SkyscraperCity banner

7341 - 7360 of 7399 Posts

·
Registered
41 Posts
Zauważyłem, że nieraz robią nasyp, a później w miejscu obiektu robią wykop pod fundamenty. Może taka technologia - to już specjaliści by musieli się wypowiedzieć.
Podobnie zrobili niedaleko na ulicy Słowiańskiej. Najpierw zrobili nasyp do jezdni/chodnika. Ale ostatnie zdjęcia ze strony kontraktu pokazują, że w miejscu powstawania przyczółków piasek z nasypu jest wybrany.

Marzec 2020
View attachment 122291

Kwiecień 2020
View attachment 122288
Dziś jest już wyasfaltowany objazd z drugiego zdjęcia po lewej stronie. Za chwilę tędy będą jeździć auta, bo juz wszystko przygotowane.

·
Registered
10,684 Posts
Przyszłe rondo ósemkowe (lub jak się tam zwie) na skrzyżowaniu Sanitariuszek, Maratońskiej i Lublinek
Oczami wyobraźni widzę tam dzwony ;) - jak nic się komuś tam coś popieprzy - niby nic skomplikowanego w tym rozwiązaniu nie ma ale naród taki jakby niezwyczajny do takich cudów.

·
Trust me, I'm an engineer
121 Posts
Zauważyłem, że nieraz robią nasyp, a później w miejscu obiektu robią wykop pod fundamenty. Może taka technologia - to już specjaliści by musieli się wypowiedzieć.
Podobnie zrobili niedaleko na ulicy Słowiańskiej. Najpierw zrobili nasyp do jezdni/chodnika. Ale ostatnie zdjęcia ze strony kontraktu pokazują, że w miejscu powstawania przyczółków piasek z nasypu jest wybrany.
Może przeciążeniowe wzmacnianie gruntu?

·
Registered
2,002 Posts
Tam już widać zarys poszczególnych jezdni,profilują skarpy,rowy odwadniające więc wygląda że węzeł Teofilów został "zoptymalizowany" na amen.Jedyne wyjście jakie widze to przeprojektowanie go i dobudowa kiedyś wiaduktu typu WD żeby nie rozwalać tego co mamy.A miasto milczy że rząd odwala taką fuszerkę skazując Teofilów na odcięcie od obwodnicy.Jedni warci drugich.

·
Registered
12,136 Posts
Oczami wyobraźni widzę tam dzwony ;) - jak nic się komuś tam coś popieprzy - niby nic skomplikowanego w tym rozwiązaniu nie ma ale naród taki jakby niezwyczajny do takich cudów.
Ja wiem. Jak jesteś na rondzie to masz pierwszeństwo, więc nawet jak zapomnisz się że to jeszcze rondo to nie ma problemu. A wjazd na to rondo będzie jak na prawdziwe rondo.

·
Registered
2,002 Posts
1. z granicy kontraktów w stronę Pabianic.Tu gdzieś powinien być węzeł Teofilów

2. droga idzie tu nasypem prawie na poziomie gruntu(wyższy raczej nie będzie) więc podejrzewam że to wynik zmienionego bilansu prac ziemnych(pierwotnie miał być wyższy) a węzeł Teofilów przeprojektowali tak żeby poszedł tu kiedyś wiaduktem typu WD.To wszystko tylko moje luźne przypuszczenia

3. Słowiańska.Jeździmy już bypassem i pierwsze paczki ze zbrojeniem na wiadukt

4.

5.

6. z Niesięcina na północ

7.

8. na południe

Cdn ...

·
Registered
2,002 Posts
9.

10. ul.Łódzka(DW710) w Konstantynowie.Na pace ciężarówki kolejne zbrojenia,być może na tutejszy wiadukt

11.

12. okolice Łódki

13. przy rzeczce mokro,chyba będzie tu wzmacniane podłoże

14.

15. odhumusowania w okolicach skrzyżowania Maratońska/Sanitariuszek.Spore korki się tu teraz robią

·
Registered
5,358 Posts
2. droga idzie tu nasypem prawie na poziomie gruntu(wyższy raczej nie będzie) więc podejrzewam że to wynik zmienionego bilansu prac ziemnych(pierwotnie miał być wyższy) a węzeł Teofilów przeprojektowali tak żeby poszedł tu kiedyś wiaduktem typu WD.To wszystko tylko moje luźne przypuszczenia
Npisałem pismo o udostępnienie aktualnej mapy/schematu organizacyjnego na tym odcinku. Może to wiele wyjaśni.

·
Registered
2,002 Posts
zauważyłem że na odcinku 1 też przeprojektowano kilka wiaduktów z WS na WD co wskazuje na obniżenie nasypów po której idzie S14 np.

1. Grotnicka i Jedlicka w Zgierzu,stary projekt

2. nowy projekt(wiadukty WD 11 i 12)

3. węzeł zespolony Aleksandów,nad DK71 i przedłużeniem Włókniarzy S14 miała iść górą

4. górą pójdą drogi poprzeczne(WD 17 i 19)

Stary projekt : http://www.s14odcinek1.pl/s14.pdf

Nowy (tylko odc.2): Mapa » Projekt i budowa drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi Zad. B 
– Odcinek II węzeł Łódź Teofilów obwodnica lodzi; stecol;

·
Moderator
11,827 Posts
Drogi dojazdowe do S14 maja swoj OSOBNY WATEK. Prosze nie przenoscic tutaj watpliwych zwyczajow z lodzkiego forum!

·
Registered
10,684 Posts
Tu się zastanawiałem jak oni w 200m wejdą spod WD-11 na WK ale przecież LK16 idzie w wykopie, to chyba nie będzie problemu.
Dopuścili przecież przy optymalizacji też zmiany w niwelacie więc dopóki będą się mieścili w parametrach S-ki to przecisną się najwyżej ;) będzie bardziej jazda jak na kolejce górskiej niż na niezoptymalizowanych S-kach.

·
Registered
5,358 Posts
Czekam na uaktualnienie mapy na stronie nadzoru. Mają w najbliższym tą starą mapę zamienić na nową. Jeszcze wrzucę numerację ze starego projektu, może nam robiącym zdjęcia się przydać. Widać, że np. WS na węźle Konstantynów będzie WD.

·
Registered
2,002 Posts
No ciekawe czy na węźle Teofilów WD-32 (bo żadnego WS to już raczej tam nie będzie) powstanie teraz czy dopiero przy dobudowie węzła co by wiązało się ze zwężeniami.Liczę Tomkisiel że się jakoś tego dowiesz :)

·
Registered
5,358 Posts
Witam. Dawno mnie nie było na S14. Więc jak zwykle "parę" zdjęć z odcinka 1. Zaczynam od ulicy Słowiańskiej w Rąbieniu

1. Jest już gotowy bypass

2. Widok nasypu w kierunku północnym

3. Wykop pod podporę południową

4. Z drugiej strony

5. Wykop pod podporę północną i zbrojenia

6. Nasyp północny

7. Nasyp południowy

8. A to już jestem skrzyżowaniu Szczecińska-Złotno - Zgierska w Niesięcinie

9. Tu będzie tunel

10. Sienkiewicz nie tylko pisał powieści, ale i robi prefabrykaty betonowe ;)

7341 - 7360 of 7399 Posts