SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 11341 Posts

·
Jorg_z_Bielitz
Joined
·
205 Posts

·
Rah'ma'dul
Joined
·
14,217 Posts

·
Jorg_z_Bielitz
Joined
·
205 Posts
Discussion Starter · #4 ·
S69 -odcinek Bielsko-Biała <> Żywiec

W tym Wschodnia Obwodnica Bielska-Białej.
Nadeszła pora by załozyc ten wątek. W końcu chyba zacznie się realizacja (na Złotych Łanach i w Straconce wykonane zostały wyburzenia na przyszłym przebiegu drogi).
A mieszkańcy Mikuszowic dalej protestują, rojąc o tunelach pod masywem Magury :) :) :) :runaway: :runaway: :runaway: :bash: :bash: :bash:
 

·
Konserwatysta
Joined
·
702 Posts
To już drugi wątek o tym odcinku.
Mam prośbę.Czy ktoś z bielszczan mógłby obfotografować dwujezdniową al.Niepodległości oraz węzeł"Komorowice".Będzie to w końcu częśc obwodnicy i przedłużenie S1.
 

·
Jorg_z_Bielitz
Joined
·
205 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Akcja przedwyborcza czy rzeczywistość?Wstydliwa droga ska, 2006-10-24 12:22:04


Minister transportu, Jerzy Polaczek przyznał, że tempo budowy ekspresowej Bielsko-Zwardoń jest inwestycją od dekady kompromitującą ministerstwo. Obiecał, że teraz będzie inaczej. Padły konkretne daty.

Minister Polaczek był gościem na konwencie wyborczym bielskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Korzystając z wizyty polityka w stolicy Podbeskidzia zdecydowaliśmy się zapytać go o najważniejsze inwestycje transportowe prowadzone w pobliżu miasta, a przede wszystkim o realizację przedłużającej się w nieskończoność drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Zwardoń.

Zdaniem Jerzego Polaczka obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby droga ta została ukończona szybciej niż przewidują plany. Te bowiem zakładają budowę ekspresówki w ramach programu operacyjnego 2007 - 2013. Istnieje jednak możliwość, że pierwsze auta w komfortowych warunkach dotrą do granicy ze Słowacją już w 2010 roku.

Tyle tylko, że to już kolejny termin zakończenia inwestycji, obiecywany przez kolejnego ministra transportu. Przypomnijmy, że pierwotnie S69 miała zostać oddana do eksploatacji w 2002. Ministrowie transportu się zmieniają, zmieniają się daty zakończenia budowy. Jedno jest tylko niezmienne, kompromitująca, wąska i dziurawa droga do Zwardonia - międzynarodowego przejścia granicznego - przynosząca od lat wstyd RP. Jaką bielszczanie mają gwarancję, że tym razem będzie inaczej?

- Nie zwykłem upubliczniać niesprawdzonych i nierealnych planów - mówił minister Jerzy Polaczek. - Obecnie są pieniądze na inwestycję, jest wola żeby ją w końcu zrealizować. Praktycznie nie ma przeszkód, żeby ruszyć z inwestycją. Im szybciej to się stanie tym lepiej, bo ciągnąca się od lat budowa ekspresowej to kompromitacja dla resortu i moich poprzedników. W ciągu ostatniego roku ministerstwo przygotowywało się do wykorzystania setek milionów z pieniędzy unijnych. Rok 2007 będzie przełomowy.

Oprócz szybkiej budowy S69, Jerzy Polaczek na spotkaniu w Bielsku-Białej zapowiedział również przyspieszenie budowy łącznika między stolicą Podbeskidzia a węzłem Kosztowy (trasa S1). Pierwotnie jego realizacja miała nastąpić po 2013 roku. Obecnie plany zakładają wybudowanie łącznika do węzła w Kosztowych do końca 2013.

- Mam zamiar zmienić całkowicie koncepcję na budowę tego typu inwestycji. Przetargi nie będą dotyczyły kilkukilometrowych odcinków jak do tej pory, lecz całości drogi. Jeden, sprawdzony wykonawca to większa kontrola nad cała inwestycją i szybsze jej zakończenie - twierdzi Jerzy Polaczek.

Ministerstwo poważnie przymierza się również do modernizacji trasy kolejowej Katowice - Zwardoń. Istnieje szansa, że wejdzie ona do planu operacyjnego 2007 - 2013.


http://www.bespress.pl/art.php?id=1678
 

·
Registered
Joined
·
5 Posts
Ponad setka mieszkańców Bielska-Białej zaskarżyła do NSA planowaną budowę obwodnicy wschodniej. Tymczasem to część jednej z najważniejszych inwestycji dla całego regionu.
Obwodnica wschodnia ma odciążyć centrum miasta, m.in. bardzo często zakorkowaną ulicę Żywiecką. Ma też stać się jednym z odcinków drogi ekspresowej do granicy w Zwardoniu, budowanej podobnie jak obwodnica przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dwupasmowa trasa będzie prowadzić łukiem od Komorowic i przetnie ul. Krakowską. Dalej pobiegnie przez Lipnik, nad ul. Górską w Straconce i opuści miasto w Mikuszowicach.

- To inwestycja bardzo ważna dla miasta i całego regionu - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy bielskiego magistratu.

Jednak przeciwko lokalizacji obwodnicy wschodniej w ciągu drogi ekspresowej protestują mieszkańcy Lipnika, Straconki i Mikuszowic. Ponad setka osób zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję Ministerstwa Budownictwa, utrzymującą w mocy postanowienie wojewody śląskiego o takiej lokalizacji drogi. Mieszkańcy boją się, że droga zniszczy tę bardzo spokojną, rekreacyjną część miasta. W pobliżu planowanej obwodnicy są setki domów mieszkalnych, często nowych, jest też zabytkowy kościół w Lipniku.

- Nie chcemy wegetować za ekranami dźwiękochłonnymi - proszą o pomoc sąd mieszkańcy.

Ludzie przypominają też, że w tym rejonie są cenne przyrodniczo tereny z ostojami ściśle chronionych roślin i zwierząt.

- Proponujemy przebieg w wersji tunelowej pod stokiem Łysej, Przegibka i Czupla. Liczymy na to, że sąd uchyli decyzję ministerstwa - mówi Janusz Jaremko, przedstawiciel protestujących.

Jacek Bożek, prezes Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego "Klub Gaja", mówi, że ekolodzy także byli za budową tunelu, przedstawili swoją zresztą swoją opinię wszystkim związanym ze sprawą instytucjom.

- Tunel byłby z korzyścią dla przyrody - tłumaczy Bożek. - Przypuszczaliśmy, że inna decyzja wywoła społeczny niepokój i protesty - dodaje.

Na razie mieszkańcy czekają na rozstrzygnięcie sądu. Zapowiadają jednak, że jeśli zapadnie dla nich niekorzystna decyzja, będą walczyć dalej i wykorzystają wszystkie prawne możliwości, by zablokować budowę drogi w proponowanej wersji.
Źródło: Gazeta.pl

Po prostu super. Ci ludzie to kompletni idioci. Najbardziej podoba mi się ostatni fragment tekstu: "Jeśli zapadnie dla nich niekorzystna decyzja, będą walczyć dalej i wykorzystają wszystkie prawne możliwości, by zablokować budowę drogi".
Zapewne będzie powtórka z budowy obwodnicy zachodniej. Przez protesty została opóźniona o 5 lat. A najlepsze jest to że na tą drogę są już pieniądze.
 

·
Registered
Joined
·
1,183 Posts
Źródło: Gazeta.pl

Po prostu super. Ci ludzie to kompletni idioci. Najbardziej podoba mi się ostatni fragment tekstu: "Jeśli zapadnie dla nich niekorzystna decyzja, będą walczyć dalej i wykorzystają wszystkie prawne możliwości, by zablokować budowę drogi".
Zapewne będzie powtórka z budowy obwodnicy zachodniej. Przez protesty została opóźniona o 5 lat. A najlepsze jest to że na tą drogę są już pieniądze.
Dlaczego idioci od razu? bardzo dobrze, ze walcza o tunel, moze teraz decydenci nauczeni poprzednimi opoznieniami od razu zdecyduja sie na tunel.
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
[S69] Wschodnia Obwodnica Bielska-Białej

W sierpniu mamy ogłosić przetarg na budowę wschodniej obwodnicy B-B. - powiedział Kronice Beskidzkiej dyrektor katowickiej GDDKiA Krzysztof Raj.

Kolejny artykuł nt. obwodnicy:
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Czy ktoś ma jakieś AKTUALNE mapki.

W którym miejscu obwodnica ma się krzyżować z ul. Krakowską (DK52)?
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Luki_SL: pytalem sie specjalnie o AKTUALNE mapki - tamte, które były zamieszczone wcześniej na forum, w ogóle nie pokrywają się z prawdą
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje: Czy wschodnia obwodnica pójdzie od ul. Krakowskiej bezpośrednio do węzła Rosta, czy po drodze będzie jeszcze węzeł w Hałcnowie (Suchy Potok).

Węzeł w Hałcnowie ma być połączeniem S1 z Cieszyna, S1 z Tychów i S69 (obwodnicy). Jak na razie nie istnieje jeszcze S1 od Bielska-B. w stronę Śląska, więc czy powstanie tam teraz węzeł? Czy S69 będzie tymczasowo omijać Hałcnów?
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Oto wycienek z planu zagospodarowania terenowego - widoczna po prawej stronie droga to S69 (ta, która wychodzi z żółtego pola). To żółte pole, to ma być podwójny węzeł z Żywiecką i Bystrzańską.

 

·
Registered
Joined
·
73 Posts
Czy zgodnie z mapką Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bielska-Białej, przebieg wschodniej obwodnicy (w standardzie ekspresowej S 69) jest już ustalony? Czy lokalizacja węzła w Suchym Potoku wg. mapki studium też już jest zatwierdzona?
Co z problematycznym przebiegiem obwodnicy przez Mikuszowice, czy będzie estakada czy droga pobiegnie tunelem? Osobiście wydaje mi się, że wariant podziemny wydłuży czas jej realizacji.
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Tak, przebieg jest już ustalony.

Węzeł Suchy Potok jest zatwierdzony.

Trasa pobiegnie po powierzchni - przebieg tunelowy został odrzucony.
 

·
Registered
Joined
·
15,450 Posts
Węzeł S1 + S69 + w przyszłości S52. Rozciągłość węzła to około 800 metrów.

 
1 - 20 of 11341 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top