SkyscraperCity banner

12361 - 12380 of 12491 Posts

·
Rah'ma'dul
12,052 Posts
Rano na węźle Lubelska był wypadek.
TIR na zakręcie się nie wyrobił i wywalił się na bok, centralnie na plac budowy i świeżą nawierzchnię betonową, na która poleciał mu załadowany kontener.
Korki były koszmarne, ruch wahadłowy, Policja, Straż Pożarna, karetka, Dwa wielkie dźwigi budowlane podnosiły gabaryt.

btw zlikwidowano tymczasowy skręt na Żanęcin, stoją barierki i zakaz.

Jest więcej pasów wymalowanych, za parę godzin wrzucę kilka zdjęć i aktualizację schematu.

·
Rah'ma'dul
12,052 Posts
To teraz czas na zdjęcia. Na początek wspomniany wypadek na węźle Lubelska.
Swoją drogą gość przede ma ma nieprawidłową tablicę rejestracyjną...

Z drugiej strony korek sięgał początku owodnicy Wiązowny

Teraz mega przeskok. Po prawej Lekaro, stan jezdni wschodniej:

WD-2 od strony Woli Karczewskiej...

... i jeszcze prace przy jezdni wschodniej, jakie rury kłądą:

Tu gdzieś na mostem nad rzeką Świder, profilowanie skarp:

A tu WD-1, niby ten nowy skręt na Żanęcin, ale budowlaniec zatrzymał auto, które wjechało na tę drogę:

Stary skręt na Żanęcin zamknięty, więc od S17 wjazdu nie ma, ale sporo aut jechało drogą lokalną i wjadą sobie na S17
na Węźle Wiązowna, czyli tu jakby efekt docelowy wprowadzono:

Na Węźle Wiązowna jakiś kretyn TIRem wjechał od złej strony, więc sobie zawracał. Brawo

I piękne 3 pasy obwodnicy :)

·
Registered
2,542 Posts
Tir nie pierwszy nie ostatni. Często to się dzieje.

Lokalna od w Wiązowna do Żanęcina niema asfaltu na końcowym odcinku (gdzie zakręca).

Budowlaniec pewnie tłumaczył jak dojechać

·
Registered
196 Posts
Dobra, schemacik teraz,...
Dwie uwagi do schematu:
1. Brakuje na schemacie pasów od Statoila do Lekaro na zachodniej nitce. One tam były od samego udostępnienia tego odcinka.
2. Wschodni objazd MOP z Orlenem nie istnieje. Obok Orlena są jakieś firmy za płotami, a przebudowa stacji się nie rozpoczęła. Nie ma połączenia tej drogi i stacji z Wolą Ducką.

·
Rah'ma'dul
12,052 Posts
Brakuje na schemacie pasów od Statoila do Lekaro na zachodniej nitce. One tam były od samego udostępnienia tego odcinka.
Dzięki za uwagi.
Co do pasów to teoretycznie masz rację, ale nie na tak długim odcinku, tylko od końca węzła Otwock (tam gdzie był kiedyś tymczasowy wyjazd w kierunku Wólki Mlądzkiej do okolic tymczasowego wyjazdu na Otwock przed WD2.
Tir nie pierwszy nie ostatni. Często to się dzieje.

Lokalna od w Wiązowna do Żanęcina niema asfaltu na końcowym odcinku (gdzie zakręca).
Cholera
jak widziałem z drogi świeży asfalt, myślałem że już przy wd1 ogarnęli, a tu skucha.

Z tym TIRem to pierwszy raz takie cudo oglądałem w tym miejscu. Kamerka nieco oddaliła,
w rzeczywistości musiałem hamować do zera, bo bym się na gościa władował.

Dzięki za uwagi Panowie

·
Rah'ma'dul
12,052 Posts
Jak najbardziej prawidłową, takie tablice są dopuszczalne od prawie 2 lat. Więcej tutaj Zmniejszone tablice rejestracyjne
Sam przytoczyłeś artykuł gdzie napisano wyraźnie:
W efekcie nowe, mniejsze tablice zaczęły się pojawiać na tak „egzotycznych” autach jak… Skoda Fabia czy Opel Vectra.

auto ze zmniejszonymi rejestracjami, w którym jest miejsce na montaż zwykłych tablic, nie powinno uzyskać pozytywnego wyniku badania technicznego,
a podczas kontroli drogowej policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.
Może kiepsko widać na tym screenie, ale to auto ma wnękę normalną, czyli tablica jest nielegalna.

·
Registered
107 Posts

·
Registered
40 Posts
Nie będę się wdawał w szczegóły bo ich nie znam ale ogólna zasada jaką ja znam jeśli chodzi o tablice jest taka, że może być zmniejszona jeśli auto zostało sprowadzone zza oceanu.

·
Registered
29 Posts
Czy ma ktoś jakieś rzetelne źródło informacji kiedy można spodziewać się otwarcia odcinka od w. Lubelska do końca obw. Kołbieli? W prasie mówi się o połowie roku ale nie wiem czy to możliwe patrząc na stan zaawansowania pobrany ze strony kontraktu. Dla odcinka od w. Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli dane na kwiecień to 82% zaawansowania robót. Problem w tym, że przez ostatnie parę miesięcy postęp robót w każdym miesięcu wynosił niby równe 2% więc nie wiem czy nadzór podchodzi rzetelnie do wypełniania danych w tabeli.

·
Registered
1,411 Posts
Wie ktoś jak zostanie rozwiązana kwestia usunięcia nieprawidłowego oznakowania poziomego i malowanie nowego na odcinkach, które obecnie są pod ruchem? Trzeba będzie przełożyć ruch na drugą nitkę, czy na przykład po otwarciu obu nitek na tej obecnie używanej zrobić jeden pas i wtedy to ogarnąć?

12361 - 12380 of 12491 Posts