SkyscraperCity banner

4101 - 4120 of 4195 Posts

·
Registered
2 Posts

·
Registered
103 Posts
Podobne fotopunkty (najprawdopodobniej) zauważyłem dzisiaj na przecięciu eski z ulicami Mickiewicza i Alei Młyńskiej w Dankowicach. Widać pomimo tego, że jeszcze wykonawca nieznany, praca na odcinku III wrze.
Dodatkowo fotka tego, jak suweren potraktował tablicę informacyjną w pobliżu przecięcia na Alei Młyńskiej i ujęcia wody, studni nr 2 w Dankowicach.
99346

·
Registered
103 Posts
Na polu rodziny jest wbity patyk pokryty farbą fluorescencyjną. Znajomy rozmawiał z geodetą, to firma pracująca na rzecz Oddziału Katowice .W tym miejscu jest orientacyjnie wylot z MOP Dankowice.

·
Registered
856 Posts
Na polu rodziny jest wbity patyk pokryty farbą fluorescencyjną. Znajomy rozmawiał z geodetą, to firma pracująca na rzecz Oddziału Katowice .W tym miejscu jest orientacyjnie wylot z MOP Dankowice.
Czy mnie się tylko wydaje, że punkty wyznacza się geodezyjnie właśnie po to, żeby było dokładniej niż orientacyjnie? Nie potrafię jakoś sobie wyobrazić orientacyjnego wytyczania punktu metodami geodezyjnymi ;)

·
Registered
765 Posts
Geodezyjnie możesz wyznaczyć z dokładnościami ~1mm i ~1M
Wszystko zależy od tego co klient sobie życzy i jaki ma być efekt.
Łożyska na moście będziesz ustawiał geodezyjnie do 1mm, ale już jak klient sobie życzy pokażcie mi gdzie będzie wylot MOP Dankowice bo mam milion ton kruszywa to zwałowania, to już nie będziesz się bawił tylko pokażesz z dokładnością do 1m.
Zanim ten palik będzie musiał być wyznaczony z dokładnością do 1mm to jeszcze z 10 razy go wbiją :D

·
Registered
856 Posts
Geodezyjnie możesz wyznaczyć z dokładnościami ~1mm i ~1M
No ok, niby tak, ale tak na chłopski rozum lokalizacja orientacyjna to - przynajmniej dla mnie - dokładność zbliżona do wielkości obiektu. Jeśli piłka była orientacyjnie "tu", to "orientacyjnie" oznacza dla mnie, że mogła być gdzie indziej, ale o mniej więcej swoją średnicę. Jak ustawiam słupek do płotu "orientacyjnie", to mogę przyjąć dokładność na poziomie jego grubości. Jeśli auto stoi "orientacyjnie" w danym miejscu, to może stać o jedno miejsce w jedną lub drugą stronę. Jeśli wyjazd z MOP-u może być "orientacyjnie" gdzieś, to... no sorry, ale to jest +/- kilkadziesiąt metrów, a to już raczej dokładność niezbyt geodezyjna, nieprawdaż?

·
Registered
765 Posts
To powiedz mi co to jest ta dokładność geodezyjna?
I skąd pewność co dokładnie tam zostało wyznaczone?
Bo nieraz na pytanie postronnej osoby odpowiadałem "na odwal się"
Zresztą na takim kontrakcie geodezja podlega pod wykonawcę, a nie pod GDDKiA, więc raczej ciężko powiedzieć co, kto i po co tam wyznaczył.

·
Registered
103 Posts
Sorry, napisałem nieprecyzyjnie, łącząc dwie informacje. To, że fotopunkty robiła firma geodezyjna, działająca na zlecenie Katowic dowiedziałem się na stadionie Pasjonata. Obok będzie przechodziła eska i nasyp Alei Młyńskiej.
Natomiast później spacerowałem po polach i znając orientacyjnie, jaki jest przebieg, zobaczyłem ten patyk. Z ciekawości dodam, że już go nie ma.

·
Registered
2,195 Posts
Czy mnie się tylko wydaje, że punkty wyznacza się geodezyjnie właśnie po to, żeby było dokładniej niż orientacyjnie? Nie potrafię jakoś sobie wyobrazić orientacyjnego wytyczania punktu metodami geodezyjnymi ;)
Jak można dokładnie wyznaczyć skoro nie ma nawet projektu a jedynie koncepcja?
Czy na pewno te fotopunkty mają związek z koncepcją budowy drogi, a nie jest to przypadek, że akurat jest robiona np. modernizacja ewidencji gruntów i budynków na tym terenie?

·
Registered
57 Posts

·
Registered
534 Posts
Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że w dniu 07.05.2020 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie poinformowała Spółkę o tym, że jej oferta została oceniona najwyżej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Odcinek IV Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)”.

Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone.
Źródło: Komunikat spółki - BDX „Budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Odcinek IV Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)” - oferta Budimex S.A. oceniona najwyżej

Przy okazji, czy ma ktoś informację, kiedy ma nastąpić podpisanie umowy z Porr na budowę odcinka Oświęcim-Dankowice? Minęły już ponad dwa tygodnie od zakończenia kontroli UZP...

4101 - 4120 of 4195 Posts