SkyscraperCity banner

1441 - 1460 of 7138 Posts

·
Moderator
72,095 Posts
tak, tyle ze to bedzie "autostrada" w polprofilu
a u nas ekspresowka w polprofilu
Tylko u naszych południowych sąsiadów, wymagania dotyczące warunków budowy autostrad są podobne jak dla naszych esek.

·
Registered
621 Posts
Tak swoją drogą to Słowakom się nie dziwię. Co z tego, że wybudują drogę jak zaraz za granicą po polskiej stronie nie ma drogi.
Gdzieś mi się nawet obiło, ze mieli zrezygnować z budowy tego odcinka lub odłożyć go na jakiś bliżej nieokreślony czas, a całość środków przenieść na budowę autostrady Czadca - Czeski Cieszyn.
Teraz mają ponoć wybudować cały odcinek od Skalitego do Czadcy i dalej do Żyliny do 2011.
Jeżeli wierzyć zapewnieniom rządu to również S69 i S1 (BB-Mysłowice) również ma zostać oddana w tym samym czasie. Szkoda, że budowa tej drogi tak się wlecze. Mniej więcej na początku lat 90-tych XXw mówiono o tej drodze, że połączy Polskę z południową Europą. Wówczas gazety dość szeroko rozpisywały się na ten temat. Pierwotnie właśnie śladem S69 miała biec A1 żeby odciążyć Cieszyn.
Co z tego wyszło widać choćby po słupach estakad po słowackiej stronie.

Moim zdaniem budowa S69 jako drogi jednojezdniowej to nieporozumienie!
Teraz to tam nie ma w ogóle ruchu tranzytowego, czasem tylko zapędzi się jakiś busik, o TIR-ach nie ma nawet co wspominać, kierowca woli nadłożyć drogi i jechać na Cieszyn lub Chyżne. Obawiam się, że za parę lat po oddaniu wszystkich odcinków, a szczególnie BB-Żywiec bardzo szybko okaże się, że jednojezdniowy odcinek S69 Żywiec- Zwardoń zrobi się za ciasny.
Powiem tylko, że na odcinku projektowanej S1 Mysłowice-BB przewidywany ruch ma wynosić ok 50 tyś. pojazdów na dobę, a jak narazie droga jest w tzw. opiniowaniu. Trzeba się liczyć z tym, że co najmniej 1/4 lub nawet 1/3 tego ruchu pojedzie dalej na Słowację.
A w przypadku wybudowania S51 (nie pamiętam nazwy) BB-Kęty -Andrychów -Wadowice - Kraków, droga mam być budowana w okolicach 2015 r ruch zdecydowanie się zwiększy. Chyba, że do tego czasu Słowacy wybudują autostradę Żylina -Martin - Rożemberok i jednocześnie połączą ją drogą R3 Chyżne -Rożemberok.
Jakby nie patrzyć to po podciągnięciu A4 w do wschodniej granicy (ma być na EURO2012) S1 i S69 staną się dość ważną trasą tranzytową. Nie wiem Jak to wygląda w tej chwili w Austrii, czy oddany jest już odcinek autostrady do przejścia granicznego Jarovce-Kittsee? Jeżeli tak to zauważcie, że praktycznie wjeżdżając na autostradę za Povaską Bystricą do samego Wiednia jedzie się autostradą, a praktycznie mamy połączenie autostradami z południem Europy.

PS

Ta tablica stoi od lat zaraz za przejściem Zwardoń-Myto po stronie słowackiej.

·
Registered
494 Posts
Tunel - znowu przesunęli o tydzień. Nawet nie wiem dlaczego, bo wykonawcy też już mają dość. Na S-3 uda się w końcu w tym tygodniu otworzyć, a tu wciąż nie...

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Tunel - znowu przesunęli o tydzień. Nawet nie wiem dlaczego, bo wykonawcy też już mają dość. Na S-3 uda się w końcu w tym tygodniu otworzyć, a tu wciąż nie...
A jak z przetargami na kolejne odcinki S69 - coś tam qqqq wiesz na ten temat ?? - bo coś czytałem że ma to być w tym roku

·
Registered
494 Posts
W tym roku oddział w Katowicach zapowiada przetarg na obw. Bielska-Białej.
Co z tego wyjdzie - nie wiem, bo wciąż istnieje duży sprzeciw społeczności lokalnej. Podobnie zresztą jak na dalszym odcinku - tam chyba początek zapowiadali najwcześniej na przyszły rok, jak nie 2009.
A przetarg na projektowanie ostatniego brakującego odcinka (obw. Węgierskiej Górki) ma być otwarty jutro - chyba, że przesunęli - trzeba sprawdzić na stronie oddziału w Katowicach.

·
Registered
12,855 Posts
W tym roku oddział w Katowicach zapowiada przetarg na obw. Bielska-Białej.
Co z tego wyjdzie - nie wiem, bo wciąż istnieje duży sprzeciw społeczności lokalnej. Podobnie zresztą jak na dalszym odcinku - tam chyba początek zapowiadali najwcześniej na przyszły rok, jak nie 2009.
A przetarg na projektowanie ostatniego brakującego odcinka (obw. Węgierskiej Górki) ma być otwarty jutro - chyba, że przesunęli - trzeba sprawdzić na stronie oddziału w Katowicach.
Przetarg na obwodnice B-B ma być we wrześniu br.
Z tego co wiem, to nie ma zbytnich sprzeciwów ludności w Bielsku-Białej.

Odcinek B-B - Żywiec - przetarg dopiero końcem 2008.
Dopiero złożono wniosek o decyzje środowiskowa.

Co do przetargu na projekt obwodnicy WG to tak jak pisałem w innym poście była modyfikacja SIWZ, wiec moze byc przesuniety.

Tak swoją drogą to Słowakom się nie dziwię. Co z tego, że wybudują drogę jak zaraz za granicą po polskiej stronie nie ma drogi.
Gdzieś mi się nawet obiło, ze mieli zrezygnować z budowy tego odcinka lub odłożyć go na jakiś bliżej nieokreślony czas, a całość środków przenieść na budowę autostrady Czadca - Czeski Cieszyn.
Teraz mają ponoć wybudować cały odcinek od Skalitego do Czadcy i dalej do Żyliny do 2011.
Jeżeli wierzyć zapewnieniom rządu to również S69 i S1 (BB-Mysłowice) również ma zostać oddana w tym samym czasie. Szkoda, że budowa tej drogi tak się wlecze. Mniej więcej na początku lat 90-tych XXw mówiono o tej drodze, że połączy Polskę z południową Europą. Wówczas gazety dość szeroko rozpisywały się na ten temat. Pierwotnie właśnie śladem S69 miała biec A1 żeby odciążyć Cieszyn.
Co z tego wyszło widać choćby po słupach estakad po słowackiej stronie.

Moim zdaniem budowa S69 jako drogi jednojezdniowej to nieporozumienie!
Teraz to tam nie ma w ogóle ruchu tranzytowego, czasem tylko zapędzi się jakiś busik, o TIR-ach nie ma nawet co wspominać, kierowca woli nadłożyć drogi i jechać na Cieszyn lub Chyżne. Obawiam się, że za parę lat po oddaniu wszystkich odcinków, a szczególnie BB-Żywiec bardzo szybko okaże się, że jednojezdniowy odcinek S69 Żywiec- Zwardoń zrobi się za ciasny.
Powiem tylko, że na odcinku projektowanej S1 Mysłowice-BB przewidywany ruch ma wynosić ok 50 tyś. pojazdów na dobę, a jak narazie droga jest w tzw. opiniowaniu. Trzeba się liczyć z tym, że co najmniej 1/4 lub nawet 1/3 tego ruchu pojedzie dalej na Słowację.
A w przypadku wybudowania S51 (nie pamiętam nazwy) BB-Kęty -Andrychów -Wadowice - Kraków, droga mam być budowana w okolicach 2015 r ruch zdecydowanie się zwiększy. Chyba, że do tego czasu Słowacy wybudują autostradę Żylina -Martin - Rożemberok i jednocześnie połączą ją drogą R3 Chyżne -Rożemberok.
Jakby nie patrzyć to po podciągnięciu A4 w do wschodniej granicy (ma być na EURO2012) S1 i S69 staną się dość ważną trasą tranzytową. Nie wiem Jak to wygląda w tej chwili w Austrii, czy oddany jest już odcinek autostrady do przejścia granicznego Jarovce-Kittsee? Jeżeli tak to zauważcie, że praktycznie wjeżdżając na autostradę za Povaską Bystricą do samego Wiednia jedzie się autostradą, a praktycznie mamy połączenie autostradami z południem Europy.
S52 a nie jak piszesz S51 - tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - na pewno nie powstanie w okolicach 2015. To sa baaaardzo dalekie plany. Nawet nie wiadomo czy to bedzie S czy GP.

Co do dróg S69 i D3 to muszą one powstać do 2011, bo są uzgodnienia miedzy rzadami Polski i Slowacji.

I jeszcze co do S1 (B-B - Mysłowice) - bardzo wątpliwe, że powstanie do 2011 roku.

·
Registered
206 Posts
Jeszcze teraz na slowackich forach internetowych pojawiala sie glosy, ze Slowacja buduje autostrade do polskich lak, lasow i pol...
Z Czadcy do Czeskiego Cieszyna nie powstanie autostrada lecz jednopasmowa droga parametrami zblizona do drogi ekspresowej. Obecnie trwaja prace przy obwodnicy Jablunkova, w ubieglym roku zaczeto roboty w Czeskim Cieszynie. Calosc ma byc gotowa chyba cos kolo 2013-2015.

Dokladniej do 2012-2013 roku, autostrada od Zyliny bedzie w polprofilu.

Nie wiem Jak to wygląda w tej chwili w Austrii, czy oddany jest już odcinek autostrady do przejścia granicznego Jarovce-Kittsee? Jeżeli tak to zauważcie, że praktycznie wjeżdżając na autostradę za Povaską Bystricą do samego Wiednia jedzie się autostradą, a praktycznie mamy połączenie autostradami z południem Europy.
Otwarcie autostrady A6 do przejscia Jarovce-Kittsee jest planowane na listopad tego roku.

Pozdrawiam

·
Registered
12,855 Posts

·
Registered
621 Posts
S52 a nie jak piszesz S51 - tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - na pewno nie powstanie w okolicach 2015. To sa baaaardzo dalekie plany. Nawet nie wiadomo czy to bedzie S czy GP.
No wiedziłęm, że coś mi się pokręciło z tymi numerkami, ale i tak uważam, że S52 powinna powstać i to jak najszybciej.
dominobb said:
Co do dróg S69 i D3 to muszą one powstać do 2011, bo są uzgodnienia miedzy rzadami Polski i Slowacji.

I jeszcze co do S1 (B-B - Mysłowice) - bardzo wątpliwe, że powstanie do 2011 roku.
W GW pisało, że S69 i S1 są drogami priorytetowymi na EURO2012 i muszą być do tego czasu wybudowane.
Ja cały czas w to wątpię, za mało czasu. Na S69 nadal są problemy z ustaleniem przebiegu drogi i protesty mieszkańców.
O S1 to nawet nie wspominam bo z 5 początkowych wariantów zrobiło sie 7 czy 9. Wydawało się, że wybrany wariant IV to znowu Muzeum protestuje , że za blisko, echh... szkoda gadać ... Polska

·
Registered
12,855 Posts
No wiedziłęm, że coś mi się pokręciło z tymi numerkami, ale i tak uważam, że S52 powinna powstać i to jak najszybciej.
Uwazasz ze powinna powstac bo jestes z regionu (zreszta tak samo jak ja :)).
Ale trzeba przyznac uczciwie ze jest wiele wazniejszych drog niz S52. Podbeskidzie i tak ma szczescie - S1 + S69. Niektore miasta nie maja w ogole ekspresowek.

W GW pisało, że S69 i S1 są drogami priorytetowymi na EURO2012 i muszą być do tego czasu wybudowane.
Ja cały czas w to wątpię, za mało czasu. Na S69 nadal są problemy z ustaleniem przebiegu drogi i protesty mieszkańców.
S69 wybudujemy do 2012. Jedynie moze byc problem z obejsciem WG (ale nawet jesli, to w trakcie euro bedzie trwala juz budowa tego odcinka). S69 B-B - Żywiec bedzie zbudowany na pewno.

O S1 to nawet nie wspominam bo z 5 początkowych wariantów zrobiło sie 7 czy 9. Wydawało się, że wybrany wariant IV to znowu Muzeum protestuje , że za blisko, echh... szkoda gadać ... Polska
Co do S1 to do konca roku powinien byc juz wybrany wariant przebiegu drogi.

PS. Jak jestes Oś-mia to moze wiesz, czy obwodnica Oś-mia bedzie budowana razem z S1?

·
Registered
621 Posts
PS. Jak jestes Oś-mia to moze wiesz, czy obwodnica Oś-mia bedzie budowana razem z S1?
Tak, finansowana w ramach S1, z tym że powstanie częściowo tak jak przewidują to plany wariantów, reszta ma być finansowana z innych środków.
Ma też powstać słynna droga współpracy regionalnej Oświęcim-Jaworzno ale z tego co słyszałem (z dość pewnego źródła) dopiero w okolicach 2009-20010 ma sie rozpocząć budowa. Tym sposobem od zachodu będzie S1 a droga od węzła pobiegnie na wschód po południowej stronie miasta, w pobliżu firmy połączy sie
z drogą Ośw. Jaw. , która będzie przechodziła nad węzłem A4 w Jeleniu, czyli powstanie swego rodzaju obwodnica

·
Registered
621 Posts
A no dobre:banana:
Tzn w podanym terminie maja się rozpocząć prace związane z budową tej drogi, kiedy zaczną budować to jeszcze nie wiadomo.
Swego czasu mówiono, ze projekt ma być finansowany jakiś środków unijnych i częściowo ze środków OSPR.

Pomysł z tą drogą powstał przed wyborami byłych/obecnych władz miasta. Gdy budowa S1 była jedynie mrzonką. Palny są ciekawe ale marnie to widzę.
Przede wszystkim droga ma zostać poprowadzona praktycznie przez środek wsi, a po drodze jest szkoła, przedszkole, kościół. Mieszkańcy buntują się "na dzień dobry", w sumie nie ma się co dziwić.
Ale najciekawsze jest stanowisko jednego z "zielonych" który uważa że S1 nie powinna powstać, natomiast droga Ośw - Jaworzno jak najbardziej i jest ona jedyna i słuszna.
Jednocześnie sprzeciwiają sie władze Chrzanowa, bo obawiają się, że będzie ona niekorzystna dla nich. Oczywiście wystąpili z kontrpropozycją, żeby drogi nie budować do Jaworzna tylko do Chrzanowa do zjazdu na A4.
Na razie sprawa przycichła.
Nie mniej kiedyś w wątku o S1 BB-Mysłowice pojawiły się mapki z natężeniem ruchu w okolicach S1, oczywiście "nowa" droga jest na nich uwzględniona.
Przyznam się, ze tego nie rozumiem zupełnie. :nuts:
http://www.um.oswiecim.pl/pl_dokumenty/dokumenty/pliki/14/2255.jpg
Zresztą ten temat to by raczej pasował do wątki S1

·
Registered
348 Posts
zaawansowanie prac na S-69 Laliki Zwardoń

Byłem dzisiaj na budowanym odcinku i zauważyłem postęp prac.:lol:

Obecny tam sprzęt t.j: koparka, dźwig i ładowarka zdążył postawić kilka płyt jako drogę dojazdową oraz jeden kontener i KIBEL. Czyli już coś jest.:banana:

Aha. W trawie leżało kilka zbrojeń pod filary. Pozostaje tylko czekać gdzie szybciej wylądują. W przeznaczonym dla nich miejscu w filarach czy na jakimś złomowisku???

·
Registered
476 Posts
W zeszły weekend wygladało na odcinku Laliki-Zwardoń tak:

1. Od strony Zwardonia jest budowana droga dojazdowa z płyt i jeszcze jedna z jakiegoś gruzu oraz stoją maszyny do układania tej drogi (na kibel wspomniany przez Milówczanina nie zwróciłem uwagi)
2. Od strony Lalik (za mostkiem na potoku o nazwie bodajże Czarny - nie mylić z pobliskim potokiem Czerna, który później staje się Sołą) stała palownica w towarzystwie kilku zbrojeń (jak znajdę czas to wrzucę jej zdjęcie)
3. Gdzieniegdzie są drewniane paliki wbite w trójkąt i otoczone taśmą - nie wiem czemu mają służyć.
4. Jeden z domów przeznaczonych do rozbiórki sam się zaczął zawalać.

·
Registered
12,855 Posts
W zeszły weekend wygladało na odcinku Laliki-Zwardoń tak:

1. Od strony Zwardonia jest budowana droga dojazdowa z płyt i jeszcze jedna z jakiegoś gruzu oraz stoją maszyny do układania tej drogi (na kibel wspomniany przez Milówczanina nie zwróciłem uwagi)
2. Od strony Lalik (za mostkiem na potoku o nazwie bodajże Czarny - nie mylić z pobliskim potokiem Czerna, który później staje się Sołą) stała palownica w towarzystwie kilku zbrojeń (jak znajdę czas to wrzucę jej zdjęcie)
3. Gdzieniegdzie są drewniane paliki wbite w trójkąt i otoczone taśmą - nie wiem czemu mają służyć.
4. Jeden z domów przeznaczonych do rozbiórki sam się zaczął zawalać.
a co sie dzieje z zebami smoka?

1441 - 1460 of 7138 Posts