SkyscraperCity banner

981 - 994 of 994 Posts

·
Registered
Joined
·
125 Posts
Jeśli chodzi o przetargi to ta Twoja lista jest mało możliwa, na logikę. Za dużo inwestycji, zresztą na tym forum w wątku o planowanych inwestycjach była taka lista podana (aktualna). Co do S7 - podważasz stronę inwestora sieci dróg ogólnym rozporządzeniem ministerstwa, które wpisało sobie cały ciąg, GDDKiA obecnie nic tam nie planuje, co podane jest w zacytowanym linku, poczytaj też wątek na tym forum, który ma świeże informacje i jest sporo użytkowników tutaj niezadowolonych z tego.
 

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Eh no próba dyskusji z Tobą to jest kabaret naprawdę. Zaczynam mieć wrażenie że to jednak ci użytkownicy w Drogowej Księdze ocenili Cię zgodnie z prawdą, a ja głupio uwierzyłem że jesteś użytkownikiem który wprawdzie się myli i wybiórczo przedstawia pasujące mu fakty ale że jednak jest sens podyskutować z nim merytorycznie i dzięki takiej dyskusji następnym razem będzie miał możliwość tych błędów nie popełnić.

Mój argument: Raczej wszyscy zgadzają się do tego że ta droga jest kluczowa.
Twój "kontrargument": Nie masz racji że nikt nie chce tej drogi 😂

Mój argument: Nie masz racji że dany odcinek nie jest planowany jako A/S, daję Ci link do listy wszystkich planowanych odcinków A/S.
Twój "kontrargument": Link do mapy w której wystarczyło by abyś choć spojrzał na legendę, która jednoznacznie jak byk mówi Ci że to nie jest mapa wszystkich planowanych odcinków, a jedynie tego podzbioru planowanych odcinków który jest w przygotowaniu 😂

Mój argument: Te daty Gdaki wcale nie oznaczają że faktycznie wtedy będzie przetarg, bo są to dane z oddziałów a o przetargach decyduje ostatecznie wybór w skali kraju
Twój "kontrargument": ta lista Gdaki jest mało możliwa 😂 (a sam nie wskazałeś jaką listę sam uważasz za tę lepszą niż Gdakowska)


Serio, ja rozumiem że możemy się nie zgadzać, ale próbuj przed wysłaniem posta przynajmniej sprawdzić czy to co piszesz ma jakiekolwiek minimum sensu. No bo błąd merytoryczny każdy raz na jakiś czas może popełnić, ale gdy prowadzisz dyskusję na zasadzie: "- Ta droga jest bardzo ważna. - Nieprawda! Ta droga jest bardzo ważna. - Data na liście Gdaki nie oznacza że wtedy będzie przetarg. - Nieprawda! Data na liście Gdaki nie oznacza że wtedy będzie przetarg." to nie jest to błąd merytoryczny, tylko... no właśnie sam nie wiem co to jest, ale z pewnością jest to dość zaskakujące.
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
Wracając do tematu: S12: decyzja środowiskowa do poprawki

S12: decyzja środowiskowa do poprawki

ePiotrkow Region P.Kwiatkowski Piątek, 29 maja 2020

Decyzja środowiskowa dotycząca drogi S12 z rygorem natychmiastowej wykonalności, ale do poprawki - taką informację w mediach społecznościowych opublikowało Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. To oznacza, że budowa S12, której od lat wyczekują mieszkańcy gminy Sulejów, znów oddala się w czasie i staje pod ogromnym znakiem zapytania.


Jak czytamy w informacji podanej przez Stowarzyszenie, raport środowiskowy miał zostać sporządzony z rażącymi błędami, co nie pozwoliło na jego uprawomocnienie. Zdaniem przedstawicieli „Sulejów dla Pokoleń” do uchylenia decyzji miała przyczynić się kwestia korytarzy ekologicznych dla wilka i brak zaprojektowanych tego typu przejść. - Korytarze ekologiczne są pod szczególną uwagą Unii Europejskiej. W przypadku braku zapewnienia ich ciągłości powoduje to odrzucanie wniosku o dofinansowanie inwestycji z Unii oraz jej blokowanie. Takie przypadki występują obecnie na S19 oraz na S7. Dlatego Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie mógł zaakceptować tak źle sporządzonej decyzji. Stowarzyszenie, które oprotestowało decyzję monitoruje przebieg korytarzy ekologicznych w całej Polsce i w przypadku ich zagrożenia interweniuje - czytamy w opublikowanym na Facebook’u poście. Do tematu z całą pewnością jeszcze powrócimy.
A na stronie Stowarzyszenia: Stowarzyszenie "Sulejów dla Pokoleń"
Z uzyskanych informacji wynika, że decyzja w sprawie drogi S12 nie utraciła rygoru natychmiastowej wykonalności a została przekazana do uzupełnienia. Prawdopodobnie konieczna będzie weryfikacja raportu środowiskowego. Podobno raport został sporządzony z rażącymi błędami które uniemożliwiały jego akceptację. Poszło przede wszystkim o korytarze ekologiczne dla wilka, a w konsekwencji brak zaprojektowanych przejść przejść dla tego gatunku. Korytarze ekologiczne są pod szczególna uwagą Unii Europejskiej. W przypadku braku zapewnienia ich ciągłości powoduje to odrzucanie wniosku o dofinansowanie inwestycji z Unii oraz jej blokowanie. Takie przypadki występują obecnie na S19 oraz na S7. Dlatego GDOŚ nie mógł zaakceptować tak źle sporządzonej decyzji. Stowarzyszenie, które oprotestowało decyzję monitoruje przebieg korytarzy ekologicznych w całej Polsce i w przypadku ich zagrożenia interweniuje.
Stowarzyszenie Sulejów dla Pokoleń już w 2015 roku informowało o błędach w raporcie środowiskowym. Niestety nasze uwagi nie zostały wzięte pod uwagę przez co raport nie został poprawiony. Od 2016 roku członkowie SDP nie angażowali się w sprawę S12 licząc na to że nowa decyzja jest sporządzona rzetelnie. Dlatego każde oskarżanie członków stowarzyszenia o działania mające na celu zablokowanie budowy S12 jest ohydnym kłamstwem, nie mającym żadnego oparcia w dowodach i spotka się ze zdecydowaną reakcja prawną.
 

·
Registered
Joined
·
325 Posts
Czy wiadomo kiedy odbędzie się posiedzenie KOPI dla odcinka S12 Radom - Puławy? Miało być niby w wakacje....
 

·
Registered
Joined
·
325 Posts
S12 bez szans na budowę?
Przebudowa drogi krajowej między Lublinem przez Radom w kierunku Sulejowa oddala się w czasie. Priorytetem ministerstwa infrastruktury jest obecnie budowa S74 od granicy z Ukrainą przez Zamość, Nisko w kierunku Wielunia przez Kielce i Paradyż. - To pokazuje, że nasza inwestycja stoi pod wielkim znakiem zapytania – uważają samorządowcy z regionu radomskiego. W tej sprawie interweniował m.in. poseł Robert Telus, który wysłał zapytanie do GDDKiA o przyszłość drogi S12. Sprawę skomentował też poseł Andrzej Kosztowniak, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. Czekamy na komentarz Ministerstwa Infrastruktury.
Wprawdzie w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) znajdują się pozycję dotyczące budowy S12 od Lublina do Radomia i od Radomia do Sulejowa, ale bez podania terminów wykonania tej inwestycji, na którą nie ma również zarezerwowanych środków. Niepokojąca wydaje się być również ostatnia wypowiedź ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który pod koniec lipca 2020 roku powiedział, że pieniądze z nowego budżetu UE pójdą również na drogi. Wymienił tu m.in. trasę S74 od granicy z Ukrainą przez Zamość, Nisko do Wielunia. Szczególnie ta droga - zdaniem wielu samorządowców z regionu radomskiego – może być alternatywą dla S12. Przypomnijmy, że w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zapisano prawie 2,5 mld zł na budowę drogi S74 na odcinku Przełom/Mniów – Kielce. Podobna kwota widnieje też przy inwestycji S12 Lublin – Dorohusk odc. Piaski – Dorohusk.
Sprawę skomentował też poseł Andrzej Kosztowniak, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. - Przed nami batalia o znalezienie środków na budowę tej drogi. To jeden z najważniejszych układów komunikacyjnych w Polsce. Ta droga musi zostać zbudowana z powodu lotniska w Radomiu – powiedział poseł Kosztowniak.
Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda zaapelował, by w Programie Budowy Dróg Krajowych jak najszybciej pojawiła się decyzja w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 przebiegającej m.in. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Opoczna. Premier rządu Mateusz Morawiecki mówił o tym właśnie Piotrkowie podczas spotkania z mieszkańcami.
Wcześniej mówiło się, że prace na S12 mają szansę ruszyć najwcześniej w 2024 roku, bo w planie inwestycyjnym do 2023 roku ta inwestycja nie została uwzględniona. Budowę S12 blokują sprawy proceduralne związane z decyzją środowiskową. Czekamy na komentarz Ministerstwa Infrastruktury.
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Wymienił tu m.in. trasę S74 od granicy z Ukrainą przez Zamość, Nisko do Wielunia
A to ciekawe. Od kiedy planowany przebieg S74 wydłużyli na zachód do Wielunia i wschód do Zamościa i dalej do granicy? Czy to tylko pomyłka ministra?
 

·
Registered
Joined
·
164 Posts
A to ciekawe. Od kiedy planowany przebieg S74 wydłużyli na zachód do Wielunia i wschód do Zamościa i dalej do granicy? Czy to tylko pomyłka ministra?
To jakaś bzdura, nawet minister tak nie mówił w wywiadzie (on był nagrany dla money.pl). Mówił o S74 od Piotrkowa do Niska, tylko jakieś pseudo medium sobie to uprościło i teraz inni to kopiują..
 

·
Registered
Joined
·
3 Posts
Ja mam nadzieję, że S12 Piotrków Trybunalski - Puławy powstanie do około 2027-28 roku
Jakos mi się wydaje że jeśli nie będzie w miarę dużego nacisku na budowę tej drogi to znów znajdzie się jakiś powód "ekologiczny bądź budzetowy" żeby jej nie budować a my caly czas będziemy stać w korku i przepalac niepotrzebnie paliwo.
 

·
Registered
Joined
·
3,571 Posts
To jakaś bzdura, nawet minister tak nie mówił w wywiadzie (on był nagrany dla money.pl). Mówił o S74 od Piotrkowa do Niska, tylko jakieś pseudo medium sobie to uprościło i teraz inni to kopiują..
ktoś wyraźnie pomylił S74 z DK74!
Mam tylko nadzieję, że nie był to minister. :)
 
981 - 994 of 994 Posts
Top