SkyscraperCity banner

3461 - 3480 of 3582 Posts

·
Lewak gorszego sortu
7,174 Posts
Mieszkam obecnie w samym środku pomiędzy oboma wariantami. Ten wybrany przez gddkia ma tylko jedną wadę - brak węzła. ALE skoro już któryś wybrali powinni szybko zbudować i nie słuchać żalu kilkudziesięciu mieszkańców okolic urzędu dzielnicy.

·
Semper invicta
25 Posts
dalej uważam że wariant czerwony byłby optymalny (nawet bez tunelu) nie dzielił by dzielnicy, Wesoła zyskałaby węzeł, miejscowa społeczność by go w obecnej sytuacji zaakceptowała. Wybory na siłę, bez papierów już nam niedawno organizowali, też byli pewni że przejdzie - czym to się skończyło widać a kto będzie płacił za te 30 mln kart wyborczych ? Tu też miliony pójdą na KP itp a jak nie uda się dopchnąć kolanem to kto to pokryje ? Nad Rospudą też byli pewni że ciemny lud czapkami nakryją i wszystko przejdzie. Z punktu widzenia budowy dróg taki awanturyzm wydaje się skuteczny i niektórym zapewne się spodoba. Nad Rospudzie co prawda nie przeszło ale może z przekopem mierzei i WOW się uda. Przed nami jeszcze S7 przez Bemowo. W każdym razię będzie się działo. Demokracja może nie jest idealnym ustrojem - w Chinach, Rosji, białorusi na pewno budują drogi o wiele skuteczniej, bez ogladania się na wszelkiej maści "oszołomów" ale czy na pewno chcemy iść ich drogą ?
Nie ma to jak wtrącać w takie dyskusje wątków politycznych - tak jakby to te same osoby decydowały o tym kto organizuje wybory a który wariant puścić przez Wesołą. Właśnie przez takie wpisy odnosi się wrażenie, że istotą sporu nie są żadne racjonalne argumenty tj. środek dzielnicy, kościół w pobliżu trasy czy dodatkowy węzeł tylko to że to zadecydował ten okropny PIS, a PIS to dyktatura jak Rosja czy Chiny i wszystko co robi z góry wiadomo że źle, i należy pomóc tym którzy się im przeciwstawiają, tak by zaszkodzić PIS. Można się domyśleć, że gdyby był procedowany wariant czerwony to byś używał argumentów typu że po co tam węzeł, po co tunel, dlaczego pod samym nosem mieszkańców którzy ten wariant protestowali itd. a nie przez pusty las wzdłuż lini WN.

Poza tym w Rosji się nie buduje dróg skuteczniej, za to skutecznie się je buduje w Stanach.

Zdjęcia jak zwykle świetne =)

·
Registered
289 Posts
dalej uważam że wariant czerwony byłby optymalny (nawet bez tunelu) nie dzielił by dzielnicy, Wesoła zyskałaby węzeł, miejscowa społeczność by go w obecnej sytuacji zaakceptowała. Wybory na siłę, bez papierów już nam niedawno organizowali, też byli pewni że przejdzie - czym to się skończyło widać a kto będzie płacił za te 30 mln kart wyborczych ? Tu też miliony pójdą na KP itp a jak nie uda się dopchnąć kolanem to kto to pokryje ? Nad Rospudą też byli pewni że ciemny lud czapkami nakryją i wszystko przejdzie. Z punktu widzenia budowy dróg taki awanturyzm wydaje się skuteczny i niektórym zapewne się spodoba. Nad Rospudzie co prawda nie przeszło ale może z przekopem mierzei i WOW się uda. Przed nami jeszcze S7 przez Bemowo. W każdym razię będzie się działo. Demokracja może nie jest idealnym ustrojem - w Chinach, Rosji, białorusi na pewno budują drogi o wiele skuteczniej, bez ogladania się na wszelkiej maści "oszołomów" ale czy na pewno chcemy iść ich drogą ?
Uważać możesz, ale jeśli nie chcesz się stać wrogiem narodu, lepiej nie kombinuj. Wesoła wielokrotnie uwaliła już niejeden węzeł, więc nie wiem po co im dodatkowy. Znowu by narzekali. Nie mieszaj kart wyborczych, bo Adamczyk to nie Sasin. I nie wiem po co Rosję przywołujesz. To Rosji zależy na wstrzymaniu przekopu, z braku WOW też będą się cieszyć. Rospuda to przykład rozpuszczenia ekologów poza granice wyobrażenia. Awanturyzm to uprawiają ekolodzy właśnie. Kolejne wrzaski będą na S19 od Białegostoku do Sokółki.

·
Registered
2,762 Posts
Niestety życie w demokratycznym kraju ma też swoje wady, ale jak mówił Churchil "dopóki niczego lepszego nie wymyślono będziemy się tego trzymać" Ekoterroryzm też mi się nie podoba. Estakada nad Rospudą mogła by być spektakularna (jak by jej nie zaekranowali) - nie gorsza widokowo od tych na zakopiance. Przyroda ma to do tego że się odbudowywuje . W Warszawie walczą o gniazdo wróbelka, w Skarżysku o motylki w Świdniku o susły a nad Biebrza płoną tysiące hektarów i za parę lat znowu wszystko się wyrówna bo natura nie znosi próżni.
Ja nie jestem wrogiem przekopu, WOW czy wyborów (wszelakich) ale sposobu w jaki to procedują - czy zawsze cel ma uświęcać środki ? Czy falandyzacja prawa ma być panaceum na wszystkie bolączki ?

130063

130069

130081

130082

·
Registered
95 Posts
Ja nie jestem wrogiem przekopu, WOW czy wyborów (wszelakich) ale sposobu w jaki to procedują - czy zawsze cel ma uświęcać środki ? Czy falandyzacja prawa ma być panaceum na wszystkie bolączki ?
Wynika zatem z tego, że jesteś wrogiem tego wszystkiego co wyprawiają "infraterroryści" z Wesołej. Wrogiem obstrukcji podejmowania jakiejkolwiek decyzji w tej spawie od dekd (gdzie tu przepychanie czegoś skoro od lat nic się nie dzieje!), uwalania i odwlekania przez lata wszystkich możliwych dróg wyjścia różnymi sztuczkami prawnymi (co wpisuje się w falandyzacje prawa), blokowania dróg w całej okolicy i narażania całej aglomeracji na korki, spaliny i wypadki, bo cel uświęca środki, czyli spokój kilkuset osób kosztem kilku milionów mieszkańców całej aglomeracji.

W dodatku wcześniej porównywałeś Wesołą i Rospudę, małe nic nie znaczące podmiejskie osiedle (jakich tysiące w kraju) z dziedzictwem natury na skalę kraju (kto płyną Rospudą ten wie). To jest właśnie to przekłamanie i sztuczki erystyczne, które uprawia okoliczna społeczność, zrażając do siebie wszystkich dookoła.

·
Registered
370 Posts
Wynika zatem z tego, że jesteś wrogiem tego wszystkiego co wyprawiają "infraterroryści" z Wesołej. Wrogiem obstrukcji podejmowania jakiejkolwiek decyzji w tej spawie od dekd (gdzie tu przepychanie czegoś skoro od lat nic się nie dzieje!), uwalania i odwlekania przez lata wszystkich możliwych dróg wyjścia różnymi sztuczkami prawnymi (co wpisuje się w falandyzacje prawa), blokowania dróg w całej okolicy i narażania całej aglomeracji na korki, spaliny i wypadki, bo cel uświęca środki, czyli spokój kilkuset osób kosztem kilku milionów mieszkańców całej aglomeracji.

W dodatku wcześniej porównywałeś Wesołą i Rospudę, małe nic nie znaczące podmiejskie osiedle (jakich tysiące w kraju) z dziedzictwem natury na skalę kraju (kto płyną Rospudą ten wie). To jest właśnie to przekłamanie i sztuczki erystyczne, które uprawia okoliczna społeczność, zrażając do siebie wszystkich dookoła.
Jestem tego samego zdania. Wesoła miejscowość jakich wiele w kraju, obok których lecą drogi szybkiego ruchu.

·
Registered
5,006 Posts
lekki szok - na ślepej kiszce zaczynają nasyp robić - jakby nic ważniejszego na tym odcinku nie było
Wykonawcy zwykle dążą do tego, aby bilans ziemi wyszedł im na zero. Może zagospodarowują tu gdzie indziej wybierany grunt, bo nie chcą lub nie mają gdzie go hałdować.

·
Registered
103 Posts
Najnowsze info GDDKIa:
"Wśród inwestycji, które mają zostać ogłoszone w woj. mazowieckim, znajduje się jeden z odcinków Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Chodzi o fragment S17 pomiędzy węzłami Drewnica i Ząbki o długości ok. 3,6 km. "

·
Registered
31 Posts
lekki szok - na ślepej kiszce zaczynają nasyp robić - jakby nic ważniejszego na tym odcinku nie było
Za roboty ziemne Wykonawcy wystawiają do Zamawiającego konkretne faktury. Niech tam kręcą aby było więcej pieniążków na poważniejsze sprawy:)

·
Registered
2 Posts
Rzadko bo rzadko, ale zdarza mi się komentować wątki na forum. Coraz bardziej irytuje mnie sytuacja, w której rzeczowe dysputy zaczynają zastępować rozważania filozoficzne.
Wracając do tematu WOW - po dzień dzisiejszy nie rozumiem z czego wynikają tak skandaliczne decyzje dotyczące tej trasy. W Warszawie i aglomeracji spokojnie możemy przyjąć, że mamy 3 mln mieszkańców, a grupa idiotów (przepraszam, ale inaczej nie można ich określić), którym nie podoba się żaden wariant paraliżuje poniekąd ruch w stolicy niespełna 40 milionowego kraju. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo - sam bym nie czuł się komfortowo mieszkając przy obwodnicy, ale przy obecnej sytuacji albo cały ruch na wschodniej stronie miasta może stać jak widły w gnoju, albo należy pójść droga walca (innej już nie ma bo zmienność zdania grupy, która protestuje jest porównywalna z wartością ciśnienia atmosferycznego w trybie live). Niestety układać się można do pewnego czasu, ale w tym przypadku trwa to za długo i w mojej opinii należy pójść zgodnie z zasadą rozwiązania Węzła Gordyjskiego. Czas zbudować coś a nie motać się z kilkudziesięcioma osobami.

·
Registered
256 Posts
No i jak pisze Janusz: zabezpieczy to przed innymi dziwnymi pomysłami.
Jesteście tego pewni, że zabezpieczy ??

Jaki problem zrobić taki bezsensowny zawijas jak przy realizowanym już S19 w okolicach miejscowości Janów Lubelski ??

Wszystkiego można się spodziewać.

[... ]może Jakiś rzeczoznawca bada spraw kościoła obok którego ma iść droga. Chyba to było głównym argumentem odwołania drogi koło Wesołej.
Przeciwnicy budowy w obecnie realizowanym wariancie (nie wnikam czy dobry, czy zły, czy anioł, a może sam szatan go zaplanował a jeszcze większy wybrał do realizacji - szczerze mam to w gdzieś) co chwila znajdują nowe powody, które wcześniej nie miały takiego znaczenia. Wspomniany przez Ciebie kościół. Dlaczego wcześniej nie został wpisany do rejestru zabytków (bo jak pamiętam o to chodziło) tylko akurat w momencie kiedy obok ma iść droga typu S. Jak dla mnie jest to żałosne szukanie dziury w całym (na siłę do tego).

Jak już wielokrotnie pisałem. Mieszkańcy sami są sobie winni takiej sytuacji. Nie umieli się dogadać wcześniej między sobą i jakiś czas temu oprotestowali wariant, którego realizację żądają w tym momencie ? Trochę to nie poważne z ich strony i myślę, że tak samo jest z odwołaniami (to tylko przypuszczenia moje) i RDOŚ po prostu gra na czas z odwołaniami dając inwestorowi czas na realizacje.

·
Registered
287 Posts
Wspomniany przez Ciebie kościół. Dlaczego wcześniej nie został wpisany do rejestru zabytków (bo jak pamiętam o to chodziło) tylko akurat w momencie kiedy obok ma iść droga typu S. Jak dla mnie jest to żałosne szukanie dziury w całym (na siłę do tego).
Kościół, a zwłaszcza jego wystrój (polichromie Nowosielskiego) zdecydowanie zasługuje na ochronę natomiast nie ma to nic wspólnego z WOW, która ma przebiegać dostatecznie daleko od niego. Na marginesie, to sami parafianie nie dbają o zabytek, pozwalając go oszpecić wewnątrz nowymi obrazami które nijak się mają do jednolitej koncepcji Nowosielskiego, i raczej wątpię czy prosili o zgodę konserwatora.

3461 - 3480 of 3582 Posts