SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 729 Posts

·
kierowCa autobusu :)
Joined
·
354 Posts
Discussion Starter · #1 ·
S-17 Miętne-Sulbiny (obwodnica Garwolina), 17 sierpnia 2005


Zestawienie ofert na budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 12,8 km

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Kirchner (D), Mosty Łódź (PL)
183 439 939 100%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Budimex Dromex (PL)
187 513 988 102,2%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
WPRD (PL), PBDiM Mińsk Maz. (PL), PPRM (PL)
190 460 777 103,8%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Strabag (PL), Mota-Engil (P)
211 202 948 115,1%

zrodlo:http://www.nowedrogi.pl


"Walczyli o nią od 25 lat, teraz wreszcie ją dostaną. We wrześniu powinna się zacząć budowa obwodnicy Garwolina. Po niej będą kolejne

To miasteczko 60 km od Warszawy jest zmorą kierowców jeżdżących w stronę Lublina. - W piątek po południu korek tworzy się już cztery kilometry przed miastem. To samo jest w sobotę rano. Pod koniec weekendu sytuacja się powtarza, tyle że w drugą stronę - opowiada Maria Perek, wiceburmistrz Garwolina. - Wreszcie się to skończy - dodaje z ulgą. - Będzie spokojniej, luźniej, bezpieczniej i bez spalin. Po ponad 20 latach zabiegów - dodaje Stefan Gora, starosta garwoliński.

Wojewoda mazowiecki wydał już pozwolenie na budowę obwodnicy. - Wykonawcę wybierzemy spośród siedmiu firm. Do 18 sierpnia każda ma złożyć oferty cenowe - usłyszeliśmy od Wojciecha Dąbrowskiego, szefa generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu. Dyrektor liczy, że pod koniec września będzie mógł podpisać umowę z wybranym wykonawcą, a ten natychmiast zacznie budowę.

Na wykonanie 12,8 km obwodnicy o parametrach drogi ekspresowej (po dwie jezdnie w każdą stronę) wykonawca będzie miał dwa i pół roku. Koszt? Starosta garwoliński szacuje, że trasa pochłonie ok. 230 mln zł. W Michałówce trzeba zbudować wiadukt nad skrzyżowaniem z drogą do Miętnego. Dalej nowa droga odbije na zachód od Garwolina, w odległości ok. 500 m minie wielkie zakłady amerykańskiej firmy Avon, otrze się o sąsiadujący z Garwolinem Łaskarzew, a skończy w miejscowości Sulbiny. Oprócz obwodnicy wykonawca będzie musiał wybudować ok. 20 km dróg dojazdowych, pięć wiaduktów, most na Wildze i dwa przejścia gospodarcze.

Choć rozpoczęcie inwestycji jest już postanowione, kilka osób nadal próbuje ją wstrzymać. - Właściciel stawów koło Garwolina zamierza zaskarżyć pozwolenie na budowę. To człowiek, który od lat kłóci się o wszystko i ze wszystkimi. Skarżyć będzie i tym razem, ale nic nie wskóra, bo decyzja wojewody ma klauzulę natychmiastowej wykonalności - uspokoił nas jeden z jego dyrektorów.

Oprócz Garwolina o obwodnice zabiega jeszcze kilkanaście mazowieckich miast. Jesienią mają się zacząć budowy koło Wyszkowa na trasie białostockiej (12 km) i Jabłonny na drodze 61 nad Zalew Zegrzyński i Mazury (3 km). Za rok wszystko powinno być gotowe. Wtedy podobne inwestycje zaczną się w Gostyninie, Płońsku, Raciążu i Żyrardowie. Za to Mińsk Maz. będzie musiał poczekać na obwodnicę do 2007 r."

zrodlo:gazeta.pl
 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
SWIETNA INFORMACJA ! :cheers:

nie sadzilem ze ta obwodnica bedzie oddana do uzytku juz tak wczesnie. To na prawde dobra wiadomosc. W godzinach szczytu przejazd przez to niewielkie w sumie miasto zajmuje sporo czasu.

czy cala S-17 od Warszawy do Lublina ma byc dwujezdniowa? Na prawde by sie przydalo bo juz teraz jest tam na prawde tloczno...
 

·
Registered
Joined
·
574 Posts
zolwikkk said:
SWIETNA INFORMACJA ! :cheers:

czy cala S-17 od Warszawy do Lublina ma byc dwujezdniowa?...
Tak, planuja na 2013 roku zrobic z niej w calosci dwujezdniowa ekspresowke, przy czym od Kurowa na Lublin (wraz z obwodnica Lublina) pojdzie w ogole nowym sladem.

Jak wyjdzie (marzenia dobrze miec), to w 2013 roku siedemnastka bedzie dwujezdniowa ekpresowka zaczynajaca sie w Piaskach (zbieg DK 17 i 12), a konczaca wylotem Wschodnia Obwodnica Warszawy na S-8.

Poki co jak mam wiecej czasu, to jezdze na Wawke rekreacyjna trasa DW801 przez Puławy, Dęblin. Sa dlugie odcinki z poboczami oraz z plyt betonowych.
http://www.moje-morze.pl/przezautaszybe/foty/801/index.html
 

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
Nie wiem czy to aktualny przebieg , ale znalazłem tylko cos takiego........ a chodzi o :

- W ostateczności zostaje nam blokada drogi – w taki sposób jeden z łaskarzewskich radnych zamierza walczyć o budowę zjazdu z obwodnicy garwolińskiej do Łaskarzewa.
Pozostaje tylko pytanie, czy mieszkańcy Łaskarzewa nie za późno uświadomili sobie, jakie konsekwencje niesie budowa obwodnicy. Szereg spotkań, uzgodnień, wizyt przedstawicieli najwyższych władz krajowych i samorządowych w Garwolinie – tak wyglądały przygotowania do budowy obwodnicy tego miasta.
Droga jak marzenie
O konieczności powstania tej drogi przekonani są chyba wszyscy. Wystarczy choć raz przejechać przez Garwolin, by zobaczyć, jak bardzo potrzebna jest obwodnica. Kilkukilometrowe korki przed miastem, jazda z prędkością 10-15 kilometrów na godzinę po jego centrum, pomstujący kierowcy – tak wygląda codzienność tych, którzy przejeżdżają przez Garwolin. Ale już niedługo ich udręka ma się skończyć.
Dwujezdniowa trasa ekspresowa o długości 10 kilometrów stanie się obwodnicą Garwolina. Koszt jej budowy to 200 milionów złotych. Cała inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Trwa już wykup działek, które są przeznaczone pod jej budowę, wszystko jest już ustalone – liczba zjazdów, przebieg dróg dojazdowych do obwodnicy, likwidacja jednego z gospodarstwa znajdujących się na obszarze planowanej trasy...
I nagle łaskarzewscy radni się obudzili. Okazało się bowiem, że w tych planach nie uwzględniono żadnego zjazdu do ich miejscowości.

dane : http://www.tygodnik.siedlce.com/index.php?art=858
 

·
Registered
Joined
·
809 Posts
cudak said:
I nagle łaskarzewscy radni się obudzili. Okazało się bowiem, że w tych planach nie uwzględniono żadnego zjazdu do ich miejscowości.

dane : http://www.tygodnik.siedlce.com/index.php?art=858
Bomba. Zwłaszcza, że planowana obwodnica nie przecina żadnej dobrej drogi do Łaskarzewa. Chyba, żeby się uprzeć na drogę Garwolin - Górki lub Garwolin-Ruda talubska. Tylko, że dojazd przez Rudą przez Sulbiny będzie maks 500 dłuższy od ewentualnego zjazdu z obwodnicy. A najlepsza droga do Łaskarzewa odchodzi od 17-ki około 10 km na południe od Garwolina.
 

·
Registered
Joined
·
912 Posts
Ze strony GDDKiA:
Obwodnica Garwolina

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w wyniku przetargu przeprowadzonego w oparciu o procedury Banku Światowego 7 października 2005 roku podpisała umowę na kontrakt „Budowa obwodnicy Garwolina w ciągu drogi krajowej Nr 17 Warszawa – Lublin od km 40+400 do km 53+197”

Kontrakt jest realizowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą Kontraktu jest konsorcjum firm KIRCHNER / MOSTY ŁÓDŹ. Wartość kontraktu wynosi 183 mln PLN. Planowany okres realizacji - 21 miesięcy.

Obwodnica Garwolina będzie mieć długość 13 kilometrów. Zostanie dostosowana do parametrów drogi eksperesowej. Będzie to droga dwujezdniowa o jezdniach szerokości 3,5 metra, czterometrowym pasem dzielącym i dwoma dwuipółmetrowymi pasami awaryjnymi. Dopuszczalny nacisk na oś wyniesie 11,5 tony.
Troszke wasko. :)
Blad na stronie czy tez przekroj 2x1?
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,622 Posts
DJP said:
Ze strony GDDKiA:

Troszke wasko. :)
Blad na stronie czy tez przekroj 2x1?
Takiego cuda to jeszcze nie widziałem. Na bank będzie 2x2, jakim cudem 2x1 :runaway: , co to w ogóle za pomysł miałbybyć. Przecież na 1x2 już by się lepiej jechało , a 2x1 ciągle by się korkowała...
 

·
art of looking sideways
Joined
·
464 Posts
Panowie i Panie - z tym przekrojem 2x1 to naprawdę nie musi być ściema. Szykuje nam się kolejny idiotyczny twór a' la obwodnica Jędrzejowa. Przeczytajcie uważnie tekst: jezdnie po 3,5 metra, a nie pasy. [EDIT: Na wspomnianym wcześniej przeze mnie nowym odcinku DK 7 wylano jeszcze 2,5-metrowy pas awaryjny]. Teoretycznie wszystko jest możliwe... Dla pocieszenia – będzie rezerwa pod baz zewnętrzny :) (to taki żart). Oby odcinek miał przekrój 2x2.
 

·
Registered
Joined
·
574 Posts
z informacji które posiadam, wynika jednoznacznie, ze cala obwodnica Garwolina bedzie miala dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i w calosci bedzie to ekspresowka
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts
Rusza obwodnica Garwolina
2005-10-17 12:00

Źródło: Źródło: GDDKiA; Powiat Garwolin; mojeauto.pl

"Koncepcja budowy obwodnicy Garwolina powstawała na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Podpisany 7 października kontrakt pomiędzy wykonawcą a GDDKiA jest przypieczętowaniem i uwieńczeniem tego wieloletniego procesu. Obwodnica bezie liczyć 13 km a jej budowa pochłonie 183 mln zł.

Koncepcja budowy obwodnicy Garwolina powstawała na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Pierwsze programy budowy pojawiły się przed ponad 20 laty. Obwodnica miała wówczas być zlokalizowana po wschodniej stronie miasta. 10 lat temu sprawa obwodnicy powróciła na nowo do rozważań lokalnych decydentów z tym, że sytuowana była już po zachodniej stronie miasta. Powstały wtedy trzy warianty lokalizacji obwodnicy, ze wspólnym początkiem w miejscowości Miętne, zróżnicowane długością i przebiegiem w terenie. W wariancie drugim obwodnica kończyła swój bieg tuż przed osiedlem Działki Sulbińskie. Warianty pierwszy i trzeci, różniące się między sobą przebiegiem w rejonie wsi Rębków i Czyszkówek, miały swój koniec w miejscowości Sulbiny, w rejonie tzw. ,,Grabowej Góry''. Jeden z tych wariantów (wariant III) uzyskał pozytywną opinię lokalizacyjną samorządów i tak powstała w roku 1997 koncepcja programowa budowy obejścia miasta Garwolina na parametrach drogi ekspresowej.

W roku 1999, w związku z budową zakładu AVON, zmieniono koncepcję programową budowy obwodnicy, co skutkowało także potrzebą wznowienia procesów administracyjnych w zakresie zmiany planów zagospodarowania przestrzennego miasta Garwolina, gminy Garwolin i gminy Górzno. Podejmowane przez posłów na Sejm RP z dawnego województwa siedleckiego działania, zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej w powiecie garwolińskim, zaowocowały wpisaniem do Narodowej Strategii Rozwoju Transportu na lata 2000-2006 zadania budowy obwodnicy Garwolina, a także przebudowy drogi krajowej nr 17 Zakręt - Garwolin na parametrach drogi ekspresowej.

Budowa obwodnicy Garwolina nie mogła być rozpoczęta w ostatnich latach, ponieważ samorządy gmin nie wykonały aktualizacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Obecnie podpisany kontrakt jest realizowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą Kontraktu jest konsorcjum firm KIRCHNER / MOSTY ŁÓDŹ. Wartość zawartego kontraktu wynosi 183 mln zł.

Obwodnica Garwolina będzie mieć długość 13 kilometrów. Zostanie dostosowana do parametrów drogi eksperesowej. Będzie to droga dwujezdniowa z czterometrowym pasem dzielącym i dwoma dwuipółmetrowymi pasami awaryjnymi. Dopuszczalny nacisk na oś wyniesie 11,5 tony. Zgodnie z podpisaną umową budowa obejścia Garwolina potrwa 21 miesięcy."

he, ale o szerokości i ilości pasów ruchu ani słowa...
 

·
Puławska Krew- Na zawsze!
Joined
·
1,609 Posts
Witam.
Czy coś się dzieje na budowie Obwodnicy Garwolina czy na razie cisza i szykują BAzy techniczne pod budowe czy jednak coś ruszyło? jadąc 17stką nic w pobliżu nie widać czy może głebiej prace są zaawansowane??
Czy ktoś może coś więcej powiedziec o budowie?? Czekam na jakieś informacje .
Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
7,786 Posts
mam nadzieję, że jest tam trochę więcej sprzętu niż 1 koparka
 

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Wczoraj w wiadomościach TVP3 Wawa była obszerna relacja z placu budowy obwodnicy. Mimo zimy praca wre, budowana jest obecnie przeprawa przez Wilgę - robotnicy umacniaja palami brzegi rzeki. Pozatym prowadzone są prace ziemne. Wypowiadał się inżynier budowy i jeśli wszytko dopisze w przyszłym roku to jest szansa wybudowania obrodnicy nie w 18 miesięcy ale w 12! Bardzo dobra informacja.
Widać było na placu kilka koparek i trochę ciężkiego sprzętu.
 
1 - 20 of 729 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top