SkyscraperCity banner

1401 - 1420 of 7139 Posts

·
Registered
12,873 Posts
Sama budowa odcinka z tunelem będzie trwała 2 lata (założenie GDDKiA) +- 2-3 mce opóźnienia. Złożenie ofert cenowych 2 lipca, podpisanie kontraktu realnie licząc jesień, budowa może ruszyć listopad/grudzień.
Czy złożenie ofert cenowych oznacza, że już nie będzie żadnych pytań i przesuwania terminów?

·
Registered
אני חושב משמע אני קיים
3,500 Posts
Czy złożenie ofert cenowych oznacza, że już nie będzie żadnych pytań i przesuwania terminów?
To właśnie dokładnie to oznacza, ale samo wyłonienie wykonawcy jeszcze zabierze kilka miesięcy więc nie ma się co cieszyć że już z górki.

·
Registered
304 Posts
A ja mam takie pytanie ... Czy sa gdzies jakies plany jak ma wygladac wezel w Zywcu oraz w innych miejscowosciach na odcinku Bielsko - Zywiec ? Wiem ze jest kilka wariantow tego odcinka bo nie moga dojsc do porozumienia z mieszkancami 2 miejscowosci (chyba Lodygowic i Rybarzowic o ile sie nie myle ) ale chodzi mi o taki wariant najbardziej prawdopodobny ... bo przegladalem caly watek i plany sa mniej wiecej odcinkow Zywiec - Zwardon i wschodniej obwodnicy Bielska .... ale z Bielsko - Zywiec nic nie ma ...

·
Registered
12,873 Posts
A ja mam takie pytanie ... Czy sa gdzies jakies plany jak ma wygladac wezel w Zywcu oraz w innych miejscowosciach na odcinku Bielsko - Zywiec ? Wiem ze jest kilka wariantow tego odcinka bo nie moga dojsc do porozumienia z mieszkancami 2 miejscowosci (chyba Lodygowic i Rybarzowic o ile sie nie myle ) ale chodzi mi o taki wariant najbardziej prawdopodobny ... bo przegladalem caly watek i plany sa mniej wiecej odcinkow Zywiec - Zwardon i wschodniej obwodnicy Bielska .... ale z Bielsko - Zywiec nic nie ma ...
sam jestem zywo zainteresowany ta droga, a niestety nie spotkalem sie nigdzie z takimi planami

jedyne co moge pomoc to ta mapka:

·
Registered
12,873 Posts

·
Registered
743 Posts
Bielsko-Biała pisze się z kreską.

Może, i tak, ale będzie to jedyne ekspresowe i dobre połączenie Polski i Słowacji. Następne ekspresowe jest w Barwinku na S19 - a to kawałeczek od Zwardonia.
Tak, to prawda. Ale za pół roku nie będzie kontroli na granicach Polski, Czech i Słowacji. W tej sytuacji mówienie o połączeniu Polski ze Słowacją trochę trąci myszką. Raczej mówmy o połączeniu konkretnych miast/rejonów. A znaczna część Polski ma wygodniejsze połączenia z różnymi rejonami Słowacji przez Czechy. Jestem pewien, że S69 będzie służyła w ruchu turystycznym, ale ciężki ruch towarowy? Myślę, że natężenie ruchu nie będzie tu aż takie duże, żeby jedna jezdnia klasy S nie wystarczyła (przez 20 lat).

·
Registered
7 Posts
Genaralna nauczyla sie ze prekwalifikacja jednak przyspiesza cala procedure przetargowa. Prostesty i odwolania zalatwione sa w I fazie.

Potem to juz tylko cena, co jednak nie oznacza ze podpisza kontrakt tak szybko

To właśnie dokładnie to oznacza, ale samo wyłonienie wykonawcy jeszcze zabierze kilka miesięcy więc nie ma się co cieszyć że już z górki.

·
1Marek1
1,333 Posts
Umowa podpisana tak więc teoretycznie mogą zacząć w każdej chwili.
Byłem wczoraj (28.06.) na odcinku laliki-Zwardon. Pomimo kilku dni od podpisania umowy na budowe jak na razie zadnych oznak rozpoczecia budowy nie widziałem. Nie było nawet żoltych tablic informacyjnych o budowie. Wie ktoś cos o rozpoczeciu budowy?

·
Registered
348 Posts
Pewnie czekają aż śnieg spadnie. A potem będą mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie że nie mogą zdążyć na czas.:eek:hno:

·
Registered
12,873 Posts
dzisiaj mialy byc juz skaladane oferty cenowe na odcinek Szare - Laliki.
Czy ktos ma jakies informacje?

·
Registered
476 Posts
Parę postów wcześniej napisałem że wrzucę kilka zdjec obrazujących jak wygląda obecnie droga gminna zbudowana przy okazji budowy wiaduktu na Piekle (przysiółek Lalik) - czyli pierwszego fragmentu S69.
Na początek widok skarpy po której ta droga przebiega; na pierwszym planie przyszła S69 (na razie znakowana nadal jako DK69, kilka metrów w prawo zaczyna się wiadukt na Piekle) - na razie nie widać nic szczególnego :

Teraz kilka zdjęć drogi :

Tutaj fajnie widać jak się zapadło i jak słupki z siatką "jadą" w dół :

Ogólnie rzecz biorąc ktoś się tutaj nie popisał :eek:hno:

I na koniec - może to zwiastun przyszłych zmian na odcinku Laliki-Zwardoń ??? Dzisiaj zauważony - chociaż może to też być zwiastun z dawna oczekiwanego wzmocnienia osuwającej się skarpy :

·
Registered
12,873 Posts
fragment samej ekspresowki tez nie jest najlepszy

ps.
ciekawi mnie w jaki sposob w zimie ludzie beda dojezdzac do swoich posesji
wjazd na skarpe jest jakby ostry (po prawej stronie zdjecia)

·
Registered
537 Posts
ps.
ciekawi mnie w jaki sposob w zimie ludzie beda dojezdzac do swoich posesji
wjazd na skarpe jest jakby ostry (po prawej stronie zdjecia)[/QUOTE]

Maluch (najlepszy gorski samochod) na wstecznym wjezdza, sprawdzone

·
Registered
476 Posts
^^ ludzie spoko dojeżdżaja do posesji - już od wielu lat. Spokojnie tam wjeżdżają cinquecento a nawet towarowe polonezy wyładowane płytami g-k ;).
Miejscowi wjeżdżają jak leci, mieszczuchy na kółka swoich Toyot, Opli, PUGów i innych zakładają łańcuchy.
Zresztą wjazd na tę skarpę to jest pryszcz :lol: . W jej najwyższym punkcie (tam gdzie "lecą" w dół słupki) odchodzi pod kątem prostym w las boczna droga - tam to jest dopiero sztuka w zimie podjechać - bardziej stromo i nie ma się nawet gdzie rozpędzić.

·
Registered
312 Posts
^^
Zresztą wjazd na tę skarpę to jest pryszcz
Ta czesc Beskidow jest bogata w przerozne wjazdy, czesto prawie pionowo do gory. Latem trudno wjechac, a zima to juz jest poza moja wyobraznia. Wspomne przysiolki: Wojtatowka obok Romanki (k. Wegierskiej Gorki), Kubiesowka obok Krawcow Wierchu (Ujsoly), czy Mlada Hora k. Rycerzowej. Sa to piekne miejsca, w ktore samochodem osobowym mozna wjechac, ale niewprawionym kierowcom moze zabic mocniej serce.

1401 - 1420 of 7139 Posts