SkyscraperCity banner

421 - 440 of 3722 Posts

·
zombie process
2,092 Posts
Budowa estakady na D1 nad Povazska Bystrzyca
Zdjecia ze strony http://dialnicapb.blogspot.com/

14.09.2009

13.10.2009

14.11.2009

13.12.2009

15.01.2010

01.02.2010
Millau reloaded.
Poza tym tunel 7,5km - a my się jaramy S69 i tunelem prawie jak pod rondem... Obejście Węgierskiej Górki już będzie czymś konkretniejszym, ale gdzie tam nam do takich wyczynów. A w sumie tereny przecież mamy podobne na południu - jakby się chciało to Zakopiankę możnaby zdublować za pomocą czegoś podobnego.

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Millau reloaded.
Poza tym tunel 7,5km - a my się jaramy S69 i tunelem prawie jak pod rondem... Obejście Węgierskiej Górki już będzie czymś konkretniejszym, ale gdzie tam nam do takich wyczynów. A w sumie tereny przecież mamy podobne na południu - jakby się chciało to Zakopiankę możnaby zdublować za pomocą czegoś podobnego.
Różnica jest taka, że D1 to u nich jednak główna droga, więc muszą zainwestować. A u nas S69 czy Zakopianka - umówmy się, raczej uzupełniająca, po co budować estakady dla estakad.

Pomijam już fakt, że ich wpływ na krajobraz jest kontrowersyjny.

·
Kraków, Skarżysko-Kam
4,532 Posts
Nikt nie będzie budował estakady czy tunelu jak jest realna możliwość budowy drogi na powierzchni ziemi. Po co tworzyć dodatkowe koszty jak można taniej. Słowacy wybrali pewnie ten wariant bo był najtańszy i najbardziej efektywny. Jak byśmy mieli budować A4 śladem dk28 to pewnie by podobnie w wielu miejscach to wyglądało.

·
Moderator
73,526 Posts
^^Dokładnie masz, rację, to zależy od tego co jest najtańsze. W sytuacji, gdy droga ma biec przez taki, a nie inny teren wtedy bardziej opłaca się budowa tuneli, zresztą w niektórych miejscach nie ma innego wyboru.

·
Tak, to ja!
542 Posts
Trudno mówić o źródle, kiedyś przeczytałem że zrezygnowali z wariantu wzdłuż Oravy do Kralovan.
Jakoś mi się wydawało że w takim razie zmodernizują drogę 59 do Rużomberoka.
No i pomyliłem się.
Wygląda na to że pójdzie ona nowym śladem koło Oravskiej Poruby i Komajtnej.
Z D1 połaczy się niedaleko miejscowości Svosov
Tak właśnie myślałem - nawet na skanie widać wymazany przebieg ze Svosova do Dolnego Kubina. A o przebiegu do Kralovan już napisałem - zaznaczyłem go na wyrost...

Pozdrawiam,
Michalus

·
zombie process
2,092 Posts
Różnica jest taka, że D1 to u nich jednak główna droga, więc muszą zainwestować. A u nas S69 czy Zakopianka - umówmy się, raczej uzupełniająca, po co budować estakady dla estakad.

Pomijam już fakt, że ich wpływ na krajobraz jest kontrowersyjny.
Oczywiście, że tak, ale choćby S69 to już ma być porządna międzynarodowa trasa (E75 przełożą na ten korytarz).
Estakady to powiedzmy, że są wątpliwej urody, ale jeśli jest okazja posłużyć się tunelem, to czemu nie. Droga schowana pod ziemią chyba mniej szkodzi środowisku niż na powierzchni (zwłaszcza A/S, która rozcina świat na pół).

·
Registered
2,881 Posts
Trwają prace na autostradzie D1

Trwają prace na odcinkach słowackiej autostrady D1, budowanej w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Firma Zilinska Dialnica podpisała 30-letnią umowę koncesyjną wartą 8.55 mld euro. Budowane odcinki to: Hricovske Podhradie - Lietavska Lucka, Lietavska Lucka - Visnove i Visnove - Dubna Skala. Natomiast proces pozyskania środków finansowycha na 75-kilometrowy odcinek D1 od miejscowości Dubna Skala w stronę Koszyc jest już w końcowej fazie.
www.edroga.pl

·
Moderator
73,526 Posts
^^Dziwne, że Słowacy potrafią zorganizować w banku taką kwotę kredytu, przewyższającą nasz odcinek Stryków-Pyrzowie. Nasi (Autostrada Południe) męczyła się z bankami prawie rok i nic z tego nie wyszło:2cents:

·
Dear Donald, Yours Ever
34,715 Posts
@ Luki_SL

Ja bym raczej uznał niepowodzenie naszego PPP za naturalną konsekwencję słowackiego sukcesu. Po prostu należy pamiętać, że banki są przedsiębiorstwami dywersyfikującymi portfel kredytowy i najwyraźniej kwota, jaka pójdzie na Słowację, wyczerpuje w całości (bądź prawie w całości) ich plany kredytowania infrastrukturalnych inwestycji PPP w krajach UE leżących w Europie Wschodniej.

·
Moderator
73,526 Posts
^^Hmmm, czyżby w Europie było tak mało banków, żeby musiały wybierać kto lepszy? Ekonomii nie studiowałem, ale wątpię, żeby to był powód klęski naszego PPP. Pozostaje pogratulować sąsiadom z południa. Ten odcinek D1 będzie bardzo widowiskowy.

·
Registered
2,881 Posts
Tylko czemu akurat na Słowacji wyczerpały się możliwości banków, czyżby Polska była tak nie pewna finananowo,że środki wykorzystano dla „pierwszych lepszych”?,jakoś w tym niby kryzysie poradziliśmy sobie całkiem dobrze w porównaniu do innych.

·
Dear Donald, Yours Ever
34,715 Posts
Całkiem dobrze, powiadasz? To czemu krąży dowcip o tym, że reszta krajów Unii umie policzyć PKB? Poza tym może Słowacy wpasowali się jakoś w oczekiwania najważniejszych bankowców (którzy w zdecydowanej większości są facetami - a my lubimy posmakować w swoim życiu odrobiny megalomanii ;))?

Dobra, koniec ekonomii. Teraz przydałyby się zdjęcia z odcinka w Poważskiej Bystrzycy :)

·
User
592 Posts
To czemu krąży dowcip o tym, że reszta krajów Unii umie policzyć PKB?
nie mam pojęcia. bo przecież na pewno nie dlatego, że większość polaków tylko narzeka na wszystko, a jak nagle jesteśmy w czymś najlepsi, to robią wszystko, żeby udowodnić, że tak nie jest
PS. Sory, za ot, ale nie mogłem się powstrzymać.

·
Registered
2,881 Posts
Całkiem dobrze, powiadasz? To czemu krąży dowcip o tym, że reszta krajów Unii umie policzyć PKB? Poza tym może Słowacy wpasowali się jakoś w oczekiwania najważniejszych bankowców (którzy w zdecydowanej większości są facetami - a my lubimy posmakować w swoim życiu odrobiny megalomanii ;))?

Dobra, koniec ekonomii. Teraz przydałyby się zdjęcia z odcinka w Poważskiej Bystrzycy :)
Ten kawał to coś w stylu miejskie legendy ale zgadzam się odpuśćmy.

Może jakieś foto się znajdzie.

·
Moderator
22,273 Posts
Zmiana tematu. Dwa filmy.

Droga 544 z Zubereca do Liptowskiego Mikulaszu (6x szybciej):

Droga 59 i R3 (E77) z Dolnego Kubina do Sedliackiej Dubovy (4x albo 6x szybciej):

mapki:

·
Inzynier Ruchu
1,499 Posts
Mam pytanie odnosnie autostrady D1 i tunelu Borik.
Przed tunelem znajduje sie zjazd i widnieje na nim nastepujacy drogowskaz:

Na drogowskazie widnieje znak B-13a wskazujacy ze nie mozna wjezdzac do tunelu z materialami niebezpiecznymi. Czy zatem tunel ten mimo ze lezy w miedzynarodowym korytarzu E50 nie jest klasy A ?

·
Moderator
73,526 Posts
^^Tunel jest w korytarzu E50 i jest klasy A, jednak ze względów bezpieczeństwa jest zakaz wjazdu samochodów z materiałami niebezpiecznymi. Nie jest to przecież odosobniony przypadek.

421 - 440 of 3722 Posts