SkyscraperCity banner

1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
1,829 Posts
Discussion Starter #1
Tym razem krótki wątek z ostatniego weekendowego wypadu w góry. Wyjazd w piątek, powrót w niedzielę i w poniedziałek do pracy, więc na szybkości i bez rewelacji. Ale wolę Słowację od Polski pod jednym względem, po prostu jest mniej turystów nawet w szczycie sezonu. A koronawirus odpuścił na tyle, że mogłem opuścić granice swojego kraju bez żadnych problemów.

1. Widok z okna. Obiekt noclegowy to Tatra Hotel w Popradzie, mogę polecić, bez rewelacji, ale czysto i spokojnie. Jedyne co mnie wkurzyło to dodatkowa opłata na koniec noclegu, jakiś podatek miejski, o którym wcześniej nie wiedziałem.

2. Początek szlaku z nieśmiertelną Toyotą w tle (Czechy, Rosję i Słowację już zaliczyła za mojej kadencji).

3.

4.

5.

·
Registered
1,829 Posts

·
Registered
371 Posts
Widacz dużo lasow znisczonych przes kalamite. Ale tez dużo dewelopmentu. Jak oceniasz służby dla turistow? Spoko? Sorrky za mo Polski. Ja z drugiej strony tatr z kiezmarku

·
Mamo, zbieram gruz!
4,420 Posts
Ja ze swojej strony proszę o w miarę bogaty komentarz do zdjęć. Uwielbiam Słowację w sposób patologiczny i irracjonalny i bardzo mnie interesuje zdanie innych odwiedzających osób. No i moja corolka w tle ;)

edit---------------
Wyszedłem na balkon, patrzę w kierunku hotelu Tatra:

Erkaesowca nie widać..

Rzut okiem w kierunku Chopoka:

Erkaesowca nie słychać...
;)

·
Registered
1,829 Posts
Discussion Starter #10
Widacz dużo lasow znisczonych przes kalamite. Ale tez dużo dewelopmentu. Jak oceniasz służby dla turistow? Spoko? Sorrky za mo Polski. Ja z drugiej strony tatr z kiezmarku
Średnio pasuje mi to budownictwo w Parku Narodowym. Podejrzewam, że wyjdą jakieś koszmarne wieżowce dla nowobogackich turystów. Coś przed czym i Polska się nie uchroniła. Z samą obsługą parku nie miałem do czynienia, natomiast szlaki oznakowane porządnie, do tego w miarę pusto (w porównaniu do polskich szlaków). A same trasy przygotowane o wiele lepiej niż choćby w Czechach.

Ja ze swojej strony proszę o w miarę bogaty komentarz do zdjęć. Uwielbiam Słowację w sposób patologiczny i irracjonalny i bardzo mnie interesuje zdanie innych odwiedzających osób. No i moja corolka w tle ;)

edit---------------
Wyszedłem na balkon, patrzę w kierunku hotelu Tatra:

Erkaesowca nie widać..

Rzut okiem w kierunku Chopoka:

Erkaesowca nie słychać...
;)
Mieszkasz tam czy wakacje?

Nie komentuję zbyt wiele, bo nie jestem górskim specjalistą. Po prostu raz czy dwa razy w roku lubię pójść w góry. Ale jest to januszowe wyjście, za które przez wielu byłbym zrównany z ziemią :)

A nie odzywałem się ostatnio, bo Corolla chyba zdechła... Jest podejrzenie, że zatarła się pompa paliwa. Naprawa jest nieopłacalna. A samochód do tej awarii sprawował się świetnie.

31.

32.

33.

34.

35.

·
Registered
1,829 Posts
Discussion Starter #11
36.

37.

38.

39. Nie mogło się obyć bez moich januszowych njubalnsów. Każdy wyjazd w góry musi być nimi uświęcony. Wiem, tak nie powinno się wychodzić w góry.

40.

1 - 20 of 42 Posts