SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 65 Posts

·
Registered
Joined
·
3,087 Posts
Discussion Starter · #1 ·
www.hrebenne.pl :

ELEMENTY PROJEKTOWANE CZĘŚĆ IINFORMACJE OGÓLNE

Początek projektowanego odcinka obwodnicy m. Hrebenne znajduje się w km 289+400 (kilometraż istniejący 233+435) istniejącej drogi krajowej Nr 17. Natomiast koniec w km 291+406 (kilometraż istniejący 235+218) projektowanej trasy w miejscu połączenia z terenem Drogowego Przejścia Granicznego w m. Hrebenne.
Projekt obejmuje następujące roboty podstawowe:
- budowę odcinka drogi na parametrach drogi ekspresowej długości 2.006 km
- przełożenie odcinka drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa - Hrebenne
- połączenie z istniejącą drogą powiatową nr 48589 Hrebenne - Machów

(...)

Parametry techniczne:
- droga klasy S
- kategoria ruchu KR 4
- prędkość projektowa 80 km/h
- obciążenie 115 kN/oś
- jezdnia 7.0 m
- pasy awaryjne 2x2.00 m
- pobocze ziemne 2x1.25 - 3.00 m

I zdjecia:

maj 2006:


pazdziernik 2006:


-----------------------------------------------------------------

:: ELEMENTY PROJEKTOWANE CZĘŚĆ II ::

Remont drogi krajowej nr 17 na odcinku Tomaszów Lubelski - Hrebenne od km 211+170 do km 223+300.Część I: Budowa obwodnicy m. Hrebenne w ciągu drogi krajowej Nr 17, odcinek od km 289+400 do km 291+406.

Część II: Remont drogi krajowej Nr 17, odcinek Tomaszów Lub. - Hrebenne od km 211+170 do km 223+300.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts

·
Registered
Joined
·
25 Posts
Uważam, że nazwa wątku jest jak najbardziej w porządku.
S-17 Lublin - Hrebenne to projektowany odcinek drogi ekspresowej do wybudowania w latach 2014-2018(20), poza oczywiście odcinkiem Lublin -Piaski (realizacja 2008-2010).

Odcinek ten stanowi pewien dłuższy ciąg drogowy i myślę, iż lepiej jest koncentrować się na dłuższych odległościach w wątkach SSC, niż szatkować je na byle obwodnicę Izbicy czy Starego Zamościa.

Wątek ten mógłby obrazować cały proces planowania i budowy drogi ekspresowej z Lublina do granicy z Ukrainą (i dalej do Lwowa).
I nie jest istotne to, że zdecydowana większość prac zostanie wykonana po 2013 roku.
Już obecnie trwają prace koncepcyjne przebiegu odcinka (najtrudniejszego z uwagi na Roztocze i obszary chronione) z Zamościa do Hrebennego, zaś na przebieg odcinka Piaski-Zamość trwa przetarg.

Ponadto, w 2008-9 roku powinna się rozpocząć budowa ekspresowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu tejże S-17.

Więc będzie nad czym dyskutować.
Dla mnie osobiście jest to droga którą bardzo często pokonuję do Lwowa.
Szalenie interesujące jest dla mnie jak będzie przebiegać odcinek Zamość-Tarnawatka (Roztocze). Jeśli ktoś jeździł tą trasą (stara 17), wie, że jest ona wyjatkowa pod względem krajobrazowym. Jesli powstanie nowa trasa ekspresowa, będzie ona z pewnością jedną z najpiękniejszych dróg w Polsce.
 

·
Registered
Joined
·
2,067 Posts
Warto nadmienić, że w związku z przemianami politycznymi ma Ukrainie jest projekt wpisania tego korytarza transportowego do transeuropejskich sieci transprtowych TEN - stosowana nazwa to "Via Intermare".
 

·
Registered
Joined
·
7,786 Posts
Budowa tego odcinka jako S będzie najwcześniej po 2013 roku. Obecnie trwa tylko budowa obwodnicy Hrebennego. Zakładanie tego wątku jest nie potrzebne. Wszystkie informacje sa na "lubelskich" wątkach i dodatkowe zaśmiecanie forum nie jest potrzebne a widzę, że bebe.2006 ma takie skłonności
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts
Czy ta droga bedzie 1x2 czy moze 2x2? W sumie przed granica sa kolejki i przydalyby sie dwie jezdnie.
ze ww. strony:
Parametry techniczne:
- droga klasy S
- kategoria ruchu KR 4
- prędkość projektowa 80 km/h
- obciążenie 115 kN/oś
- jezdnia 7.0 m
- pasy awaryjne 2x2.00 m

- pobocze ziemne 2x1.25 - 3.00 m

Nic nie znalazłem o rezerwie, aczkolwiek przepusty pod droga maja mieć długość 63 m.
 

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,460 Posts
Z Dziennika Wschodniego:
Hrebenne > Po staremu przez odnowione przejście
Otwarcie przebudowanego, nowoczesnego przejścia granicznego w Hrebennem już w poniedziałek. Jednak przynajmniej do końca roku nadal można się spodziewać kolejek na polsko-ukraińskiej granicy.

Przejście graniczne po polskiej stronie z trzech hektarów powierzchni rozrosło się do 13. Przybyły kolejne pasy odpraw. Kierowcy i pasażerowie będą czekać na odprawę w specjalnych pomieszczeniach. Polepszą się warunki pracy celników i pograniczników. Przejście w Hrebennem spełni wszelkie standardy Unii Europejskiej. Mimo to, nie ma co liczyć na szybsze przekroczenie granicy.
Problem leży po stronie naszych sąsiadów. – Szybkość przekraczania granicy zależy nie tylko od nas – mówi Waldemar Madej, dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych w Chełmie.

Ukraińcy cały czas modernizują przejście w Rawie Ruskiej. Docelowo ma być tam nawet więcej pasów odpraw dla samochodów osobowych, niż po polskiej stronie. Jednak na finał robót trzeba jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej do stycznia lub lutego przyszłego roku. (rp)
 

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,460 Posts
Z Gazety Wyborczej:
Otwarcie rozbudowanego przejścia w Hrebennem
Dominika Karp 2007-02-26, ostatnia aktualizacja 2007-02-26 21:36
Ponad cztery razy większe z 16 pasami odpraw, nowymi, specjalistycznymi laboratoriami i urządzeniami do kontroli pojazdów - wczoraj otwarto zmodernizowane przejście graniczne w Hrebennem, najnowocześniejsze na wschodniej granicy Unii Europejskiej.


Fot. Rafal Michalowski / AGENCJA GAZE - Ruch na przejściu w Hrebennem wzrasta od trzech lat. Według naszych szacunków w 2006 r. odprawiono tu ponad 20 proc. więcej osób i aut niż w roku poprzednim - mówi Marek Dominiak, komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Dzięki trwającej ponad dwa lata przebudowie tego przejścia odprawa ma być znacznie wygodniejsza, a co najważniejsze - szybsza. Dziennie odprawianych ma być tu ok. 4 tys. pojazdów, a nawet więcej gdy swoje przejście zmodernizuje strona ukraińska. - Pierwsze prace w Rawie Ruskiej rozpoczęły się dopiero pod koniec ubiegłego roku, ale ze względu na dofinansowanie unijne przejście, przynajmniej częściowo, ma być gotowe już jesienią tego roku - mówi Jarosław Zawrotniak, kierownik oddziału Lubelskiego Zarządu Drogowych Przejść Granicznych w Zamościu.

- Ciągle pracujemy nad rozbudową i modernizacją wspólnych przejść granicznych. Już niedługo to w Rawie Ruskiej będzie modelowym przejściem na Ukrainie i mamy nadzieję, że każdy przejazd zadowoli osoby, które będą tędy podróżowały - zapewnił Olexander Motsyk, ambasador nadzwyczajny i pełnomocnik Ukrainy w Polsce.

Po remoncie, który współfinansowała Unia Europejska, odprawa towarowa i osobowa po polskiej stronie odbywa się łącznie 16 pasami (po osiem wjazdowych i wyjazdowych). Na przejściu znajdują się m. in. nowoczesne urządzenia do kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej, a także aparatura potrzebna do kontrolowania zawartości cystern. Są też nowoczesne rentgeny, które są w stanie prześwietlić płytę stalową mającą nawet kilkanaście centymetrów grubości.
Do końca 2006 roku na przebudowę Hrebennego wydano ok. 117 mln zł.

Przez przebudowane przejście graniczne w Hrebenem wiedzie najkrótsza droga z Warszawy i Lublina do Lwowa
Z Dziennika Wschodniego:
Hrebenne > Nowe przejście, ale "trzepią” po staremu
Dziś, po dwóch latach rozbudowy, która pochłonęła ponad 116 mln uroczyście otwarto przejście graniczne w Hrebennem. Już od roku odprawa dokonywana jest tu na 14 pasach, przez całą dobę.

- Nowoczesna infrastruktura pozwoli na zwiększenie przepustowości i przyśpieszenie odpraw. Dzięki temu podróż będzie mniej uciążliwa - mówi Andrzej Wójcik, rzecznik Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ci, którzy z przejścia korzystają, nie podzielają tego optymizmu. - Prawdę mówiąc na starym przejściu czekało się znacznie krócej. Teraz zdarza się, że stoję w kolejce
po 12 godzin, bo nasi tak skrupulatnie "trzepią” samochody - mówi Marcin z Zamościa, którego wczoraj spotkaliśmy przed terminalem.

- A Ukraińcy nie mają może takich warunków, ale im odprawa idzie znacznie szybciej - dorzuca inny podróżny. - Mnie przed miesiącem tak przejrzeli,
że skończyło się mandatem na 1200 zł za przemyt 51 kartonów papierosów - żali się Lucjan Biela spod Krasnobrodu. - Zresztą dzisiaj też musiałem stawać "na kanał”. Chyba chcieli zrobić pokazówkę, skoro ściągnęli tutaj tyle ważnych gości.
(jaś)
I z Kuriera Lubelskiego:
Z REGIONU: Europejska brama na Wschód
NOWOCZESNY TERMINAL ZA BLISKO 120 MLN ZŁ

Otwarcie tak nowoczesnego drogowego przejścia granicznego w Hrebennem jest ogromnie ważnym wydarzeniem dla Lubelszczyzny, Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej – podsumował wczoraj Wojciech Żukowski, wojewoda lubelski, który pierwszy dokonał przecięcia wstęgi i wspólnie z zaproszonymi gośćmi otworzył terminal.

Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Polsce Ołeksandr Mocyk uznał, iż ta nowo oddana inwestycja przybliży oba narody: – Przemierzałem dotąd wielokrotnie tę trasę i jestem przekonany, że to przejście znacznie skróci czas podróży między Warszawą i Lwowem.
Kompleksowa przebudowa nowoczesnego terminalu w Hrebennem, zwanego często europejską bramą na Wschód, pochłonęła ok. 117 mln zł.
Rozbudowę terminalu współfinansowano z funduszy Unii Europejskiej. Kompleks zbudowano na ponad 12-hektarowym obszarze. W głównym budynku terminalu znajdą się m.in. pomieszczenia dla funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, służb celnych oraz placówek bankowych.
Oddany wczoraj do użytku terminal spełnia najwyższe standardy UE. Zastąpił funkcjonujące do niedawna dotychczasowe obskurne przejście drogowe. Docelowo ma odprawiać ok. czterech tysięcy pojazdów na dobę.
Janusz Kawałko
 

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,460 Posts
Z Kuriera Lubelskiego:
ZAMOŚĆ: Miasteczko w mieście
NOWY TERMINAL NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM W HREBENNEM

Otwarcie nowego terminalu na międzynarodowym przejściu drogowym w Hrebennem sprawiło, że szerzej otworzyły się „wschodnie wrota” do współpracy polskich i ukraińskich przedsiębiorców.

Na realizację zadania wydano blisko 117 mln zł. Rozbudowę przejścia współfinansowano z funduszy Unii Europejskiej. Z programu PHARE 2001, 2003, 2003 pozyskano 17,5 mln euro. Kompleks zbudowano na ponad 12-hektarowym obszarze, z czego około 60 proc. terenu to drogi. W głównym budynku terminalu znajdą się pomieszczenia zarówno dla funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, jak i służb celnych, biura dla służb kontroli specjalnej, pomieszczenia urzędów pocztowych oraz placówek bankowych. W Hrebennem przewidziano również obiekty fitosanitarne i dla służb weterynaryjnych. Wykonano 16 pasów drogowych (8 wjazdowych do Polski i 8 wyjazdowych na Ukrainę). W tych miejscach, gdzie są prowadzone odprawy celne oraz kontrole przez funkcjonariuszy NOSG, wykonano zadaszenia o schludnej architekturze. Dzisiaj terminal w Hrebennem przypomina zgrabnie zaprojektowane przygraniczne miasto. Szacuje się, że w ciągu doby przez przejście przejeżdżać będzie ok. 4 tys. pojazdów.
– Nowe przejście imponuje i zapewne sprzyjać będzie sprawniejszej obsłudze ruchu granicznego. Współpracujemy już z sześcioma miastami i regionami w Polsce, głównie na Lubelszczyź- nie. Takie inwestycje, jak terminal w Hrebennem, zachęcają nas, żeby te kontakty jeszcze bardziej ożywić. Zwłaszcza z powiatem tomaszowskim – mówi Michał Zabłocki, starosta powiatu żółkiewskiego.
Szef ukraińskich służb granicznych generał Władimir Kras jest zachwycony funkcjonalnością nowego terminalu: – Pracujemy nad tym, aby także po naszej stronie zapanowały podobne warunki do odpraw podróżnych. Budujemy nowy terminal, w którego realizację zainwestujemy ponad 8 mln euro. Najpóźniej za dwa lata roboty zostaną zakończone.
Szef Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. Marek Dominiak zapewnia, że dzięki warunkom, jakie stworzono do pracy, skuteczność służb pracujących na przejściu będzie jeszcze większa.
Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Ryszard Sobczuk uczestniczący w otwarciu przejścia powiedział Kurierowi, że cieszy się z tej cennej inwestycji, ale naprawdę szczęśliwy będzie dopiero wówczas, gdy tiry zmierzające do granicy w Hrebennem ominą miasto. Stanie się to dopiero wówczas, gdy wokół Tomaszowa zostanie zbudowana obwodnica.
Janusz Kawałko
ZDANIEM AMBASADORA
Ołeksandr Mocyk, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Polsce
Wysokim standardom, jakie są na przejściu w Hrebennem, wkrótce dorówna także nasz terminal w Rawie Ruskiej, który jest w przebudowie. Przemierzałem dotąd wielokrotnie tę trasę do granicy Polski i Ukrainy i jestem przekonany, że ten terminal znacznie skróci czas podróży między Warszawą i Lwowem.
 

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,460 Posts
Z NML:
Czy to normalne, że po trzech latach kruszy się betonowa droga?
Nie wytrzymało przejście drogowe w Dorohusku

Jak tak będziemy budować, to nie nadążymy remontować. Położona 3 lata temu nowa betonowa nawierzchnia przejścia drogowego na polsko-ukraińskiej granicy w Dorohusku zaczęła tak bardzo kruszyć się, że zarządzono jej generalny remont.

Koszty przedwczesnego remontu ma pokryć firma, która wykonywała płytę wjazdową do Polski. Pewnym wytłumaczeniem tak szybkiej degeneracji nawierzchni może być fakt, iż przejście w Dorohusku jest bardzo obciążone: dziennie wjeżdża przez nie na Lubelszczyznę ok. 2500 samochodów, w tym kilkaset największych ciężarówek. Ludzie trochę znający historię przywołają przykład betonowych dróg, które Hitler budował w połowie poprzedniego wieku np. pod Wrocławiem, a które nie rozleciały się nawet po trzydziestu latach użytkowania. (mot)
 
1 - 20 of 65 Posts
Status
Not open for further replies.
Top