SkyscraperCity banner

21 - 40 of 109 Posts

·
Registered
Joined
·
116 Posts
a może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak, z węzłem Piła Wschód? pytam poważnie i nie oczekuję banów za to. przecież takie koniczynki są stosowane przy skrzyżowaniach autostrad i to dobre rozwiązanie... a nawet jeśli coś jest nie tak, bo być może zostanie skorygowane na poziomie projektowania.


Na jakim etapie jest odcinek S10 od obwodnicy Wałcza do Piły? Jest szansa na zgranie tego odcinka w czasie z budową obwodnicy Piły?
zarówno odcinek w. Stargard Szcz. Wschód - w. Wałcz Zachód i w. Witankowo - w. Piła Północ jest na etapie planowania bez DŚU. kiedy? nie wiadomo...
 

·
Registered
Joined
·
2,876 Posts
Podobna sytuacja jest na obwodnicy Lublina, też mamy dwa węzły po jednej lub dwóch łącznicach turbinowych. A główną wadą tego rozwiązanie jest wprowadzanie S10 i S11 na wprost do miasta, zamiast na obwodnicę.

Gdyby to było skrzyżowanie dwóch S-ek w jednym miejscu to ok, robimy turbinę tam gdzie spodziewamy się największego ruchu, a reszta jako ślimaki.
Tutaj natomiast będą dwa węzły S10 i S11 z odcinkiem wspólnym, bez zachowania ciągłości zarówno S10 jak i S11.
 

·
Registered
Joined
·
466 Posts
Brak węzła z DW188, głównym i reprezentacyjnym wjazdem do miasta? Kuriozum.
Pewnie chodzi o minimalne odległości międzywęzłowe (poniżej 2 km od węzła Piła Północ).
Ten reprezentacyjny wyjazd z miasta tak naprawdę prowadzi do niczego.
Stara obwodnica zostaje skąd można dojechać i do węzła wschód i północ.
W tym przypadku będzie robić za taką bieda jezdnie zbiorczą.
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
Podobna sytuacja jest na obwodnicy Lublina, też mamy dwa węzły po jednej lub dwóch łącznicach turbinowych. A główną wadą tego rozwiązanie jest wprowadzanie S10 i S11 na wprost do miasta, zamiast na obwodnicę.

Gdyby to było skrzyżowanie dwóch S-ek w jednym miejscu to ok, robimy turbinę tam gdzie spodziewamy się największego ruchu, a reszta jako ślimaki.
Tutaj natomiast będą dwa węzły S10 i S11 z odcinkiem wspólnym, bez zachowania ciągłości zarówno S10 jak i S11.
a co z węzłem Piła Północ? przecież tam sytuacja (chyba) podobna... wiem, że on jest w planach z innego opracowania, ale z przedstawionych map można zobaczyć jak to ma owy węzeł wyglądać.

 

·
Moderator
Joined
·
22,302 Posts

·
Registered
Joined
·
5,607 Posts
Discussion Starter #26
Obwodnica Piły i Ujścia na rozbiegu w kierunku budowy

W formule projektuj – buduj planowana jest również realizacja obwodnicy Piły i Ujścia. Pierwotnie, zgodnie z zapisami PBDK, te fragmenty S11 miały być odrębnymi zadaniami. Budowę obwodnicy Piły ujęto jako odcinek przewidziany do realizacji w ramach zadania S11 Piła – Poznań. Lata realizacji dla tych inwestycji określono na lata 2019 – 2022 w przypadku obwodnicy Ujścia, a dla Piły na okres 2019 – 2026. W tej chwili te zadania zostały połączone, a zakładany termin wykonania 22,5-kilometrowej trasy przypada na 2024 r.

Obecnie trwają prace nad opracowaniem Studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (MdDŚU).

– Początkowo wariantów przebiegu trasy było pięć, jednak dwa zostały odrzucone podczas wcześniejszych analiz. W wyniku protestu mieszkańców gminy Ujście dokumentację rozpatrującą trzy warianty przebiegu trasy uzupełniono o dodatkowy, szósty wariant. Ten został zaakceptowany przez samorządy Piły i Ujścia – informuje Jan Krynicki. O tym co oznacza budowa tej obwodnicy dla Piły i Ujścia napisaliśmy TUTAJ

Pod koniec maja odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad (tzw. posiedzenie KOPI). Podczas tego posiedzenia zostały rozpatrzone cztery warianty przebiegu trasy, w tym właśnie wariant szósty. – Podkreślamy, że dopiero w protokole z posiedzenia KOPI znajdzie się uchwała, którą zatwierdzi Generalny Dyrektor przyjmując (bądź nie) opracowaną dokumentację projektową wraz z rekomendacją jednego z wariantów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). To ta decyzja wskaże dopiero przebieg obwodnicy Piły i Ujścia do realizacji – podkreśla rzecznik GDDKiA.

GDDKiA przewiduje, że decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach uzyska w drugim kwartale 2018 r. Koszty realizacji obwodnicy Piły i Ujścia zależą od wyboru wariantu przebiegu drogi.http://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/wielkopolska-s11-to-dla-regionu-wazna-droga-58910.html
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
od kiedy pojawiły się mapki z przebiegiem wariantu VI, zastanawiało mnie, jaki jest sens "przekładania drogi krajowej nr 10" zaznaczony linią ciemnoniebieską - przerywana. czyli po wybudowaniu obwodnicy w ciągu S10/S11, DK 10 zmieni swój przebieg (zazanaczony na czerwono), DK 11 pozostanie bez zmian w obecnym przebiegu (jasno niebieski).

 

·
Moderator
Joined
·
17,878 Posts
Sens jest taki, że musi być jakaś droga alternatywna dla pojazdów, które nie mogą wjechać na S.

DK11 tak naprawdę cały czas biegnie Aleją Niepodległości, Aleją Piastów i Aleją Poznańską.
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
@Kemo, dziękuję za odpowiedź. nawet mi to przez myśl nie przeszło, bo przecież nie wszystkie pojazdy mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad :D
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
informacja dotyczącą S10 w naszym regionie:

1. Krótka informacje z GDDKiA odnośnie STEŚ/materiałów do DSU dla odcinka Stargard-Piła (z wyłączeniem obwodnicy Wałcza). Wykonawca nie zrealizował umowy w całości i teraz trwa rozliczenie materiału opracowanego do tej pory. Bez raportu o środowiskowych uwarunkowaniach nie złożą wniosku o DSU.

2. Natomiast odcinek Wyrzysk-Bydgoszcz czeka na przyznanie finansowania z ministerstwa
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=141070864&postcount=2096
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
19 lipca 2017 roku dowiedzialiśmy się, że zarówno S10 i S11 wraz z obwodnicą pilsko-ujską nie powstanie, gdyż po prostu nie starczy na nią kasy (jesteśmy na liście rezerwowej)

http://mib.gov.pl/files/0/1797877/RMUchwala1052017.pdf

to ostatnio dotarła do nas taka informacja:

S11. Posłowie PiS zapowiadają budowę drogi ekspresowej w północnej Wielkopolsce

Paulina Nowicka
28 lipca 2017 | 14:17

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przewiduje, że za 8 lat dojedziemy z Poznania do Koszalina drogą ekspresową. Ministerstwo zadeklarowało 20 mln zł na prace przygotowawcze inwestycji. Sama budowa to już koszt kilku miliardów.

Z Poznania nad morze przejedziemy drogą ekspresową S11 w 2025 roku? Tak przewiduje poseł Prawa i Sprawiedliwości z Poznania Bartłomiej Wróblewski. W piątek zaprosił dziennikarzy na konferencję, na której opowiedział o przyszłości wielkiej inwestycji. Towarzyszył mu Marcin Porzucek, poseł PiS z Piły. Obaj starają się, by droga krajowa nr 11 jak najszybciej stała się drogą ekspresową. – To dla nas ważna sprawa. Od początku kadencji tworzymy prezydium parlamentarnego zespołu do spraw budowy drogi S11 – mówi Wróblewski. – Konsekwentnie spotykaliśmy się z kierownictwem ministerstwa, zabiegając o to, żeby udało się wybudować drogę S11 w najbliższych latach – dodaje Porzucek.

S11. „Uzyskaliśmy potwierdzenie”
Efektem starań posłów ma być 20 mln zł z budżetu państwa na prace przygotowawcze inwestycji, w tym sporządzenie dokumentacji technicznej. Takie zapewnienie miał dać posłom w czwartek Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. – Szczegółowo rozmawialiśmy o północnym odcinku drogi – relacjonuje Wróblewski. Przygotowanie do inwestycji ma zająć dwa lub trzy lata.

Chodzi o cztery odcinki drogi: od Poznania do Obornik z obwodnicą, od Obornik do Ujścia, obwodnice Ujścia i Piły, a także odcinek od Piły do Szczecinka. Budowa miałaby trwać w latach 2021-25. – Możemy przyjąć, że z Poznania do Koszalina ok. 2025 r. będziemy mogli dojechać drogą ekspresową – przewiduje Wróblewski. – Te daty pokrywają się z obietnicami naszych zacnych poprzedników, ale oni nie przygotowali żadnej dokumentacji – dodaje Marcin Porzucek.

S11. Co z południem Wielkopolski?

Zdaniem posła z Poznania można mieć niemal pewność, że droga powstanie, skoro rząd wydaje tak duże pieniądze na przygotowanie inwestycji. Sama budowa S11 w Wielkopolsce będzie kosztowała kilka miliardów złotych, szczegółowego kosztorysu jeszcze nie ma. Czy dołoży się Unia Europejska? To zależy, jaka będzie nowa perspektywa finansowa na lata 2020-26. – Będziemy decydować o wykorzystaniu środków unijnych po zapoznaniu się z nowym budżetem Unii Europejskiej. Natomiast spodziewamy się, że w dużej mierze inwestycja będzie realizowana ze środków krajowych i oszczędności z obecnych inwestycji – mówi Marcin Porzucek.

Droga S11 o docelowej długości 550 km ma połączyć Koszalin ze Śląskiem. Jednym z niewielu gotowych odcinków drogi jest zachodnia obwodnica Poznania i fragment do Kórnika. W budowie jest obwodnica Kępna oraz odcinek w okolicach Szczecinka i Jarocina. W tym miesiącu otwarto blisko 13-kilometrowy odcinek obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. – Za kilka tygodni będzie otwarta obwodnica Jarocina, a w przyszłym roku Kępna – zapowiada poseł Wróblewski.

O Bartłomieju Wróblewskim było ostatnio głośniej w związku z forsowanymi przez PiS zmianami w sądach. Nazwisko posła widniało pod projektem zmian w Sądzie Najwyższym. Później podpis wycofał. Ale potem poparł ustawę, a podczas dyskusji na forum sejmowej komisji złożył wniosek o hurtowe odrzucenie poprawek opozycji.

Z kolei w środę wieczorem Wróblewski rozesłał do wielkopolskich działaczy PiS-u maila mobilizującego ich do aktywności w mediach społecznościowych i "wskazywania, że zmiany w innych obszarach okazały się sukcesem".
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22162427,s11-poslowie-pis-zapowiadaja-budowe-drogi-ekspresowej-w-polnocnej.html

nie sądzicie, że to kolejna "kiełbasa wybocza" ale tym raziem ze strony PiS-u? i co dziwne? najpierw PiS twierdzi, że pieniędzy na drogę nie ma, a teraz ten sam PiS będzie starał się o jej wybudowanie :bash: :nuts: :lol:

a co do samej obwodnicy, to ma zostać wybudowany Etap I, więc sama obwodnica Ujścia i z tego co mi wiadomo to, to, że będzie się on zaczynał na wysokości Motylewa i dalej w dół za Ujście. a kiedy Etap II ? tego nie wiadomo, może z całą S11 :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
5,607 Posts
Discussion Starter #32
a co do samej obwodnicy, to ma zostać wybudowany Etap I, więc sama obwodnica Ujścia i z tego co mi wiadomo to, to, że będzie się on zaczynał na wysokości Motylewa i dalej w dół za Ujście. a kiedy Etap II ? tego nie wiadomo, może z całą S11 :nuts:
Trzymamy się faktów
Obwodnica Piły i Ujścia jako 22,5 km drogi ekspresowej S11 oczekuje obecnie na decyzję środowiskową i koncepcję programową do przetargu.

http://www.pila.pl/pl/aktualnosci/obwodnica-pily-i-ujscia-w-ramach-drogi-ekspresowej-s11.html
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
Nowości dotyczące S11 w naszym regionie:

dostałem maila z poznańskiej Gdaki ;)
[...]
Ponadto informuję, że dla drogi ekspresowej S11 na n/w odcinkach, tj.:
1. Szczecinek – Piła,
2. Ujście – Oborniki,
3. Poznań – Oborniki wraz z obwodnicą Obornik,
trwa obecnie procedura przetargowa na wyłonienie Wykonawców opracowań projektowych w zakresie prac studialnych wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Z uwagi na przyznanie środków finansowych na prace przygotowawcze (27 lipca b.r. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uzgodniło Program Inwestycji) tut. Oddział w najbliższym czasie rozpocznie II etap postępowania przetargowego na wyłonienie Wykonawców w/w prac dla przedmiotowych zadań. Podpisanie umów z Wykonawcami przewidujemy do końca b.r.

[...]
Natomiast dla zadania „Budowa obwodnicy Piły i Ujścia w ciągu drogi ekspresowej S10/S11” w obecnej chwili trwają prace studialne polegające na opracowaniu Studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (MdDŚU). Jeszcze w b.r., tut. Oddział planuje wystąpić z wnioskiem o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która to wskaże przebieg obwodnicy Piły i Ujścia do realizacji.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=141716086&postcount=2290
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
ponowne newsy z regionu:

Opracowania dla S 11 w Wielkopolsce

15-09-2017

13 września br. GDDKiA zaprosiła 10 wybranych wykonawców do składania ofert cenowych na opracowania projektowe dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Ujście - Oborniki.

Przedmiot zamówienia obejmuje etapy:
Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU), Koncepcja Programowa (KP).

Termin składania ofert cenowych: 24.10.2017r.


15 września br. GDDKiA zaprosiła 10 wybranych wykonawców do składania ofert cenowych na opracowania projektowe dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Szczecinek - Piła.

Przedmiot zamówienia obejmuje etapy:
Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU), Koncepcja Programowa (KP).

Termin składania ofert cenowych: 27.10.2017r.


Przypominamy, że 29 sierpnia br. GDDKiA zaprosiła 10 wybranych wykonawców do składania ofert cenowych na opracowania projektowe dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik.

Przedmiot zamówienia obejmuje etapy:
Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU), Koncepcja Programowa (KP)

Termin składania ofert cenowych: 10.10.2017r.


W związku z podpisaniem aneksów do programów inwestycyjnych w najbliższym czasie planujemy zaprosić wykonawców do składania ofert na poniższe odcinki S11:
- Kórnik – Ostrów Wlkp.
- Ostrów Wlkp. - Kępno

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu jednocześnie informuje, że dokłada wszelkich starań, żeby do końca 2017r. dla wszystkich powyższych odcinków byli znani już wykonawcy i trwały prace projektowe.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/26963/Opracowania-dla-S-11-w-Wielkopolsce
 

·
Registered
Joined
·
98 Posts
orientuje sie ktoś czy węzeł Piła półnic powstanie w opracowaniu odcinka s11 piła - szczecinek czy będą chcieli go zobić razem z s10?
 

·
Registered
Joined
·
3,363 Posts
orientuje sie ktoś czy węzeł Piła półnic powstanie w opracowaniu odcinka s11 piła - szczecinek czy będą chcieli go zobić razem z s10?
W ramach S10 (Stargard-Pila z wyłączeniem obwodnicy Wałcza) robocza nazwa to węzeł Koszyce:)
Projektowana droga przebiega na terenie województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, na terenie powiatów stargardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, wałeckiego i pilskiego. Początek odcinka znajduje się w miejscowości Święte i dowiązany został do istniejącej obwodnicy Stargardu tuż za węzłem „Stargard Szczeciński Wschód”. Koniec trasy zaprojektowano na wysokości Zalewu Koszyckiego w miejscu przecięcia projektowanej drogi ekspresowej z droga krajową nr 11 (węzeł „Koszyce”). Z opracowania wyłączono obwodnicę miejscowości Wałcz, która jest odrębnym zadaniem.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7826/s10-stargard-szczecinski-obwodnica-pily
 

·
Registered
Joined
·
98 Posts
generalnie analizujac to jak ma byc budowana obwodnica to moze zdażyc sie tak ze zostanie ona zbudowana od Ujścia do Gwdy przed wezłem Piła północ , potem z 2 km brakujacego fragmentu przynalezacego do S10 i dalej na Szczecinek znowu S11 ktroa wydaje sie ze ma wieksze szanse na powstanie niz S10 w kierunku Wałcza , mam nadzieje ze nie dojdzie do takiego absurdu
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
orientuje sie ktoś czy węzeł Piła półnic powstanie w opracowaniu odcinka s11 piła - szczecinek czy będą chcieli go zobić razem z s10?
nie chcę być złośliwy, ale ten wątek jest na tyle nowy i krótki, że informacje na ten temat można znaleźć bez problemu...

generalnie analizujac to jak ma byc budowana obwodnica to moze zdażyc sie tak ze zostanie ona zbudowana od Ujścia do Gwdy przed wezłem Piła północ , potem z 2 km brakujacego fragmentu przynalezacego do S10 i dalej na Szczecinek znowu S11 ktroa wydaje sie ze ma wieksze szanse na powstanie niz S10 w kierunku Wałcza , mam nadzieje ze nie dojdzie do takiego absurdu
sądzę, że ten problem zostanie jakoś rozwiązany. bo może się zdarzyć, że ten węzeł powstanie wraz z budową S11 a nie S10. albo S10 w. Stargard Szcz. Wschód - w. Wałcz Zachód i w. Witankowo - w. Koszyce (Piła Północ) zostanie podzielone na mniejsze odcinki i wtedy powstanie brakujący łącznik między Piłą (w. Piła Północ) a Wałczem (w. Witankowo).
 
21 - 40 of 109 Posts
Top