SkyscraperCity banner

441 - 460 of 3722 Posts

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
5,691 Posts
Biedny facet... Ciekawe co Wy byście pomyśleli, gdybyście potrzaskali dotkliwie samochód i musieli nim wracać ileś kilometrów, a jeszcze jacyś debile by Was kamerowali. Pomijam fakt, że to wstyd dla Polaków - dwaj ryjący się do łez z ludzkiego nieszczęścia debile w aucie na polskich blachach.

·
Moderator
22,270 Posts
Zacznijmy od stwierdzenia, że jeśli komuś los dał w prezencie taki samochód, to powinien go jak najszybciej załadować na lawetę i zawieźć na najbliższe złomowisko, a nie w przebraniu Turbodymomana wypuszczać się nim na autostradę i w dodatku być na niej jednym z najszybszych kierowców.

·
Registered
1,397 Posts
Discussion Starter #446
Biedny facet... Ciekawe co Wy byście pomyśleli, gdybyście potrzaskali dotkliwie samochód i musieli nim wracać ileś kilometrów, a jeszcze jacyś debile by Was kamerowali. Pomijam fakt, że to wstyd dla Polaków - dwaj ryjący się do łez z ludzkiego nieszczęścia debile w aucie na polskich blachach.
Ehhh przecież to auto nie ma prawa sie poruszać po drodze, stanowi zagrożenie dla innych. Na tej samej zasadzie można usprawiedliwiać kierowcę który jedzie po pijaku....

·
Registered
194 Posts
Z powodu braku pieniędzy? Trzeba pamiętać, że o tym co zostanie wybudowane decyduje posiadana kwota nie w momencie startu budowy, ale na początku papierkologii.

Jeśli chodzi o ruch, to ten mógłby znacząco wzrosnąć po wybudowaniu przez Słowaków D3, a po naszej stronie S1 Mysłowice-Bielsko i BDI - dopiero wtedy S69 nabrałaby znaczenia większego niż lokalne i uzasadniona byłaby budowa drugiej jezdni (w tym drugiego tunelu Laliki i drugiej estakady - reszta to drobiazgi).
Jeszcze trochę góry do przekopania zostało :)
Nie wiem komu tam co wyszło, ale zakładanie, że S69 będzie miała znaczenie lokalne uważam za jakieś kompletne nieporozumienie. To jest brak perspektywicznego myślenia i patrzenia dalej w przyszłość niż 3-4 lata.
S69 i D3 mają szansę stać się wyjazdem na południe, w kierunku Węgier i Austrii. Z tego co wyczytałem na tym wątku, Słowacy nie planują budowy jakieś lepszej drogi w kierunku Chyżnego, natomiast tu będzie piękne połączenie z D1 w kierunku na Bratysławę, Budapeszt, Wiedeń, itp itd.
Przy rosnących kosztach i przy rosnących wymaganiach środowiskowych, budowa drugiej nitki za kilka lat może się okazać niemożliwa ze względu na koszty.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
5,691 Posts
Ehhh przecież to auto nie ma prawa sie poruszać po drodze, stanowi zagrożenie dla innych.
Ciekaw jestem, co byś powiedział, jakbyś sam tak roztrzaskał swoje podczas zimowego wyjazdu w górach. Coś mi się zdaje, że nie zostawiłbyś go w rowie, jeśli widziałbyś, że nie licząc zniszczonej karoserii jest zdatne do jazdy. Ale dobra, end ot.

·
Registered
16,570 Posts
Z tego co wyczytałem na tym wątku, Słowacy nie planują budowy jakieś lepszej drogi w kierunku Chyżnego, natomiast tu będzie piękne połączenie z D1 w kierunku na Bratysławę, Budapeszt, Wiedeń, itp itd.
Do Chyżnego Słowacy planują ekspresówke w postaci R3

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Ciekaw jestem, co byś powiedział, jakbyś sam tak roztrzaskał swoje podczas zimowego wyjazdu w górach. Coś mi się zdaje, że nie zostawiłbyś go w rowie, jeśli widziałbyś, że nie licząc zniszczonej karoserii jest zdatne do jazdy. Ale dobra, end ot.
Zawsze można zadzwonić po assistance i wziąć zastępczy, nie? No, chyba, że się żyłuje na ubezpieczeniu, ale to już osobista sprawa.

·
Registered
16,570 Posts
Przy okazji to na 2011 ndsas planuje rozpoczęcie (bądź przetarg) na następne odcinki R3 od Trvdosin'a do Sedliacka Dubova

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Nawet jeden odcinek istnieje. Na sylwestra jechałem na gorące źródła i mijałem odcinek R3 koło Trsteny - da się na ten odcinek wjechać.

EOT
Może to i OT, więc zaraz poproszę odpowiednie gremia o przeniesienie tego do wątku o Słowacji.

@j-cube - na pewno obchat trsteny był już otwarty? Bo na stronce sławackiej Gdaki nadal vo vystavbe...

A co do R3, czynny jest za to kawałek S 1x2 na północ od Dolnego Kubina o długości ok 6,5 kilosa. Jechałem tamtędy w lecie i wpadłem w niezły szok, że w tym miejscu jest Ska. Nie dość, że o tym totalnie nie wiedziałem, to jeszcze w kontekście całkiem pustej drogi wyglądało to absurdalnie.

Ale R3 to generalnie będzie dobra alternatywa wobec Zwardonia na dojazd do Żiliny i D1, gdy zbudują nasze S7. Kawałek od Rabki do granicy jest fajnie wyremontowany. Ale to wszystko pieśń przyszłości...

·
Moderator
22,270 Posts
@j-cube - na pewno obchat trsteny był już otwarty? Bo na stronce sławackiej Gdaki nadal vo vystavbe...
Trzy tygodnie temu czynny był fragment od węzła północnego do wschodniego (na przecięciu z drogą nr 520), na pozostałej części trwały prace wykończeniowe.

A co do R3, czynny jest za to kawałek S 1x2 na północ od Dolnego Kubina o długości ok 6,5 kilosa. Jechałem tamtędy w lecie i wpadłem w niezły szok, że w tym miejscu jest Ska. Nie dość, że o tym totalnie nie wiedziałem, to jeszcze w kontekście całkiem pustej drogi wyglądało to absurdalnie.
W porównaniu z tym co było wcześniej i tym co jest na odcinkach sąsiednich (ostre zakręty, 40 poza oz, wioski o ciasnej zabudowie), różnica jest kolosalna. No i jeszcze ten widok na Oravsky Hrad :|

Parę zdjęć (kierunek południowy):

441 - 460 of 3722 Posts