SkyscraperCity banner

921 - 940 of 994 Posts

·
Registered
Joined
·
960 Posts
^^ Artykuł na który się powołujesz dotyczy odcinka Piotrków - gr. woj. łódzkiego, a nie fragmentu na terenie woj. mazowieckiego (ale w sumie terminy te są podobne dla obu odcinków). Nie wiem czemu piszesz, że "wszyscy się spodziewali wcześniej" jak sam jakiś czas temu sam wrzucałeś w tym temacie info ze standii, że w 2024 planowane jest uzyskanie ZRID i pisałeś że "na dzien dzisiejszy plany sa takie, ze droga bedzie nie wczesniej niz w II polowie 2026 r.".

Jak widać jest możliwość, że odcinek Piotrków - granica woj. łódzkiego - Radom - Puławy będzie budowany mniej więcej w tym samym czasie. Jak zauważyłeś jest już co najmniej rok opóźnienia przy tworzeniu dokumentacji dla odcinka Radom - Puławy (sam nie wiem czemu wykonanie STEŚ w tym przypadku tak się wydłuża), a bardzo ważne jest żeby ten fragment nie powstał za późno względem tego na zachód od Radomia, bo to właśnie odcinek do Puław zawiera w sobie węzeł Radom-Południe (skrzyżowanie S7/S12). Gdy nie powstanie on przed ukończeniem drugiego odcinka to cały ruch z zachodu do Radomia czy S7 będzie musiał zjeżdżać na węźle w Wieniawie kilkanaście kilometrów wcześniej.

Dzięki za konkret! Czy możesz podlinkować proszę te materiały?
Materiały są z oficjalnej strony inwestycji gdzie na podstronach dla poszczególnych gmin można przeglądać dokładne plany: http://s12-radom-pulawy.pl/gminy

Są też tam plany naniesione na Google Maps: http://s12-radom-pulawy.pl/S12_Google.html
 

·
Registered
Joined
·
325 Posts
Czy węzeł Rokszyce (połączenie S12 z A1) będzie posiadał możliwość podłączenia w przyszłości drogi szybkiego ruchu w kierunku Bełchatowa na wzór węzła Łodzi Południe (A1/S8), do którego można w przyszłości podłączyć przedłużenie S8 w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego?
 

·
Registered
Joined
·
182 Posts
W ramach budowy S12 Radom - Puławy jest też poszerzenie jednojezdniowego odcinka i przebudowa dwupasmowego fragmentu S12 aż do drogi wojewódzkiej nr 741 zaraz przed początkiem mostu na Wiśle (widać, że planują też. m.in. przebudowę węzła Bronowice):

Zostaje ok. 2km bez zmian aż do kolejnego węzła już po drugiej stronie Wisły (Dęblińska). Nie wiem z jakiego powodu ten krótki fragment miałby nie mieć statusu ekspresówki po wybudowaniu odcinka S12 z Radomia.
Bo miejscami jest za wąsko:

1. wezęł Puławy Wisła - pas rozbiegowy ma tylko ~200m
2. brak poboczy na moście nad Wisłą
3. zwężenia na wysokości wiaduktów

Jeśli kilometrowy most na Wiśle zyska status S to raczej dożywotnio z ograniczeniem prędkości (wraz z okolicą węzła Wisła)

 

·
Moderator
Joined
·
72,130 Posts
^^Gdybyś pojeździł trochę po drogach zachodniej i południowej Europy, to raczej byś nie mówił, że jest to warunkowe dopuszczenie do oznaczenia na "S" :)
 

·
Registered
Joined
·
325 Posts
Informacja dotycząca przebiegu drogi ekspresowej S12 na odcinku Radom - Puławy:
"Wbrew informacjom przekazanym przez przedstawiciela GDDKiA na ostatnim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S-12, posiedzenie ZOPI 2 odbędzie się w dniu 28.02.2020 w Warszawie.

Czy to oznacza, że wariant preferowany poznamy jednak przed wyborami? Oby!"Źródło: http://kowala-s12.pl/2020/02/24/a-jednak-zopi-2-w-lutym/
 

Attachments

·
Registered
Joined
·
325 Posts
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 26 lutego 2020 r., znak WOOŚ-II.420.437.2019.MBR.2,
w sprawie zawiadomienia Stron o prowadzeniu postępowania administracyjnego wszczętego na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S12 na odcinku granica województwa łódzkiego - węzeł Radom Południe (bez węzła).

Źródło: http://bip.warszawa.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-w-warszawie-z-dnia-26-lutego-2020-znak-woos-ii-420-437-2019-mbr-2
 

·
Registered
Joined
·
7,968 Posts
^^Gdybyś pojeździł trochę po drogach zachodniej i południowej Europy, to raczej byś nie mówił, że jest to warunkowe dopuszczenie do oznaczenia na "S" :)
Tylko jakbyśmy oznaczali według zachodnich standardów toby nam przybyło wiele kilometrów eSek, które teraz są bezkolizyjnymi DK czy DW. A większość naszych dróg ekspresowych mogłoby być autostradami.
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/opozni-sie-budowa-drogi-ekspresowej-s12-od-piotrkowa-do/ar/c1-7574909

Opóźni się budowa drogi ekspresowej S12 od Piotrkowa do granicy z województwem mazowieckim?

Aleksandra Tyczyńska 28 lutego

zobacz galerię (12 zdjęć)
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska sam skarży do sądu swoją wcześniejszą decyzję o utrzymaniu w mocy postanowienia dotyczącego rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji środowiskowej dla budowy drogi ekspresowej S12... Komu zależy na wprowadzaniu bałaganu do sprawy, która wydawała się być już uporządkowana i opóźnianiu S12? Z tymi pytaniami na ustach inicjatorzy akcji S12 Natychmiast! już planują blokadę krajowej „dwunastki”, by „przypomnieć o sobie i o naszych problemach”.

Tysiące mieszkańców gminy Sulejów i nie tylko, bo też podróżnych i sympatyków grupy S12 Natychmiast!, którym doskwiera przeładowana ruchem droga krajowa nr 12, ze spokojem już czekało na ostateczne uprawomocnienie się decyzji środowiskowej dotyczącej budowy S12 od Piotrkowa do granicy z woj. mazowieckim, która to umożliwia dalsze działania w sprawie budowy tak wyczekiwanej drogi ekspresowej. To ostateczne uprawomocnienie ma nastąpić dzisiaj, 28 lutego, ale w ostatnich dniach, jak grom z jasnego nieba wyłoniło się zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o tym, że złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na swoje postanowienie o utrzymaniu w mocy postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi o nadaniu własnej decyzji środowiskowej rygoru natychmiastowej wykonalności. Efekt poczynań GDOŚ jest taki, że grupa S12 Natychmiast już zapowiada solidną blokadę dk12 między Poniatowem a Przygłowem 25 lub 26 marca.

- Wygląda to dziwnie i nie do końca wiemy, po co ktoś po ośmiu miesiącach wykonuje ruchy, które już nie powinny mieć miejsca. Wiemy, że znowu mamy bałagan i usiłujemy wyjaśnić, dlaczego - mówi Sebastian Domaradzki z grupy S12 Natychmiast! - Jeśli ta decyzja ostatecznie się uprawomocni, będzie spokojnie, jeśli nie - nie zamierzamy być grzeczni - dodaje.

Czekamy na odpowiedź z biura prasowego GDOŚ na pytanie dlaczego zaskarżył własną decyzję do sądu. Nieoficjalnie natomiast ustaliliśmy, że w przypadku postępowań administracyjnych dany organ sam może skarżyć swoje decyzje celem zbadania ich zgodności z prawem.

W przypadku decyzji środowiskowej dotyczącej S12 wszystko przyspieszyło w ub. roku, a w zasadzie w ostatnich miesiącach przed wyborami parlamentarnymi. W ślad za obietnicami polityków (głównie PiS) o przyspieszeniu S12 poszło przyspieszenie działań wokół decyzji środowiskowej. Wprawdzie, kiedy do decyzji środowiskowej RDOŚ ( z 30 maja 2019) wpłynęły dwie skargi, jeszcze zwykłym trybem sprawę przekazano GDOŚ. Później RDOŚ nadał swojej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, co w mocy utrzymał GDOŚ, który kilka miesięcy po wyborach postanowił oddać sprawę do zbadania przez WSA.

Zdaniem posła PiS Grzegorza Lorka postępowanie przed WSA nie ma wpływu na to, kiedy S12 zostanie wybudowana. - Nawet jeśli postępowanie sądowe potrwałoby rok - podkreśla poseł wyjaśniając: - Znacznie istotniejszy dla S12 jest okres w jakim Arkadis ma przygotować projekt. Standardowo firma otrzymała na to 3 lata, a musimy pamiętać, że bez projektu nie będzie kosztorysu, bez kosztorysu nie określi się finansowania i nie wprowadzi inwestycji do budżetu państwa. A to wszystko trwa i dlatego wysiłki wszystkich powinny iść w kierunku nacisku na Arkadis, by projektowanie zostało ukończone w ciągu półtora roku.
 

·
Registered
Joined
·
325 Posts
Zawiadomienie GDOŚ w sprawie wyznaczenia nowego terminu załatwienia sprawy dotyczącej postępowania odwoławczego od decyzji RDOŚ w Łodzi określającej środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski - gr. z woj. mazowieckim ze względu na skomplikowany charakter sprawy.
Nowy termin to 29 maja 2020 r.

Źródło: http://bip.lodz.rdos.gov.pl/zawiadomienie-generalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-z-dnia-03-marca-2020-znak-doos-wds-zil-420-133-2019-ek-9
 

·
Registered
Joined
·
12,857 Posts
W maju ma być ogłoszony przetarg na:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa drogi ekspresowej
S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr.woj.mazowieckiego) oraz
drogi ekspresowej S74 na odcinku: Sulejów (S12) – gr.województwa
świętokrzyskiego”
 
921 - 940 of 994 Posts
Top