SkyscraperCity banner

3481 - 3500 of 3519 Posts

·
Registered
2,661 Posts
Jedzie taki Janusz z Grażyną , Brajankiem i Dżesiką Passatym i im tłumaczy:
Patrzta- nawet dróg w tyj Polsce nie potrafio budować, jedna wyżyj druga niżyj! Ale piniondze to umio brać!

·
Registered
459 Posts
Wczoraj rozpoczęli frezowanie starej jezdni.
Jadą od węzła Stargard zachód e kierunku Szczecina pasem o szerokości (na oko) 1,5 m.
Barier pośrodku jeszcze nie rozebrali.

·
Registered
633 Posts
Panowie mnie też zastanawia ta różna wysokość jezdni ale to chyba zostanie zrobione wszystko tak jak być powinno :)

·
Stargardomaniak
1,142 Posts
Przelot z jednej jezdni na drugą to skrajny przypadek - ale oślepianie kierowców niższej jezdni przez tych z wyższej jezdni może być nagminne. Skoro budzi to takie emocje, to dlaczego ktoś z GDDKiA tego nie wyjaśni - skąd ta różnica i jak zostanie zapewnione bezpieczeństwo?!

·
3,768 Posts
Przecież między Zieloną Górą Północ a Cigacicami coś takiego funkcjonuje i nikomu nic się nie stało. Przeciw oślepianiu zapewne wbudowane zostaną zielone listki antyolśnieniowe.

Panowie mnie też zastanawia ta różna wysokość jezdni ale to chyba zostanie zrobione wszystko tak jak być powinno :)
Ale dlaczego uważasz, że jest zrobione, jak być nie powinno?

·
Registered
459 Posts
Odpowiedź tkwi w słowach optymalizuj i buduj. $$$
Nowa jezdnia jest na znacznym odcinku niżej niż stara a to oznacza tysiące ton zaoszczędzonego kruszywa.$$$

·
Registered
459 Posts
Stara jezdnia ulega destrukcji.
Dwie frezarki w akcji.
Druga pogłębia to co wybrała pierwsza.
Z okna samochodu ciężko to dostrzec precyzyjnie ale wygląda, że usuwają całość bitumu, aż do kruszywa.
Na obu końcach rosną hałdy destruktu.

·
Registered
25 Posts
Mam pytanie czy cały odcinek DK10 od Szczecin granica miasta do Stargard Zachód będzie miał oznaczeni S10, czy będzie dziura od węzła Motaniec do Niedźwiedzia?

·
Koleją zawsze i wszędzie!
S10 i kolej
1,255 Posts
Wieść gminna niesie (od wielu lat), że status "S" będzie od granicy Szczecina aż do obwodnicy Stargardu. To skrzyżowanie na Niedźwiedź z "10" będzie zamknięte.

·
Registered
1,345 Posts
"S" ma być do tabliczki Szczecin. To co na terenie miasta to oddzielny temat. Z tego co pamiętam obecnie są prowadzone prace projektowe ale na to jest osobny wątek ;)
Nie wiem czy osobny - akurat o odcinku Kijewo - Płonia/Zdunowo dyskutowaliśmy również tutaj, np. ten (listopad 2017) i kolejne:
Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa drogi S-10 Szczecin – Piła, odcinek węzeł "Szczecin Kijewo" /bez węzła/ – węzeł "Szczecin Zdunowo" (z wyłączeniem obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa)”.

źródło: Usługi - 463929-2017 - TED Tenders Electronic Daily

·
Koleją zawsze i wszędzie!
S10 i kolej
1,255 Posts
Wątek się zgadza, jesteśmy gdzie trzeba. ;) I coś mi świta że termin na opracowanie dawno minął, a cisza jak makiem zasiał.

·
Registered
25 Posts
Zastanawia mnie poprostu podpunkt kontrktu "budowa drogi wspomagającej na odcinku Niedźwiedź - Zdunowo". Czy na odcinku Motaniec - Niedźwiedź jest normalna droga?

·
Registered
459 Posts
Nie było mnie na tej przez ponad dwa tygodnie. I co?
Ano niestety niewiele.
Głęboko sfrezowaną jezdnię zamieniają na pas rozdziału.
Rozebrali bariery linowe pośrodku jezdni.
Rozbierają bariery energochłonne od strony pobocza.
Hałdy destruktu na obu końcach nietknięte.
Nawierzchnia jezdni nadal czeka na frezarki.

·
Registered
25 Posts
Dlaczego asfalt na nowej jeszdni wygląda jakby miał kilkanaście lat i był przeorany przez zwik? Chodzi mi o dziwne prostokąty na jezdni najlepiej widoczne jadąc w stronę Szczecina w okolicach zachodu słońca?

3481 - 3500 of 3519 Posts