SkyscraperCity Forum banner
1 - 17 of 17 Posts

· Registered
Joined
·
5,976 Posts

· Moderator
Joined
·
32,575 Posts
açık taraf denize baksaymış,
çok saçma olmuş.
 

· Moderator
Joined
·
32,575 Posts
yok hepsi görünmüyormuş.

rüzgâr da olsa panel vb. yapılabilirdi.
 

· Registered
Joined
·
5,976 Posts
Discussion Starter · #7 ·
yok hepsi görünmüyormuş.

rüzgâr da olsa panel vb. yapılabilirdi.

Bilgilendirdiğin için sağol.
Ben de acaba bende mi oluyor diye düşünmüştüm.

Görünmeyenlerin linklerini ilk mesajın en altına ekledim.

Panel olabilirdi evet,hatta o kısma da tribün yapılabilirdi ama neyse,eski stat demeye bin şahit gerek antrenman sahası görünümlü yapıdan evladır yine.:)

Zaten bu sıradaki projelerde birkaç istisna dışında çok yüksek kalite beklemeyelim.

Birbirine benzer eskisine nazaran eli ayağı düzgün,asli işlevini yerine getirecek birşeyler olsun işte kabilinden projeler çizdirildi ve yakında diğerleri için de çalışmalar başlayacak muhtemelen.
 

· Registered
Joined
·
5,976 Posts
Discussion Starter · #14 ·
1567107
1567109
1567110
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sinop Dokuzoğlu Stadı’nın yerine 33 milyon TL yatırım ile yeni ve modern bir stadyum kazandırılıyor. 2019 yılında inşaatına başlanılan stadyum, 10 bin seyirci kapasitesi ile göze çarpıyor. 3 tarafı kapalı olarak inşa edilen stat, deniz manzarasıyla da dikkat çekiyor. Stadın yüzde 65’lik bölümü tamamlandı.

Denize 100 metre mesafede 22 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 10 bin seyirci kapasiteli Sinop Şehir Stadı içerisinde idari birimlerin yanı sıra tüm salon sporlarının yapılabileceği iki ayrı çok amaçlı salon da yer alıyor. Sinop Şehir Stadı içinde bireysel antrenman salonları, fitness salonları, engelli girişi ve engelli asansörü, baybayan hakem odaları, basın toplantı odası, antrenör odaları, doping kontrol odaları, basın çalışma, kamera yayın ve canlı yayın anlatım odaları, doktor odaları, dinlenme odaları yer alacak. Sinopluların yaşam boyu spor yapmalarına imkan verecek özelliklere sahip olan statta ayrıca uluslararası yarış standartlarına uygun olarak atma ve atlama gibi tüm sektörlerin yer alacağı 4 kulvarlı tartan atletizmin pistinin de bulunacak. Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olması hedeflenen Sinop Şehir Stadı’nın 2022 yılında hizmete alınması bekleniyor

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, "Sinop Şehir Stadımız Aralık 2019 ayında yer teslimi yapıldı. 2022 Mart ayı sonu itibariyle de bitmesi planlanıyor. İnşallah önümüzdeki yıl bu modern stadımızı Karadeniz’in incisi Sinop’umuza kazandıracağız. 24 milyon 921 bin liraya ihale edildi. Projesi 33 milyon küsurdu. Stadımız içinde zemin katta soyunma odaları, hakem odaları, teknik direktör odaları, basın çalışma odası, akreditasyon odası, ilk yardım odası, bay bayan hakem odaları, basın çalışma odası, bir fuaye. Birinci katta protokol odaları, basın çalışma odası. İkinci katta da televizyon ve radyo yayın odaları, kamera odası, sitem odası ve idare ofislerden oluşmaktadır. Ayrıca stadımız içerisinde 2 adet çok amaçlı salon bulunmakta, soyunma odaları ile beraber. Diğer bir özelliği stadımızın hibrit çim sahanın yanında tartan bir atletizm pistimiz de olacak. Aynı zamanda aydınlatmamız olacak. Gecegündüz hizmet etme fırsatı olacak. Bu şekilde insanlarımız da gece gündüz burada spor yapma imkanına kavuşacak. Biz Sinop olarak spor altyapısı açısından çok güçlü bir iliz. Bu stadımızın bitmesiyle beraber de hemen her türlü branşta ulusal, uluslararası her türlü etkinliği yapabilecek bir seviyedeyiz. İnşallah stadımızla beraber spor altyapımızı da tamamlanmış olacak" dedi.(Kaynak: İHA)
 

· Registered
Joined
·
5,976 Posts
Discussion Starter · #16 ·


Bir işimizin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sinop Stadyumu bütün Sinoplulara hayırlı olsun. Böyle güzel bir projeye imza attığı için FCB MÜHENDİSLİK ailesini tebrik ederim.HEDEF HARİTA olarak nice işlerde görüşmek üzere.
(Alper Ergül / Hedef Harita)
 

· Registered
Joined
·
5,976 Posts
Discussion Starter · #17 ·Allah'ın izni ile bir işimizi daha kazasız belasız gurur ile bitirdik.Emegi geçen tüm calisma arkadaşlarımıza ve değerli ailelerine sonsuz teşekkürler. Değerli büyüğümüz Yönetim Kurulu Başkanımız İhsan Beyazit beye sabır ve özveri ile bize vermis oldugu katkılardan dolayi ayrica teşekkür ederiz.FCB GRUP olarak daha nice mutlu sonlar yasamak ve yaşatmak ümidiyle çalismaya üretmeye devam.
(Oğuzhan Soysal / FİBEY İnş-FCB İnş)
 
1 - 17 of 17 Posts
Top