SkyscraperCity banner

6961 - 6971 of 6971 Posts

·
Registered
Joined
·
16 Posts
Teraz widzę. Raczej nie wchodzę na linki poprostu. Remont?? Przecież ten most parę lat temu przeszedł generalny remont. Jeśli on nie pomógł to już nic nie pomoże. Pakowanie kolejnej kasy mija się z celem. Pora przeprawę zwalić i wybudować nową.

Edit. Oczywiście problem to to że droga jest niczyja. Kto ma kasę wyłożyć. Ten sam problem był jak ta droga była jedną wielką dziurą. Do teraz pamiętam jak protestowalismy. Plakaty w Milówce "Droga do Uni". Przecież to był ser. Znów ten sam problem.
 

·
Registered
Joined
·
647 Posts
Patrząc na pęknięcie betonowego łuku mostu, który kilka lat wstecz przechodził remont rodzi się pytanie, czy w miejscu posadowienia przyczółków nie ma jakichś ruchów gruntu? W tym miejscu lepiej sprawdziłby się most z ustrojem nośnym na łożyskach, które do pewnego stopnia kompensowałyby przesunięcia gruntu.
 

·
Registered
Joined
·
12,625 Posts
Projekt wykonawczy budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku Przybędza – Milówka został zatwierdzony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Tym samym ekipy budowlane mogą przystąpić do prac.

W ostatnim czasie na budowie trwały prace przygotowawcze, wykonano niezbędne wycinki drzew oraz wyburzenia. Równolegle trwały również prace projektowe. Z początkiem miesiąca Zamawiający zatwierdził projekt wykonawczy. Tym samym ekipy wykonawcze mogą przystąpić do prac budowlanych.

- Zaczniemy od przebudowy instalacji średnich i niskich napięć, jak również przebudowie ulegną kolidujące sieci wodociągowe. – mówi Wojciech Zachwieja, Zastępca Dyrektora Kontraktu. – Równocześnie będą prowadzone prace związane z przygotowaniem portali tymczasowych, w dalszej kolejności rozpoczną się roboty ziemne.

Aktualnie w Węgierskiej Górce trwa organizacja dojazdów do budowy, w tym do portali, przez które będą wiercone tunele. Właściwe prace górnicze rozpoczną się już we wrześniu. Przed końcem bieżącego roku rozpoczną się również prace budowlane na obiektach mostowych.

https://mirbud.pl/aktualnosci/obejscie-wegierskiej-gorki-projekt-zatwierdzony
 
6961 - 6971 of 6971 Posts
Top