SkyscraperCity banner

4161 - 4180 of 4297 Posts

·
Leben verboten!
434 Posts
^ Zdemolują tę wioskę. Nie ma co się dziwić zainteresowanym - jak to zwykle w życiu, jedni cierpią by inni mieli lepiej.

·
Registered
104 Posts
Powiadasz NIMBY.
No właśnie, jakichś dwóch z tyczkami wjechało w Dankowicach w prywatną polną drogę należącą do mojej rodziny i zasuwają po polu wykłoszonego jęczmienia w tę i nazad.
Nr auta dla pamięci: SK 665MK.
Ani się nie zapytają, ani pocałuj mnie w d.

·
Registered
104 Posts
Ale trzeba przyznać, że ktoś ma "refleks szachisty". Jakim cudem udało się przegapić lata tworzenia studiów, uwarunkowań i projektów? Cytując klasyka: A wszytko to jak krew w piach...
Interesy są sprzeczne, nawet wśród mieszkańców Dankowic. Ale ty też masz taki refleks, jak nie wiesz, że ostatnie zawirowania były właśnie wskutek dyskusji nad ujęciami wody w Dankowicach. No może jeszcze UNESCO.

·
Registered
104 Posts
Coś za coś. Drogi w tamtych okolicach to typowe wąskie wiejskie drogi o niskim standardzie. Dzięki autostradzie Dankowice będą miały bardzo szybki dojazd do Bielska-Białej, Brzeszcz i Oświęcimia.
Dlatego piszę o sprzecznych interesach. Ja akurat chciałbym drogi (bo mam interesy w Oświęcimiu) i boję się, bo dom sto metrów od eski.

·
Registered
1,802 Posts
Myślę, że najbardziej wygraną miejscowością dzięki budowie S1 może być Wola. Teraz położona tak trochę pośrodku niczego, z nieczynną kopalnią nagle będzie otoczona przez S1 z węzłem i obwodnicę Oświęcimia DK44. Trochę wolnych terenów tam jest więc pewnie pojawią się jakieś inwestycje, choćby w centra logistyczne.

·
Registered
48 Posts
Powiadasz NIMBY.
No właśnie, jakichś dwóch z tyczkami wjechało w Dankowicach w prywatną polną drogę należącą do mojej rodziny i zasuwają po polu wykłoszonego jęczmienia w tę i nazad.
Nr auta dla pamięci: SK 665MK.
Ani się nie zapytają, ani pocałuj mnie w d.
Na tereny nieogrodzone nie ma zakazu wstepu. Kazdy moze sobe wejsc. Takie jest prawo w Polsce.

·
Registered
104 Posts
Na tereny nieogrodzone nie ma zakazu wstepu. Kazdy moze sobe wejsc. Takie jest prawo w Polsce.
Wejść rozumiem. Ale autem wjechać też wolno? I niszczyć zboże nieodwracalnie łażąc w tą i nazad? Liczę się z tym, że rodzinne pole BĘDZIE wywłaszczone. Ale teraz? Jak robiono odwierty geologiczne, przyszło pismo z prośbą o zgodę.

·
Registered
58 Posts
Nie ma co się dziwić ludziom. Sam będę miał drogę 150m od domu. Ja może kiedyś ucieknę, ale moi starsi rodzice ciężko to zniosą. Pikanterii dodaje fakt, iż ekrany, jakie mają postawić, będą miały zaledwie 3,5m wysokości. I nie przegadasz - "Wystarczy dla zachowania norm". Dziwi mnie to o tyle, że w innych miejscach o podobnej zabudowie są przewidziane nawet 6-7m ekrany.

·
Registered
48 Posts
I niszczyć zboże nieodwracalnie łażąc w tą i nazad?
Nisczyc nie mozna. Na niszczenie upraw jest paragraf.
art 156 KW § 1. Kto na nienależącym do niego gruncie leśnym lub rolnym niszczy zasiewy, sadzonki lub trawę, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Jak chcesz sprawiedliwosci to zloz zawiadomienie na policje, potem Cie wezma na komisariat zlozyc zeznania. Potem domagaj sie (chyba na drodze cywilnej w sadach) zaplaty za szkody.

4161 - 4180 of 4297 Posts