SkyscraperCity banner

3461 - 3480 of 14039 Posts

·
Registered
3,779 Posts
^^ Jasne, już widzę - to fragmenty zaznaczone na ciemnoróżowo. Zapomniałem o węźle "Żyrzyn", gdzie faktycznie też będzie spora zmiana przebiegu. Natomiast wydaje mi się, że dłuższy odcinek - ten od węzła "Skrudki" aż do ok. km 23 (projektowego) przejdzie po prostu remont nawierzchni, bo ta już dziś jest tam w kiepskim stanie.

Tak, czy inaczej - to wszystko stanie się dopiero po przerzuceniu ruchu na nowo wybudowaną S_kę i większych utrudnień w ruchu raczej nie spowoduje.

·
Registered
1,267 Posts
Tak, czy inaczej - to wszystko stanie się dopiero po przerzuceniu ruchu na nowo wybudowaną S_kę i większych utrudnień w ruchu raczej nie spowoduje.
Niestety, ale będą utrudnienia, bo tak jak pisałem, gdy będą powstawać np. przejścia dla zwierząt na budowanej S17 to tak samo będą musiały powstać i na obecnej DK17 - obiekty te będą budowane w tym samym czasie co powstający ciąg główny S17. Objazd spowodowany pracami przy takich obiektach jest przedstawiony w poście Andiego poniżej:

Obiekt WED-4 - km 23+788,62 (wg DUŚ km 98+675):

·
Registered
3,779 Posts
^^ OK, masz rację, ale te utrudnienia będą raczej "punktowe", niż "kilkukilometrowe", jak pisał .kp.

NB - dzięki za zwrócenie uwagi na mój własny post. Nie zauważyłem, że budują objazd przy WED-4.

EDIT: Przy WED-2 na odcinku gr.woj.-Skrudki też najwyraźniej budują bypass (po lewej od DK-17):

·
Refurbished_Parka_Boy
4,298 Posts
Ale to będzie trasa, prosto aż po horyzont. Za to ją bardzo lubię, a teraz będzie to jeszcze bardziej efektowne.

·
Registered
3,779 Posts

• Like
Reactions: Darole

·
Registered
3,016 Posts
Niestety projektant zapewne zaprojektował tak zwane hopki aby widoczności nie była na 10 km, takie są przepisy w przypadku zbyt długich odcinków prostych.

Niefortunnie takie hopki zabierają sporo uroku z modernizowanych do poziomu esek starych francusko-stylowych dróg krajowych jakich mamy całkiem sporo.

·
Obywatel San Escobar
2,126 Posts
Ale te przepisy OIDP dotyczą tylko dróg prowadzonych nowym śladem.

·
Registered
3,016 Posts
Dokładnie tak, to jest nowa droga (mimo że fragmentami budowana starym śladem) więc przepisy ustawy się stosuje.

Jak by to był remont hopki by nie musiały być projektowane.

Na przykład na S8 - Warszawa Białystok na odcinkach prostych również są dobudowywane hopki. Można to zobaczyć jadąc tą trasą.

·
Registered
68 Posts
W Garwolinie i okolicach nie ma zasięgu niektórych telefonii komórkowych, są też problemy z szybkim internetem - Budimex przeciął światłowód, w czasie budowy S17

3461 - 3480 of 14039 Posts