SkyscraperCity banner

3601 - 3620 of 3691 Posts

·
Registered
Warszawa, Polska
187 Posts
Mam dziś małe co nieco dla koneserów. Pełny przejazd Zakręt >> węzeł Lubelska >> Góraszka >> Kołbiel (przejazd przez rondo + wiadukt) :)

Film dosyć długi, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Widać, gdzie są postępy, a gdzie niekoniecznie się uwijają. Spory ruch między Zakrętem, a Góraszką oraz na w. Lubelska. W Kołbieli na rondzie byłem około godz. 14:30 i, jak widać, ruch dosyć spory.

Enjoy!

P.S. Wersja HD już się tworzy.
P.S.2. Z materiału dowiecie się również o sytuacji górników w zw. z covid-19.

·
Registered
5,132 Posts
Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 08 czerwca 2020 r., znak DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.13.2019.mk.429, w sprawie poinformowania stron postępowania o wydanym postanowieniu GDOŚ z dnia 04.06.2020 r., znak: DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.13.2019.mk.428, dopuszczającym Stowarzyszenie „Mieszkańcy Wesołej” do udziału na prawach strony w postępowaniu odwoławczym od decyzji RDOŚ w Białymstoku z dnia 28.12.2018 r., znak: WOOŚ.4200.2.2017.DK, o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na „Budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi krajowej nr 17 na parametrach trasy ekspresowej na odcinku od km ok. 3+600 do km ok. 13+782 węzeł „Zakręt” (bez węzła)”

·
Registered
31 Posts
Stowarzyszenie "Mieszkańcy Wesołej" to nie "Sąsiedzi dla Wesołej". Jedni są za aktualnym wariantem, drudzy wręcz przeciwnie. Tak myślę.

·
Rah'ma'dul
12,162 Posts
Discussion Starter #3,612
Zawrotka może się przydać przede wszystkim w trakcie budowy, po wybudowaniu wiaduktu, a przed skończeniem dołu.
Ta zawrotka nie jest dobrym rozwiązaniem. Powodów mam kilka:
1. Przykład ul. Puławskiej i S2 w Warszawie pokazuje że prowizorki są najtrwalsze i rezygnacja z nich budzi wielkie emocje.
2. W przeciwieństwie do Puławskiej i S2 tutaj będzie tunel w ciągu dzisiejszej DK2, wiec nie będzie takiego ruchu poprzecznego
3. Do czasu wybudowania węzła Zakręt otworzą już zarówno A2 jak i S2, więc ruch zdecydowanie przeniesie się poza węzeł Zakręt, gdzie cały tranzyt odpadnie i zostanie tylko lokalny ruch podmiejski i dzielnicowy. Ilość pojazdów potrzebujących dostać się z dzisiejszej DK17 do Warszawy i z Warszawy na DK17 będzie minimalna. A z obserwacji, to dziś tylko sporadyczne pojazdy skręcają z DK2 pod Warszawą na DK17.

·
Lewak gorszego sortu
7,254 Posts
A z obserwacji, to dziś tylko sporadyczne pojazdy skręcają z DK2 pod Warszawą na DK17.
No ale jak będzie A2/S2 to część mieszkańców Zakrętu Sulejówka Halinowa itd będzie tędy jechać do w. Lubelska

·
Rah'ma'dul
12,162 Posts
Discussion Starter #3,615
No ale jak będzie A2/S2 to część mieszkańców Zakrętu Sulejówka Halinowa itd będzie tędy jechać do w. Lubelska
Zakręt ok, ale Sulejówek i Halinów mają zdecydowanie bliżej węzła Konik Stary niż okrężnie przez Zakręt do Lubelska.

·
Registered
29 Posts
Swoją drogą gdzie można sprawdzić kto jest jeszcze stroną w postępowaniu odwoławczym, skoro stowarzyszenie "Mieszkańców" się załapało?

3601 - 3620 of 3691 Posts