Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
14721 - 14740 of 15006 Posts

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
Fajnie Ci wyszło to zdjęcie.

Przypadkowe prace w polu wyszły jak przygotowana podbudowa do dwóch jezdni jakiejś wielkiej arterii z gotowymi poboczami i pasem środkowym :)

·
Registered
2,974 Posts
Koparka powinna mieć tam garaż. Drogi podmyte i rowy zasypane po każdym deszczu. Fuszerka, jak cała ta droga.
No tak lepiej było jak sie jezdziło starą 17-nastką i czas przejzdu wynosił 2.5 h...najlepiej zaorajmy nową S17 bo po co to komu i wróćmy do tego co było...:mad: Przepraszam ale wkurza mnie takie gadanie...

·
Registered
110 Posts
30 min w Kołbieli, z 10 min w Gończycach, ok 30 min przez Ryki i Moszczankę i jeszcze z 15 min w Żyrzynie <3 Kto by sobie jeszcze nie zmarnował tyle czasu stojąc w korku, bezcenne.
Nie wspomnę o całym odcinku od Kurowa do samego Lublina, bo to już nie moje czasy ale wiadomo.

·
Registered
149 Posts
No tak lepiej było jak sie jezdziło starą 17-nastką i czas przejzdu wynosił 2.5 h...najlepiej zaorajmy nową S17 bo po co to komu i wróćmy do tego co było...:mad: Przepraszam ale wkurza mnie takie gadanie...
Nie. Robimy drogę, to zróbmy to porządnie, nawet jeżeli będzie 10-15 % drożej. Droga ma służyć przez dziesiątki lat.
Ta droga ma skopaną nawierzchnię po której jedzie się jak po starej poniemieckiej autostradzie, każdy obiekt inżynieryjny to wyjście z progu jak na skokach narciarskich, beton jest głośny i nierówny, ciężko uwierzyć że to nowa droga.
Odwodnienie jest skopane, czego przykładem było zalanie Wólki Mlądzkiej w ubiegłym roku. Można machnąć ręką na obsypywanie się skarp na serwisówkach, ale woda bijąca spod betonu i zostawiająca wyrwy pod ekspresówką świadczy o jakości wykonania. Za dziesięć lat będzie do remontu.
Skopane jest wyciszenie, bo systematycznie robiono cięcia na ekranach akustycznych.
Ale tak: mamy drogę. Tylko czy nas stać na rzeczy tanie, zazwyczaj tego który liczy pieniądze - po prostu nie.

·
Registered
420 Posts
Nie. Robimy drogę, to zróbmy to porządnie, nawet jeżeli będzie 10-15 % drożej. Droga ma służyć przez dziesiątki lat.
Ta droga ma skopaną nawierzchnię po której jedzie się jak po starej poniemieckiej autostradzie, każdy obiekt inżynieryjny to wyjście z progu jak na skokach narciarskich, beton jest głośny i nierówny, ciężko uwierzyć że to nowa droga.
Odwodnienie jest skopane, czego przykładem było zalanie Wólki Mlądzkiej w ubiegłym roku. Można machnąć ręką na obsypywanie się skarp na serwisówkach, ale woda bijąca spod betonu i zostawiająca wyrwy pod ekspresówką świadczy o jakości wykonania. Za dziesięć lat będzie do remontu.
Skopane jest wyciszenie, bo systematycznie robiono cięcia na ekranach akustycznych.
Ale tak: mamy drogę. Tylko czy nas stać na rzeczy tanie, zazwyczaj tego który liczy pieniądze - po prostu nie.
1. Beton z natury jest głośny, z czasem się nagumowuje i jest trochę lepiej, ale nadal będzie głośniejszy od asfaltu, ale jest też wytrzymalszy.
2. Raczej jest równo, odcinki Strabagu i PORRa są chyba najlepsze, później Budimexu, najgorzej jest na odcinku Moty, tam rzeczywiście nie jest najlepiej.
3. To zalanie Wólki Mlądzkiej to bez przesady, droga nadal była w zaawansowanej budowie i odwodnienia nie działały jeszcze poprawnie.
4. O ekranach nie wspomnę, natomiast z obiektami inżynierskimi się zgodzę, to mocno czuć.

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
Dla mnie S17 jest równa, zwłaszcza gdy porównuję tę drogę z S2 część mostowa (odcinek B). Tam to jest wielka porażka i bubel i zdecydowanie widać potrzebę na S2 tego ograniczenia do 100km/h :D (na części C jest równo jak być powinno)

Z rowami wzdłuż serwisówki to faktycznie jakiś feler bo ciągle coś tam poprawiają w mniejszym lub większym zakresie. Ostatnio nawet stała maszyna ze świdrem i wiercili w okolicach rowu przy węźle Otwock w pasie drogowym. Badali grunt, lub ropy naftowej szukali ;)

I to samo z dylatacjami na obiektach S17. Nie są idealnie ciche jak na innych drogach ekspresowych, ale są ciche w porównaniu ze wspomnianym odcinkiem mostowym S2, gdzie dudnią ostro i za kilka lat na pewno będzie konieczny ich remont, bo zapadnie się asfalt wokół nich.

·
Registered
65 Posts
Potwierdzam słabą jakość nawierzchni na nowych odcinkach S2 i S17. Najgorsze miejsce to chyba węzeł Lubelska - jadąc S2 z od zachodu w stronę Mińska Mazowieckiego. Jak mam w świadomości, że przez resztę życia będę po tym jeździł, to aż mi niedobrze. Wolałbym poczekać dodatkowe parę miesięcy czy nawet rok i mieć porządnie wykonaną drogę.

·
Registered
16 Posts
Dla mnie S17 jest równa, zwłaszcza gdy porównuję tę drogę z S2 część mostowa (odcinek B). Tam to jest wielka porażka i bubel i zdecydowanie widać potrzebę na S2 tego ograniczenia do 100km/h :D (na części C jest równo jak być powinno)

Z rowami wzdłuż serwisówki to faktycznie jakiś feler bo ciągle coś tam poprawiają w mniejszym lub większym zakresie. Ostatnio nawet stała maszyna ze świdrem i wiercili w okolicach rowu przy węźle Otwock w pasie drogowym. Badali grunt, lub ropy naftowej szukali ;)

I to samo z dylatacjami na obiektach S17. Nie są idealnie ciche jak na innych drogach ekspresowych, ale są ciche w porównaniu ze wspomnianym odcinkiem mostowym S2, gdzie dudnią ostro i za kilka lat na pewno będzie konieczny ich remont, bo zapadnie się asfalt wokół nich
Ja również potwierdzam, dylatacje na moście, bardzo hałasowały szczególnie w Zimie, pytanie czy możemy to zgłosić jakoś do GDKiA, w końcu jest to na gwarancji, żałuję że nie nagrałem tego hałasu na ścieżce na Wale Wiślanym, opórcz tego to malowanie ścieżek rowerowych na obiektach jest bardzo mylące, wg mnie lepiej jakby nie malowali tego wogóle na czerwono, bo teraz jest zamieszanie na moście piesi i rowerzyści nie wiedzą która część jest dla nich przeznaczona.

14721 - 14740 of 15006 Posts
Status
Not open for further replies.