SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1562 Posts

·
Registered
575 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Tychy - Beskidzka (86) skrzyżowanie z ul. Dzwonków. Jedno z trzech kolizyjnych skrzyżowań na odcinku od Tychów do Katowic

Zjazd z DK 86 na S1

I już sam zjazd

Uffff, za zjazdem na S1 robi się zdecydowanie mniej tłoczno, tu dwa pasy jak narazie w zupełności wystarczają

Przed nami zjazd do Kostuchny (dzielnica Katowic) i Wesołej (częśc Mysłowic). Ruch się zwiększył, bo dołączyły samochody z północnych dzielnic Tychów, ale jest do wytrzymania

Wjeżdżamy do Katowic

Pod górkę murckowską

i z górki, tu zawsze stała Policja i było ograniczenie prędkości, ale w końcu zmądrzeli

Ekrany akustyczne wokół Murcek (dzielnica Katowic)

Dojeżdzamy do Giszowca i drugiego (a właściwie trzeciego, bo pierwsze nie zostało pokazane) skrzyżowania na trasie

Oto i one

Przejeżdżamy przez Giszowiec, w oddali do ruchu włącza się ciężarówka - w tamtym miejscu brakuje pasa włączeniowego

Za wiaduktem są już trzy i znów jest przyjemnie

Dojeżdżamy do węzła murckowskiego - zjazd z 86 na A4

Tu zjazd na autostradę w stronę Krakowa, wjazd z autostrady na DK 86 w stronę Katowic, Sosnowca. Trudno zjechać z autostrady w tym miejscu tworzą się korki, w oddali po prawej widać zagęszczenie samochodów

Jeszcze jesteśmy na 86, widok na autostradę w stronę Krakowa

Wjeżdżamy na A4

A4 - kto to nazwał autostradą?!? Odcinek jest koszmarny

Zjazd do centrum Katowic - węzeł Francuska

·
Advanced user
668 Posts
straszna autostrada....to co lepiej 2 pasy równe jak stół o korki po cholere....niz 4 pasy....to tylko tak źle wyglądają te łaty, wcale tragicznie nie ma. Autostrada to nie tylko równa jak stół droga, zresztą w GOPie sa szkody górnicze i raczej sztywny asfalt-beton się nie nadaje bo się robią kocie łby poprzeczne. A taki asfalt jest bardziej plastyczny i łatwiej go pocerować.

·
Registered
575 Posts
Discussion Starter #3
HTP said:
straszna autostrada....to co lepiej 2 pasy równe jak stół o korki po cholere....niz 4 pasy....to tylko tak źle wyglądają te łaty, wcale tragicznie nie ma. Autostrada to nie tylko równa jak stół droga, zresztą w GOPie sa szkody górnicze i raczej sztywny asfalt-beton się nie nadaje bo się robią kocie łby poprzeczne. A taki asfalt jest bardziej plastyczny i łatwiej go pocerować.
chodziło mi nie o ilość pasów i nie o stan nawierzchni tylko o to jak to jest zorganizowane. Powinny być drogi zbiorcze, a nie tak jak to jest tam zrobione. Co chwilę zjazd, ograniczenie do 100, korki przy wjazdach/zjazdach coś tam jest spartaczone. Ta droga ani nie jest szybka ani bezpieczna. Każdy kto jechał wie, że tak autostrada nie wygląda

·
Advanced user
668 Posts
jeżdze dziennie- wewn pas i 110 - to sie nic Ci nie stanie...niestety weżły pochodza z lat 60-70 tych i raczej nic tu by sie nie dało zmienić - bo za mało placu.....Za korki przy zjezdzie z A4 na 86 jest odpowiedzialny zle zorganizowany zjazd z 3 stawów a nie jak pisza niektórzy wezeł Murckowska - wezeł jak setki innych z naq zachodzie. Poprostu ludzie z 3 stawóe jedni jadą na Bielsko, inni na Sosnowiec, a inni na Kraków i praktycznie na odcinku 200-300 metrów musza się rozpędzić od 20-30 km i przeciąc nawet 3 pasy. Powinien być jakiś drugi zjazd od strony DK 86. Co do Francuskiej - to wezłe typowo miejski z lat 70 wiec nic raczej ni pomoże. Wezeł Mikołowska - stary z czasów wislanki, zreszta przeciązony poniewaz dużo ludzie jedzie na wezeł Bocheńskiego zbiorcza drogą....powinno byc to inaczej zrobione, tak aby dostac się na wezeł Bocheńskiego nie przejeżdzając przez wezęł Mikołowska - tak było że był wlot z A4, ale było dużo stłuczek na zbirczej. Jedynie co by się dało to zrobić A4 2 pasmową dla tranzytu i jeden tylko wjazd !!!!! a 3 pasmowa droga zbiorcza - ale myśłe że wtedy zbiorcza by była jeszcze bardziej zapchana.

·
Advanced user
668 Posts
zresztą w RFN takie odcinki to normalka np Berlin, czy Kolonia 57 - tam sa zjazdy co pareset metrów, tlko że to jest autostrada wewnątrzmiejska, a tutaj A4 pełni role tranzytu i jednocześnie lokalnej. Myśłe że po skończeniu DTS się sytuacj poprawi - wielu zamista jechac przez rodno woli nadrobić drogi i jechac BOcheńskiego - A4 - 86, stąd sztuczny tłok.

·
S19 na wschodzie
3,293 Posts
Przedstawiam kolekcję 32 zdjęć z trasy numer 86.

Od węzła z S1 do węzła z DK1

Tutaj wszyscy pędzą choć to jeszcze nie ekspresówka

No i mój ulubiony fragment trasy bo to już ekspresówka

Trochę za wąsko. Wie może ktoś co tu remontują???

Już widać Sosnowiec

Na prawo zjazd do Sosnowca

Brutalny koniec ekspresówki poprzez ostry łuk. Koniec szybkiej jazdy. Dalej trasa pozostawia wiele do życzenia

No a teraz zuruck do Katowic

Zjazd na Będzin

Kładka dla pieszych przy centrum handlowym REAL

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i czekam na komentarze do fotek

·
Advanced user
668 Posts
Remontują most "graniczny" na Brynicy :D :D zakończenie prac w grudniu 2005, tylko nie wiem czy obydwu czy tylko pólnocnego mostu

·
art of looking sideways
467 Posts
Wielkie dzięki Fairhair za świetną fotorelację. Wreszcie mogę oglądać swoją ukochaną trasę o każdej porze dnia i nocy! Uchwyciłeś coś, czego inni nie mieli okazji – organizacji ruchu na dwóch odcinkach remontowanych. Chodzi mi o przebudowę na potrzeby DTŚ-ki węzła "Roździeńskiego" i mostu "autostradowego" nad Brynicą. Teraz forumowicze spoza GOPu mogą sobie to wszystko pooglądać. W obu tych miejscach z trzech pasów i dwumetrowego pasa awaryjnego zrobiono cztery pasy – po dwa w każdym kierunku. Rozwiązanie jest inteligentne z innego powodu – nie od razu dwa pasy są wpuszczane na drugą jezdnię. Najpierw robią to pojazdy z lewego pasa, a kilkadziesiąt metrów dalej te z prawego. Oczywiście ruch na S-86 jest ogromny w skali Polsce – ok. 50 000 p/d, ale w godzinach szczytu nawet 70 000 p/d! Ale spokojnie, przekrój 2x3 może pomieścić nawet 120 000 i więcej p/d. Taka potworna ilość samochodów musi się wepchnąć w dwa wąskie gardła. Tworzą się małe korki. Czasami może nas skosić TIR. Na zdjęciach cały czas możecie obserwować samochody i samochody i samochody.

P.S. Kocham śmigać tą trasą około północy – wtedy cała jezdnia jest tylko dla mnie :).

·
Registered
917 Posts
Nie chce byc nudny, ale powtorze to kolejny raz z takim uporem, jak pewien lider partii politycznej caly czas powtarza, ze pewien prezes pewnego banku centralnego musi odejsc. :)
Ja mowie - DK86 na odcinku Tychy - Katowice powinna byc S.
Tak nie wiele brakuje - chodzi o 1 skrzyzowanie i 1 przejscie dla pieszych.

·
Registered
917 Posts
fairhair26 said:
Czyżby w przeszłości ktoś planował tamtędy autostradę?? Swoją drogą byłaby to fajna koncepcja
Mysle, ze to zart Voytka.
Choc to, czy dana droga jest autostrada jest kwestia umowna i moge sie zalozyc, ze w Niemczech bylaby to A86 zamiast S86.

·
Advanced user
668 Posts
Jak jechałem z polskimi niemcami ta droga to się dziwili że to nie autobahna - wytłumaczyłem że ma tylko 6 km.
Swoją droga ma lepiej rozwiązane węzły niz A4 (Górnośląska). Szerokie, pasy zjazdowe po2,3, łagodne i wszystko szerokie.
Hm czy to most autostradowy - chyba pas awaryjny jest zbyt mały, wieć most nienormatywny jest podobnie jak mosty przez Odrę i Wisłe na A4.

·
Registered
128 Posts
Czemu S86 nie jest A? Nmm, to dość proste, wystarczy spojrzeć do odpowiednich ustaw.
Obecnie gdy coś zostaje uznane za autostradę i spełnia wszystkie parametry autostrady to z mocy prawa powinno być płatne...i GDDKiA była by zobowiązana do znalezienia operatora na ten odcinek. Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.

·
Registered
1,237 Posts
radiks said:
Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.
A to czemu? Sa przeciez bezplatne odcinki autostrad i to calkiem niekrotkie (moze oprocz obwodnicy Poznania) - czy jest jakis limit dlugosci bezplatnego odcinka?!

pozdr!

Jaracz

·
Registered
128 Posts
A2 w Poznaniu jest bezpłatna ale operatorem jest AW SA.
Po prostu na mocy umowy koncesyjnej ten kawałek jest bezpłatny.

Teraz jedynie kawałek A6 jest bezpłatny ale chyba musi być do zjazdu w drogę alternatywną przy granicy - a reszta jeszcze nie spełnia parametrów autostrady.

A4 Katowice - Wrocław będzie też oddana w całości w koncesję ale odcinek Katowice-Gliwice (...tu jeszcze nie wiadomo czy Sośnica czy Kleszczów) będzie bezpłatny ale utrzymywany przez koncesjonariusza.

A4 od Wrocławia w stronę granicy nie spełnia parametrów autostrady płatnej (brak pasa awaryjnego).

Największy zgrzyt będzie przy drodze alternatywnej do budowanej A18 - taka po prostu nie istnieje. Dlatego jeśli nic się w przepisach nie zmieni ta droga powinna być bezpłatna.

·
Registered
1,237 Posts
No ja to wszystko wiem, dlatego nie rozumiem, czemu A86 nie mogalaby byc bezplatna.. ;) Zreszta oboje wiemy o co chodzi, i nie ma sensu sie spierac, zreszta cala ustawa o platnych autostradach jest chora..

pozdr!

·
Registered
128 Posts
Zgadzam się - tak naprawdę Polski i Polaków nigdy nie było stać na płatne autostrady, więc dziwię się polit-osłom, że akurat wpadli na coś takiego. Ale to były chyba oszołomy z S, którzy jeszcze wtedy mieli blade pojęcie o ekonomii.

·
art of looking sideways
467 Posts
W poniedziałek jechałem (dzisiaj wracałem) do Wisły w Beskidzie Śląskim. To co się wydarzyło tamtego poranka na długo zapamiętam. Wszystkie główne ciągi komunikacyjne centralnego śląska stanęły! Ponad godzinę zajęło mi przejechanie drogi Sosnowiec – węzeł "Mikołowska", Katowice. Tak, korek zaczął się na kilkaset metrów przed zwężeniem ekspresówki na czas budowy nowego mostu na Brynicy (kobiecie zepsuł się samochód na środkowym pasie z trzech na jezdni). Trwał on aż do drugiego przewężenia, na węźle "Roździeńskiego", który jest przystosowywany na potrzeby DTŚ-ki. Przetoczyłem się przez utrudnienie i pomyślałem: No to teraz luzik. A tu na Murckowskiej kolejny korek, dwa z trzech pasów były zablokowane - dla skręcających w Górnośląską. Pojedyncza łącznica nie jest przystosowana do przenoszenia takiego ruchu. Najgorsze było jeszcze przed nami. Cała północna jezdnia Alei, wszystkie cztery pasy były totalnie zakorkowane, tak jak na zdjęciach ostatnio tutaj wklejonych. Czekały nawet samochody przejeżdżające tranzytem (za grubą przerywaną ), w tym zmęczeni niemieccy emeryci, zapewne wracający z Krakowa :). Powód zablokowania trasy ukazał nam się po około trzech kilometrach – kolizja Tira z Renaultem Kangoo (zajęte przez policję dwa środkowe pasy). Nie było większych problemów z pokonaniem węzła "Mikołowska". Dalej podróż kontynuowałem oczywiście DK 81.

Wniosek: W wyjątkowych sytuacjach, gdy nałożą się różne sytuację (wypadki, przewężenia, niewydolność ) to Śląsk może stanąć. Warszawa także może.

P.S. W ciągu tych trzech dni widziałem aż dwa pomarańczowe wozy Służby Drogowej z aluminiowymi barierami energochłonnymi na pace – na S 86 i DK 81.

1 - 20 of 1562 Posts