SkyscraperCity banner

401 - 420 of 3723 Posts

·
Registered
47 Posts

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #404
Przegapiliśmy ?

Odnoszę wrażanie że przegapiliśmy rozpoczęcie budowy nowego odcinka D1.
15 października rozpoczęto prace na odcinku Dubna Skala - Ivachnova(45km)
Odcinek ten zawiera niezliczoną ilość mostów i estakad ;-) oraz trzy tunele:
Rojkov (1800m), Havrań (2800m) oraz Cebrat (2000m)
W konsorcjum które buduje ten odcinek jest nasza ulubiona MOTA-ENGIL - która bardzo dziwi naszych słowackich braci - cytuję: "A ta Mota Engil to je čo za firma? nemá ani www stránku" :lol:

Natomiast 5 lutego oficjalnie rozpoczęto budowę odcinka Hricovskie Podhradie - Dubna Skala (24km) Na tym odcinku są również trzy tunele:
Ovćiarsko (2300m), Zilina (1370m) no i Viśniove (7460m )

Oba te odcinki budowane są w systemie PPP

chyba zacznę jeździć na Słowację ....:nuts:

Pzdr Maciej

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Super!
Gdzie jest ta Dubna Skala? Tuszę, że w stronę Żiliny - Ivachnova to początek wschodniego ogryzka D1, z tego co pamiętam, więc raczej nie ma wyjścia.

·
S919 (Opava) - Gliwice
2,705 Posts
Z tego co się zdążyłem zorientować, to S69 jest budowana właśnie po to, by stać się częścią korytarza należącego do sieci TEN-T i dzięki temu jest dofinansowywana z budżetu TEN-T.
http://www.mi.gov.pl/files/0/1786995/KonsultacjewsmodyfikacjisieciTENTwPolsce.pdf - tabelka "transport drogowy".
http://ec.europa.eu/ten/transport/maps/doc/axes/pp25.pdf

Tyle wyczytałem:)
TEN-T to UE, sieć E to ONZ, wpisanie drogi do sieci TEN-T nie oznacza nadania danej drodze oznaczenia E. Więc tak naprawdę nie wiadomo co będzie z E75.

·
Registered
5,781 Posts
W konsorcjum które buduje ten odcinek jest nasza ulubiona MOTA-ENGIL - która bardzo dziwi naszych słowackich braci - cytuję: "A ta Mota Engil to je čo za firma? nemá ani www stránku" :lol:

Natomiast 5 lutego oficjalnie rozpoczęto budowę odcinka Hricovskie Podhradie - Dubna Skala (24km) Na tym odcinku są również trzy tunele:

Pzdr Maciej
To jeszcze kolego uzupełnij informację, ile kosztuje to PPP po słowacku :) I czy faktycznie rozpoczęto prace budowlane, czy podpisano umowę, a koncesjoner szuka finansowania ?

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #409
To jeszcze kolego uzupełnij informację, ile kosztuje to PPP po słowacku :) I czy faktycznie rozpoczęto prace budowlane, czy podpisano umowę, a koncesjoner szuka finansowania ?
Odcinek Ivachnova - Dubna Skala jest w budowie - prowadzone są prace terenowe na forum dialnice.info są już fotki....

Info

Szczegóły o odcinku Hricovske Podhradie - Dubna Skala:

Info

Niestety nie mam czasu teraz żeby to wszystko zebrać do kupy i przetłumaczyć.

Pzdr Maciej

·
Moderator
73,667 Posts
W końcu:) Nie mogłem się doczekać, aż w końcu coś zaczną robić na tym odcinku;) Jeśli są w systemie PPP, znaczy będą za przejazd tymi jeszcze jakieś "myta" oprócz winietki?

·
Registered
563 Posts

Pzdr Maciej
szkoda, ze highways.sk zniklo. Ktos wie czy gdzies sie przeniesli?

·
Tak, to ja!
542 Posts
Tak to wygląda w moim atlasie (R3 źle zaznaczona). Dubna Skala jest na północ od miejscowości Vrutki (tam gdzie będzie węzeł I/18 z D1.

Pozdrawiam,
Michalus

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #414
Tak to wygląda w moim atlasie (tylko że R3 prawdopodobnie zacznie się w Hubovej). Dubna Skala jest na północ od miejscowości Vrutki (tam gdzie będzie węzeł I/18 z D1.
R3 ( odcinek północny ) będzie zaczynała się w miejscowości Likavka

Pzdr Maciej

·
Moderator
73,667 Posts
^^Dokładnie nie wejdzie w skład R3. Pobiegnie ona trochę na północ od centrum miasta.

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #419
W końcu:) Nie mogłem się doczekać, aż w końcu coś zaczną robić na tym odcinku;) Jeśli są w systemie PPP, znaczy będą za przejazd tymi jeszcze jakieś "myta" oprócz winietki?
To już chyba będzie po wprowadzeniu systemu elektronicznego poboru opłat ?

Pzdr Maciej

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #420
To już wybrali wariant? Mógłbyś podac źródło/mapki?

Pozdrawiam,
Michalus
Trudno mówić o źródle, kiedyś przeczytałem że zrezygnowali z wariantu wzdłuż Oravy do Kralovan.
Jakoś mi się wydawało że w takim razie zmodernizują drogę 59 do Rużomberoka.
No i pomyliłem się.
Wygląda na to że pójdzie ona nowym śladem koło Oravskiej Poruby i Komajtnej.
Z D1 połaczy się niedaleko miejscowości Svosov

co ciekawe koło Kral'ovan przejdzie przez teren parku narodowego!

W ramach tej samej umowy budowany jest również odcinek Janovce-Jablonov oraz Fricovce-Svinia.
Tak więc jeszcze tunel obok Preszowa i będzie cała autostrada od Bratysłąwy do Koszyc!

Pzdr Maciej

401 - 420 of 3723 Posts