SkyscraperCity banner

3441 - 3460 of 3513 Posts

·
Registered
Joined
·
128 Posts
Z tego co pamiętam odcinek Ząbki - Wesoła również jest w trakcie realizacji KP.
Budowa kanału przez Mierzeję została rozpoczęta pomimo tego że DŚU została zaskarżona i nadal nie jest prawomocna. Czy możliwy jest podobny wariant przy realizacji problemowego odcinka Ząbki - Wesoła ?
Przecież dokładnie to napisałem odnośnie realizacji KP. Odnośnie wariantu z realizacją jest jak najbardziej możliwy, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonywalności, co umożliwiło rozpoczęcie prac nad KP i umożliwia ogłoszenie ZiZu, uzyskanie ZRIDu i rozpoczęcie prac budowlanych. Problem się pojawi, gdy do czasu uzyskania ZRIDu powiedzmy GDOŚ (albo inna instancja odwoławcza - WSA/NSA) uchyli DŚU. W takim przypadku wszelkie opracowane dokumenty lądują w koszu i można dywagować na temat ewentualnych oskarżeń o marnotrawienie publicznych pieniędzy. Gdy DŚU zostanie uchylony już po wydaniu ZRIDu i rozpoczęciu prac budowlanych, aby zatrzymać budowę musiałoby być odrębne postępowanie, ale to też nie jest niemożliwe. Dlatego musi być ostry nacisk polityczny, aby to pchać do przodu w obecnej formie.
 

·
Registered
Joined
·
94 Posts
@UP

I to są te mega zurbanizowane i przeludnione tereny, gdzie ludzie będą ginąć od hałasu i spalin?
Okolica skąd pochodzę to wioska przy wylocie z Lublina, leżąca przy samej S17 i mam wrażenie, że tam te tereny są dużo bardziej zurbanizowane (i ze względu na mniejszą lesistość bardziej narażone na skutki uboczne ruchu) niż w tym miejscu, które trzyma od dekad za gardło całą Warszawę i okolicę.
Na google maps chociaż widać jakieś zabudowania, a z bliska to wioska jakich milion w kraju.
 

·
Registered
Joined
·
288 Posts
Nie bójta się. Można było zrobić wybory bez wyborów to i da się zrobić WOW, tym bardziej, że akurat ekolodzy są już w totalnej panice.
 

·
Happy Scrappy Hero Pup
Joined
·
1,191 Posts
Przekop przez mierzeję miał robione papierki na podstawie dedykowanej specustawy więc to nie jest dobre porównanie. Natomiast odpowiadając na pytanie:

Oczywiście, że jest możliwe rozpoczęcie prac mimo nieprawomocnej i nieostatecznej DŚU, bo DŚU ma rygor natychmiastowej wykonalności. Zanim GDOŚ rozpozna odwołanie to może być już ywdany ZRiD. Rygor może utrącić GDOŚ (co jest zasadniczo nierealne z przyczyn powiedzmy "politycznych") albo sąd administracyjny. Przy czym sąd dopiero jak trafi do niego skarga, a ta nie zostanie złożona dopóki GDOŚ nie rozstrzygnie odwołania.
 

·
Registered
Joined
·
351 Posts
Trochę szkoda tego lasu może i ten cmentarz niefortunny ale bez przesady, oglądając ten przelot to już w ogóle nie rozumiem o co ten cały krzyk. Ten teren niczym kompletnie się nie wyróżnia.
Burżuje tam mieszkają :) tym się różni.
 

·
Registered
Joined
·
201 Posts
Niesamowite. Nie znam okolicy i po tym co tu czytałem w wypowiedziach jednej czy dwóch osób wywołało to we mnie poczucie że tam się ludziom jakaś niesamowita krzywda stanie jak pójdzie zielonym. Że mało co a będą burzyć 10 piętrowe bloki taki jest skowyt. Tymczasem tam nie ma kompletnie NIC :O Wyciąć kawałek tego lasu, zrobić zamienne nasadzenia w innym miejscu i po sprawie. W której sekundzie widać ten kościół co się ma rozpaść jak puszczą ruch?
 

·
Registered
Joined
·
280 Posts
Nie spodziewałem się, że wariant zielony tak wygląda w rzeczywistości. W najbliższym sąsiedztwie drogi przecież tych domów nie będzie wiele. W większości droga przecież idzie całkowicie niezamieszkałym terenem. Budować. A las posadzić w innym miejscu.

Zamiast protestować przeciwko budowie, warto naciskać na inwestora o jak najlepsze zabezpieczenie przed hałasem i zanieczyszczeniami. Można zbudować ekrany, nasyp/wykop, wał ziemny z roślinnością na tym odcinku gdzie będą najbliżej zabudowania. Nic nie będzie praktycznie słychać z obwodnicy.

Mogę wskazać miejsca w Polsce, gdzie zrobiono takie zabezpieczenia przy autostradzie lub ekspresówce, gdzie w odległości ok. 100m stoi dom/blok i jest cicho (czasami w nocy słychać głośniejszy motocykl).
 

·
Registered
Joined
·
40 Posts
Na 100% zostanie dopchnięta bo w końcu skończą się argumenty i opcje odwoławcze. Ale nikt ludziom nie zwróci godzin przestanych w korkach.

W której sekundzie widać ten kościół co się ma rozpaść jak puszczą ruch?
to chyba chodzi o ten cmentarz ok. 30s na filmie
 

·
Registered
Joined
·
4,970 Posts
Kościół widać, ale tylko na planie na końcu filmu. Znajduje się na wschód od S17, w lewym górnym kwadracie planu, przy łączeniu przebiegu czerwonego z zielonym.
 

·
Registered
Joined
·
283 Posts
Mieszkam niedaleko od kilkudziesięciu lat, więc trochę znam te okolice. To jest typowe NIMBY, tylko bardzo profesjonalnie prowadzone przez grupę mieszkańców. Z wykorzystaniem wszelkich możliwości politycznych i prawnych. Plus naprawdę bardzo sprawny PR - m. in wymyślenie nazwy "Las Milowy", której jako żywo nikt wcześniej nie używał, te historie o zabytkowym kościele który się ma zawalić (jest grube kilkadziesiąt metrów od trasy i nic mu nie grozi) i tak dalej. Tymczasem korytarz na trasę jest bardzo szeroki i częściowo już zdegradowany przez 2 linie WN, las jest w ogromnej większości mizerny (sosna na bardzo suchych piaskach). Co najwyżej można by się zastanowić, czy nasyp jest najlepszym rozwiązaniem, być może lekki wykop (ale to zależy od stosunków wodnych) plus bardzo porządne ekrany, wały ziemne itp byłyby lepsze. Zobaczymy - brak tego odcinka po ukończeniu POW będzie katastrofą dla Wału Miedzeszyńskiego/ Trasy Siekierkowskiej, ale przede wszystkim dla Patriotów, która będzie służyła za łącznik pomiędzy S2 a S8.
 

·
Registered
Joined
·
2,708 Posts
dalej uważam że wariant czerwony byłby optymalny (nawet bez tunelu) nie dzielił by dzielnicy, Wesoła zyskałaby węzeł, miejscowa społeczność by go w obecnej sytuacji zaakceptowała. Wybory na siłę, bez papierów już nam niedawno organizowali, też byli pewni że przejdzie - czym to się skończyło widać a kto będzie płacił za te 30 mln kart wyborczych ? Tu też miliony pójdą na KP itp a jak nie uda się dopchnąć kolanem to kto to pokryje ? Nad Rospudą też byli pewni że ciemny lud czapkami nakryją i wszystko przejdzie. Z punktu widzenia budowy dróg taki awanturyzm wydaje się skuteczny i niektórym zapewne się spodoba. Nad Rospudzie co prawda nie przeszło ale może z przekopem mierzei i WOW się uda. Przed nami jeszcze S7 przez Bemowo. W każdym razię będzie się działo. Demokracja może nie jest idealnym ustrojem - w Chinach, Rosji, białorusi na pewno budują drogi o wiele skuteczniej, bez ogladania się na wszelkiej maści "oszołomów" ale czy na pewno chcemy iść ich drogą ?

Wracając do naszych baranów trochę aktualności z Węzła zakręt i raczej tego bezkonfliktowego odcinaka WOW do Węzła Lubelska

nowy asfalt na objeździe przy Hotelu Brant - do Zagórskiej

129022129028


129030


129031


129075


129034


129074
 
3441 - 3460 of 3513 Posts
Top