SkyscraperCity banner

4141 - 4160 of 4195 Posts

·
Registered
103 Posts
TVP Katowice - S1-relacja z Dankowic -fragment 10m 20s
14.05.2020, godz. 21.30
Poniekąd "współpracowałem" przy produkcji tego materiału. Oczywiście moja wypowiedź się nie zmieściła, natomiast zmieścił się widok na pola mojej rodziny w Dankowicach, po których eska będzie przebiegać.
Nie napadałem za mocno na operatorów, bo liczę, że jeszcze będę mógł zabrać głos w trakcie szczegółowego projektowania drogi. W szczególności chodzi mi o wykop pod ulicą Mickiewicza w Dankowicach.

·
Registered
711 Posts
TVP Katowice - S1-relacja z Dankowic -fragment 10m 20s
14.05.2020, godz. 21.30
Ciekawe, czy redaktor tworzący ten materiał niemal w całości w Dankowicach, zdaje sobie sprawę, że podpisany w czwartek kontrakt właściwie nie dotknie Dankowic...

Pominę tutaj już fakt mijania się z prawdą sołtysa, który twierdzi, że ujęcia w Dankowicach zasilają całą gminę i sąsiednie miejscowości. Tymczasem z ich dokumentacji wynika, że zasilają jedynie Dankowice i część Starej Wsi. Równie dobrze mógł powiedzieć, że zasilają cały świat.
Dodatkowo nie zająknął się w jak złym, w ocenie AGH, są stanie i że dzięki budowie S1 Gmina może wybudować nowe zasilanie w wodę na koszt GDDKiA.

·
Registered
103 Posts
Ciekawe, czy redaktor tworzący ten materiał niemal w całości w Dankowicach, zdaje sobie sprawę, że podpisany w czwartek kontrakt właściwie nie dotknie Dankowic...

Pominę tutaj już fakt mijania się z prawdą sołtysa, który twierdzi, że ujęcia w Dankowicach zasilają całą gminę i sąsiednie miejscowości. Tymczasem z ich dokumentacji wynika, że zasilają jedynie Dankowice i część Starej Wsi. Równie dobrze mógł powiedzieć, że zasilają cały świat.
Dodatkowo nie zająknął się w jak złym, w ocenie AGH, są stanie i że dzięki budowie S1 Gmina może wybudować nowe zasilanie w wodę na koszt GDDKiA.
To co piszesz, jest prawdą. Natomiast prawdą jest też, że wybrano wariant narażający ujęcia wody (jakże ważne w kontekście narastającej suszy!) po to żeby "ochronić pola wydobywcze kopalni Silesia i Brzeszcze". A fakty są takie, że Silesia wg doniesień prasowych kończy w przyszłym roku wydobycie, a Brzeszcze są na kroplówce Tauronu, który na giełdzie szoruje po dnie notowań.
Nie chcę tu uprawiać polityki, ale odpowiedzialną za to..., no powiedzmy mało szanuję.
Mleko się rozlało i teraz ważne dla przepołowionych Dankowic jest to, żeby puścić eskę pod ulicą Mickiewicza, a nie debilnym nasypem, spowodowanym dupochronem ekspertyzy AGH.

·
Registered
109 Posts
To co piszesz, jest prawdą. Natomiast prawdą jest też, że wybrano wariant narażający ujęcia wody (jakże ważne w kontekście narastającej suszy!) po to żeby "ochronić pola wydobywcze kopalni Silesia i Brzeszcze". A fakty są takie, że Silesia wg doniesień prasowych kończy w przyszłym roku wydobycie, a Brzeszcze są na kroplówce Tauronu, który na giełdzie szoruje po dnie notowań.
Nie chcę tu uprawiać polityki, ale odpowiedzialną za to..., no powiedzmy mało szanuję.
Mleko się rozlało i teraz ważne dla przepołowionych Dankowic jest to, żeby puścić eskę pod ulicą Mickiewicza, a nie debilnym nasypem, spowodowanym dupochronem ekspertyzy AGH.
Na 2021 rok zapowiadane jest odejście Czeskiego właściciela z Kopalni Silesia. I raczej nie ma co oczekiwać, że doinwestowana, ze świetnymi wynikami, z ogromnym potencjałem kopalnia - zostanie zamknięta.

·
Registered
103 Posts
Na 2021 rok zapowiadane jest odejście Czeskiego właściciela z Kopalni Silesia. I raczej nie ma co oczekiwać, że doinwestowana, ze świetnymi wynikami, z ogromnym potencjałem kopalnia - zostanie zamknięta.
Z tego co piszesz, ten czeski właściciel nieźle szurnięty musi być. Porzucać taki doinwestowany cymes, ze świetnymi wynikami i ogromnym potencjałem... no, no.

·
Registered
1,962 Posts
... Natomiast prawdą jest też, że wybrano wariant narażający ujęcia wody (jakże ważne w kontekście narastającej suszy!) po to żeby "ochronić pola wydobywcze kopalni Silesia i Brzeszcze". ...
A czy przypadkiem po badaniach, to ujęcie wody nie okazało się być przydatna tylko do spłuczek.
W wątku są gdzieś wyniki analiz wody.

·
Registered
711 Posts
Wybór najkorzystniejszej oferty na projekt i budowę drogi S1 Kosztowy – Bielsko–Biała. Odcinek IV Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)

Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta nr 4 złożona przez Wykonawcę: BUDIMEX S.A., ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa, z zaoferowaną ceną brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia: 467 674 827,51 PLN (słownie: czterysta sześćdziesiąt siedem milionów sześćset siedemdziesiąt cztery tysiące osiemset dwadzieścia siedem złotych i 51/100).
Źródło

·
Registered
404 Posts

Odcinek IV: Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)
Otwarcie ofert: 27 marca 2020 r., wybór najkorzystniejszej oferty: 18 maja 2020 r.
Budżet inwestora: 650 699 713,00 zł
1. Budimex 467 674 827,51 zł - najkorzystniejsza oferta
2. Intercor 532 461 461,58 zł
3. Porr 553 053 131,16 zł
4. Metrostav 572 968 983,20 zł
5. Mota-Engil 579 503 703,00 zł
6. Warbud 581 938 405,65 zł
7. Mirbud, Kobylarnia 588 224 547,17 zł
8. Aldesa 622 467 823,40 zł
9. Pol-Aqua 664 072 715,90 zł
10. Mostostal Wwa 665 478 853,25 zł

·
Registered
103 Posts
Całe szczęście biznes nie jest tak prosty i oczywisty jak piszesz.
No niewiele napisałem, oprócz tego, co Ty. Ja się otarłem o pewnie niewiele znaczący fragment działalności tej kopalni, mianowicie pozwolenie wodno-prawne. Kiedyś był to problem. Teraz pewnie rozwiązano problem odsalania wód kopalnianych i nie zrzucają solanki do Wisły. Bo tam jeszcze sporo bromu i jodu też było. Bo jakby zrzucali "na żywca", to w czasach niskich stanów Wisły, jak teraz, mogło by to być jeszcze bardziej niepokojące.
Nie słyszałem o dużych inwestycjach proekologicznych, więc przyznam się, że zapowiedź zakończenia działalności, przyjąłem z pewną ulgą.

·
Registered
103 Posts
A czy przypadkiem po badaniach, to ujęcie wody nie okazało się być przydatna tylko do spłuczek.
W wątku są gdzieś wyniki analiz wody.
Ja, jak ten idiota nie uwierzyłem w te badania, sam zrobiłem swoje i dalej piję herbatę jak przez ostatnie czterdzieści lat mieszkania w Dankowicach. A jak raz jestem chemikiem i trzydzieści lat pracowałem jako pracownik naukowo-badawczy.

·
Registered
506 Posts
Jak mamy potraktować termin wykonania obwodnicy? Czy 36 miesięcy już uwzględnia skrócenie terminu o 3 miesiące zadeklarowane przez Budimex oraz pozostałych oferentów, czy mają 33 miesiące (oczywiście bez uwzględniania okresów przerw zimowych) na wykonanie zadania?
Edit:
Ok znalazłem... 36 miesięcy już uwzględnia 3 miesiące skrócenia... W przetargu było 39 miesięcy. Zatem pojawia się pytanie dlaczego na ten odcinek założono o 3 miesiące dłuższe wykonanie niż na pozostałe odcinki?

·
Registered
99 Posts
"Firma Lafrentz Polska złożyła najtańsza ofertę na zarządzanie kontraktem i pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi DK-44. W sumie wpłynęło 12 ofert."

"Spośród 12 złożonych ofert najtańsza jest warta 10,2 mln zł. Złożyła ją firma Lafrentz Polska. Zamawiający przeznaczył na realizację zadania nieco ponad 13 mln zł. Tę kwotę przekroczyły dwie oferty (Safege i Aecom)."

·
Registered
250 Posts
Na stronie RDOŚ pojawiło się zawiadomienie z 10 kwietnia 2020 w sprawie decyzji podrzymującej DŚU:

Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 21 maja 2020 r., znak DOOŚ-OAII.4200.36.2016.MD/mko.53,
w sprawie wydania decyzji GDOŚ z dnia 10 kwietnia 2020 r., znak: DOOŚ-OAII.4200.36.2016.MD/mko.51, uchylającej w części decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z dnia 30 czerwca 2016 r., znak: WOOŚ.4200.1.2015.AM.48, o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku-Białej i w tym zakresie orzekającej co do istoty sprawy lub umarzającej postępowanie organu pierwszej instancji, a w pozostałej części utrzymującej powyższą decyzję w mocy
http://bip.gdos.gov.pl/files/obwieszczenia/164487/DOOS-OAII.4200.36.2016.MD.mko.53.pdf

4141 - 4160 of 4195 Posts