SkyscraperCity banner

461 - 480 of 3722 Posts

·
Registered
65 Posts
I to żeby było weselej w modelu PPP
Oficjalnie obwodnica Trsteny ma być oddana w 2011, ale na słowackim forum pisze, że chyba będzie to już tym roku, ze względu na wybory. Trzeba się czymś wykazać przed wyborcami. :lol:
Trzymajmy kciuki, byłoby jedno miasteczko z "Zona 40" mniej po drodze na wakacje.

Gdyby wszyscy politycy tak chcieli walczyć o głosy, to byłbym bardzo za tym żeby wybory co roku były...

·
Moderator
22,270 Posts
Obwodnica Trsteny, kierunek północny:

·
Moderator
22,270 Posts

Tak, tu droga ekspresowa ma ustąpić drodze wylotowej z miasta.

Już stary przebieg.

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
W porównaniu z tym co było wcześniej i tym co jest na odcinkach sąsiednich (ostre zakręty, 40 poza oz, wioski o ciasnej zabudowie), różnica jest kolosalna. No i jeszcze ten widok na Oravsky Hrad :|
Dzięki, wielkie dzięki za zdjęcia.
Ja właśnie lubiłem jeździć na tych zakrętach, nazywam to "widokowo-treningowo". Oczywiście dopóki jest pogoda i nie ma ciężarówek, bo wyprzedzanie na tej 59 to jednak wyzwanie. Ale Ska fajna, a z obwodnicy Trsteny cieszę się szczególnie.

·
Tak, to ja!
542 Posts
Kiedy byłem w Zamku Orawskim w roku bodajże 2007, to obwodnica Orawskiego Podzamcza była w budowie. Chyba niecałe dwa lata później jechałem już samą obwodnicą, której nawierzchnia, niestety, wtedy była dość nierówna a oznakowanie poziome właściwie nie istniało.
A jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia budowy R3 i I/59 z tamtego czasu, to spójrzcie tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=13779949&postcount=52 i tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=13819397&postcount=60.

Pozdrawiam,
Michalus

·
Registered
307 Posts
zagłębiak;53218261 said:
a to dziwne, że droga ekspresowa musi ustąpić drodze lokalnej
pierwszy raz widzę taki przypadek
Prawdopodobnie jak skończą obejście Tvrdosina to zrobią ją jako główną i będzie zjazd lub światła do miasta.

·
Andrzej
140 Posts
Chyba ten adres nie był podawany. Choć kilka zdjęć z tej stronki zostało tu wklejonych :)

www.dialnicapb.blogspot.com/

Świetna fotorelacja z odcinka autostrady D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever!
Do otwarcia pozostało tylko 72 dni :) i (chyba) cała D1 z Ziliny do Bratysławy gotowa :)

I jeszcze oficjalna strona tego odcinka: www.sverepec-vrtizer.sk

·
Registered
815 Posts
Na szczęście u nas by to nie przeszło, a przynajmniej nie stwierdziłem takich kwiatków. Współczuje ludziom mieszkającym pod tym mostem, szczególnie lokatorom na poddaszu. Poza tym, most dosyć intensywnie wchodzi w krajobraz, co mnie się akurat nie podoba.

·
Banned
1,591 Posts
To na Słowacji żadna nowość, podobnie wygląda między Liptowskim Mikulaszem i Hradokiem, no cóż, może nie dało się inaczej.

·
Moderator
73,444 Posts
^^A autostrada A4 w Rudzie Śl. - Kochłowicach, tam z bloku patrzy się na autostradę;) Z tym, że są ekrany, ale tylko do drugiego piętra.

·
Tak, to ja!
542 Posts
Jestem przekonany, że tych zdjęć jeszcze tu nie było. Zapraszam więc do przejazdu drogą I/77 i I/68 na odcinku Ruska Vola - Lubotin - Stara Lubovna - Spisska Bela. Mapka dla orientacji.

Teraz pierwsza część wakacyjnego przejazdy do Popradu. Mały poślizg, ale dobrze, że w ogóle jest. Gorąco polecam, bo wszelkie opisy i wrażenie zawarte są w podpisach.
http://picasaweb.google.pl/Drogi13/I77RuskaVolaLubotinI68StaraLubovnaI68SpisskaBela#

·
... ... ...
1,115 Posts
^^ Jechałem kawałkiem tej trasy którą pokazałeś. Jak widzę w sprawie wyprzedzania nic się nie zmieniło. Jechałem I68 kawałek za S. Lubowną i na skrzyżowaniu wyprzedziła mnie ciężarówka a zaraz za nią pojechała policją i samą ciężarówkę też łyknęła :nuts:

·
Realizm to nie pesymizm!
721 Posts
Michalius - kupa dobrej roboty. Pokazanie "wszystkiego", obu stron medalu. Pewnie niektórym nie spodobają się komentarze, (że są zbyt krytyczne) ale co tam - gdyby tak samo zrelacjonował ktoś podobną krajówkę w Polsce, nikt by się do tego nie przyczepił.

461 - 480 of 3722 Posts