SkyscraperCity banner

23741 - 23760 of 23797 Posts

·
Registered
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510148547-N-2019 z dnia 18-07-2019 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie: Projekt i budowa Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S17 (12) z podziałem na 2 części: Część 1: MOP kat. I „Wierzchowiska” Część 2: MOP kat. I „Bystrzejowice”.

CZĘŚĆ NR: 1 NAZWA: MOP kat. I „Wierzchowiska”

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Strabag Sp. z o.o., Pruszków

Cena wybranej oferty/wartość umowy 21965437.29 PLN
www.uzp.gov.pl

·
Registered
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510157218-N-2019 z dnia 29-07-2019 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie: Projekt i budowa Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S17 (12) z podziałem na 2 części: Część 1: MOP kat. I „Wierzchowiska” Część 2: MOP kat. I „Bystrzejowice”

CZĘŚĆ NR: 2 NAZWA: MOP kat. I „Bystrzejowice”

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Eksam MSM Budownictwo Sp. z o.o. Sp. K., Lublin

Cena wybranej oferty/wartość umowy 18008829.34 PLN
www.uzp.gov.pl

·
Registered
33 Posts
Dzisiaj widziałem pierwszy stojący znak pryzmatyczny (ale niewykluczone, że stoi on już parę dni ;) ) - znajduje się on na zjeździe na Lublin na węźle Lublin Sławinek jadąc S19 od Szerokiego.

Wygląda na to, że dynamicznie zmieniające się w tym przypadku będą ograniczenia (kwadratowy obszar obrotu segmentów znaku pryzmatycznego).

·
Registered
33 Posts
Jest i kolejny znak pryzmatyczny na tym samym węźle (Sławinek), tym razem kierunkowskaz zjazdowy jadąc od strony Lublina na obwodnicę (kierunki Rzeszów i Chełm/Zamość). Elementy pryzmatyczne są dwa, jeden to tak jak poprzednio kwadrat z potencjalnym ograniczeniem na zjeździe na Rzeszów, a drugim segmentem jest cały znak kierunkowy na Chełm/Zamość. Jestem ciekaw, jakie są te treści alternatywne - kiedyś gdzieś widziałem, że mają być ustalone "stałe objazdy", może właśnie one będą tam pokazywane.
Byłoby miło, gdyby GDDKiA kiedyś jakiś filmik demonstracyjny ze zmian treści takich znaków opublikowała ;)

Zdjęć niestety również brak, zostałem zaskoczony tym znakiem.

EDIT:
Znaków jak się okazuje jest więcej, wczoraj widziałem na węźle Lublin Rudnik przy zjeździe od Lublina na obwodnicę.

·
Registered
1,640 Posts
Na Rudniku rzeczywiście jest. Koś wie co jest po drugiej stronie tego znaku? Podejrzewam, że jakieś rozwiązanie na zamknięcie węzła. A właściwie jednego lub drugiego zjazdu na tym węźle (zapewne są 3 różne treści, bo podejrzewam trzy boki na elementach tego znaku).

·
Registered
33 Posts
Dzisiaj były intensywne prace na węźle Sławinek - widziałem montaż bramownic w ciągu dojazdu od Lublina oraz na wjeździe na węzeł od strony S12/17/19, a także montaż słupa na zjeździe na Lublin od tej samej strony.

·
Registered
7,662 Posts
^^ Potwierdzam z dzisiejszego wieczornego przejazdu. Mam nadzieję, że wkrótce znikną te znaki zmiennej treści informujące o niekompletnym oznakowaniu węzła Sławinek. Za długo to trwa!

·
Registered
136 Posts
Z wczorajszego przejazdu. Od strony Warszawy na węzłach Sławinek i Rudnik są już nowe tablice E-1. Na węźle Sławinek przy rozjeździe na Chełm/Zamość <--> Rzeszów również są nowe tablice E-2. Na węźle Rudnik brak bramownice pod tablice E-2, a do tego zdjęty stary drogowskaz przy zjeździe na Lublin/Elizówke.

·
Registered
1,640 Posts
Na Rudniku betonują od kilku dni, więc na pewno w str. Zamościa na obwodnicy pojawią się wreszcie bramownice oraz znaki tzw. eksperymentalne, czyli takie z nr węzła i poprawnym oznaczeniem strzałek nad pasami na jezdni.

23741 - 23760 of 23797 Posts