SkyscraperCity banner

12821 - 12840 of 13047 Posts

·
Registered
2,205 Posts
To oznakowanie zapewne z uwagi na tunel w ciągu S2. Zamkną przejazd tunelem, to zmieni się oznakowanie na węźle z DK50.
Zastanawia mnie jednak czy to ma sens. Bo jeśli tunel zamkną np. na 30min, w momencie jego zamknięcia zmieni się oznakowanie. Ci, którzy zobaczą zmienione dotarliby do tunelu, gdy ten będzie otwarty, a tak utkną w korkach na DK50 (np. przed rondem z DW801). Ci którzy minęli oznakowanie bez zmiany - utkną na S2. Oczywiście przy zamknięciu na kilka godzin zmiana oznakowania jest zasadna. Bardzo jestem ciekaw jak to się będzie sprawdzać w praktyce.

·
Lewak gorszego sortu
7,254 Posts
^^ O właśnie, takie same są na S6 od szczecina do Słupska... Co tam może być jeszcze pokazywane oprócz tego co jest?

edit odpowiedź padła zanim zadałem pytanie xD

·
Registered
3,217 Posts
^^Czyli od wtorku kolejny krok do normalności (y) .

Płot koło betoniarni rozebrany. Jakieś farfocle tylko zostały. Ładowarka krzaki maltretowała ale drzew nikt nie rusza.

Może czekają na pozwolenie na wycinkę. Nie wiem jak wyglądają procedury w takim przypadku ale jak osoba prywatna chce wyciąć to do miesiąca to trwa

Sporo oznakowania pionowego już wisi szacuję, że jakieś 20-30%. Dużo też znaków leży gotowe do montażu. Jeśli będzie to tak szło jak przez ostatnie kilka dni to do końca przyszłego tygodnia większość będzie w miejscu docelowym.

·
Registered
14 Posts
^^Czyli od wtorku kolejny krok do normalności (y) .

Może czekają na pozwolenie na wycinkę. Nie wiem jak wyglądają procedury w takim przypadku ale jak osoba prywatna chce wyciąć to do miesiąca to trwa
Nie ma czegoś takiego jak pozwolenie na wycinkę drzew w tym trybie. Jedyną decyzją jest tutaj ZRID. Myślę, że jedyne na kogo czekają to podwykonawca :p

·
Registered
157 Posts
Nie ma czegoś takiego jak pozwolenie na wycinkę drzew w tym trybie. Jedyną decyzją jest tutaj ZRID. Myślę, że jedyne na kogo czekają to podwykonawca :p
Nieprawda, mamy teraz okres lęgowy, więc pewnie czekają na ornitologa, który sprawdzi czy nie ma gniazd, a jesli są, to będą je przenosić.

·
Registered
57 Posts
Przybierają się do tego jak pies do jeża. Tak jakby, jak już jeden z kolegów żartował, była to Ziemia Święta. To ogrodzenie to ciężko nawet powiedzieć, że jest rozebrane. Wygląda jakby parę razy ktoś to trzepnął łyżką od koparki. To ogrodzenie jest poszarpane. No niestety w stosunku do całej trasy, gdzie mamy już wykończoną jezdnię, oznakowanie poziome, pionowe, zasianą trawę i wygląda to tak jakby lada chwila można było już puszczać ruch, tak tutaj działania są kompletnie niewspółmierne do poczynionych postępów.

·
Registered
3,217 Posts
^^Było betonowe a zostały jakieś blachy i druty które trzeba pozbierać więc można uznać za rozebrane. Przy obecnym zaangażowaniu w 6-8 tygodni skończą główny ciąg na tyle, żeby była do oddania a tu będzie zwężenia na kolejne kilka tygodni. Czyli we wrześniu może pojedziemy normalnie. Tak realnie to widzę.

·
Registered
57 Posts
Dobry i wrzesień. Przed zimą, która okazała się bardzo łagodna obstawiałem, że oddadzą ten odcinek podobnie jak poprzedni, tak ok. okresu Bożego Narodzenia.

·
Registered
3,217 Posts
Jakieś błoto tylko z kamieniami zostało. Dzisiaj tłukli bariery energochłonne w okolicy węzła Otwock i na węźle Lubelska. Na całą okolicę się niesie jak nie ma ruchu :).

W zasadzie to można powiedzieć, że ciąg główny jest zakończony (nie licząc betoniarni w Ostrowiku) od Lubelska do Kołbieli. Zostało oznakowanie, poprawienie skarp, bariery, może gdzieś jeszcze ekrany. Większość robót które sie obecnie toczą są poza główna jezdnią.

·
Registered
9 Posts
Czy jest Waszym zdaniem jeszcze sens jadąc do Warszawy uciekać na Pilawę? Chodzi mi o uniknięcie niedzielnego korka do tymczasowego ronda w Kołbieli. Z Pilawy rozumiem, że najlepiej 805 a potem 801 do ronda na 50? W Pilawie dalej jest remont torów?

·
Registered
209 Posts
Dziwne bo sfrezowano asfalt na przewiązce Porr-Warbud przy Lehbudzie...
Asfalt z jakiegoś powodu sfrezowany, ale na całym odcinku Porra zachodnia jezdnia przygotowana do ruchu. Kierunki ruchu rozdzielają dżerseje, a ponadto na obu połowach ustawione sa co chwila pachołki. Chyba dla wyznaczenia pobocza, a może dla wyznaczenia dwóch pasów ruchu w jedną stronę. Dodatkowo w dwóch miejscach (kładka dla pieszych od strony Brandta oraz wiadukt przy Sykomacie) wykonano przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

·
Registered
14 Posts
Nieprawda, mamy teraz okres lęgowy, więc pewnie czekają na ornitologa, który sprawdzi czy nie ma gniazd, a jesli są, to będą je przenosić.
Odniosłem się tylko do tego, że przy decyzji Zrid nie ma odrębnej decyzji na wycinkę. Chyba nie minąłem się z prawdą? Ornitolog też może być podwykonawcą..

·
Registered
157 Posts
Odniosłem się tylko do tego, że przy decyzji Zrid nie ma odrębnej decyzji na wycinkę. Chyba nie minąłem się z prawdą? Ornitolog też może być podwykonawcą..
To zależy, czy dobrze to ujeli we wniosku o ZRID. Jeśli potrafili "zapomnieć" o jednej działce i trzeba było występować o zamienny ZRID, to jestem w stanie uwierzyć, że zapomnieli też o tym, że tam jest kilka drzew do wycięcia i w decyzji nie było ich ujętych. Bez dokumentacji to są jedynie domniemania.

·
Rah'ma'dul
12,162 Posts

·
Registered
89 Posts
Czy jest Waszym zdaniem jeszcze sens jadąc do Warszawy uciekać na Pilawę? Chodzi mi o uniknięcie niedzielnego korka do tymczasowego ronda w Kołbieli. Z Pilawy rozumiem, że najlepiej 805 a potem 801 do ronda na 50? W Pilawie dalej jest remont torów?
Wczoraj ok 20ej zjechałem z obwodnicy Garwolina i Google Maps "kazało" mi zjechać na Pilawę a potem serwisową wzdłuż S17 do "starej obwodnicy" Kołbieli czyli przez Lubice-Kąty-Chrząszczówkę do DK50 i dalej na DW801. Chyba było warto. Początek korka na S17 zaczynał się pewnie ok 2km przed wiaduktem w Lubicach

12821 - 12840 of 13047 Posts