SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 2484 Posts

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam wszystkich.

Na poczatek informacja o Ostrowskiej Obwodnicy w ciagu przyszlej drogi S-11.
Na dzien dzisiejszy sytuacja wyglada tak, ze I etap jest juz opracowany, grunty wykupione i czekamy tylko na ogloszenie przetargu przez GDDKiA. Pierwszy etap bedzie laczyl trase 11 w okolicach miejscowosci Franklinow i Michalkow na wylocie na Poznan i konczyl sie w granicach Ostrowa na wylocie na Kalisz. W obu z wymienionych miejsc beda 2-poziomowe zjazdy z obwodnicy. Przy wylocie na Kalisz bedzie to pelna "koniczynka" czyli laczenie pod katem prostym drog 2x2. Chociaz na poczatku prawdopodobnie trasa nie bedzie 4 pasmowa.
Drugi etap obwodnicy jest obecnie w fazie projektowania. Wczoraj odbylo sie spotkanie w sprawie zwiekszenia ilosci zjazdow (wezlow) na II czesci obwodnicy:

Informacja ze strony UM Ostrowa Wielkopolskiego:

"Starania o nowy węzeł komunikacyjny

Lokalizacja węzłów komunikacyjnych łączących obwodnicę Ostrowa z miastem i gminą Przygodzice była tematem kolejnego spotkania władz samorządowych Ostrowa, Przygodzic oraz Starosty Ostrowskiego z koordynatorem całości projektu z firmy „Geoplan”, zorganizowanego w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg.

Podczas spotkania 10 stycznia 2007 r. w Powiatowym Zarządzie Dróg uzgodniono, aby w projekcie lokalizacji obwodnicy dla Ostrowa ująć trzeci węzeł komunikacyjny - Przygodzice. Przypomnijmy, że na spotkaniu w grudniu 2006, usytuowanie dodatkowego węzła na terenie gminy Przygodzice zaproponował Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Węzeł usytuowany w tym miejscu poprawi dostępność komunikacyjną do terenów znajdujących się także w południowej części miasta. Dzięki temu okoliczne tereny staną się niezwykle atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. , Dla miasta, ale także okolicznych gmin oznacza to możliwość rozwoju gospodarczego, możliwość pojawienia się nowych inwestycji – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Ostrowski Włodzimierz Jędrzejak, Prezydent Ostrowa Radosław Torzyński, Wójt Gminy Ostrów Zygmunt Glapa, Wójt Gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Piotr Śniegowski, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Czesław Gruchot oraz Zbigniew Ławniczak koordynator całości projektu z poznańskiej firmy „Geoplan”.

Podczas spotkania strony ustaliły, iż w najbliższym czasie zostanie zawarte porozumienie wyrażające wolę usytuowania dodatkowego węzła przy projektowanej obwodnicy Ostrowa. Samorządy chcą także wspólnie przekazać wnioski oraz lobbować na rzecz takiego rozwiązania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad. Postęp prac związanych z przygotowywaniem projektu obwodnicy Ostrowa to przykład dobrej współpracy samorządów przez których terytoria przebiegać będzie inwestycja.

Węzeł Przygodzice ma połączyć drogę krajową nr 11, od strony ulicy Wrocławskiej na granicy miasta, z obwodnicą od strony Wysocka Małego. Dzięki temu podmioty gospodarcze działające na obszarze Zębcowa miałyby znacznie ułatwioną komunikację z drogą nr 11, a także wjazd i wyjazd z miasta.

Justyna Mikołajczyk

Kancelaria Prezydenta

Referat Obsługi Prezydenta "


Jesli ktos chce zobaczyc wstepne rysunki dotyczace przebiegu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego (zwlaszcza I odcinka) to ponizej podaje link do prezentacji w PowerPoincie ze strony Starostwa Powiatowego w ostrowie Wielkopolskim:

http://www3.powiat-ostrowski.pl/?act=download&id=143
 

·
Registered
Joined
·
2,067 Posts
Widać, że etap I jest jyż w dosyć zaawansowanym stadium, szkoda tylko, że jego realizacja niewiele nowego wniesie, bo główne potoki ruchu w ciagu DK11 oraz DK25-DK36 dalej pójdą przez centrum. Trzeba możliwie szybko rozpocząć drugi etap, który niestety jest ponad dwukrotnie dłuższy i pewnie jeszcze kilka lat minie do ropoczęcia prac.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Sejm nie do konca zabral, bo w Senacie bylo odwolanie. Komisie Senackie przeglosowaly dwa wnioski na dodatkowe srodki na obwodnice Ostrowa - 10 i 11mln.
 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Plan zamieszczony przez Smara jest prawie dobry. Rozni sie tylko tym, od ostatecznych planow, ze wezel Franklinow (2 poziomowy) bedzie na skrzyzowaniu z droga na Michalkow (stara droga bedzie wylaczona z ruchu). Z wezla bedzie zjazd na lotnisko.
 

·
Moderator
Joined
·
83,090 Posts
Ja mam pytanie a propos obecnej 11 w Ostrowiem,czy jest tam jeszcze ta sławetna kostka brukowa na wylocie na Poznań:D?? Jechałem tam ostatnio kilka lat temu to jeszcze była.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts
Plan zamieszczony przez Smara jest prawie dobry. Rozni sie tylko tym, od ostatecznych planow, ze wezel Franklinow (2 poziomowy) bedzie na skrzyzowaniu z droga na Michalkow (stara droga bedzie wylaczona z ruchu).
ok, zmieniam :)


No i świetnie, że jednak będą pieniądze na S11!
 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Nie, juz nie ma ;o) W tym roku skonczono generalny remont wylotowki na Poznan. teraz jest piekna, gladka jezdnia swietnie oznakowana z lewoskretami itp. ;o) Tak samo wyremontowano wylot na Wroclaw/Katowice. Zrobiono tez generalny remont drogi woj. 445 Ostrów-Odolanow na calej dlugosci w granicach miasta - tam tez byla kostka, postawiono tez swiatla na trzech najwazniejszych skrzyzowaniach tej drogi. 2 lata temu wyremontowano wylot na Krotoszyn, czyli poczatek DK36. Jest juz prawie skonczony remont drogi wylotowej w kierunku wschodnim, czyli Ostrów-Wielowies. W tym roku bedzie tez remont glownej alterii miasta - Alei Slowackiego. To 4-pasmowka laczaca wylot na Kalisz z droga nr36 oraz wylotem na Poznan czyli 11. Wyremontowano tez wiele ulic w centrum. Postawiono wiele nowych sygnalizachi swietlnych... generalnie wszystko idzie w dobrym kierunku. Potrzebujemy tyko obwodnicy, zeby tiry nam nie rozwalily w ciagu kilku lat tych pieknie wyremontowanych ulic w miescie.
 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Pozwolilem sobie wyciac dwa wazne rysunki z prezentacji ze strony Starstwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwszy przedstawia cala obwodnice Ostrowa Wielkopolskiego z widocznym podzialem na 1 i 2 etap. Pierwszy etap (kolor niebieski) bedzie mial 6.2km, drugi ponad 15km (kolor czerwony).
Drugi rysunek to nieco dokladniejsze przedstawienie pierwszego etapu. Widac tu ksztalt obu wezlow 2-poziomowych.

 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Miliony na obwodnicę Ostrowa
25-01 12:02 Ostrów Wlkp. | Życie społeczne

10 milionów na obwodnicę Ostrowa. To już pewne. Poprawkę przyjęto podczas dzisiejszego głosowania w sejmie.

'Za" głosowali wszyscy posłowie z regionu. To jedyna poprawka budżetowa dotycząca południowej Wielkopolski, która przeszła w głosowaniu w sejmie.

Posłowie i senatorowie toczyli długi bój o miliony na ostrowską obwodnicę od dawna. W pierwszym budżetowym głosowaniu w sejmie pieniądze się nie znalazły.

Dopiero poprawkę przywrócono podczas posiedzenia senatu. Głosowało za nią 33 senatorów z PO i 21 z Samoobrony.
 

·
Registered
Joined
·
252 Posts
Choć Andrzej L. nie jest moim faworytem w polskiej polityce:nuts: to ucieszyła mnie wiadomość, że samoobrona była "za". Czy senatorowie PiS'u byli przeciw? Jeśli tak to chyba ma nienawiść do tego ugrupowania będzie dwa razy większa :bash: .
Cieszy fakt, że to może się ruszyć :banana:
Czekam na następne konkrety.:cheers:
 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Tak, lokalne PiSiory byly za, chociaz za pierwszym razem kiedy bylo glosowanie w sejmie glosowali PRZECIW! %@%#^@%. Dopiero Senatorom z regionu udalo sie wrocic ta sprawe spowrotem do Sejmu.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts
Troche szerzej o dofinansowaniu:
10 mln dla obwodnicy Ostrowa

Ostrów Wielkopolski otrzyma 10 mln zł z budżetu państwa na budowę obwodnicy. Za dofinansowaniem głosowali wszyscy parlamentarzyści z regionu. Dzięki inwestycji zmieni się przebieg dróg krajowych nr 11, 25 i 36, które obecnie biegną przez centrum miasta co powoduje mieszanie się ruchu lokalnego z ruchem tranzytowym.

Zabiegi o obwodnicę dla Ostrowa Wielkopolskiego trwają dziesiątki lat a dyskusji o konieczności jej wybudowania i spotkań odbyło się bardzo wiele. Obecnie prace nad obwodnicą prowadzone są przy współpracy GDDKiA oraz Starostwa Powiatu Ostrowskiego.

Budowa obwodnicy ostrowskiej obejmującej miasto od strony północno-wschodniej planowana jest na dwuetapową realizację. Budowa pierwszego odcinka ma łączyć ekspresową drogę krajową nr 11 (szosa Poznańska) z drogą krajowa nr 25 (szosa Kaliska). Odejście obwodnicy od szosy poznańskiej będzie zrealizowane za Franklinowem w okolicach drogi do Lewkowa. Długość projektowanego odcinka robót dla pierwszego etapu wynosi ponad 6 km.

Drugi etap obejmie budowę trasy od węzła na skrzyżowaniu z drogą krajowa nr 25 do węzła Strugi.

Rozpoczęcie I etapu budowy miałoby się rozpocząć w 2007, a zakończyć w 2008 r. Realizacja II etapu (15 km od węzła Czekanów do węzła Strugi) jest planowana na lata 2009-2010. Będzie to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu (docelowo dwujezdniowa).

W ciągu ostatnich 5 lat ruch samochodowy na drodze krajowej nr 11 w rejonie powiatu ostrowskiego wzrósł o około 20% z czego 26 % stanowi ruch pojazdów powyżej 3,5 tony.
2007-01-29 11:58
Źródło: UM Ostrów Wlkp., Powiat Ostrowski
A.K., mojeauto.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,603 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Apropo 2 etapu obwodnicy.
Ponizej zamieszczam moje poprawki na mapke dotyczace dodatkowego wezla o ktorym zamiescilem artykul kilka postow wyzej. Nanioslem tez zmiane dotyczaca wezla "Wtorek". Otoz nie bedzie sie on znajdywal na drodze wylotowej na Sieroszewice/Wielowies tak jak to bylo zaznaczone na pierwowzorze. Tam bedzie tylko wiadukt nad obwodnica. Wlasciwy wezel bedzie znajdowal sie nieco nizej i laczyl z miastem poprzez ul. Paderewskiego, a konkretnie jej (nie istniejace jeszcze) przedluzenie w postaci ul. Wylotowej.
Dodatkowy wezel bedzie sie prawdopodobnie znajdowal jeszcze w okolicach Przygodzic. Do wezla bedzie doprowadzona nowa droga, (przystosowana do ciezkiego ruchu) od Gorecznika. Jak ktos jechal 11 od strony Katowic to przed Przygodzicami po prawej stronie jest taki tandetny parking z indianskimi totemami i roznymi dziwalagami z wikliny :lol:. To wlasnie ten rejon. Od tej drogi bedzie odbijac dodatkowa droga skierowana w strone Ostrowa, ktora umozliwi wygodniejszy dojazd do terenow inwestycyjnych znajdujacych sie w poludniowej czesci miasta - dzielnica Zębców.
Dodam jeszcze, ze 2 etap obwodnicy bedzie bardzo ciekawy pod wzgledem uksztaltowanie terenu. Juz w okolicach Wtórku teren zaczyna "falowac" W okolicach Wysocka obwodnica bedzie przebiegala na wysokosci prawie 200mnpm - Wzgorza Wysockie, by po chwili zjechac na dno pradoliny Baryczy (100m nizej). Po drodze bedzie widok na najbardziej wysunieta na polnoc czesc Wzgorz Ostrzeszowskich w okolicach Kotłowa i Mikstatu. (okolo 240mnpm)

 
1 - 20 of 2484 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top