SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
161 - 177 of 177 Posts

·
Registered
1,165 Posts
^^Może wcale nie będziemy tak długo czekać na 2x2. Ruch na pewno wzrośnie po wybudowaniu A1 i węzła Kluczyki. Poza tym na dwujezdniowej S10 między węzłem Czerniewice a Bydgoszczą na pewno będzie zależało temu drugiemu miastu. Myślę, że jest szansa na skuteczny lobbing ze strony obu miast i województwa, zresztą już się słyszy od czasu do czasu, że ma to być jeden z priorytetów na najbliższe lata.

·
Registered
1,898 Posts
Ruch nie jest wcale mały (2006):

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=45827041&postcount=157

Na tym odcinku za 2 lata będzie wezeł Kluczyki - jedyne podpięcie lewobrzeżnego miasta do A1 przez S10 ( po likwidacji wezła Dk1 z A1 w Czerniewicach ) a już dziś panuje duży ruch.

Węzeł Kluczyki powinien włączyć sie od razu w dwie jezdnie S10 a nie jedną ( duże natężenie ruchu, niebezpieczeństwo i kolejna (podwójna robota z przebudową i frezowankiem gdzieś w 2015 jeżeli robić drugą jezdnie S10 planowo ) )

I wreszcie ten odcinek S10 bedzie robił tymczasowo za S5 z Poznania do Gdańska ( S5 do Gniezna ,dalej DK15 do Torunia i S10 , A1 na Gdańsk )

Ponad 36 km S5 Bygdgoszcz -Żnin orientacyjnie wg nowej listy IiŚ kosztuje ok 900 mln zł ( sama budowa od podstaw ). Czyli 12 km a właściwie 10 km S10 powinno kosztować mniej niż 300 mln zł. Sama jedna jezdnia bez wiaduktów to jakieś max 1/3 kosztów . Czyli wychodzi mniej niż 100 mln zł.
Co nie zmienia faktu, że finansowania nie ma. Można liczyć jedynie na oszczędności w przetargach.

·
Registered
3,991 Posts
No to trochę odkurzymy, żeby już nie spamować w [Toruń]Inwestycje drogowe:

Proponowane 5 wariantów przebiegu S10 na odcinku Lubicz - Walentowo:

Zbliżenie na sam przebieg tras w okolicach Czernikowa:

Próbowałem oznaczyć jakoś kolorami poszczególne warianty, ale... Za każdym razem inaczej mi wychodziło. Musiałbym rzucić okiem na kolorową mapkę, to wtedy by było łatwiej, bo odróżnić czarny od czarnego to niezbyt...

·
Registered
3,991 Posts

Wojk, proszę, większej wersji nie mam. We wtorek może uda mi się sfotografować kolorową mapę, to będzie lepiej widać poszczególne warianty.

Natomiast w kwestii komentarza do sytuacji w Lubiczu: jeśli na odcinku Lubicz - Dobrzejewice S10 miała by iść w śladzie DK10, to wydaje mi się, że jeśli droga miała by być w wariancie 2x2, to nieodzownym by było dobudowanie drugiego przęsła mostu w Lubiczu, bo cztery pasy na obecnym się nie zmieszczą. Podejrzewam, że drugie przęsło stało by na miejscu mostu tymczasowego, który był ustawiony na czas remontu starej przeprawy.

·
Mordo solare
2,102 Posts
Natomiast w kwestii komentarza do sytuacji w Lubiczu: jeśli na odcinku Lubicz - Dobrzejewice S10 miała by iść w śladzie DK10, to wydaje mi się, że jeśli droga miała by być w wariancie 2x2, to nieodzownym by było dobudowanie drugiego przęsła mostu w Lubiczu, bo cztery pasy na obecnym się nie zmieszczą.
Na drogach dwujezdniowych musza byc dwa osobne ustroje nośne [mosty], wynika to z przepisów
Podejrzewam, że drugie przęsło stało by na miejscu mostu tymczasowego, który był ustawiony na czas remontu starej przeprawy.
Do tego jeszcze musiałyby być drogi serwisowe dwukierunkowe po obu stronach do obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki i DDRy, czyli robia nam sie 3 dodatkowe mosty do zbudowania.

·
Moderator
77,165 Posts
Torunianie mówią "nie” węzłowi Kluczyki
Dodano: 11 marca 2014, 18:00 Autor: WG

Jak połączyć Toruń z trasami szybkiego ruchu na lewym brzegu Wisły? - Musi powstać studium, które wskaże najlepsze rozwiązania - uważa Maciej Cichowicz, radny PO i wiceprezes Stowarzyszenia Stawki.Po otwarciu kolejnego odcinka A1 między Toruniem a Włocławkiem został zamknięty zjazd z drogi krajowej nr 91 na trasy szybkiego ruchu. Kierowcy, którzy wybierają się w kierunku Łodzi, mogą wjechać na autostradę przez węzeł Nieszawka i Lubicz. Ale to oznacza nadkładanie drogi. Od kilku lat miasto przygotowuje dodatkowy wjazd na S10 (i dalej na A1 w Czerniewicach), czyli węzeł Kluczyki. Układ ma być częścią trasy staromostowej i w pierwszym etapie ma łączyć S10 z trasą średnicową Podgórza, a w kolejnym - ze starym mostem.
Ciąg dalszy : http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140311/TORUN01/140319884

161 - 177 of 177 Posts
Status
Not open for further replies.