z pasa śnieg. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, trwało to kilka minut.
 

·
Registered
Joined
·
29,047 Posts
Na forum Ryanaira piszą, że podobno dostaniecie Trapani.
 

·
Registered
Joined
·
2,461 Posts
Ryanair poleci z Rzeszowa na Sycylię (Trapani)

Ryanair wyraźnie się rozkręcił z ogłaszaniem nowych tras z Polski na południe Europy. Teraz kolej na Rzeszów! Jak informuje włoska strona marsala.it, irlandzki przewoźnik uruchomi połączenie z Podkarpacia do Trapani na Sycylii. Loty mają się pojawić w sprzedaży jutro i wystartują prawdopodobnie na początku kwietnia. To drugie po Gironie poączenie Ryanaira z Rzeszowa nad Morze Śródziemne.
http://www.loter.pl/rzeszow-trapani-ryanair-nowa-trasa

się FR rozochocił w otwieraniu nowych tras :)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
No i to jest jakaś pozytywna wiadomość :) Lubie takie niespodzianki. Fajnie jakby loty dawały mozliwosc wypadu na weekend. Chetnie bym sie wybral.

Podobno to nie koniec nowych polaczen z RZE.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Bristol też wrócił, lato zapowiada się bardzo dobrze w Rzeszowie, jutro podobno ogłoszą coś jeszcze!


Nowe loty z Jasionki. Z Ryanairem polecimy na Sycylię
Irlandzki przewoźnik Ryanair od 31 marca przyszłego roku uruchamia z Jasionki nowe połączenia - do Trapani na Sycylii.
Bilety w sprzedaży przewoźnika mają się pojawić w środę. Rejsy do Trapani to drugie nowe połączenie, jakie w ostatnich tygodniach zapowiedział Ryanair z podrzeszowskiej Jasionki od 31 marca 2013 r. Pierwszym są loty do Glasgow dwa razy w tygodniu.

Połączenia do Trapani są drugim z Jasionki w ofercie Irlandczyków nad Morze Śródziemne. Wcześniej była hiszpańska Girona, do której można latać ze stolicy Podkarpacia w sezonie letnim.

Do Trapani będziemy mogli latać z Jasionki dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Małgorzata Wrzesińska, kierownik ds. marketingu i sprzedaży Ryanair w Polsce, informuje: - Letnie bilety Ryanaira mogą być rezerwowane na www.ryanair.com już od dzisiaj.

Informacji o nowym połączeniu towarzyszy promocja cen biletów na styczniowe przeloty w poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki. Ryanair oferuje ponad 100 tys. biletów w cenach zaczynających się od 29 zł, dostępne są na ponad tysiącu europejskich połączeń tego przewoźnika. Można je rezerwować na www.ryanair.com przed północą w czwartek (20 grudnia).

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...nairem_polecimy_na_Sycylie.html#ixzz2FXW4Kilt
Trapani takie trochę połączenie ni z gruszki ni z pietruszki, raczej w Rzeszowie jeszcze przez kilka najbliższych lat takiego kierunku bym nie obstawiał. Chociaż w sumie Sycylia to biedny i tani region Italii więc może to nie głupi pomysł, Myślę że połączenie na Podkarpacką kieszeń. Jeśli ktoś będzie chciał oszczędnych wakacji to tydzień z przelotem hotelem, wyżywieniem i koszulką Don Corleone;) w tysiącu spokojnie da się zrobić, dwie strony kosztują teraz 320zł, najtańsze noclegi są już od 50zł

Tak sprawdzałem jak wygląda sytuacja Polonii na Sycylii i dużo tego nie ma niecały tysiąc w Palermo i garstka na wyspie, Polacy też na sezonówki coś tam jeżdżą do zbiorów cytrusów, Ciekawe jak Ukraińcy i Słowacy... ale raczej to będzie ułamek wypełnienia samolotu, kierunek czysto turystyczny.

Polecam
www.jedziemynasycylie.pl
Również z Rzeszowa polecimy do Trapani

Ostatnie wiadomości: Ryanair prócz połączenia Modlin - Trapani (oraz istniejącego wcześniej Kraków - Trapani) otwiera również jeszcze jedno połączenie z Polski - Rzeszów - Trapani. Przydałoby się jeszcze bardzo połączenie z północną Polską, najlepiej z Gdańskiem...

W dziale Dojazd znajdziecie już informacje na temat rozkładu i cen połączeń z Modlina i z Krakowa, natomiast informacje na temat rozkładu z Rzeszowa znajdą się tam kiedy Ryanair poda te informacje na swojej stronie
 

·
Registered
Joined
·
2,991 Posts
CBA sprawdza inwestycje lotniska w Jasionce

Stan płyty postojowej, płyty do odladzania i drogi kołowania nie stwarza zagrożenia dla uczestników ruchu na lotnisku Rzeszow-Jasionka.
Tak wynika z opinii biegłego przygotowanej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która od 27 kwietnia prowadzi sledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przy realizacji tych inwestycji.
Jaromir Rybczak zastępca prokuratora Okręgowego w Rzeszowie informuje, że zostało wszczęte w oparciu o materiały z odrębnego postępowania przekazane przez inną prokuraturę. Chodzi o podejrzenie niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 35 mln zł w związku z wykonaniem inwestycji w sposób niezgodny z dokumentacją projektową.
Prokuratura oczekuje teraz na końcową opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Śledztwo powierzono do prowadzenia rzeszowskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
http://www.radio.rzeszow.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Taa z tego co wiem rejs 20 i 27.12 i 3.01 zostały odwołane, nie ma ich w sprzedązy na stronie Alfa Star, no ale nasi Jasionkowi tego pewnie jeszcze nie wiedzą.
Wczoraj jeszcze 27 w sprzedaży był, dzisiaj widzę że 3 też jest. Z tego co piszą na lotnictwo.net pasażerowie pojechali autobusem z lotniska do KTW

Z Bydgoszczy było 60 chętnych pytanie ile z RZE?


Ruch dzisiaj na lotnisku
 
1641 - 1660 of 4065 Posts
Top