SkyscraperCity banner

4181 - 4200 of 4282 Posts

·
Registered
12,736 Posts
Z tego co się orientuję, to odwołanie do KIO może nastąpić po wyborze oferty, a nie przed (na S1, A2 czy jednym fragmencie S7 nie było jeszcze wyboru oferty).

·
Registered
1,011 Posts

Wydaje mi się, że oferent może się odwołać od wykluczenia w przetargu jeszcze przed wyborem najkorzystniejszej oferty. Na A2 jeszcze nie nastąpił wybór oferty, a już jest jakieś odwołanie.
ale tu nie chyba było informacji o wykluczeniu z przetargu? to chyba nie może być niejawne?

·
Registered
598 Posts
ale tu nie chyba było informacji o wykluczeniu z przetargu? to chyba nie może być niejawne?
W przetargu na S1 nie mam pojęcia, nie widziałem żadnej informacji o odwołaniu.

Na A2 informacja o odwołaniu pojawiła się tylko w jednym miejscu, zresztą zacytowanym na forum w odpowiednim wątku:
W sprawie trzeciego, środkowego odcinka toczy się spór z Chińczykami, który rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza.
Czy wykluczenie może być niejawne? Najwyraźniej może, bo np. w przetargu na S19 Rzeszów-Babica dopiero w ogłoszeniu o wyborze najkorzystniejszej oferty pojawiła się informacja o odrzuceniu dwóch ofert. W owym ogłoszeniu padły nawet daty, kiedy zapadły decyzje odnośnie poszczególnych ofert. Stąd domyślam się, że najpierw GDDKiA załatwia takie rzeczy z oferentem, a jeśli ma on zastrzeżenia, to może się odwołać do KIO.

Ja jednak nie znam się na tych formalnościach i mogę się mylić.

4181 - 4200 of 4282 Posts