SkyscraperCity banner

12841 - 12860 of 13047 Posts

·
Registered
3,217 Posts
Myślę, że z tą podbudową było coś nie tak. Tak jak napisałem wizualnie to wyglądało to jak błoto z kamieniami.
Tak myślałem, że będą dzisiaj biegiem układać. Do wieczora będzie pewnie gotowe.

·
Registered
78 Posts
Jakieś nowe wieści w/s likwidacji krzaków koło betoniarni?
Pracownicy kratbet'u rozbierali dzisiaj dalej ogrodzenie.

Na podstawie zdjęć i uwag z ostatnich stron userów @Tytuss @leniwiec3082 @mobrus i mojego dzisiejszego przejazdu:
Poza fragmencikiem przy Lekaro cała wschodnia jezdnia ma docelowe malowanie.
Obwodnica Woli Duckiej nie ma docelowego malowania na wschodniej jezdni.

·
Registered
9 Posts
To oznakowanie zapewne z uwagi na tunel w ciągu S2. Zamkną przejazd tunelem, to zmieni się oznakowanie na węźle z DK50.
Zastanawia mnie jednak czy to ma sens. Bo jeśli tunel zamkną np. na 30min, w momencie jego zamknięcia zmieni się oznakowanie. Ci, którzy zobaczą zmienione dotarliby do tunelu, gdy ten będzie otwarty, a tak utkną w korkach na DK50 (np. przed rondem z DW801). Ci którzy minęli oznakowanie bez zmiany - utkną na S2. Oczywiście przy zamknięciu na kilka godzin zmiana oznakowania jest zasadna. Bardzo jestem ciekaw jak to się będzie sprawdzać w praktyce.
Oznakowanie pryzmowe na węźle Kołbiel nie służy ostrzeganiu przed utrudnieniami na S2. Byłoby to zadaniem bardzo karkołomnym. Służyć będzie do ostrzegania przed utrudnieniami na odcinkach pomiędzy sąsiednimi węzłami lub na samych węzłach. Przykładowo gdy na odcinku Kołbiel - Ostrów / Kołbiel - Lipówki będzie jakieś zdarzenie pojawi się zakaz ruchu na wprost i nakaz zjechania na węźle na starą DK17.

·
Registered
9 Posts
Przybierają się do tego jak pies do jeża. Tak jakby, jak już jeden z kolegów żartował, była to Ziemia Święta. To ogrodzenie to ciężko nawet powiedzieć, że jest rozebrane. Wygląda jakby parę razy ktoś to trzepnął łyżką od koparki. To ogrodzenie jest poszarpane. No niestety w stosunku do całej trasy, gdzie mamy już wykończoną jezdnię, oznakowanie poziome, pionowe, zasianą trawę i wygląda to tak jakby lada chwila można było już puszczać ruch, tak tutaj działania są kompletnie niewspółmierne do poczynionych postępów.
Tak się składa, że na prywatnej działce ciężko jest komuś wycinać drzewa i prowadzić rozbiórki. Wydanie samej decyzji nie jest podstawą do rozpoczęcia robót. Właściciel ma pewien czas na opuszczenie swojej posiadłości. Działka musi zostać przejęta przez Inwestora, który ją potem przekazuje Wykonawcy. To się dotąd nie wydarzyło, a te drobne prace, jak już ktoś wcześniej wspomniał, prowadzi dotychczasowy właściciel.

·
Registered
9 Posts
Formalnie właśnie zrid przenosi własność na skarb państwa. Więc formalnie ten teren nie jest już tego właściciela. Oczywiście ma czas na wyprowadzkę itp.
Dali d... z tą działką. Już dawno powinien być zrid na całość. A tu taki psikus. Kto zawalił?
A może z tą działką to wcale nie było niedopatrzenie a celowe działanie żeby było dobre alibi na opóźnienie w inwestycji .

·
Rah'ma'dul
12,162 Posts
Od skrętu na Wolę Ducką i za przewiązką w stronę Kołbieli jest tymczasowe malowanie.
Nie neguję tego, ale to jest kompletnie bez sensu.
Zamknięta jezdnia dla ruchu, przygotowują się do finalnego otwarcia, wszędzie malują docelowe pasy,
wykańczają i nagle na fragmencie malują tymczasowe pasy o wyglądzie takim samym jak docelowe?
W jakim celu mieli by to robić?

·
Registered
3 Posts
Formalnie właśnie zrid przenosi własność na skarb państwa. Więc formalnie ten teren nie jest już tego właściciela. Oczywiście ma czas na wyprowadzkę itp.
Dali d... z tą działką. Już dawno powinien być zrid na całość. A tu taki psikus. Kto zawalił?
Działka jest na granicy dwóch kontraktów realizowanych przez tego samego wykonawcę. Zapewne została objęta we wnioskach o ZRID dla obu kontraktów, a nie można wydać dwóch oddzielnych ZRID-ów na tą samą działkę. Najwyraźniej ciała dał wykonawca...

·
Registered
2,704 Posts

·
Registered
57 Posts
Natomiast Gddkia informuje o najbliższych dniach a nie o dzisiaj...

W najbliższych dniach kierowców jadących z Warszawy w kierunku Lublina czeka zmiana organizacji ruchu w obrębie węzła Lubelska na przyszłej S17.

Mówią też wciąż o udostępnieniu w wakacje. Szkoda, że brak dokładniejszych terminów, bo to może równie dobrze oznaczać otwarcie 31 sierpnia. O węźle napisali, że oddanie w marcu. No cóż, mam nadzieję, bo bez węzła plus oddanych odcinków B i C POW to utkniemy prawdopodobnie w gigantycznych korkach dojeżdżając do końca ekspresówki przed Zakrętem.

12841 - 12860 of 13047 Posts