SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 69 Posts

·
Banned
Joined
·
1,609 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wolf Tower temel üstü 15 kat olarak yapımı tamamlanmak üzere yeni bölge hastanesinin yanında başlanmıştır.www.wolftowers.com

Yıltaş Buğ-Taş İş Merkezi

http://yiltasbugtas.com/index.html

SİVAS 600 YATAKLI EĞİTİM ARAŞTIRMA VE BÖLGE HASTANESİ

WOWTURKEY' babacan58
Sivas yeni il halk kütüphanesiWOWTURKEY'Eyup58
SİVAS Yeni Kültür MerkeziYeni Divrigi cumhuriyet meydanı ve kültür merkezi

WOWTURKEY'ismailözcelik
Yapımı tamamlanan DİVRİGİ sadık özgür devlet hastanesi

Sivas'a 50 Milyon Liralık Termal Yatırım

http://sivastermal.com.tr

Sıcak Çermik'e yapılması planlanan tesisin temeli, törenle atıldı.

Nuri Demirağ Havaalanına 25, Yıldız Dağı Kayak Merkezi'ne 15 kilometre mesafede bulunan tesisin 30 Haziran 2015'te müşterilerine teslim edilmesi planlanıyor. İş adamları Osman Yıldırım, Şemsettin Yolalan, Ahmet Koçak ve Ünal Karaca'nın ortaklığı yapılan tesisin 50 milyon TL'ye mal olması bekleniyor.Türkiye' nin İlk Ekolojik Devremülk Tatil Köyü Kuruluyor

http://www.bilicitermal.com/ 

·
Banned
Joined
·
1,609 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Sivas - KYK 3000 Kişilik Yurt..

Sivas’a 2250 Kişilik Çevre Dostu Öğrenci Yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Sivas’a çevre dostu yurt yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Sivas’ın Merkez ilçesinde yer alan Yenişehir mahallesinde 2250 öğrenci kapasiteli çevre dostu yurdun temeli 14 Kasım Cuma günü atılıyor.

73 milyon liraya mal olacak

73 milyon 100 bin liraya mal olacak yurt inşaatı toplam 74 bin 766 metrekare kapalı alana sahip olacak.
Yurt kampüsünde 1 adet giriş ünitesi, 1 adet sosyal tesis, 1 adet teknik merkez bloğu yapılacak ve 7 adet 7 katlı öğrenci bloğu olacak. Bakanlık tarafından yapılacak yurdun her odasında mini buzdolabı, banyo ve tuvalet bulunacak, odalar 1-3 kişilik olacak. Öğrenciler odalarında ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanabilecek. Yurtta, bir kütüphane binası, market, kırtasiye, eczane, PTT ve ATM merkezleri, yemekhane, kantin, internet salonları, bilardo, sinema ve 300 kişilik çok amaçlı konferans salonu ile açık ve kapalı spor sahaları bulunacak. Kampüse ayrıca dinlenme alanları, yürüyüş parkurları ve bir de aktivite amaçlı anfi yapılacak.​
 

·
Banned
Joined
·
1,609 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Yeni Bölge hastanesiBelediye Başkanı Sami Aydın, yeni yapılan ve tamamlanma aşamasına gelen bölge hastanesinde alt yapı sorunlarının bulunduğunu söyledi. Aydın, yeni yapacakları çalışmalar ile bölgeyi rahatlatmayı amaçladıklarını ifade etti.Suat DumanSivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yeni yapılan bölge hastanesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bölge hastanesinin neredeyse tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Başkan Aydın, 2015 yılının ilk baharında hastanenin tamamen faaliyete geçeceğini söyledi. Hastane inşaatının sürdüğü şu günlerde alt yapı sorunlarını tespit ettiklerini söyleyen Başkan Aydın, mevcut alt yapının hastaneyi kaldırmayacağını söyledi.

Daha önce ki yıllarda yapılan imar planlamalarında eksiklikler olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bölge hastanesi tamamlandı diyebiliriz. Birkaç ay sonra Numune hastanesi bölge hastanesine tamamen taşınacak. Eski imarda bu bölge 2 kata yönelik çalışmalardan geçmiş. Alt yapılar da 2 kat müsaadeye göre ayarlanmış. Bu durum şimdi sıkıntılara yol açıyor. Planlamanın iki kata göre yapılmış olması alt yapı sorunlarını da beraberinde getirdi. Biz burada yeniden bir çalışma yapacağız. Bu çalışma ile o bölgeyi rahatlatmayı amaçlıyoruz” dedi.

Sivas genelinde alt yapıyı iyileştirmek için yeni alt yapı çalışmalarının şart olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bugün gündeme gelen bölge hastanesinde mevcut alt yapı sorunlarının yanı sıra ulaşım anlamında da çeşitli sorunlar yaşanabilir. Planlamamızı buna göre yapmamız gerekiyor. Artık alt yapı sıkıntılarını Sivas’ta kesin bir şekilde çözmemiz şart. Bölge hastanesi faaliyete geçtiğin de trafik sorunlarının yaşanmasını bekliyoruz. Çalışmalarımızı da buna göre ayarlamamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.
 

·
Moderator
Joined
·
31,190 Posts
iki görseldeki alan farklı gibi duruyor?
 

·
Banned
Joined
·
1,609 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, kayak sezonuna hazırlanıyor.

Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve bazı protokol üyeleri, Yıldız Dağı'nda incelemelerde bulundu.

Vali Barut, incelemeler öncesinde tesiste yaptığı açıklamada, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin Sivas için çok önemli olduğunu belirterek, "Sivas halkıyla kurum ve kuruluşların birlikteliği sonucu Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ortaya çıktı. Bundan dolayı sevinçliyiz, halkımız bundan istifade edecek, istifade ettikçe de biz hizmet etmiş olma duygusunu tadacağız" dedi.
Ayhan, bölgede 2015 yılında yapılacak çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:


-"Suni kar sistemleri,
-teknik ve idari merkez binası,
-pistlerin yeşillendirilmesi,
-çevre düzenlemesi,
-bungalov ev yapımı (40 adet),
-otopark,
-yol ıslah çalışmaları,
-eğitim programları ve futbol sahalarının yapılması gibi çalışmalarımız olacak."

 

·
Banned
Joined
·
1,609 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Sivas - Paşabahçe Yamaç Evleri [Proje]

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın tarafından ilimize kazandırılan Paşabahçe Mesire alanının ikinci etap çalışması olan “Yamaç Evleri Projesi”nin ilk adımları atılıyor. Yer tespit çalışması için Başkan Aydın ve Başkan Yardımcıları, Plan Proje Müdürlüğü personeli ile Kütükev’de bir araya geldi.

Burada Plan Proje Müdürlüğü personeline hitap eden Başkan Aydın, “Sizlerden kalıcı eserler bırakmanızı istiyoruz. Tarih şehri Sivasımızda Selçuklulardan, Osmanlılardan kalma eserleri koruyoruz. Ancak Cumhuriyet Dönemi’nde maalesef ilimizde bir eser olmamış. Paşabahçe mesire alanı bizim korunması gerek Cumhuriyet Dönemi eserimiz ve burada yapılacak çalışmalarda tekrar yapmamak gerekiyor. Projenin ikinci etabı olan Yamaç Evleri de hayata geçtiğinde günlük mesire alanı olan Paşafabrikası, turizme yönelik bir mesire alanı olacak. Yamaç Evleri’nin başlangıç aşamasını da siz değerli Plan Proje personelimizle birlikte yapacağız. Sizlerden beklentimiz, iz bırakan projelere imza atmanız… Çünkü bizler gelip geçiciyiz, bizden sonra isimlerimizi yaşatacak olan şeyler, yaptığımız ve hayata geçirdiğimiz projelerimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından Başkan Aydın, Başkan Yardımcıları Mahir Kuzucu, Abdurrahim Ceyhan, Naci Süha ve Mehmet Muaz Uzun ile Plan Proje Müdürlüğü personeli Yamaç Evleri’nin hayata geçirileceği yeri inceleyerek gerçekleştirilecek proje hakkında fikir alışverişinde bulundular.


Wowturkey_ömer mete alıntıdır.
 

·
Moderator
Joined
·
31,190 Posts
Çok güzel :love:

Peki halka açık olacak mı?
 
  • Like
Reactions: mks_vir
1 - 20 of 69 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top