SkyscraperCity banner

8141 - 8160 of 14149 Posts

·
Registered
3,839 Posts
Lubelska-Kołbiel:

WS-2 - wykonywanie muru z gruntu zbrojonego M2 oraz zasypka za przyczółkiem P1 w km 4+797

MS-1 - betonowanie skrzydła P2 JP w km 6+599

cdn...

·
Registered
192 Posts
Dzisiaj jadąc w kierunku Warszawy Mota frezowała przejazd ze "starej" 17 na nową trasę, było to mniej więcej na granicy kontraktów. Natomiast finiszer na odcinku Porr'a właśnie zmierzał w kierunku gdzie kończy granicy kontraktów Mota/Porr. Stąd też moje pytanie, czy może być tak, że wraz z udostępnieniem odcinka Kurów - Skrudki zamiast robienia przewiązki na starą DK 17 po prostu Porr położy ten kawałek nawierzchni betonowej oraz udostępni węzeł Skrudki, który zostanie tymczasowym połączeniem DK 17 oraz nowego odcinka ekspresówki? Drugie pytanie mam odnośnie oznakowania. Czy na węźle Kurów Zachód od strony Lublina jest planowana wymiana na oznakowanie eksperymentalne w ramach tego kontraktu?

·
Registered
3,839 Posts
^^ Już poprawiłem. SSC wciąż coś miesza, jeżeli chodzi o SSL i certyfikaty - jeszcze przed południem (o dziwo, bo dawno tak nie było) pozwalał na linki http://, teraz na powrót wymaga https://,

·
Registered
607 Posts
Dzisiaj jadąc w kierunku Warszawy Mota frezowała przejazd ze "starej" 17 na nową trasę, było to mniej więcej na granicy kontraktów. Natomiast finiszer na odcinku Porr'a właśnie zmierzał w kierunku gdzie kończy granicy kontraktów Mota/Porr. Stąd też moje pytanie, czy może być tak, że wraz z udostępnieniem odcinka Kurów - Skrudki zamiast robienia przewiązki na starą DK 17 po prostu Porr położy ten kawałek nawierzchni betonowej oraz udostępni węzeł Skrudki, który zostanie tymczasowym połączeniem DK 17 oraz nowego odcinka ekspresówki? Drugie pytanie mam odnośnie oznakowania. Czy na węźle Kurów Zachód od strony Lublina jest planowana wymiana na oznakowanie eksperymentalne w ramach tego kontraktu?

Z moich wiadomości wynika ze Porr odda wraz z Mota węzeł Skrudki oraz wraz z Budimexem odcinek do węzła Ryki Północ

·
Registered
3,912 Posts
przejazd z przyczepką, która przy 80/h wpadała w rezonans i szarpała hakiem (odcinek m. Garwolinem a Rykami).
miałem tą samą sytuację - ciężki bus z przyczepą, a na betonowym pasie nowej drogi szarpało dosyć mocno całym samochodem. Na obwodnicy Łodzi na A1 ten sam zestaw i brak tego efektu. Nie wiem jaka jest przyczyna, ale raczej prawidłowe to nie jest.

·
Registered
66 Posts
jechałem dziś pierwszy raz od miesiąca odcinkiem Węzeł Lubelska - Kołbiel - patrząc doskonałym okiem laika na postępy na innych odcinkach, nie ma szans na skończenie tego odcinka w tym roku, obstawiam wakacje 2020.

·
Registered
3,839 Posts
Dzisiaj jadąc w kierunku Warszawy Mota frezowała przejazd ze "starej" 17 na nową trasę, było to mniej więcej na granicy kontraktów. [...]
Masz na myśli przewiązkę na bypass po betonie na wysokości dawnego Belwederu? Czy to znaczy, że bypass został zlikwidowany i jeździmy starą "siedemnastką"?

Nie widziałem, aby ktoś wspominał: jadąc dzisiaj ruch puszczony był obwodnicą Trojanowa, poza tym mimo święta prace na wszystkich odcinkach na południe od Kołbieli
Rozumiem, że jadąc od Lublina wjeżdżamy na obwodnicę Trojanowa dawną przewiązką przed WD-38, omijając tym samym zwariowaną pętelkę po tymże wiadukcie? Czy do węzła Trojanów jedziemy jedną nitką, czy dwoma?

EDIT: Naniosłem zmiany na OSM, na podstawie postu kolegi @michal18888 - prośba o weryfikację.

Nieustającymi mimo święta pracami - również na węźle Lubelska - chwali się GDDKiA na TT:
Link do tweeta.

EDIT2: Na Google Earth można sobie pooglądać naszą S-kę z góry na zdjęciach satelitarnych z 18 kwietnia - od węzła Zakręt aż do węzła Ostrów.

·
Registered
1,267 Posts
Z moich wiadomości wynika ze Porr odda wraz z Mota węzeł Skrudki oraz wraz z Budimexem odcinek do węzła Ryki Północ
Nie do końca - w tym momencie do końca czerwca ma być oddany odcinek łączący Budimex z węzłem Ryki Północ, do końca lipca odcinek od Moty do węzła Ryki Południe, czyli węzeł na DK48, a całość do końca wakacji. Ponadto układanie całej nawierzchni betonowej zakończy się prawdopodobnie pod koniec czerwca, w tym momencie zaawansowanie wynosi od 65 do 70%.

·
Registered
78 Posts
Fotorelacja z dzisiaj tj. 01.05.2019r. odcinka Granica-Skrudki Porr'a, a konkretnie fragment od granicy kontraktów lubelskich przy węźle Skrudki do obiektu MS 1-1 nad drogą powiatową z Ryk do Kłoczewa (ul. Królewska).

1. Granica kontraktów Mota/Porr. Widok w stronę Lublina. Na jezdni w stronę Lublina bele włókniny, która jest rozkładana na chudy beton C 8/10 przed ułożeniem betonu nawierzchniowego.

2. A tu zestaw (jeszcze nie ustawiony) do układania betonu nawierzchniowego stojący na jezdni w stronę Lublina. Wygląda na to, że przejedzie od granicy kontraktów do mniej więcej łącznicy zjazdowej węzła od strony Warszawy (do tego miejsca był oczyszczony chudy beton).

3. Widok na węzeł Skrudki od strony Lublina. Większość lamp oświetleniowych została już zmontowana. Na rondzie węzła (obiekt WD/N-7) na potwierdzenie spostrzeżeń innych forumowiczów mimo święta pracowała ekipa z palnikiem lub spawarką.

4. Najazd na rondo węzła od strony Skrudek w podbudowie cementowej.

5. Tak samo wygląda najazd od strony Parafianki.

6. Widok na węzeł od Warszawy w miejscu gdzie istnieje tymczasowy przejazd przez trasę główną w kierunku Parafianki. Tutaj brakuje jeszcze kilku lamp oświetleniowych.

7. Obiekt WED-3 od zachodniej strony. Obydwa stożki już zahumusowane. Wiadukt w ciągu obecnej DK-17 z ułożonymi belkami ustroju nośnego. W następnym tygodniu ma być betonowany ustrój nośny - taką informację uzyskałem od jednego z pracowników. Dowiedziałem się także o miesięcznym opóźnieniu na tym odcinku co jest zgodne z informacjami kolegi ardjana (przesunięcie oddania odcinka granica kontraktów - węzeł Ryki Południe z czerwca na lipiec).

8. Obiekt WS-8 od strony Strzyżowic. Ostatni brakujący stożek został już obłożony betonowymi płytami. Na wiadukcie oraz moście MS-4 nad Wieprzem bez zmian (wiążąca). Ok. 20 metrów obydwu jezdni między wiaduktem WS-8 a betonem nawierzchniowym w kruszywie.

9. Na moście MS-4 brakuje jeszcze kruszywa pomiędzy płytą mostu a chudym betonem C 8/10.

10. Obiekt WS-5 od strony Sarn. Z zauważalnych zmian pojawiło się więcej desek gzymsowych ale jeszcze nie przyspawanych.

c.d.n.

·
Registered
78 Posts
11. WS-5 od strony Bobrownik z wieńcem żelbetowym od strony Warszawy.

12. Jezdnia trasy głównej od Warszawy pomiędzy WS-5 a WED-2 z betonem nawierzchniowym - widok w stronę Warszawy i WED-2. Sam obiekt WED-2 ze stożkami przygotowanymi do humusowania.

13. Jezdnia od Lublina pomiędzy WS-5 a WED-2 również z betonem nawierzchniowym. Z prawej najazd na WED-2 w ciągu DK-17 od strony Lublina.

14. Pomiędzy WED-2 a WD-6 beton nawierzchniowy na jezdni od Warszawy zaczyna się mniej więcej na początku terenu zajętego przez MOP Sarny a kończy tuż przed WED-2. Natomiast na jezdni od strony Lublina beton nawierzchniowy jest pomiędzy wjazdem i zjazdem do/z MOP'u.

15. Widok na MOP Sarny od Warszawy. Tutaj pracowała kolejna ekipa, tym razem od układania kostki brukowej.

16. Tuż przy wiadukcie WD-6 ok. 100 metrowy odcinek betonu nawierzchniowego na jezdni od Lublina.

17. Widok z WD-6 w stronę Warszawy. Chudy beton C 8/10 na obydwu jezdniach został już uzupełniony w miejscu niedawnego tymczasowego objazdu.

18. Obiekt MS-3 od Moszczanki.

19. Widok na wiadukt WS-4 węzła Ryki Południe od strony Kocka. Stożki od strony Lublina obłożone betonowymi elementami, od Warszawy w trakcie. Rondo węzła generalnie w kruszywie, najazdy w kruszywie, środkowa obwoluta ronda prawie w całości z krawężnikami oraz wyłożona kostką brukową.

20. Widok na WS-4 od Moszczanki.

c.d.n.

·
Registered
78 Posts
21. Widok w stronę Lublina na trasę główną pomiędzy Węzłem Ryki Południe a WS-3 w miejscowości Chrustne. Jezdnia główna na tym odcinku częściowo w betonie nawierzchniowym.

22. Widok z tego samego miejsca w stronę Warszawy. Na jezdni od Lublina krótszy fragment betonu nawierzchniowego, od Warszawy dłuższy. Barierki po prawej to obiekt WS-3.

23. Widok na WS-3 od strony Ryk.

24. WS-3 od strony miejscowości Chrustne.

25. Nasyp w ciągu trasy głównej pomiędzy WS-3 a MS-2 - widok w stronę Warszawy. Ten fragment będzie miał nawierzchnię bitumiczną, gdyż są już ułożone krawężniki.

26. Jedna z trzech "dziur" w ciągu trasy głównej. Ta znajduje się przy wiadukcie WS-2 od strony Lublina. Na "oko" brakuje ok. 5 metrów nasypu na długości ok. 30 metrów. W porównaniu do 07.04.2019 przybyło ok. 2-3 metrów nasypu.

27. Z drugiej strony WS-2 brakuje już tylko ok. 2 metrów nasypu na długości ok. 50m.

28. Wiadukt WD-5 z barierkami i twardolanym. Najazd od północy bez zmian.

29. Trasa główna między WED-1 a PP-1 w całości w betonie nawierzchniowym. W pobliżu PP-1 pracowała ekipa od nasadzeń drzew.

30. PP-1 od północy.

c.d.n.

·
Registered
78 Posts
31. PP-1 od strony Ryk. Pojawiły się deski gzymsowe. Na trasie głównej pomiędzy PP-1 a WS-1 brakuje ok. 200m chudego betonu C 8/10 na obydwu jezdniach.

32. Widok na WS-1 od strony Ryk. Na wschodniej części drogi powiatowej trwało układanie masy bitumicznej, chyba wiążącej.

33. Widok w stronę Warszawy między WS-1 a MS-1-2. Na trasie głównej chudy beton C 8/10. Wzdłuż trasy na poboczu wywiercone otwory chyba na drzewka. Na dalszym planie MS-1-2 i MS-1-1.

34. Ostatnia nieciągłość w nasypach na trasie głównej zlokalizowana pomiędzy MS-1-2 (w głębi zdjęcia) i MS-1-1 (z prawej). Od strony MS-1-2 nasyp prawie na ukończeniu, od strony MS-1-1 prawie nie zaczęty.

35. To samo miejsce od strony Ryk.

36. Na koniec wiadukt MS-1-1 od strony Ryk. Od Warszawy z obydwu stron brakuje zabezpieczenia stożków.

Koniec.

8141 - 8160 of 14149 Posts