SkyscraperCity banner

501 - 520 of 550 Posts

·
Registered
Joined
·
12,886 Posts
Europrojekt Gdańsk nie ma zatrudnionych inżynierów na umowę o pracę???
 

·
Moderator
Joined
·
72,191 Posts
Discussion Starter #503
^^Widocznie szukają ich dopiero później. Zresztą nie jest to odosobniony przypadek :hide:
 

·
Registered
Joined
·
26 Posts
Z tego co czytałem w wymaganiach dotyczących oferentów przy ogłaszaniu przetargu, to chodzi o zatrudnienie projektantów zwolnionych z JPL Project, tzn wykluczonych z dotychczasowych prac przy tym projekcie przez ogłoszenie niewypłacalności JPL.
 

·
Registered
Joined
·
12,886 Posts
^^ Eee?
Gdzieś Ty takie coś wyczytał?

Z ogłoszenia:
Ponadto Wykonawca zapewni zaangażowanie w realizację umowy personel w odpowiedniej liczbie i zgodnego z ofertą Wykonawcy (m.in. przy pomocy osób wykluczonych społecznie).
 

·
Registered
Joined
·
26 Posts
Wychodzi na to, że się mylę :)
BTW. Gdaka miała w 1 kw. wybrać wykonawcę STEŚ dla odcinka Kórnik Ostrów i nie dotrzymują terminu :/ oby dalszych opóźnień nie było
 

·
Registered
Joined
·
54 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,275 Posts

·
Registered
Joined
·
947 Posts
Orientujecie się jaki jest najbardziej prawdopodobny wariant (z 3 zaprezentowanych) przebiegu S11 koło Środy Wielkopolskiej? I jakie są szanse, że droga powstanie w najbliższych latach?
 

·
Registered
Joined
·
12,886 Posts
W najbliższych latach to nie - realne oddanie drogi do użytku to okolice 2027 roku.
 

·
Registered
Joined
·
5,745 Posts

Wielkopolskie - Podpisano umowę ws. fragmentu trasy S11 od Kórnika do Ostrowa Wlkp.
PAP - Biznes
22 maj 2020, 12:40


22.05.2020, Poznań (PAP) - Podpisano umowę na opracowania projektowe dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA poinformowała, że podpisana umowa dotyczy wykonania Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz Koncepcję Programową z dokumentacją geologiczno-inżynierską dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski.

Jak podała, zadanie o wartości ponad 13 mln zł zrealizuje w terminie 45 miesięcy od dnia podpisania umowy firma Schuessler-Plan Inżynierzy.

"Umowa została zawarta w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, którego przeprowadzenie było konieczne w wyniku rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą dokumentacji projektowej dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski" - tłumaczyła Cieślak.

Jak wskazała, "firma JPL Project, z którą umowę podpisaliśmy w styczniu 2018 r., zrealizowała pierwszy etap projektowania, czyli Studium Korytarzowe. Wiosną 2019 roku przeprowadziliśmy spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które planowana jest S11". Cieślak przypomniała, że na odcinku pomiędzy Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim planowana droga ekspresowa ominie Środę Wielkopolską i Pleszew. Połączy również odcinek S11 na południe od Poznania i autostrady A2 z istniejącą obwodnicą Jarocina oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

"W połowie czerwca 2019 roku otrzymaliśmy informację o złożeniu przez wykonawcę wniosku o postępowanie układowe. Niezwłocznie zorganizowaliśmy spotkanie mające na celu omówienie problemów biura projektowego i możliwości ukończenia opracowań projektowych. 17 lipca 2019 r. wykonawca poinformował, że na skutek m.in. wypowiedzenia umów kontrahentów oraz liczne odejścia pracowników, wycofał wniosek o restrukturyzację firmy i rozpoczął procedowanie wniosku o jej upadłość" - tłumaczyła.

Dodała, że "wyczerpując zapisy umowy i wcześniejsze próby porozumienia z wykonawcą, po ostatecznym wezwaniu do realizacji zadania i braku odpowiedzi, 10 października 2019 r. odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy. Naliczyliśmy dotychczasowemu wykonawcy stosowne kary umowne i niezwłocznie przystąpiliśmy do przygotowania nowego przetargu".

Cieślak przypomniała w piątek, że dla pozostałych odcinków S11 w Wielkopolsce, czyli Szczecinek-Piła, Ujście-Oborniki, Oborniki-Poznań wraz z obwodnicą Obornik, oraz Ostrów Wielkopolski-Kępno, trwają prace związane z opracowaniem Studiów Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowych. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pad/
 
501 - 520 of 550 Posts
Top