SkyscraperCity banner

7041 - 7060 of 7138 Posts

·
Marcin
82 Posts
Zawsze mnie dziwiło po co ta szopka z oficjalnym wbijaniem łopaty więc postanowiłem mimo wszystko pokazać w wątku budowy dróg kurozium do jakich dochodzi mimo, że to wątek budowy drogi, który powinien być z dala od polityki ale niestety ciężko skoro dyrekcja jest ściśle powiązana z rządem. Wedlug mnie można by lepiej spożytkować te siły ale to nie temat na ten wątek

·
Registered
827 Posts
Budownictwo to rzemiosło, choć się statusu nauki dorobiło na koniec. I ma swoje obrzędy od stuleci. Wbicie łopaty, kamień węgielny, akt erekcyjny, wiecha, przekazanie budynku. Dopóki to ma charakter wewnętrzny pomiędzy inwestorem i wykonawcami, to jest ok. W inwestycjach komunalnych z reguły obejmuje także przyszłych użytkowników. Ale nie powinno się z tego robić szopki politycznej na skalę ogólnopolską, chyba że inwestycja jest ogólnopolska, jak budowa Portu w Gdyni. Podobnie jak nie powinno się mieszać w to religii, jeżeli to nie budowa kościoła lub meczetu czy synagogi. A się miesza.

·
Registered
24 Posts
Witam i na zapraszam na kolejną wycieczkę po budowie S1!😎🎦
Tym razem nieco później niż dotychczas, głównie ze względu na pogodę, ale myślę że było warto poczekać. W wielu rejonach inwestycji widać postęp prac. Najwięcej dzieje się w rejonie węzła Przybędza, portalu południowego tunelu w Węgierskiej Górce, portalu północnego tunelu w Ciścu oraz węzła Milówka.

·
Registered
1,060 Posts
Witam i na zapraszam na kolejną wycieczkę po budowie S1!😎🎦
Tym razem nieco później niż dotychczas, głównie ze względu na pogodę, ale myślę że było warto poczekać. W wielu rejonach inwestycji widać postęp prac. Najwięcej dzieje się w rejonie węzła Przybędza, portalu południowego tunelu w Węgierskiej Górce, portalu północnego tunelu w Ciścu oraz węzła Milówka.
leciałeś w niedzielę czy co? bo zupełnie się tam nic nie działo, nie wiem tez o jakie "najwięcej dzieje się" w rejonie węzła Milówka Ci chodziło?

·
Registered
1,144 Posts
Według mnie postępu żadnego nie ma... (poza zbieraniem wierzchówki na węźle Przybędza) nawet maszyn nie przybyło od miesiąca... mostmarpal tylko robi na budowie i geolodzy... ostatnio rozmawiałem z kierownikiem to planują w połowie lipca wprowadzać kolejnych podwykonawców.
Zdjęcie dworca PKP - przybyło tylko drewna
253373

Koło fortu waligóra (od ul. turystycznej) robią magazyn ziemi którą wywożą z dołu...

253376

·
Registered
12,855 Posts
Koło fortu waligóra (od ul. turystycznej) robią magazyn ziemi którą wywożą z dołu...
W jakiej odległości od schronu* Waligóra znajduje się ten magazyn ziemi? Czy jest on w bezpośrednim sąsiedztwie, tak, że widać go z samego schronu?

*określenie fort jest błędne

·
Registered
275 Posts
Witam. Byłem wczoraj w okolicach fortu gdzie jest wylot tunelu (zdjęcie powyżej) oraz nad Zaciszem. Zdjęć nie wklejam, nie ma sensu powielać. Doskonale widać to miejsce na filmiku z drona. Dodam tylko że widoczne na zdjęciu powyżej pomarańczowe ogrodzenie nie jest jeszcze ukończone. Stały tam 4 koparki.

·
Registered
275 Posts
W jakiej odległości od schronu* Waligóra znajduje się ten magazyn ziemi? Czy jest on w bezpośrednim sąsiedztwie, tak, że widać go z samego schronu?

*określenie fort jest błędne
Ze schronu go nie widać. Nie widać też z niego miejsca wylotu tunelu. Zasłania skarpa. Myślę że w prostej linii od schronu do tego pomarańczowego ogrodzenia będzie jakieś 40 metrów. Mam zdjęcia dokładnie z tego miejsca.

·
Registered
1,060 Posts
podawali, że żeby robota mogła ruszyć pełną para to trzeba najpierw kolizje z energetyką zlikwidować, a nie widać żeby cokolwiek się z tym działo...

·
Moderator
72,095 Posts
^^Ta droga zostanie już po wybudowaniu tunelu / S1? Wygląda konkretnie.

·
Registered
126 Posts
Kilka z dziś z rejonu południowego portalu tunelu WG:
1. Pojawia się zarys wykopu pod portal. Mimo soboty trochę sprzętu tam dziś pracowało.
268696

2. Rzut okiem na szerszą perspektywę - za ulicą Turystyczną pojawia się nasyp - chyba z ziemi wybranej na pierwszym planie.
268697

3. I zoom w tamten rejon.
268703

4. I jeszcze na koniec zabetonowana droga. Wczoraj pompa robiła naprawdę imponujące wrażenie z daleka. Ciekawe kto już tam dziś wjechał autem, nawet nie 24h po zakończeniu betonowania..
268707

·
Registered
1,144 Posts
na zdjęciu nr 3 widoczne nowe volvo przegubowe zakupione w zeszłym tygodniu. Nówka sztuka kupiona przez mostmarpal. (podobno kupił koparę i pompę do betonu na tą budowę) Ogólnie mostmarpal ma robić też palowania - utrzymanie będą mieć długo na budowie.

·
Registered
380 Posts
Tu będzie można co nieco podpatrzeć jak budowa idzie:

Tu chyba później:

7041 - 7060 of 7138 Posts