SkyscraperCity banner

481 - 500 of 3722 Posts

·
Tak, to ja!
542 Posts
Takie samo wrażenie miałem po ukończeniu pisania opisów, ale doszedłem do wniosku, że nie będę się silił na naciąganie ocen. Przecież wiadomo, że akurat tam jest gorzej niż u nas. Nie mówię tylko o I/67, I68 czy sfotografowanym odcinku I/77. Dalszy ciąg I/77 na wschód (do Bardiowa i dalej) jest straszny, I/67 nie zadowala, na I/68 jest źle. Drogi II/... także nie są zbyt ciekawe.
U nas zaś wystarczy popatrzeć m.in. na niektóre odcinki DW969, DW971, DW981, DW977, DW980, DW957, DW992, DK7, DK75. Ale takie drogi jak np. DK28 na dużej części trasy, DK87 (odsyłam do mojej fotorelacji), DK75 w dolinie Kamienicy, DK9, DK47, DK49, DW968, DW969 w okolicach Przełęczy Snozki, DW977 do granicy... No właśnie. Tutaj już tak różowo nie jest.
Proszę nie zapominać, że jeszcze kilka(naście) stron wcześniej dość pozytywnie pisałem o I/18. Zaś same projekty autostrad i dróg ekspresowych, ich rozmach, wiadukty, tunele, estakady, trasowanie... W porównaniu do Polski, te drogi są wyjątkowo spektakularne. Mam jednak wrażenie, że dyskusja na ten temat odbyła się kilka stron wcześniej, więc nie widzę potrzeby ponownego roztrząsania tego tematu. Wolałem to napisać, bo wypowiedź Realisty_KR mogłaby sugerować różne nieprzyjemne rzeczy i poglądy z mojej strony...
Ach - teraz postaram się dodawać opisy do moich wszystkich relacji, żeby nie wychodziło na to, że coś/kogoś wychwalam, a czegoś/kogoś nie.
Ufff.

Pozdrawiam,
Michalus

·
Realizm to nie pesymizm!
722 Posts
Nie nie nie! Chyba się źle zrozumieliśmy... Mi się właśnie PODOBA ten sposób opisywania. Trzeba właśnie wytykać błędy za granicą - żeby uświadomić niektórym tępakom, iż w Polska na tle innych krajów wygląda znacznie lepiej, niż się powszechnie uważa.
Szkoda, że tego forum tępaki raczej nie czytają. Ten reportaż powinien trafić na Onet :)
Kiedyś wrzucałem parę zdjęć z zachodniej Słowacji, m. in. 507 w rejonie miasta Bytča. Przypomnę jedno z nich:

No i o czym to świadczy?
O niczym dla nas nowym. Jak wszędzie, są drogi i dobre i złe. My to wiemy, bo się orientujemy. Niestety należymy do mniejszości.

Dobra, już nic nie pisze na ten temat, bo się rozwinie off-topowa dyskusja...

Michalus, zachęcam dorobienia kolejnych fotorelacji, z innych rejonów Słowacji!

·
Obywatel Świata
7,756 Posts
Fotorelacja z dnia 2010 03 23

Słowacja - drogi nr 11 i 12

Trasa od przejścia granicznego CZ/SK Srvinovec do przejścia granicznego SK/PL Zwardoń/Skalite

Droga nr 11 zaraz za przejściem granicznym

Zjazd z drogi nr 11 w lewo na drogę nr 12

Droga nr 12 w stronę Polski. Jak widać ograniczenie do 7,5T obowiązuje od samego Srvinovca.

Znak powitalny w dosyć sporej odległości od granicy.

Wjeżdżamy do Cierne

A to już Skalite

W oddali widoczna budowa D3

Zbliżenie na koniec budowanego odcinka.

Bliżej granicy z Polską.

Na koniec widok z dawnego przejścia granicznego Zwardoń Myto w stronę Słowacji.

Z ogólnych spostrzeżeń :
- droga nr 12 - w dalszym ciągu lepiej jednak jechać lewym pasem , bo na prawym niezbyt równo położono asfalt
- mam wrażenie że budowa D3 nigdy się nie skończy. Byłem tam rok temu i naprawdę od tamtego czasu nie widzę zbyt wielkiego postępu. Dodatkowo patrząc na rzeźbę terenu w tych okolicach stwierdzam że może nasze dzieci tą drogą sobie pojeżdżą w pełnym profilu. Nam pozostaje trzymać kciuki za braci Słowaków aby zakończyli choćby jedną nitkę.

Więcej zdjęć z tego odcinka pod linkiem :
http://www.panoramio.com/user/3162133/tags/SŁOWACJA%20-%20infrastruktura%20drogowa

·
Registered
567 Posts
^^Dzięki Kolego za tę relację. Udzielam się trochę na forach turystycznych i wiem że ludzi interesuje stan drogi od Zwardonia na Żylinę. Będę linkował im twoje foty coby wiedzieli że gehenny w Skalitem już nie ma:)

ps. A jak sie dostałeś do Svorcinovca?

·
Requiem for a dream
3,919 Posts
Takie samo wrażenie miałem po ukończeniu pisania opisów, ale doszedłem do wniosku, że nie będę się silił na naciąganie ocen. Przecież wiadomo, że akurat tam jest gorzej niż u nas. Nie mówię tylko o I/67, I68 czy sfotografowanym odcinku I/77. Dalszy ciąg I/77 na wschód (do Bardiowa i dalej) jest straszny, I/67 nie zadowala, na I/68 jest źle. Drogi II/... także nie są zbyt ciekawe.
U nas zaś wystarczy popatrzeć m.in. na niektóre odcinki DW969, DW971, DW981, DW977, DW980, DW957, DW992, DK7, DK75. Ale takie drogi jak np. DK28 na dużej części trasy, DK87 (odsyłam do mojej fotorelacji), DK75 w dolinie Kamienicy, DK9, DK47, DK49, DW968, DW969 w okolicach Przełęczy Snozki, DW977 do granicy... No właśnie. Tutaj już tak różowo nie jest.
Proszę nie zapominać, że jeszcze kilka(naście) stron wcześniej dość pozytywnie pisałem o I/18. Zaś same projekty autostrad i dróg ekspresowych, ich rozmach, wiadukty, tunele, estakady, trasowanie... W porównaniu do Polski, te drogi są wyjątkowo spektakularne. Mam jednak wrażenie, że dyskusja na ten temat odbyła się kilka stron wcześniej, więc nie widzę potrzeby ponownego roztrząsania tego tematu. Wolałem to napisać, bo wypowiedź Realisty_KR mogłaby sugerować różne nieprzyjemne rzeczy i poglądy z mojej strony...
Ach - teraz postaram się dodawać opisy do moich wszystkich relacji, żeby nie wychodziło na to, że coś/kogoś wychwalam, a czegoś/kogoś nie.
Ufff.

Pozdrawiam,
Michalus
Ja już od dłuższego czasu uważam że przynajmniej nasze DK są lepsze niż na Słowacji, aczkolwiek u nas też zdarzają się niechlubne wyjątki.

·
Registered
2,142 Posts
Fotorelacja w oczekiwaniu na otwarcie odcinka D1 Sverepec-Vrtižer (Považská Bystrica). Robót już niewiele, a droga wygląda na niemal ukończoną. Drogowcy zapewniają, że robią jednak wszystko, żeby ruch puścić jeszcze w tym miesiącu, by kierowcy mogli pojechać nową trasą już 30. maja.

some older pics of U/C D1 in Považská Bystrica

source: Doprastav.sk

"MÚK Centrum" (Junction City Centre)

·
Moderator
73,496 Posts
Podoba mi się ta estakada razem z węzełkiem. Co do presji politycznej to zapewne taka jest.

·
Registered
244 Posts
wg oficjalnego komunikatu ruch zostanie puszczony w poniedziałek 31.05.10 o 5.00 rano, dzięki temu odcinkowi gotowa będzie cała autostrada D1 między Żiliną a Bratislavą;
7.06.10 ma zostac otwarty odcinek Svinia-Presov na wschodzie kraju długości 8km, a w kolejny poniedziałek, 15.06, 8.5km obwodnica Spisskeho Podhradia, w tym 5.2km w półprofilu; po otwarciu tych odcinków D1 będzie miała 319.2km (w tym 12.8 w 1/2 profilu), jest to 74.9% trasy Bratislava-Kosice; łączna planowana długośc D1 to 514.7km,

a tak ogólnie to piękna jest ta estakada, ciekawe jakim cudem mieszkańcy się na to zgodzili hehe

·
Requiem for a dream
3,919 Posts
Był ktoś ostatnio na Słowacji? Jak się prezentują ich DK? Niestety dawno nie byłem.

·
Requiem for a dream
3,919 Posts
No to dość dawno no ale u nas DK są w stanie przeciętnym to i na Słowacji chyba będzie podobnie aczkolwiek myślałem że nasze DK jednak są lepsze.

·
Moderator
73,496 Posts
^^Po niektórych DK lepiej tam nie jeździć nocą, szczególnie po krętych drogach. Czasem oznakowanie zakrętów jest do bani.

·
Moderator
73,496 Posts
^^Na atlasach samochodowych widziałem oznaczenie wzdłuż E571(R1,R2) oznaczenie E58, ciekawe, że na tej mapce tego nie ma.

·
Registered
115 Posts
^^Na atlasach samochodowych widziałem oznaczenie wzdłuż E571(R1,R2) oznaczenie E58, ciekawe, że na tej mapce tego nie ma.
Ciekawe..Znalazlem na wikipedii: :nuts:
Uwaga: w informacjach dotyczących przebiegu trasy E58 istnieje rozbieżność. Według treści konwencji w brzmieniu z Dziennika Ustaw z 1975 z przebiegiem trasy E58 całkowicie pokrywa się przebieg tras E571 i E581, w części - trasy E50. Mapa samochodowa Austrii wydawnictwa "Demart" z 2005 ukazuje trasę E58 ograniczoną do odcinka Wiedeń - Bratysława (tak samo [1]). Mapy samochodowe Węgier wydawnictwa "Mairs Geographischer Verlag" i Słowacji wydawnictwa "VKÚ Harmanec" z 2005 roku ukazują trasę E58 ograniczoną do odcinka Wiedeń - Bratysława i trasę E571 jako jej dalszy ciąg. Z kolei mapa samochodowa Rumunii i Mołdawii wydawnictwa "Kárpátia SRL" z 2005, mapa samochodowa obwodu zakarpackiego wydawnictwa "DNWP Kartohrafija" z 2004 oraz atlas samochodowy Ukrainy wydawnictwa "ZAT Rosava" z 2004 ukazują przebieg trasy E58 na obszarze Rumunii, Mołdawii, Ukrainy i Rosji.

·
Moderator
73,496 Posts
^^Dlatego zadałem to pytanie. Czyli są problemy z "lokalizacją" tej trasy. Choć faktycznie powinna być przez Słowację po przebiegu E571. Z drugiej strony, jeśli pokrywa się z jej przebiegiem, to mogli zostawić tylko E58.

·
Registered
115 Posts
Jutro 7.6. zostana oddane 3 nowe odcinki na D1:
Svinia - Prešov, Zachód 8 km
Jablonov - Studenec (narazie w polprofilu) 5,2 km
Studenec - Beharovce 3,3 km

Sa to ostatnie odcinki na D1 miedzy BA i KE zbudowane przez NDS (slowackie GDDKiA)
reszta D1 jest budowana w systemie PPP
:)

481 - 500 of 3722 Posts