SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3917 Posts

·
Registered
362 Posts
mickey100 said:
czy zna ktos termin uko?czenia tej inwestycji, ewentualnie jaka? mapka lub zdj?cia z budowy...
Jak na razie chyba stanęło na budowie nowego węzła (juz oddany) S-1 z DK86 w Podwarpiu. Dobre i to :).

·
Registered
652 Posts
Arek said:
Według tabeli z "Strategii Rozwoju..." oddcinek S1 Pyrzowice - Dąbrowa Górnicza (1 jezdnia) o długości 23 km ma byc budowany w latach 2003-2010, a koszt budowy to ok. 228 mln zł.
Ta strategia jest juz troche "nieświeża" bo mozna w niej przeczytac ze odcinek S-7 Radzikowskiego - Modlnica (jedna jezdnia, 2,8 km; 54 mln) miał być wybudowany w latach 2003-2004 ..... a tam jeszcze sobie spokojnie chwasty rosną ..... a budowany będzie w latach 2006-2007 (GDDKiA Kraków)

·
Registered
1,239 Posts
VVacek said:
Ta strategia jest juz troche "nieświeża" bo mozna w niej przeczytac ze odcinek S-7 Radzikowskiego - Modlnica (jedna jezdnia, 2,8 km; 54 mln) miał być wybudowany w latach 2003-2004 ..... a tam jeszcze sobie spokojnie chwasty rosną ..... a budowany będzie w latach 2006-2007 (GDDKiA Kraków)
hmm.. jedna jezdnia? Myslalem, ze jeszcze ten odcinek do Modlncy pociagna na 2 jezdniach, dopiero pozniej bedzie jedna.. Ale fakt, patrzac na sparzony wezel Radzikowskiego to w sumie nie wiem jak mieliby to zrobic, ale syf;>

pozdr!:)

·
Registered
652 Posts
Jaracz said:
hmm.. jedna jezdnia? Myslalem, ze jeszcze ten odcinek do Modlncy pociagna na 2 jezdniach, dopiero pozniej bedzie jedna.. Ale fakt, patrzac na sparzony wezel Radzikowskiego to w sumie nie wiem jak mieliby to zrobic, ale syf;>

pozdr!:)
Jedna jest wg "Startegii ...." na schemacie węzła Radzikowskiego wygląda to troche lepiej (http://www.krakow.gddkia.gov.pl/gddkia/aktualnosci/wezelradzikowskiego1.htm) ... a takprzy okazji to ARTYSTA projektował ten węzeł .... :eek2:

·
Registered
1,239 Posts
VVacek said:
Jedna jest wg "Startegii ...." na schemacie węzła Radzikowskiego wygląda to troche lepiej (http://www.krakow.gddkia.gov.pl/gddkia/aktualnosci/wezelradzikowskiego1.htm) ... a takprzy okazji to ARTYSTA projektował ten węzeł .... :eek2:
no ja bym tego artyste chyba za jaja powiesil, za takie ostre luki na takim wezle..

a to co zobaczylem na tej stronie jest co najmniej dwuznaczne, bo pisza:

"III etap to połączenie Węzła Radzikowskiego z drogą krajową nr 94 Kraków - Olkusz w Modlnicy poprzez budowę jednojezdniowej drogi o długości 2,8 km; połączenie będzie stanowić początek północnej obwodnicy Krakowa; aktualnie opracowywana jest koncepcja przebiegu, realizacja możliwa w perspektywie kilkuletniej"

a zamieszczaja mapke:

na ktorej droga do Modlniczki jest tak samo dwujezdniowa jak autostrada (czy jak kto woli S7 o parametrach autostrady) dochodzaca do wezla od Balic.. Niestety bardziej bym ufal opisowi niz temu nieszczesnemu rysunkowi;)

pozdr!

·
Banned
1,796 Posts
Fajny węzeł, nie mam nic przeciwko jego publikacji, ale temat postu jest "Pyrzowice-Podwarpie". Załóżcie nowy wątek albo wrzuccie do starego np. o obwodnicy Krakowa ale nie wrzucajcie fotek mało związanych z ww. tematem.

·
Registered
1,239 Posts
glicek said:
Fajny węzeł, nie mam nic przeciwko jego publikacji, ale temat postu jest "Pyrzowice-Podwarpie". Załóżcie nowy wątek albo wrzuccie do starego np. o obwodnicy Krakowa ale nie wrzucajcie fotek mało związanych z ww. tematem.
no dobra, juz nie bede:p

pozdr;)

·
Registered
652 Posts
miglanc said:
Chyba w przyszlym roku ma byc gotowe.
No nie tak szybko .... :)
W kwietniu tego roku oglosili przetarg :

........
II.1.2) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego

Budowa drogi ekspresowej S-1 Pyrzowice—Podwarpie, etap II, km 1+558,35 – km 11+004,56

II.1.3) Opis/ przedmiot zamówienia

Ø budowa nowej drogi ekspresowej (jedna jezdnia) na długości 9 446,21 mb
Ø budowa węzła „Mierzęcice”
Ø przebudowa dróg lokalnych
Ø budowa dróg dojazdowych

...... itd

Jakoś do tej pory nie widzialem na zadnej stronie info o roztrzygnieciu przetargu a czas budowy mial wynosic 16 miesiecy... :(

Tak wiec raczej to bedzie rok 2006

·
Registered
652 Posts
Ups,jednak cos sie ruszyło ..
Ze strony Śląskiego UW:
"Na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. Nr 62 poz. 627 z póżń zmianami)informuje się, że w publicznie dostępnym wykazie, prowadzonym przez Wydział Środowiska i Rolnictwa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, została zamieszczona informacja o wydaniu przez Wojewodę Śląskiego decyzji z dnia 30 sierpnia 2004 o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę "Budowa drogi ekspresowej S-1 Pyrzowice - Podwarpie, Etap II - km. 1+558,35 - 11+004,45"

:cheers:

·
Registered
4 Posts
Jechalem tam ostatnio. Jest wezel, ale droga prowadzaca gora zaraz sie konczy. Nie wiem, kiedy bedzie gotowy odcinek do lotniska, ale powiem, ze stare skrzyzowanie 1 i 86, ktore zostalo calkowicie rozkopane bylo duzo wygodniejsze. Lacznice mialy po 2 pasy i lepszy profil, a teraz jest slimak, na ktorym trzeba zwolnic do 40 jadac od Wawy w strone S1.

·
Registered
362 Posts
ilhan_dogan said:
Jechalem tam ostatnio. Jest wezel, ale droga prowadzaca gora zaraz sie konczy. Nie wiem, kiedy bedzie gotowy odcinek do lotniska, ale powiem, ze stare skrzyzowanie 1 i 86, ktore zostalo calkowicie rozkopane bylo duzo wygodniejsze. Lacznice mialy po 2 pasy i lepszy profil, a teraz jest slimak, na ktorym trzeba zwolnic do 40 jadac od Wawy w strone S1.
Ale teraz będzie możliwość jazdy w każdy kierunku na tym węźle.
Druga sprawa, docelowo S-1 ma się łączyć w Pyrzowicach z A-1 i tamtędy powinien śmigać tranzyt N-S i do/z W-wy do/z wschodnia część GOP-u, Bielska czy Cieszyna - miejmy nadzieję, że węzeł S-1 z A-1 bedzie bardziej udany :). Obecny odcinek DK1 (Podwarpie - Częstochowa), będący naturalnym przedłużeniem DK86, dostanie pewnie nr 86.

·
A1, A6-berlinka muszą być
3,562 Posts
darek_1976 said:
Druga sprawa, docelowo S-1 ma się łączyć w Pyrzowicach z A-1 i tamtędy powinien śmigać tranzyt N-S
Powinien, ale póki będzie jezdnia to czy jadący (z północy) nie zjadą z A1 w Częstochowie i dalej po staremu gierkówką?

·
Registered
123 Posts
bartosz_berlinka said:
Powinien, ale póki będzie jezdnia to czy jadący (z północy) nie zjadą z A1 w Częstochowie i dalej po staremu gierkówką?
Możliwe, bo to raczej będzie krócej. Ale czy szybciej? I wygodniej?

·
Registered
362 Posts
bartosz_berlinka said:
Myślę, że jedna jezdnia na 10-kilometrowym odcinku Pyrzowice - Podwarpie (z bezkolizyjnymi węzłami i szerokimi poboczami umożliwiajacymi wyprzedzanie) nie zniechęci do jazdy A1 + S1. Po "staremu", czyli gierkówką, jeździć bedą Ci ,którzy nie bedą chcieli płacić za autostradę (głównie ruch lokalny Częstochową - Ślask).

EDIT: Czytałem właśnie, że odcinek A1 Sośnica-Pyrzowice zostanie wybudowany na końcu (czyli czekać będziemy na niego jeszcze wiele lat). Do tego czasu ruch z GOPu do A1 pokierowany zostanie tym jednojezdniowym łącznikiem (mimo, że to bedzie ekspresowy kawałek, to jednak bedzie to wąskie gardło). Myślę, że w takich warunkach ten jednojezdniowy odcinek to jakieś chore nieporozumienie :(.

·
niezależny człowiek
1,679 Posts
darek_1976 said:
Obecny odcinek DK1 (Podwarpie - Częstochowa), będący naturalnym przedłużeniem DK86, dostanie pewnie nr 86.
Ja stawiam, że dostanie 91 jako alternatywa dla A1.

·
A1, A6-berlinka muszą być
3,562 Posts
BinioII said:
Ja stawiam, że dostanie 91 jako alternatywa dla A1.
To raczej cała S1 powinnna wtedy się stać S91, choć zabrakłoby łącznika między Częstochową a Pyrzowicami. Może więc to nowy odcinek Pyrzowice -Podwarpie powinien być S86 (a cała obecna S1 i DK1 stać się S91 i Dk91)? Niezły kociokwik.

1 - 20 of 3917 Posts