SkyscraperCity banner

941 - 960 of 994 Posts

·
Registered
12,857 Posts
^^ Najpewniej.

--

Do dziś nie mogę pojąć, dlaczego MI upiera się przy prowadzeniu S12 do Piotrkowa Tryb. zamiast dociągnięcia S74 do Tuszyna.
Fragment Piotrków T. - Sulejów obecnie ma znaczenie transportowe dla kraju tylko dlatego, że nie ma właśnie takiego prostego połączenia z Tuszynem.
W wypadku, gdyby istniał taki łącznik do Tuszyna, nie byłoby sensu budowy drogi ekspresowej Piotrków T. - węzeł S74/S12, bo tam pozostałby wówczas tylko ruch lokalny.
Dla transportu krajowego korzystniejsza byłaby krótsza droga z Tuszyna na południowy wschód w stronę Kielc niż jeżdżenie po kwadracie (na południe do Piotrkowa T., na wschód za Sulejów i na południe do Kielc).

·
Registered
14 Posts
Uważam choć mogę się mylić iż S12 powinna być przedłużona za Piotrków do S8 , to najktrótsza droga z Lublina do Wrocławia. Takie pokręcenie jest bez sensu, wystarczy spojrzeć na mapę. Dodatkowo, żeby nikt nie był pokrzywdzony S74 dociągnąć do S8 pod Tuszyn, rozwiazujemy kolejny problem pokręconej S8.

·
Registered
325 Posts
Skąd info, że w maju ma ruszyć przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na odcinek S12 Piotrków Trybunalski - gr. z woj. mazowieckim?
Jakieś źródło?

·
Lokalny Puławski Patriota
3,793 Posts
Obawiam się, że ten fragment S12 padnie ofiarą kryzysu. - Tak stało się po wybudowaniu I etapu obwodnicy Puław z mostem na Wiśle. II etap musiał poczekać, aż 10 lat.
Obym się mylił:(
Może zdążę się nim przejechać

• Like
Reactions: fpunkt

·
Registered
22 Posts
^^ Najpewniej.

--

Do dziś nie mogę pojąć, dlaczego MI upiera się przy prowadzeniu S12 do Piotrkowa Tryb. zamiast dociągnięcia S74 do Tuszyna.
Fragment Piotrków T. - Sulejów obecnie ma znaczenie transportowe dla kraju tylko dlatego, że nie ma właśnie takiego prostego połączenia z Tuszynem.
W wypadku, gdyby istniał taki łącznik do Tuszyna, nie byłoby sensu budowy drogi ekspresowej Piotrków T. - węzeł S74/S12, bo tam pozostałby wówczas tylko ruch lokalny.
Dla transportu krajowego korzystniejsza byłaby krótsza droga z Tuszyna na południowy wschód w stronę Kielc niż jeżdżenie po kwadracie (na południe do Piotrkowa T., na wschód za Sulejów i na południe do Kielc).

Tak jest wskazane w koncepcji zagospodarowania województw łódzkiego. Ale jak się tyczyło S8 i posłuchaćby legend o ówczesnych lokalnych posłach i ich wnioskach o dosunieciu S8 do Łodzi to wiadomo czemu to tak wygląda jak wygląda. Ten łącznik zapewne byłby bardziej funkcjonalny niz podróż z kierunku zachodniego pod Łódź, zjazd A1 na południe i odbicie w Piotrkowie na wschód.

·
88302935
2,846 Posts
Ale nie zapominaj, że część kierowców jadących S12 ze wschodu skieruje się na południe, na Śląsk i dalej. Ja bardziej widziałbym taki przebieg wraz z łącznicą do S8 i połączeniem S14.
127373

·
Registered
3,571 Posts
Ale nie zapominaj, że część kierowców jadących S12 ze wschodu skieruje się na południe, na Śląsk i dalej. Ja bardziej widziałbym taki przebieg wraz z łącznicą do S8 i połączeniem S14.
nie bardzo rozumiem komu miałoby służyć takie połączenie - przecież dla poruszających się trasami S8, S12 jak i S74 praktycznie nic nie zmienia, za to wariant S74 przez Tomaszów skraca drogę wszystkim. Dla mnie to jedynymi beneficjentami tej zmiany byliby mieszkańcy Bełchatowa i ich goście. :) Natomiast rzeczywiście koncepcja zakończenia S12 na skrzyżowaniu z S74 zamiast dociągnięcia do A1 w Piotrkowie jest co najmniej mocno dyskusyjna.

·
88302935
2,846 Posts
nie bardzo rozumiem komu miałoby służyć takie połączenie - przecież dla poruszających się trasami S8, S12 jak i S74 praktycznie nic nie zmienia, za to wariant S74 przez Tomaszów skraca drogę wszystkim. Dla mnie to jedynymi beneficjentami tej zmiany byliby mieszkańcy Bełchatowa i ich goście. :) Natomiast rzeczywiście koncepcja zakończenia S12 na skrzyżowaniu z S74 zamiast dociągnięcia do A1 w Piotrkowie jest co najmniej mocno dyskusyjna.
S12 musi łączyć się z A1 na węźle południowym Piotrkowa. W Twojej grafice zostało to wkreślone.

·
Registered
1,992 Posts
View attachment 127373
według mnie troche to nie m sensu.
1. Byłaby to już trzecia droga z kilkoma pasami ruchu miedzy Łodzią a Piotrkowem, nie bardzo wiem po co. Jeśli już przedłużać S14 to lepiej do Kamieńska/Radomska, bo do Piotrkowa mamy DK91 oraz A1, dlatego w nią nie wierzę.
2. S14 na południe od Łodzi odbija strasznie na zachód i w tym kształcie podróżowanie nią aby potem jechać na południe czy wschód jest bez sensu, za duże koło i strata czasu. Łodzianie szybciej przebiją się przez Łódź Włókniarzy co widać na załączonej mapce i wiadą na DK91 lub S8.
3. Miedzy Łodzią a Tomaszowem nie ma dobrej drogi, poza tym jej zbudowanie to też byłaby alternatywa gdyby coś stało się na A1/A2 w kierunku Wawy.
4. Powstanie drogi do Tomaszowa to naturalne połączenie dwóch części S8 i S74
5. Nie ma żadnego dobrego pomysłu jak obejść Sulejów i ciężko będzie o taki, trudny teren. Natomiast koło Tomaszowa takich problemów nie ma.
6. Przedłużenie S8/S74 przez Tomaszów to również najkrótsza droga dla większości kierunków na których jest największy ruch 52km vs 61km gdyby pojechać przez Sulejów i potem południową obwodnicą Piotrkowa.

·
Registered
125 Posts
Wariant przez Tomaszów jest bez sensu, zwłaszcza, że na Piotrków-Sulejów w GPR2015 było prawie 20k ruchu (najbardziej obciążony odcinek A/S w PL nie będący w budowie/przetargu), więc ta droga i tak tam będzie potrzebna, więcej lepiej tamtędy poprowadzić by przy okazji załatwić ten odcinek drogi, przy okazji robiąc południową obwodnicę PT.

·
Registered
1,992 Posts
Jesli byłaby S8/S74 od Rzgowa przez Tomaszów w okolice Paradyża to miałaby większe obłożenie niż dzisiejsza droga przez Sulejów. Zauważ że dziś z takiego Paradyża do Rzgowa jazda przez Tomaszów to gehenna na dużym odcinku jazda drogami gminnymi więc wszyscy jadą przez Sulejów bo wyjścia innego nie ma. Dziś za ruch w Sulejowie (wyłączając ruch lokalny) z 14k odpowiada w większości DK74 z prawie 9k ponieważ z Radomia wiele osób zamiast DK12 wybiera drogę wojewódzką 740 przez Potworów, Inowłódz i Tomaszów (DK48).

jak na dłoni widać że S12 powinna być też trasowana Radom - Rzgów. I od niej za Tomaszowem powinna odchodzić S74 na południe.

Po tym jak dociągnięto S8 i A1 do Rzgowa ruch przez Tomaszów jest jeszcze większy niż na tej mapce.

Trasowanie przez Tomaszów ma jeszcze tą zaletę że zdejmie troche ruchu z DK91 i A1 Rzgów - Piotrków.

·
88302935
2,846 Posts
Jesli byłaby S8/S74 od Rzgowa przez Tomaszów w okolice Paradyża to miałaby większe obłożenie niż dzisiejsza droga przez Sulejów. Zauważ że dziś z takiego Paradyża do Rzgowa jazda przez Tomaszów to gehenna na dużym odcinku jazda drogami gminnymi więc wszyscy jadą przez Sulejów bo wyjścia innego nie ma. Dziś za ruch w Sulejowie (wyłączając ruch lokalny) z 14k odpowiada w większości DK74 z prawie 9k ponieważ z Radomia wiele osób zamiast DK12 wybiera drogę wojewódzką 740 przez Potworów, Inowłódz i Tomaszów (DK48).

jak na dłoni widać że S12 powinna być też trasowana Radom - Rzgów. I od niej za Tomaszowem powinna odchodzić S74 na południe.

Po tym jak dociągnięto S8 i A1 do Rzgowa ruch przez Tomaszów jest jeszcze większy niż na tej mapce.

Trasowanie przez Tomaszów ma jeszcze tą zaletę że zdejmie troche ruchu z DK91 i A1 Rzgów - Piotrków.
1. Wątek jest o S12
2. Dziś za ruch w Sulejowie (wyłączając ruch lokalny) z 14k odpowiada w większości DK74 bo nie ma tam dla niej alternatywy.
3. Radomia wiele osób zamiast DK12 wybiera drogę wojewódzką 740 przez Potworów, Inowłódz i Tomaszów (DK48) gdyż jest to dla niej alternatywa.
4. Powtórzę, S12 powinna łączyć się z A1 po południowej stronie Piotrkowa, nie wszyscy jadący ze wschodu od Radomia jadą do Łodzi, jadą też na południe Polski.
5. S74 można poprowadzić do Rzgowa ruch przez Tomaszów, a S12 od A1 przez Sulejów.

·
Registered
960 Posts
^^ Dokładnie, niektórzy nie zauważają, że fragmentami ciąg DW740+DK48 na odcinku z Radomia w stronę A1 ma większy ruch niż DK12, ale po wybudowaniu S12 większość pojedzie właśnie S12. Ta trasa to przecież nie tylko połączenie z Radomia/Lublina w stronę Łodzi/Poznania, ale też jazda w kierunku np. Częstochowy czy Katowic. Dlatego tak jak pisze szybkaosa S74 powinna być docelowo poprowadzona do węzła S8/A1 Łódź Południe, a S12 tak jak była do tej pory projektowana czyli do A1 na południe od Piotrkowa.

·
Registered
1,992 Posts
^^ Dokładnie, niektórzy nie zauważają, że fragmentami ciąg DW740+DK48 na odcinku z Radomia w stronę A1 ma większy ruch niż DK12, ale po wybudowaniu S12 większość pojedzie właśnie S12. Ta trasa to przecież nie tylko połączenie z Radomia/Lublina w stronę Łodzi/Poznania, ale też jazda w kierunku np. Częstochowy czy Katowic. Dlatego tak jak pisze szybkaosa S74 powinna być docelowo poprowadzona do węzła S8/A1 Łódź Południe, a S12 tak jak była do tej pory projektowana czyli do A1 na południe od Piotrkowa.
Bo DW740 jest krótsza. Tak jak to wynika z mapki GPR2015 gównym generatorem ruchu tutaj jest Łódź i A1/A2, nie Wrocław, nie Częstochowa ani odległy Lublin. A większość ruchu to DK74 Łódź - Kielce. Tak samo popatrz w którym kierunku z Piotrkowa jest największy ruch? Znów Łódź i A1/A2 przypadek? Tak samo jak to że z Łodzi do Tomaszowa jest większy ruch niż na DK12 Radom - Sulejów? Nie to nie jest przypadek to Łódź jest tutaj znaczącym generatorem ruchu.
Ja nie mam nic przeciwko S12 do Piotrkowa ale uważam że priorytet powinno mieć jednak przedłużenie S8/S74 bo to zwyczajnie droga bardziej potrzebna i połączyłaby stolicę regionu z Tomaszowem Mazowieckim.

·
Registered
20 Posts
Bo DW740 jest krótsza. Tak jak to wynika z mapki GPR2015 gównym generatorem ruchu tutaj jest Łódź i A1/A2, nie Wrocław, nie Częstochowa ani odległy Lublin. A większość ruchu to DK74 Łódź - Kielce. Tak samo popatrz w którym kierunku z Piotrkowa jest największy ruch? Znów Łódź i A1/A2 przypadek? Tak samo jak to że z Łodzi do Tomaszowa jest większy ruch niż na DK12 Radom - Sulejów? Nie to nie jest przypadek to Łódź jest tutaj znaczącym generatorem ruchu.
Ja nie mam nic przeciwko S12 do Piotrkowa ale uważam że priorytet powinno mieć jednak przedłużenie S8/S74 bo to zwyczajnie droga bardziej potrzebna i połączyłaby stolicę regionu z Tomaszowem Mazowieckim.
Jeżeli chodzi o DK48, to niekoniecznie, sporo ruchu jedzie z okolic Białobrzegów, Warki, jeżeli to przez DK48, bo jak to mówią kierowcy choćby zestawów w te tereny (wymienione), nie ma lepszej drogi z/na śląsk, nikt nie będzie naokoło jechał przez Radom mimo S7 od Radomia, bo wbrew pozorom DK48 się jedzie w miarę płynnie. Czy ten ruch jest w większości na Łódź, najwyżej po części, ale jak wspomniałem, sporo ludzi jadących ze Śląska lub na Śląsk z okolic na północ od Radomia będzie jechało DK48.

·
Registered
1,992 Posts
Gdyby było tak jak piszesz to w miejscowości Potworów gdzie DK48 skręca na Białobrzegi a prosto masz DW740 do Radomia ruch byłby większy na DK48 vs DW740. A tak wg GPR2015 nie jest 1600 vs 4100. Co widać na mapce którą wstawiłem wyżej.
Zresztą z takich Białobrzegów do Katowic bliżej i szybciej jest S7 niż DK48 do Tomaszowa a potem S8/A1 do Katowic. Wiec ta teoria nie trzyma się kupy tym bardziej.
Z Warki to już zdecydowanie lepiej jechać do S8 ale nie DK48 tylko albo wojewódzką koło Pudziana czyli przez Białą Rawską (znam tą drogę na pamięć) albo DK50 do S8 albo S7 czyli na pewno nie DK48

941 - 960 of 994 Posts