SkyscraperCity banner

1 - 20 of 122 Posts

·
rojber
937 Posts
Wątek dotyczący istniejących odcinków S7:

-S7 Gdańsk (A1) - Napierki ........................................ 208,7 km
-S7 obwodnica Płońska................................................. 4,7 km
-S7 wylot z Warszawy na Gdańsk.................................. 14,6 km
-S7 Grójec - gr. wojew. maz./święt. .............................. 96,3 km
-S7 Skarżysko-Kamienna - w. Chęciny ........................... 48,7 km
-S7 Jędrzejów - gr. wojew. święt./małopol. ..................... 22,4 km
-S7 Wschodnia Obwodnica Krakowa ................................ 7,2 km
-S7 Zakopianka ... Myślenice-Lubień .............................. 16,2 km

·
rojber
937 Posts
Discussion Starter #2
Lotos wybuduje MOP przy drodze ekspresowej S7

wnp.pl (TE) - 15-01-2012 15:22
Lotos wybuduje miejsce obsługi podróżnych (MOP) w Suchedniowie przy drodze ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - Występa - poinformował świętokrzyski oddział GDDKiA.
Lotos, który wygrał przetarg na dzierżawę terenu, będzie miał 18 miesięcy na wykonanie projektu i budowę MOP drugiej klasy, co oznacza, że obiekt będzie musiał posiadać stację benzynową i lokale gastronomiczne.

Obecnie w Polsce przy autostradach zarządzanych przez GDDKiA działa ok. 20 MOP-ów. W 2010 r. wpływy do budżetu państwa z ich dzierżawy wyniosły ok. 60 mln zł. W 2012 r. liczba MOP-ów ma zwiększyć się do 56. GDDKiA szacuje, że do 2015 r. przyniosą one ok. 500 mln zł przychodów, a w latach 2011-2032 niemal 5 mld zł

http://logistyka.wnp.pl/lotos-wybuduje-mop-przy-drodze-ekspresowej-s7,160115_1_0_0.html

·
Registered
344 Posts
Lotos wybuduje MOP przy drodze ekspresowej S7

wnp.pl (TE) - 15-01-2012 15:22
Lotos wybuduje miejsce obsługi podróżnych (MOP) w Suchedniowie przy drodze ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - Występa - poinformował świętokrzyski oddział GDDKiA.
Lotos, który wygrał przetarg na dzierżawę terenu, będzie miał 18 miesięcy na wykonanie projektu i budowę MOP drugiej klasy, co oznacza, że obiekt będzie musiał posiadać stację benzynową i lokale gastronomiczne.

Obecnie w Polsce przy autostradach zarządzanych przez GDDKiA działa ok. 20 MOP-ów. W 2010 r. wpływy do budżetu państwa z ich dzierżawy wyniosły ok. 60 mln zł. W 2012 r. liczba MOP-ów ma zwiększyć się do 56. GDDKiA szacuje, że do 2015 r. przyniosą one ok. 500 mln zł przychodów, a w latach 2011-2032 niemal 5 mld zł

http://logistyka.wnp.pl/lotos-wybuduje-mop-przy-drodze-ekspresowej-s7,160115_1_0_0.html
GDDKiA to się MOP-ów doliczyć nie potrafi skoro pisze że ok 20.:bash:

·
Precz z komuną!
3,052 Posts
Przejechałem się dzisiaj w obie strony odcinkiem S7 Czosnów-Zakroczym, i moją uwagę zwrócił dość nowy dywanik na jezdni zachodniej. Nie wiem kiedy go położyli, ja zauważyłem dopiero teraz ;) Nawierzchnia nie jest niestety idealna, czuć falowanie, choć i tak jest bez porównania lepiej niż na tragicznej jezdni wschodniej, gdzie jazda z prędkością dopuszczalną (120km/h) jest po prostu niebezpieczna.

Niestety faktem jest, że ten odcinek S7 wymaga całkowitego zerwania nawierzchni i budowy od nowa. Nowe dywaniki zapewnią tylko tymczasowe polepszenie, po kilku latach będzie pewnie znowu to samo.

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Robili to w 2012, w 2011 frezowali też jezdnię wschodnią.

Moim zdaniem tam jest do wymiany całoşć, łącznie z podbudową. Taka prlowska robota

·
Realizm to nie pesymizm!
697 Posts
Dziś na S7 odc. Balice - Modlniczka w godz. popołudniowych w stronę północną mega koras i zamknięcie jezdni - czy to dlatego:

http://www.krakow.gddkia.gov.pl/dla-kierowcow/utrudnienia ?

S-7 Szczyglice-Balice 1,9 od 06.08.2013 do 06.12.2013 Remont obiektów mostowych Zamkniecie jezdni lewej i przekierowanie ruchu na jezdnie prawą (na jezdni prawej ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach) ograniczenie prędkości do 50 km/h
Mam nadzieję, że to nie to... 4 miesiące?!

·
Registered
139 Posts
I już w piątek 29-12-2013 skończyli. Wracając wieczorem zbierali pachołki z pasa w stronę bramek. Tydzień przed terminem puścili ruch. W poniedziałek robili jeszcze jakieś poprawki. Ufff!!! W końcu nie ma korków od Balic.

·
Registered
112 Posts
29-11-2013 chyba ;)
Chwała Bogu, że już po remoncie, bo pomijając korki, to to co niektórzy tam wyprawiali na zjeździe, to się w głowie nie mieściło.

·
Kierowca!
2,003 Posts
Wiem nie jest to wątek o DK7. Nie ma jednak takiego o infrastrukturze istniejącej DK7, są tylko wykazane odcinki S7. Część tej drogi za Tarczynem bedzie przebudowana do S, mam też część S7 obwodnicy Grójca, więc można to potraktować jako fotorelację 50/50 czyli pierwsza połowa dla porównania jak wygląda teraz ten wylot z Warszawy a jaką różnicę przyniesie budowa nowej S7 z lotniska do Tarczyna.

DK/S7 Janki - Grójec

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

1 - 20 of 122 Posts