SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2278 Posts

·
Registered
Joined
·
377 Posts
Ten wątek będzie rozwijany? Chciałbym wiedzieć, czy robić sobie subskrypcję.
Na to rozwijanie to chyba będziemy musieli jeszcze dłuuuugo poczekać. Wielka szkoda, bo ostatnio zrobiłem trasę z Lublina do Bielska Podlaskiego i od Radzynia do Bielska (minus kawałeczek w Międzyrzeczu) to jest jakaś tragedia, a nie droga krajowa o znaczeniu międzynarodowym.
PS.
Do Radzynia jedzie się całkiem przyzwoicie, ale ten kawałek s-ki do Lubartowa bardzo by się przydał.
 

·
Obcy Astronom
Joined
·
4,666 Posts
Coś tam się na tym odcinku dzieje, jest dśu w Lubelskim, w Podlaskim chyba też złożono o nią wniosek, na razie nie ma woli politycznej do budowy tego odcinka, ale kto wie, może po wyborach. Warto mieć przynajmniej częściowo przygotowaną inwestycje. Mam nadzieje że Lubelska GDDKiA jakoś przepchnie z budową odcinka na południe chociaż odcinek Lublin - Lubartów, jest to przecież najbardziej zatłoczony odcinek całej DK 19.
 

·
...
Joined
·
6,891 Posts
Wielka szkoda, bo ostatnio zrobiłem trasę z Lublina do Bielska Podlaskiego i od Radzynia do Bielska (minus kawałeczek w Międzyrzeczu) to jest jakaś tragedia, a nie droga krajowa o znaczeniu międzynarodowym.
Nie przesadzaj, to chyba najszybsza i najprzyjemniejsza DK w kraju. Na południe od Zabłudowa ruch malutki, terenów zabudowanych niewiele, jedzie się praktycznie pustą drogą. Sarnaki-Międzyrzecz Podlaski to już w ogóle bajka - można nie spotkać żadnego auta przez dobre kilka kilometrów.

Jedynie Lublin-obwodnica Kocka jest obciążony, ale na pozostałych odcinkach przy obecnym natężeniu ruchu S-ka byłaby przerostem formy nad treścią.
 

·
Registered
Joined
·
377 Posts
^^
No to musiałem mieć jakąś mało fartowną podróż, bo od Radzynia do Międzyrzecza wlokłem się średnio 60km/h, a później często musiałem mocno zwalniać z powodu wolno poruszających się innych użytkowników drogi krajowej DK19 o szerokości jezdni nie przekraczającej 6m (o ile pamiętam to chyba na całym odcinku od Radzynia do Bielska poza krótkimi odcinkami Międzyrzecza, Siemiatycz i Bielska). Ja miałem takie doświadczenie, ale jeżeli tam się zazwyczaj jeździ tak dobrze no to gratuluję częstym użytkownikom tej drogi i pozdrawiam.
 

·
Registered
Joined
·
7,651 Posts
Nie przesadzaj, to chyba najszybsza i najprzyjemniejsza DK w kraju. Na południe od Zabłudowa ruch malutki, terenów zabudowanych niewiele, jedzie się praktycznie pustą drogą. Sarnaki-Międzyrzecz Podlaski to już w ogóle bajka - można nie spotkać żadnego auta przez dobre kilka kilometrów.

Jedynie Lublin-obwodnica Kocka jest obciążony, ale na pozostałych odcinkach przy obecnym natężeniu ruchu S-ka byłaby przerostem formy nad treścią.
Często otatnio jeżdże na trasie Lublin - Białystok. W woj. lubelskim jeszcze jako tako się jedzie, chociaż s-ka z Lubartowa do Lublina niezbędna, obw, Lubartowa, Kocka, Radzynia, Międyrzeca, dalej na północ to maskara: wąsko, kręto, masa wariackich tirowców z Pribałtyki i Białorusi. "Najprzyjemniejsza DK w kraju" :eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
795 Posts
Moderatorzy mogliby poprzenosić wiadomości ze starego wątku do tego.

S-ka na odcinku Lublin-Lubartów powinna być na dzisiaj albo w priorytetach na najbliższe lata. Z tego co widać będziemy musieli jeszcze długo poczekać, szkoda. Obwodnice Lubartowa też wypadałoby przebudować do 2x2. Często dochodzi tam do kolizji. Generalnie mogliby pociągnąć S-kę u nas albo do Radzynia albo do Międzyrzeca.
 

·
Registered
Joined
·
2,057 Posts
Kilka razy zdarzyło mi się jechać DK-19 do Radzynia i uważam, że najpilniejszy jest odcinek do Lubartowa, wraz z drugą nitką obwodnicy. Reszta raczej może poczekać, bo i tak znajdą się pilniejsze zadania do zrobienia. Czy jest jakiś lobbing za tym odcinkiem? Bo jak dotąd hasło S-19 kojarzy się tylko z ZOL i odcinkiem Lublin-Rzeszów...

(P. S. przydałoby się dodanie tagu [s-19])
 

·
Mały dyskutant
mały DYSKUTANT
Joined
·
1,442 Posts
Gdyby podlaskie lotnisko powstawało w wariancie Nowosady, możliwy byłby lobbing POBu (Południowej Obwodnicy Białegostoku). Na razie można to zapić zimną wodą.
 

·
Registered
Joined
·
7,651 Posts
Moim skromnym zdaniem, stan obecny lub zapotrzebowanie (spostrzeżenia).

DK 19 Lublin - Białystok, odcinki:

1. Lublin - obw. Lubartowa: wszystkim wiadomo, że powstanie S-ki na tym odcinku jest potrzebne na wczoraj. Obecnie największe utrudnienia: budowa pn odcinka obwodnicy Lublina (już niedługo), Ciecierzyn, Niemce, przejazd pod wiaduktem kolejowym, Łucka

2. obw. Lubartowa: wiadomo częste wypadki, brakuje tej drugiej nitki, niebezpieczne skrzyżowania, dojazd przez tory,

3. Lubartów - Firlej: trasa prosta, szeroka całkiem ok sie jedzie

4. Firlej - obw. Kocka: szeroko, ale kiepska nawierzchnia

5. obw Kocka i Woli Skromowskiej: wiadomo S-ka

6. obw. Kocka - Radzyń: robi się już wąsko, bardzo wąskie pobocza

7. obw Radzynia: coś a'la obw. Lubartowa

8. obw. Radzynia - obw. Międzyrzeca: tu jest kiepsko, dużo terenów zabudowanych, no i Kąkolewnica

9. obw. Międzyrzeca: wiadomo, chociaż nie wiem dlaczego nieoznakowana jako S-ka

10. obw. Międzyrzeca - Białystok: jeden wielki koszmar, wąsko, kręto, dużo TIR-ów, dużo terenów zabudowanych, przejazdy przez wsie i miasteczka: Łosice, Sarnaki, Siemiatycze, Bielsk Podl., Proniewicze, Boćki, Zabłudów itp. Masakra!!!
 

·
HD Rider
Joined
·
2,788 Posts
Ostatnio w Gazecie Prawnej ktoś namalował takie coś:

Ciekawe czy coś jest na rzeczy, bo kilka razy już się przewijała informacja o odcinku Lubartów - Kraśnik. Może więc jest jakaś szansa na obwodnicę Lubartowa i odcinek do obwodnicy Lublina.
 

·
Registered
Joined
·
11,144 Posts
Dzisiejszy przejazd najbardziej obciążonym ruchem odcinkiem na całej krajowej 19stce
Lubartów- Lublin:


http://www.youtube.com/watch?v=LaEgjgUoyoA

Warto by było w ramach budowy S19 Lublin-Rzeszów wydłużyć eSkę o te kilkanaście kilometrów na północ na tym odcinku. Jeśli tak się nie stanie to szkoda,że zaprzepaszczono szansę,żeby w ramach budowy obwodnicy Lublina dojazd do węzła Lublin Rudnik przedłużyć w klasie GP do istniejącego od lat odcinka 2x2 w Ciecierzynie tworząc płynny przejazd od/do granic miasta. Zabrakło tylko jednego kilometra (>>MAPA<< (to pewnie maks z 20-30 milionów złotych) :(
 

·
FRL
Joined
·
3,203 Posts
miałem nadzieję, że jednak uda się przemycić w oficjalnych planach fragment S19 od obwodnicy Lublina do obwodnicy Lubartowa. Wydaję mi się że nikt z naszych polityków nie walczył żeby przy okazji dzisiejszej zmiany załącznika nr 5 i wpisaniu S19 na południe od Lublina wpisać także krótki odcinek na północ. Przynajmniej ja nie słyszałem żadnej wypowiedzi posła lub samorządowca.
 

·
Registered
Joined
·
4,065 Posts
^^ A szkoda, bo to mocno obciążony odcinek o bardzo niekomfortowym charakterze (wąsko, dużo terenów zabudowanych, etc.), w przeciwieństwie do dalszego odcinka, gdzie przynajmniej przez kilkadziesiąt kilometrów jest na prawdę przyjemnie.
 

·
mów mi Gelo :)
Joined
·
2,193 Posts
apetyt rośnie w miarę jedzenia :) (po s19 Lublin - Rzeszów) Mam nadzieję ze brak tego odcinka w zał. 5 jest tylko spowodowany brakiem jeszcze wszystkich formalności na drodze do przetargów.
 

·
Registered
Joined
·
1,756 Posts
Pamiętajmy, że załącznik 5 zawiera na razie przetargi do ogłoszenia w tym roku.
Dobrze by było, gdyby Lubartów - Lbn Rudnik znalazł się w załączniku na przyszły rok, chociaż im później planowany przetarg, tym większa szansa, że zabraknie pieniędzy :/
 
1 - 20 of 2278 Posts
Top